מתנות יומולדת לגיל 4?

בלונד23

New member
מתנות יומולדת לגיל 4?

אשמח להמלצות למתנות מתאימות לגיל הזה כדי לבקש מסבא/סבתא ולקנות לה בעצמי.
הצעצועים מגיל 3 כבר לא מעניינים. בבית יש לנו מיליון פאזלים ודי הרבה משחקי קופסה.
מה עוד מתאים לגיל הזה?
איזה משחקי הרכבה יש - הבת שלי מדברת כל הזמן על "קשיות" מהגן, אני לא יודעת מה זה.

בלונד23

New member
תודה! המטבח נזנח מזמן :)

נקנה בגיל 2 או 3, וכבר לא מעניין.
בובות לא מעניינות אותה.

giraffelle

New member
משחק הקשיות מוצלח מאד

תגגלי משחק קשיות, התוצאות הראשונות בגוגל.
&nbsp
אצלנו הולך טוב תיאטרון בובות, במיוחד כשבאים חברים.
&nbsp
לגו חברות
&nbsp
ופליימוביל כמובן

בלונד23

New member
פרטי והסבירי

מה זה לגו חברות
איפה קונים תאטרון בובות, של איזו חברה

giraffelle

New member
לגו של בנות

הנושאים של הערכות הם "של בנות" - דומה למדי למה שיש בפליימוביל. סצנות של בית, נופש, חיות מחמד, דברים כאלו. גם הצבעים אחרים.
הדמויות הן לא אנשי הלגו הרגילים, אלא יותר אנושיות, ויש כמה דמויות עם שמות, שחוזרות על עצמן בכל הערכות.
&nbsp
מבחינת רמת הקושי - זה יותר קשה מהלגו ג'וניור, אבל לא מסובך. אפשרי לגיל 4 עם תיווך, מי שטוב בזה יוכל גם לבד. אולי חלק מהערכות יותר קשות, לא יודעת. גם בסדרת הג'וניור אפשר למצוא דברים מתאימים.
&nbsp
תיאטרון בובות - בחנויות צעצועים. לא זוכרת חברות. יש ערכות של וילון + כמה בובות, ויש בובות בנפרד. יש שני סוגים של וילון - מסגרת גדולה שעומדת לבד או מסגרת קטנה שעומדת על שולחן.

בלונד23

New member
התיאטרון נשמע לי ממש כיף

הלגו חברות נשמע לי פחות, כי הילדה מעדיפה לא להתעסק בדברים "של בנות". הולך יופי עם סירוב לשמלות, חצאיות ותסרוקות.

גיל 4 זה גיל ללגו ראשון

במיוחד לילדה שלא מתה על דברים של בנות.
אפשר קופסאת חלקים בסיסית יש שם הוראות למבנים בסיסיים- בית, מכונית, חיות קטנות וכאלה. וכמובן אפשר לבנות בניה חופשית.

giraffelle

New member
יפה לכם

אצלנו זה כבר ברוגזים בבוקר אם כל החצאיות והשמלות בכביסה, כי מכנסיים זה לא מספיק נסיכותי... אבל החברות שלה מהגן התחילו להתעקש על חצאיות כבר בגיל שלוש, אז אני צריכה להגיד תודה שאצלנו זה התחיל רק השנה.
&nbsp
בכל מקרה לגו זה משחק טוב, ואם היא לא צריכה שיצבעו לה אותו בוורוד כדי שהיא תרצה לשחק בו, הרווחת.

אצלנו בת שנתיים ומתעקשת על שמלות...

ויש לה שתי אחיות גדולות שכבר לא הולכות עם שמלות כמעט בכלל... היא גם דורשת מהסבתא שלה למרוח לה לק (או, כדבריה, "ליק") בכל ביקור - אני הגבלתי את זה לציפורן אחת, אז על ציפורן אחת. והיא גם לא רוצה לנעול נעלי התעמלות אלא נעלי בובה / לק או סנדלים... אה, כן, והיא לא מרוצה מהמגפיים שלה, שיש עליהם פרחים, ומבקשת שנקנה לה מגפיים עם לבבות

yaelal1

New member
איך נפלו גיבורים...

