לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2066520,665 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'אירוח עם טובה קראוזה, דיאטנית'
אירוח עם טובה קראוזה, דיאטנית
<< ההודעה הנוכחית
16/02/2015 | 08:52
38
432

פורום הורים לפעוטות שמח לארח את טובה קראוזה, דיאטנית קלינית לתזונה בהריון ואחרי לידה, מחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהריון
ומקימת אתר "תזונה טובה". 
טובה היא אם לשלושה, דיאטנית כבר דיאטנית כבר 18 שנה, ושמה הולך לפניה. בנימה אישית אני יכולה לספר ולומר שאני עוקבת אחרי טובה כבר שנים, נהנית לקרוא את המחקרים ואת המידע שהיא מביאה ואת הייעוץ שהיא נותנת והמוני טיפים לא פחות מגאוניים
טובה תענה על שאלות של הגולשות בנוגע לתזונה ודיאטה של אמהות מהיום ועד יום רביעי בשעה 10 בבוקר. אתן מוזמנות לשרשר את שאלותיכן לכאן. 

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודה רבה על האירוח!'
תודה רבה על האירוח!
16/02/2015 | 12:37
7
347
שאלת פלאטו -
אחרי הלידה (דווקא לא בהריון, רק אחרי) של הקטנה שלי (אוטוטו בת 6) עליתי המון במשקל והגעתי למשקל שיא מבחינתי של 95 ק"ג.
לפני 3 שנים לקחתי את עצמי בידיים ועשיתי ירידה יפה של מעל 15 ק"ג.
מאז אני מרגישה בפלאטו. עולה כמה מאות גרמים, יורדת כמה מאות גרמים. עולה ק"ג, יורדת שניים, אבל כל הזמן נעה סביב אותו משקל. גם כשאני מקפידה יותר, גם כשאני מקפידה פחות.
מעבר לאלמנטים הפסיכולוגיים של "נורא מבאס להתאמץ ולא לזוז במשקל, אז אפשר לא להתאמץ...", אני באמת אשמח להבין אם יש דרך לשבור את הפלאטו הזה? בטח בלי להיכנס למשטר של "דיאטה" של ממש, של קוטג' ולחם קל....

תודה.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מזדהה/מצטרפת '
מזדהה/מצטרפת
16/02/2015 | 12:56
5
301
אחרי ההריון השני והשלישי ירדתי לאט אבל בלי מאמץ רב לאיזה משקל מסוים שכנראה הגוף שלי מרגיש בו נוח, ומשם ממש קשה לזוז. לא כל כך אכפת לי, אבל זה בכל זאת איזה 18 ק"ג יותר ממה שהייתי רוצה לשקול באופן דמיוני ו-7 ק"ג מעל המשקל התקין העליון לגובה שלי לפי טבלאות BMI, אז זה היה נוח אם אפשר היה להתייצב על משקל יותר נמוך. אני תוהה לפעמים אם היציבות הזאת אומרת שצריך לקבל את זה, או שזה לא נכון והייתי צריכה לעשות מאמץ לשבור... וגם לא בטוחה שזה יעזור - כלומר אם באמת אפשר להתייצב על מקום אחר או שממילא תהיה זליגה בחזרה למשקל הזה שהגוף החליט להתקבע בו.

נ.ב. האירוח רק על תזונת אמהות? לא ילדים?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'רק על תזונת אמהות הפעם. '
רק על תזונת אמהות הפעם.
16/02/2015 | 13:50
2
93
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
16/02/2015 | 14:21
1
39
לצפיה ב-'ותודה על האירוח כמובן '
ותודה על האירוח כמובן
16/02/2015 | 14:24
30
לצפיה ב-'הי ללילילל, '
הי ללילילל,
18/02/2015 | 10:14
1
123
אני מזמינה אותך לקרוא את מה שכתבתי לקרן, הדברים תקפים גם עבורך. 
זה גם המקום לומר שאפשר להיות בריאים גם בעודף משקל, כל עוד אוכלים בריא ועוסקים בפעילות גופנית. 
בהצלחה רבה!
טובה. 
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
19/02/2015 | 20:33
3
לצפיה ב-'בוקר טוב לכולן! שמחה להיות כאן ותשובה לקרן'
בוקר טוב לכולן! שמחה להיות כאן ותשובה לקרן
18/02/2015 | 10:11
168
בוקר טוב קרן יקרה, ותודה על ההזמנה ועל המילים הטובות. 
לשאלתך: 
כל הכבוד על השינוי שעשית לפני 3 שנים, זה בהחלט לא מובן מאליו לרדת למעלה מ-15 ק"ג ולשמור על ההישג לאורך זמן. אין לי מושג איך ה-BMI שלך כרגע (אם את בחורה גבוהה מאוד, ייתכן שאת במשקל תקין), אצא מנקודת הנחה שאת בעודף משקל. 
אני מזמינה אותך לחשוב מה היו התנאים שאיפשרו לך את הירידה הזאת ומה עזר לך במיוחד: האם היית במסגרת כלשהי? האם אכלת מסודר? האם עשית ספורט? האם היו דברים נוספים?
ומכל מה שעזר לך, לראות מה את יכולה להמשיך וליישם גם כעת. 
שאלה נוספת היא מה המשקל ה"בסיסי" שלך. ייתכן שאותם 80 ק"ג בערך הם המשקל בו היית לפני ההריון וזה מה שנקרא ה-SET POINT שלך, כלומר, המשקל שהגוף שלך שואף אליו וכדי לרדת ממנו, צריך להגביר את הפעילות הגופנית שלך בשילוב שינויים באכילה. 
עוד נקודה שכדאי לשים לב אליה היא צורת האכילה - האם את אוכלת מתוך מודעות או לפעמים גם בהיסח הדעת? גם זה גורם שיכול להשפיע. 
ועוד נקודה אחרונה: ב-NLP אומרים שכל התנהגות מונעת על ידי כוונה חיובית. כלומר, בכל פעם שיש תקיעות (בכל תחום שהוא) המצב הנוכחי מועיל לך ומשרת אותך במובנים מסויימים, וכל עוד לא יהיה משהו אחר שיספק את אותן תועלות לא יהיה שינוי. 
בקיצור, העליתי המון נקודות למחשבה שאת מוזמנת להרהר בהן, ומקווה שמשהו מכל מה שכתבתי יהיה התחלה של שינוי לכיוון מבורך עבורך. 
בהצלחה רבה! 
טובה. 
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תזונה בהריון'
תזונה בהריון
16/02/2015 | 12:39
1
287
שלום טובה ותודה על האירוח.
רציתי לשאול לגבי תזונה בהריון: מתחילת ההריון נאמר לי ע"י הרופאים שאין שום משמעות למה שאני אוכלת כי התינוקת מקבלת כל מה שהיא צריכה ומקסימום אני נשארת בחוסר. ולמעשה כמעט ולא אכלתי בחמישה החודשים הראשונים מכל מיני סיבות. אלא שבשלב מסוים התגלה שהתינוקת קטנה מאוד. ואז כשהתחלתי לאכול הרבה יותר, אפילו בכוח, התינוקת חזרה לגדול. האם באמת מדובר במקריות? ואם לא, מה אני יכולה לאכול כעת (שבוע 33) כדי לעזור לה עוד יותר? אין שום בעיה רפואית שגורמת לזה שהיא קטנה....
תודה!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תזונה בהריון '
תזונה בהריון
18/02/2015 | 10:19
161
הי שושן, 
מה שאמרו לך אינו מדוייק, מכיוון שאם יש לך מחסורים, עלולים להיות מחסורים גם אצל העובר. נכון שאם יש בחילות והתזונה משתנה אין צורך להילחץ, אבל יש הרבה משמעות למה שאת אוכלת. בשליש השלישי חשוב להקפיד במיוחד על
1. מזונות עשירים בסידן (כי עצמות העובר מתגרמות כעת). מהצומח - ירקות מצליבים (כרוב, כרובית, קולרבי, צנון, צנונית ועוד), שעועית צהובה וירוקה, חסה, סלרי, במיה, שקדים, טחינה. מזונות מועשרים בסידן (טופו, סייטן)
מהחי - מוצרי חלב
2. מזונות עשירים בחומצות שומן אומגה-3 DHA ו-EPA כמו 2 מנות דג בשבוע, ביצים מועשרות באומגה-3, ואם אינך אוכלת 2 מנות דג בשבוע, ליטול תוסף שמכיל 200 מ"ג DHA. 
מבחינה קלורית, אכן חשוב שתאכלי מספיק. 
אם יש לך ספקות או חששות לגבי התזונה שלך, כדאי להתייעץ עם דיאטנית הריון שיכולה להרגיע אותך ולתת לך הרבה רעיונות. 
בהצלחה! 
טובה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תזונה בהנקה'
תזונה בהנקה
16/02/2015 | 13:52
1
257
תודה רבה על האירוח!
כיף שבאת:)