אצלנו זה עוד לא כך אבל אני חושדת שזה בגלל שהסבתא הדומיננטית נותנת קונטרה לגן כי היא סולדת מכל דבר "נשי". ככה הפונפון מקבלת המון פידבקים חיוביים על חוג כדורגל, ותספורת קצרה וכו וקצת עיקום אף על שמלה מפונפנת או ריקודי בלט.
מבחינתי זה בסדר - זה העולם האמיתי שלה. מאיתנו, ההורים היא מקבלת חיזוקים גם על זה וגם על זה.

giraffelle

New member
זה לא כזה מפריע לי, למען האמת

אני לא רואה צורך להילחם באהבת הוורוד והנסיכות.
ילדות אוהבות שמלות, תסרוקות ונסיכות ואני לא רואה סיבה למה לא לתת להן ליהנות מזה, בגבולות הטעם הטוב. זה כן מפריע לי כשזה יותר מדי, אבל המצב אצלנו בסדר. היא מבינה כשאומרים לה שעודף קיטש ונצנצים זה לא יפה. את עולם המותגים היא עדיין בקושי מכירה אז ההתמודדות הזו בינתיים נחסכה מאיתנו.
&nbsp
אני כן שמה גבולות פרקטיים. אני לא אלך לקנות חצאיות ושמלות כי הילדה לא רוצה מכנסיים, ואפילו לא אשתגע עם כביסות. אני מוכנה להתחשב בטעמה אם ממילא קונים משהו חדש.
&nbsp
את הלגו חברות קנתה דווקא הסבתא הפמיניסטית
.
מאד בוער לה שגם בנות ישחקו במשחקי הרכבה כי זה מפתח חשיבה מרחבית וכו'. באיזשהו שלב היא החליטה לשנות כיוון, ובמקום להימנע באדיקות מדברים "של בנות" הגיעה למסקנה שאם הלגו יהיה מותאם לבנות יש יותר סיכוי שהילדה תרכיב משהו. זה קצת עוזר, אבל עדיין הלגו משמש בעיקר בתפקיד פליימוביל...

kramerkaren

New member
קשיות, או קש קש זה משחק נהדר

גיל 4 זה גיל מופלא למשחקי קופסה:
לוטי קרוטי, חתול ועכבר, סולמות וחבלים, יוסף המעופף,
משחקי קלפים - קוקוטאקי, מלך הפלאפל, חתחתול
&nbsp
אם אין - מקליקונים, לגו, מגנאפורמרס, פליימוביל
ערכות יצירה - יש מליונים לגיל.
&nbsp

בלונד23

New member
רעיונות נהדרים!

היתה לי בעיה טכנית הדפדפן ולכן עונה רק כעת.
אז עשיתי רשימה עם כמה מהדברים שהצעת.
כתבתי גם את "4 משחקים ראשונים שלי" - זה תואם לגיל, נכון?
מה שיש לנו כבר זה קוקוטאקי (באמת אחלה, המלצת לי בעבר), סולמות וחבלים, חתחתול (לא היה לי עד עכשיו את הריכוז להבין איך משחקים את זה - נראה לי קשה), מקליקונים, וקצת פליימוביל שדווקא לא זוכים להתעניינות. יש גם משחק מעולה שאוהבים - צוללות, עם הפינצטה, הך פטיש, ובעיקר המון המון פאזלים שעושים על בסיס יומיומי.
יצירה אני פחות צריכה ערכות, קונה חומרים במרוכז כל כמה זמן, אבל אולי משהו כמו גן חיות או תיבת נוח יהיה כיף.
אולי חרוזי גיהוץ? מתאים לגיל?
חשבתי גם על מונופול צעיר
ועל מצלמה קטנה במיוחד בשבילה - נראה לי יהיה להיט. היא אוהבת מאוד לצלם.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

kramerkaren

New member
היא גדולה מידי ל-4 משחקים ראשונים

הם מאד בסיסיים, מתאימים ממש ממש לראשית משחקי הקופסה - גיל 3 כזה. הם לא מאד מעניינים, אם כי בדיוק בשביל הקשב של פעוט צעיר.
יש חרוזי גיהוץ קצת יותר גדלים שמתאימים לגיל.
&nbsp