השאלה שלי קשורה לתזונה בהנקה וירידת משקל ההריון.
למרות שהסבתות מבטיחות ירידה במשקל אם תניקי, זה בפועל לא עובד אצלי (ילד שני) ואני תוהה איך אוכל לעזור לי לרדת את משקל ההריון. אני פעילה ספורטיבית (מתאמנת כמעט כל יום ואכן ירדתי מעט בהיקף אבל לא במשקל), אוכלת מעט מאוד מתוק (אבל כן אוכלת מתוק כל יום.אם זה עוגיה או קצת שוקולד), אוכלת נורא מאוזן (אולי טיפה יותר מה שאכלתי בעבר כי אני יותר רעבה אבל ממש לא נראה לי שבהרבה).
עם הבת שלי זה ירד לבד כשהיא התקרבה לגיל שנה ואני התחלתי לישון..  (ואולי גם לעשות פעילות קצת יותר מאומצת מהליכות וכוח). עם הבן שלי, אני עדין תקועה על אותו משקל שאחרי הלידה (כמעט חצי שנה אח"כ) ואני דווקא מקפידה כבר מההתחלה, הרבה יותר מאשר בעבר...
יש לך אולי רעיונות מה יוכל לעזור או מה כדאי לבדוק?

שוב המון תודה!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תזונה בהנקה'
תזונה בהנקה
18/02/2015 | 10:35
124
הי iameden, תודה :) , 
הנקה היא אכן לא תרופת פלא לירידה במשקל. 
אני שמחה מאוד לקרוא שאת עושה פעילות גופנית ואוכלת בריא. 
התקיעות במשקל מאוד מתסכלת, במיוחד לאור העובדה שבפעם הקודמת זה היה אחרת. 
מזמינה אותך לחשוב מה עוד היה שונה אחרי הלידה הקודמת: האם היה לך יותר זמן לספורט? האם אכלת בצורה שונה?
תיאורטית, תמיד קיימת האפשרות שרק אחרי שתסיימי להיניק תגיע ירידה במשקל (אצל חלק מהנשים זה כך), אבל בינתיים, כתרגיל, את יכולה לרשום מה את אוכלת במשך כמה ימים ואיפה היתה האכילה (ליד שולחן? בישיבה? בעמידה? תוך כדי פעילות אחרת?)  ולראות אם את מזהה דפוסים מסויימים. 
כמובן, כדאי לבצע בדיקות דם מקיפות, כולל תפקודי בלוטת התריס, כדי לשלול סיבה רפואית לתקיעות במשקל. 
בהצלחה רבה! 
טובה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' רק שאלות בנוגע לאמהות בבקשה '
רק שאלות בנוגע לאמהות בבקשה
16/02/2015 | 19:49
227
שאלות בנוגע לתזונת פעוטות לא יענו, אך ורק שאלות בנושא של תזונת אמהות, דיאטה וכו'.
תודה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'בטן נפוחה'
בטן נפוחה
17/02/2015 | 09:12
1
278
שלום טובה, תודה על האירוח :)

אני אחרי 2 לידות כאשר האחרונה היא לפני כשנה ו4 חודשים. הגוף עצמו חזר פחות או יותר לקדמותו, עם 3/4 ק"ג עודפים, אבל מהם אני לא מתרגשת. מה שמפריע לי הוא שהבטן שלי עדיין נפוחה, אני נראית כאילו אני עדיין בהריון, בחודש חמישי לפחות.....

אני מרגישה שלא מדובר רק בשומן, אלא גם בגזים ואני תוהה האם יש קשר ישיר לתזונה? האם יש מאכלים שניתן להוריד/להוסיף בכדי "לפנצ'ר" את הבטן סופית????

חשוב לי לציין שאני עדיין מניקה את הקטנה שלי בבוקר ובלילה, ואני לא אוכלת מוצרי חלב למעט פעמיים קפה ביום.

תודה מראש
ויום מקסים
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'בטן נפוחה'
בטן נפוחה
18/02/2015 | 10:45
201
שלום לך :) 
הנפיחות בבטן יכולה להיות שילוב של רפיון בשרירים או אפילו עקב היפרדות (דיאסטזיס רקטי) - וזה משהו שאפשר לבדוק אצל פיזיותרפיסטית לשיקום רצפת האגן, שמלמדת תרגילים שמשפרים את המצב ומפעילים את שריר הבטן הרוחבי וגם מלמדת אילו תרגילים לא לעשות. 
בנושא של הגזים, יש את ה"חשודים המיידיים" שאפשר לראות אם שינוי בהם יכול להשפיע לטובה:
1. אי סבילות ללקטוז - הפתרון על ידי צריכת חלב דל לקטוז או משקה סויה
2. קטניות - הפתרון על ידי השריית הקטניות, החלפת המים במהלך ההשרייה, הרתחה ושפיכת מי ההרתחה ורק אז בישול. לחלופין, הנבטה עד שיוצא "זנבנב" קטן לבן מכל גרגר. 
3. ירקות מצליבים - כרוב, כרובית, ברוקולי, קולרבי, צנון, צנונית וכו' - הפתרון על ידי מציאת הירקות בקבוצה הזאת שאת כן יכולה לסבול, ומקסימום, הימנעות. 
ויש את המזונות האחרים, שההשפעה שלהם אישית. 
למשל, מקובל להוסיף למזונות רבים מאוד את הסיב המסיס אינולין, כיוון שהוא משפר מרקם של מזונות רבים. אינולין הוא באמת דבר טוב, כיוון שהוא מהווה מזון לחיידקי המעיים - מה שנקרא "סיב פרה-ביוטי" אבל כאן בדיוק הבעיה, כיוון שיש אנשים שהאינולין גורם להם לגזים בלתי נסבלים. מזונות שיש בהם אינולין - הגבינות הלבנות של טרה, גבינות כמו סימפוניה של שטראוס (אם אינני טועה), יוגורט אקטיביה של שטראוס, חלק מהגלידות (למשל "סקיני קאו"), חלק מהלחמים ("ברמן אקטיב"), חלק מדגני הבוקר וחלק מחטיפי האנרגיה. אני מזמינה אותך לבדוק אם משהו ממה שאת אוכלת מכיל אותם. 
מזונות שמכילים אינולין באופן טבעי או סיבים שיכולים להשפיע באופן דומה הם עולש, בצל וכרישה. 
יש עוד מזונות שיש בהם חומרים שחיידקי המעיים מחבבים ויכולים לגרום לגזים וכאן כדאי לך לבדוק עם עצמך. 
בהצלחה רבה! 
טובה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'גם אני עם שאלה דומה '
גם אני עם שאלה דומה
17/02/2015 | 11:59
1
223
לפני כשלוש שנים עשיתי שינוי בתזונה שלי, והצלחתי לרדת ככה כ- 15 ק"ג. בהמשך נכנסתי להיריון, הורדתי את לא מעט.. ונשארתי עם חמישה ק"ג עודפים. ונראה לי שהם פה להישאר
אני פשוט לא מצליחה להוריד אותם. אני אוכלת מסודר, ומנסה לא להפריז עם מתוקים. עושה ספורט פעמיים בשבוע, שותה הרבה מים ביום. ועדיין תקועה על אותו המשקל ( שהוא משקל דיי סביר אבל הוא פשוט לא המשקל שאני הייתי רוצה להיות בו ).
האם יש משהו נוסף שהייתי יכולה לעשות ? משהו שאני מפספסת ? ...

בנוסף, האם יכול להיות שעם השנים הגוף נהיה פחות סלחן לכל דבר שנכנס לפה. אני ממש מרגישה שכל קינוח / משהו מתוק מיותר שאני מכניסה לגוף, נשאר ונשמר.

אשמח לכל טיפ או עזרה...

תודה רבה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מה עושים כשהמשקל תקוע'
מה עושים כשהמשקל תקוע
18/02/2015 | 10:57
159
הי זברה,