yaelal1

New member
אצלנו

מאוד אוהבת הרכבה עם מגנטים נדמה לי שקוראים לזה "מגנטו". היא משחקת בזה כבר שנתיים לפחות ועוד לא נמאס לה.
רכבות - בעיקר עם פסי עץ שניתן להרכיב במספר צורות. זאת השקעה אבל קנינו ערכה גדולה בגיל שנתיים וגם עכשיו בגיל 5.5 היא משחקת בזה והאמת שגם לנו ההורים זה נחמד.
לגו - כמובן. אנחנו תמיד אהבנו gender neutral אבל סבים ודודים קנו לה גם "של בנות" והכל מתקבל באהבה רבה.
ספרים - זה מאוד תלוי בילד עצמו אבל שלנו כבר אהבה ספרים "עם פרקים" - אפשר לנסות קופיקו, בילבי, או ספרי אגדות כמו מיתולוגיה יוונית או האחים גרים. האמת, עכשיו כשאני חושבת על זה יכול להיות ש4 זה עדיין קצת מוקדם. אז ספרי מאיר שלו היו להיט (הטרקטור בארגז החול, אבא עושה בושות, הקבב הרומני...) הספרים עם פרקים הגיעו באמת לקראת גיל 5.
קלטות של הסדרה "החיים" - הם היו להיט היסטרי, עד היום!!! (לא לתת לראות לבד את קלטת 2 וקלטת 9 יש שם דיבורים על מוות וסרטן - לשיקולך - כל השאר קליל).
טבלט? אישית אני שונאת את משחקי הטבלט - בעיני זה ממש תת-רמה אבל הילדה נהנית מזה מידי פעם ולנו יש שקט

באופן כללי אני נותנת "עצות" מה לקנות רק כאשר שואלים אותי. תמיד אני מתפלאת מאיזה צעצועים היא מתלהבת - זה לא תמיד מה שחשבתי מראש. לדוגמא לגו-בנות חשבתי שהיא תדחה זאת בשאת נפש והיא דווקא מאוד התלהבה (האמת זה באמת היה לגו שוה - עם כדור פורח).
הקיצר, תשחררי, ואם יהיה משהו ממש לא מתאים אז תמיד אפשר להחליף.

בלונד23

New member
נהדר! כמה רעיונות מרתקים

רכבת יש לנו שנוסעת עם בטריות ואהובה מאוד. לא בטוח שיש לי איפה לאחסן מערכת רכבות מעץ, זה קשה לאחסון? איזה קניתם? אשמח ללינק.
&nbsp
לגו יירכש :)
&nbsp
ספרים עם פרקים כבר מזמןןןן קוראים אצלנו - קוקי חבקוקי, הגמד סיפורון. אעשיר את המבחר. דווקא למאיר שלו מעולם לא התחברנו.
&nbsp
טבלט - היא משחקת (חצי שעה בשבוע מותר) בטבלט של אבא. לא קונה לה.
&nbsp
מגנטו - אבדדוק! תודה.

yaelal1

New member
רכבת

לנו יש את הרכבת שבלינק:
http://www.ebay.com/itm/IMAGINARIUM...-PASS-TRAIN-SET-Great-Condition-/361428430940
&nbsp
אבל יש המון רכבות בסגנון. מה שטוב ברכבת הזאת זה שניתן להרכיב את הפסים בהרבה דרכים שונות. בהתחלה הפונפון הרכיבה פסים בצורת קו. לאט לאט היא הבינה איך להרכיב מעגל. היום היא כבר עושה מסילות בצורת 8 לבד, עם עליות וגשרים וכו'. מה שקצת מפריע לי במסילה הזאת הספציפית זה שכמו שהיא, לא ניתן להעביר את הרכבות מתחת למסילות גבוהות מהן כי הרכבות "גבוהות" מידי. אנחנו מגביהים עוד את המסילות בעזרת לגו אבל אידיאלית זה לא אמור להיות ככה. אולי בערכה של "תומס" זה לא כך. בכל מקרה, עבורנו זה היה צעצוע נפלא (וממשיך להיות עד היום).

למעלה