כל הכבוד על השינוי בתזונה והירידה המשמעותית במשקל שעשית לפני שלוש שנים, ועל ההקפדה על תזונה והרגלים בריאים שאת מקיימת כעת. 
נכון שעם השנים חילוף החומרים שלנו יורד (כלומר, שורפים פחות קלוריות כדי לקיים את כל תהליכי החיים בגוף), ולכן פעילות גופנית יכולה לעזור מאוד ואולי יש מקום לשקול הגברה שלה, גם אם במעט, וגם אם מדובר בפעילות הגופנית הספונטאנית (לחנות רחוק יותר וללכת ברגל, לעלות במדרגות במקום במעלית וכו'). 
כפי שכתבתי לקרן, אני מזמינה אותך לחשוב מה היו התנאים שאיפשרו לך את הירידה לפני שלוש שנים, מה עזר לך במיוחד ומה תוכלי לבצע גם כעת: האם היית במסגרת כלשהי? האם אכלת מסודר? האם עשית ספורט? האם היו דברים נוספים?
עוד נקודה שכדאי לשים לב אליה היא צורת האכילה - האם את אוכלת מתוך מודעות או לפעמים גם בהיסח הדעת? גם זה גורם שיכול להשפיע. 
ועוד נקודה לסיום: ב-NLP אומרים שכל התנהגות מונעת על ידי כוונה חיובית. כלומר, בכל פעם שיש תקיעות (בכל תחום שהוא) המצב הנוכחי מועיל לך ומשרת אותך במובנים מסויימים, וכל עוד לא יהיה משהו אחר שיספק את אותן תועלות לא יהיה שינוי. 
אם משהו מכל מה שכתבתי מדבר אלייך, מקווה שזה קצה חוט לשינוי רצוי עבורך. 
בהצלחה רבה! 
טובה.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'חוסר בסידן'
חוסר בסידן
17/02/2015 | 21:58
2
95
קפצתי לבקר

לצערי התגלה אצלי חוסר בסידן בשנים האחרונות. מלבד מוצרי חלב איזה מוצרים נוספים (ורצוי נגישים) יש יחסית הרבה סידן? באיזה מהם הסידן נספג טוב יחסית? האם טוב יותר לאכול בבת אחת כמות גדולה או לפזר במשך היום?

תודה!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'סרדינים '
סרדינים
18/02/2015 | 00:21
76
(בעצמות יש הרבה סידן)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'חוסר בסידן'
חוסר בסידן
18/02/2015 | 11:03
100
הי פיירפליי, 
כשאת אומרת שהתגלה אצלך חוסר בסידן, למה את מתכוונת? כיוון שאם ערכי הסידן נמוכים בבדיקות הדם, זה לא מעיד על חוסר בסידן, אלא על בעיה אחרת. האם ביצעת בדיקת צפיפות עצם והערכים נמוכים מהרצוי?
בכל מקרה, כולנו זקוקות ל-1000 מ"ג סידן ביום. כמה דברים שחשוב לדעת:
  • הגוף לא יכול לספוג יותר מ-500 מ"ג סידן בבת אחת, לכן כדאי לפזר במשך היום
  • פרט למוצרי חלב, יש סידן בירקות מצליבים, מהם הסידן נספג בצורה הטובה ביותר. כתבתי קודם, אבל כעת ארחיב: כרוב, כרובית, ברוקולי, קייל, בוק צ'וי, כרוב ניצנים, כרוב סיני, קולרבי, צנון, צנונית, רוקט, עלי חרדל. את יכולה להכין שייק ירוק שמכיל ירקות עליים מהקבוצה הזאת. כמובן, לא בהגזמה. גם יותר מדי מדבר טוב יכול להיות לא טוב. 
  • שומר הוא הירק העשיר ביותר בסידן. לגבי הזמינות שלו, אינני יודעת. ירקות נוספים עם תכולת סידן טובה אך זמינות פחות טובה ממצליבים הם - חסה, במיה, סלרי, מנגולד, תרד.
  • טופו ומשקאות מהצומח שמועשרים בסידן
  • סייטן
  • סרדינים עם העצמות
  • לגבי מוצרי חלב - ככל שהגבינה קשה יותר כך היא מכילה יותר סידן ל-100 גרם. 
  • טחינה (ספיגה פחות טובה)
  • שקדים (ספיגה פחות טובה)
בהצלחה רבה!
טובה. 
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ארוחת בוקר'
ארוחת בוקר
17/02/2015 | 22:01
1
233
עד כמה באמת הארוחה הזאת חשובה
תמיד הייתי מהאנשים שמדלגים על הארוחה הזאת.
לרוב כל סדר היום שלי מאוחר יותר, ארוחה ראשונה סביב הצהריים וארוחת ערב סביב חצות.
האם זה באמת כזה לא בסדר?
רק מציינת שאני כן קמה בבוקר (8) פשוט לא רעבה כדי להתחיל את הבוקר עם ארוחה.
אין לי בעיות משקל, סתם שואלת כי זה מעניין אותי.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ארוחת בוקר'
ארוחת בוקר
18/02/2015 | 11:11
192
הי ניקי, 
אילו היית שואלת אותי את השאלה הזאת לפני 18 שנה כשרק התחלתי את דרכי במקצוע, הייתי נואמת לך בנחרצות עד כמה ארוחת הבוקר היא הכרחית וחובה. 
היום, אחרי כמה שנים טובות, וניסיון מאלפי מטופלות אני הרבה יותר סקפטית. 
התשובה שלי היא שאם מתאים לך לאכול כך, כנראה שכך את צריכה לאכול. כולנו שונים זה מזה ועדיין רב הנסתר על הנגלה לגבי השונות הזאת ומה שהיא מכתיבה מבחינת הבריאות. 
אנחנו יודעים שיש אנשים שהשעון הביולוגי שלהם שונה - אנשי לילה ואנשי בוקר, ומן הסתם גם התזונה שלהם בהתאם. 
בקיצור, עזבי אותך מנכון ולא נכון, מה שחשוב הוא שאת אוכלת בריא בזמנים שטובים לך ושאת בריאה.
בהצלחה!
טובה. 
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'שלום טובה, שתי שאלות :)'
שלום טובה, שתי שאלות :)
17/02/2015 | 22:05
1
196
עקב טיפולי פוריות עליתי השנה בערך עשרה קילוגרמים שהורדתי בעמל רב לפני שלוש שנים . אני מניחה שמדובר בשילוב של הורמונים ואכילה ריגשית .
השאלה הראשונה - איך מנתקים בין רגש ותיאבון ? (מניחה שזו שאלת השאלות...)
ושאלה שניה - האם יש מאכלים שידועים כמיטיבים עם פוריות - ואחרים שפחות? מצב הפוריות שלי ממש ממש בקרשים, ורציתי לדעת אם יש משהו בתפריט שיכול אולי קצת לעזור לו, לתת לו בוסט...
תודה!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'רגש, תיאבון ופוריות '
רגש, תיאבון ופוריות
18/02/2015 | 11:19
156
שלום דבז, 
נשמע שאת עוברת כעת תקופה מאוד מאתגרת. את יכולה לעצור רגע ולטפוח לעצמך על השכם, ההתמודדות שלך מאוד לא מובנת מאליה. 
לשאלתך, לא פשוט להפריד בין רגש לתיאבון, זה מצריך עבודה - עבודה עצמית או עם עזרה מבחוץ. אוכל הוא נושא טעון מאוד עם הרבה משמעות רגשית, ואם את מרגישה שקשה לך לבד, כדאי בהחלט לפנות לעזרה. יש שיטות שונות שעוזרות לאנשים שונים, ואת מוזמנת לבחור דיאטנית שיש לה את הדרך הטיפולית המתאימה לך - NLP או CBT או מיינדפולנס או - אולי כדאי תמיכה מסוג אחר עם פסיכולוגית / פסיכותרפיסטית. בכל מקרה, חשוב שתהיה לך תמיכה מכל סוג, בין אם היא של אשת מקצוע ובין אם היא של חברות/בנות משפחה. אל תעברי את זה לבד.
לגבי תזונה ופוריות, השאלה היא מה הסיבה לטיפולים אצלך. למשל, אם יש לך את תסמונת השחלות הפוליציסטיות, יש הרבה דברים שאפשר לעשות באמצעות התזונה. 
אם את בעודף משקל, ירידה במשקל יכולה לעזור. הלוואי ויכולתי לכתוב לך שיש מזון X שאם אוכלים אותו נפתרות הבעיות. 
עם זאת, אני מזמינה אותך לקרוא כתבה שלי על תזונה ופוריות שהתפרסמה ב"לאשה", ולראות אם יש משהו שאת יכולה ליישם מתוכה.
לחצי כאן.
בהצלחה רבה רבה!
טובה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ברזל נמוך '
ברזל נמוך
17/02/2015 | 22:30
1
132
טובה שלום, לאחרונה עשיתי בדיקת דם וגיליתי שהברזל שלי נמוך. ההמוגלובין היה תקין, 12 ומשהו, אבל 2 ערכים אחרים היו קצת נמוכים -25  MCV=78, MCH
IRON=44. 
אני עדיין מניקה פעמיים שלוש ביום.  
התחלתי ליטול אקטיפירין פ - שיש בו חומצה פולית וברזל  - 34 מג ברזל. 
שאלותיי הן:1. האם נטילת כדור אחד כזה ליום מספיקה כדי להשלים את החסר? 2. מה קורה אם ביום מסוים אני לוקחת בטעות 2 כדורים כאלו?3. אילו מאכלים ושילובים כדאי לי לאכול כדי להגביר את ספיגת הברזל? תודה רבה מראש. 
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ברזל נמוך'
ברזל נמוך
18/02/2015 | 11:22
103
שלום לך :) , 
1. ייתכן שכן. כדאי לחזור על הבדיקות לאחר 2-3 חודשים ולראות את השיפור. 
2. שום דבר, אין צורך לדאוג.
3. מוצרי חלב, סובין, ביצים, תה וקפה מפחיתים ספיגת ברזל. 
בשרים (כולל עוף ודגים) מגבירים ספיגת ברזל.
מזונות עשירים בוויטמין סי מגבירים ספיגת ברזל. למשל - קיווי, פירות הדר, תות שדה, פלפלים, עגבניות. 
בהצלחה רבה!
טובה. 
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'פטרוזיליה ועלי סלרי'
פטרוזיליה ועלי סלרי
18/02/2015 | 00:19
2
178
נהוג בקרב כל הבשלנים, להוסיף למרק ולזרוק לאחר חצי שעה בכדי שלא יהרוס את המרק.
האם באמת הורס, אם משאירים?
האם אין להם ערך תזונתי?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'פטרוזיליה ועלי סלרי'
פטרוזיליה ועלי סלרי
18/02/2015 | 11:24
1
169
הי פולספגן, 
ממש לא הורס אם משאירים, להפך. בהחלט יש להם ערך תזונתי. 
ייתכן שהסיבה שמוציאים אותם היא שלא רוצים את המרקם שלהם במרק, רק את הטעם שלהם. 
בתיאבון 
טובה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'טובה שלום ותודה על האירוח'
טובה שלום ותודה על האירוח
18/02/2015 | 08:15
1
134
השאלה שלי נוגעת לכל מוצרי הדיאט למינהם , ברגע שאני מתחילה דיאטה ישר המקרר שלי מתמלא בכל מוצרי ה-0% שומן עם טעם נוראי (לטעמי כן) של הממתיקים למינהם האם זה באמת נחוץ ?
האם יש אפםשרות לעשות תהליך של ירידה במשקל עם מוצרים שאחוז השומן שלהם גבוהה יותר נניח 3-5% ?
האם באמת יש חשיבות לכמות השומן או שיותר חשוב הערך הקלורי של המוצר ?
אודה לעזרתך לעשות לי סדר מחשבתי
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מוצרי דייאט'
מוצרי דייאט
18/02/2015 | 11:27
132
שלום צמר גפן מתוק1, 
לא, ממש לא נחוץ. לטעמי אפילו מיותר, ולו רק בגלל ההשפעה הפסיכולוגית שיש למוצרים כאלה עלינו, השפעה של חסך. 
מה גם שמחקר חדש שמתקיים במכון וייצמן מגלה שממתיקים מלאכותיים משפיעים על אוכלוסיית החיידקים במעיים וזו בתמורה יכולה להשפיע על התגובה שלנו לסוכר ואולי אפילו להגביר סיכון לסוכרת. כך שאם אין הכרח, עדיף לא להשתמש בהם. 
בהחלט אפשר לרזות עם מוצרים שהם 3-5% שומן, כך אני נוהגת תמיד עם המטופלות שלי. 
לקלוריות יש חשיבות, אבל יותר במובן של סך הקלוריות שאת אוכלת ביום. 
שומן צריך להיות כ-30% מהקלוריות שלנו, כך שאין צורך, עקרונית, לקצץ בכמות השומן באופן קיצוני. 
בהצלחה רבה!
טובה. 
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'איך שומרים על המשקל?'
איך שומרים על המשקל?
18/02/2015 | 09:06
1
153
הי טובה,

אני שנתיים אחרי לידה, ומתברר שאני מבנות המזל שיורדות במשקל בהנקה. בערך כשהקטנה היתה בת 10 חדשים הגעתי למשקל ומידה שלא ראיתי מאז התיכון... מאז חזרתי לעבודה ומן הסתם גם הילדה אוכלת אוכל רב היום ויונקת רק פעמיים ביום, והמשקל מתחיל לעלות חזרה. שנה אחרי וכבר העלתי בערך 5 קילו. יש לך טיפים איך ניתן לעצור את העליה הזו? אני בעקרון אוכלת בריא,הרבה ירקות, ממעיטה בממתקים ושטויות, ולא כל-כך רואה מה אפשר להוריד מהתפריט, אבל חבל לי שאני לא מצליחה לשמור על המשקל שירדתי.

תודה!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'שמירה על המשקל'
שמירה על המשקל
18/02/2015 | 11:32
170
הי אמא חתולה, 
האם המשקל שלך כעת זהה לכפי שהיה לפני ההריון או שמא הוא כעת גבוה יותר? 
הנקה יכולה לגרום לירידה במשקל מתחת למשקל הרגיל שלנו, וכדי לשמור על המשקל הזה עם הירידה בכמות ההנקות או אחרי הפסקת ההנקה, זה יצריך מאיתנו הגברה משמעותית של הפעילות הגופנית, משהו שלא בטוח שניתן לתחזק. 
צריך לראות גם אם את נמצאת במגמה מתמדת של עליה במשקל מעבר למשקל שהיית בו לפני ההריון. 
העצות שלי אלייך: להמשיך לאכול בריא, לשלב פעילות גופנית ולשאוף למשקל שהיית בו לפני ההריון. בדרך כלל המשקל שהיינו בו בגיל 17 לא נכון לנו בגיל 27, ובטח לא בגיל 30 פלוס (אין לי מושג מה גילך, כמובן). אם יש לך ספקות, כדאי תמיד להתייעץ עם דיאטנית. 
בהצלחה רבה! 
טובה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מגניבה שאלת סוכר'
מגניבה שאלת סוכר
18/02/2015 | 11:29
2
183
שלום טובה ותודה על האירוח

אני מנסה, אם כי השאלה יותר רפואית..
יש לי סוכר גבולי (נע סביב המאה. ראיתי כבר 108). אני לא סובלת מעודף משקל ולא משום סימן של התסמונת המטבולית.
אוכלת סביר. באופן כללי אני אוכלת מעט (לא מטעמי דיאטה, סתם מסתדרת היטב בלי אוכל, שוכחת לאכול וכאלה), אבל בהחלט יכולה לאכול עוגיות לארוחת צהריים.
לא פעילה גופנית. במיוחד לא לאחרונה.
הסוכר שלי בהריונות גבולי (מדגדג 140 בהעמסת 50)
לאחרונה שמעתי שיותר מסוכר שומנים הם שמעמידים בסיכון לסוכרת, ואני תוהה האם צמצום סוכר ופעילות גופנית אמורים לפתור את העניין?
אין סוכרתיים במשפחה.
תודה,
מיכל
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מגניבה תשובה, למרות שהאירוח הסתיים :) '
מגניבה תשובה, למרות שהאירוח הסתיים :)
18/02/2015 | 11:34
1
196
הי מיכל, 
אם הסוכר שלך הוא סביב ה-100 את מוגדרת כ"טרום סוכרת". 
במצב כזה, אורח החיים שלך יכול להשפיע באופן משמעותי. 
אז כן, צמצום הסוכר ואכילת מספיק פחמימות - לא יותר מדי ולא פחות מדי יכולים לעזור, כמו גם תפריט בריא, ו-150 דקות בשבוע של פעילות גופנית אירובית. 
אם את בכללית, את זכאית למעקב דיאטנית לכל החיים, וכדאי לך לנצל את הזכות הזאת. 
בהצלחה רבה!
טובה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
18/02/2015 | 11:37
20
לצפיה ב-'תודה רבה על ההזמנה, שמחתי להיות כאן! בהצלחה לכולן וכל טוב :)'
תודה רבה על ההזמנה, שמחתי להיות כאן! בהצלחה לכולן וכל טוב :)
18/02/2015 | 11:39
1
94
מזמינה אתכן לבקר באתר שלי ובדף הפייסבוק שלי. 
להתראות!
טובה. 
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'המון תודה על האירוח המקסים!'
המון תודה על האירוח המקסים!
18/02/2015 | 12:40
75

הודעות אחרונות

18:47 | 19.03.20 אורחים בפורום
19:17 | 01.02.20 natyh83
13:50 | 27.01.20 אורחים בפורום
03:32 | 18.01.20 אורחים בפורום
15:24 | 12.01.20 אורחים בפורום
19:58 | 07.01.20 יהונתן1114
09:05 | 07.01.20 אורחים בפורום
13:22 | 06.01.20 אורחים בפורום
06:30 | 18.12.19 אורחים בפורום
09:55 | 29.11.19 אורחים בפורום
11:36 | 13.11.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