לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2040220,402 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-' הפעלה ליום הולדת בכיתה א - מה דעתכם?'
הפעלה ליום הולדת בכיתה א - מה דעתכם?
<< ההודעה הנוכחית
27/01/2015 | 11:56
19
821

שלום!
יש לי שאלה, הבן שלי אמור לחגוג השבוע יום הולדת בכיתה.
המחנכת ביקשה מההורים להביא עוגה ולארגן הפעלה לילדים
האם זו בכלל בקשה מתקבלת על הדעת שההורים יצטרכו להפעיל את הילדים?
מעולם לא נתקלתי בבקשה כזאת בשום מסגרת שהילד היה בה.
אינני מורה ואינני גננת ולא ממש ברור לי איך אני אמורה להפעיל 32 ילדים, ולא ברור לי למה בית הספר דורש את זה מההורים ובייחוד בכיתה א', כשמדובר כבר בילדים די גדולים
מה דעתכם?

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אצלנו זה מעולם לא קרה'
אצלנו זה מעולם לא קרה
27/01/2015 | 12:04
1
391
בכלל לא מציינים אצלנו ימי הולדת בכיתה חוץ מלהגיד מזל טוב ל-X ואם ההורים שלחו עוגה (בדרך כלל לא) אז מאפשרים לילד לחלק. (בעקרון לא מביאים עוגות לבית הספר בלי תיאום מול המורה כחלק מתורת ה"בית ספר בריא)
לא יודעת איך מפעילים כיתה של 32 ילדים, הייתי מתה... כמה זמן אמורה להמשך ההפעלה?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אני מניחה שבערך 30 דקות'
אני מניחה שבערך 30 דקות
27/01/2015 | 12:41
271
זה אמור לכסות להם שיעור שלם, אז אם השיעור הוא 45 דקות וצריך גם לחלק עוגה ,שזה לקוח נגיד 15 דקות בלחץ, אז אני צריכה עוד בכוחות עצמי להעסיק אותם במשך חצי שעה...
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לא מכירה דבר כזה '
לא מכירה דבר כזה
27/01/2015 | 12:35
259
אבל הייתי עושה את זה בכייף
רק כדי לשמח וליחד את הילד
לא לכי לחנות המיועדת לגננות
יש שם ערכות של 35 יצירות
כל הערכות עולות 35 שח
יש עכשיו דברים מקסימים לטו בשבט
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זה מקובל '
זה מקובל
27/01/2015 | 12:42
463
זה לא ממש "להפעיל", אלא להעביר פעילות קצרה של כ 20 דקות. כשההורים מגיעים לכיתה זה מאד מעצים את הילד, שם אותו במרכז, ועצם זה שהוא מתכנן איתך את הפעילות נותן לו המון כוח. זוהי פשוט עוד דרך לחבר בין ההורים לבין מערכת החינוך ועוד דרך לתת לילד את המקום שלו, שנוטה להיעלם בכיתה עם עוד 30+ ילדים.
בכל אופן - הכוונה למשהו קצר, שמשמעותי עבור הילד.
את יכולה להקריא סיפור אהוב עם\בלי המחשה, או לעשות פעילות שקשורה בסיפור. נניח - יש סיפור על פיית השיניים ואפשר אח"כ לצבוע עם הילדים קופסאות קטנות לשיניים.
חבילה עוברת
חידון על ילד יום ההולדת
חידון על כל נושא בעולם (הכנתי פעם חידון אגדות, נושא שהם שולטים בו יחסית ויוצא חמוד לאללה) או חידון ארצות (גם עשינו. יצא כמו חפש את המטמון, לפי הרמזים הם היו צריכים לנחש איזה ארץ, ובסוף הגיעו למטמון, שהיה קופסה עם כדורי שוקולד או משהו כזה)
להעביר פעילות אוריגמי, למשל
משחקי פנטומימה\ תפוס קו (מנסים לצייר או להציג מלה)

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תנחומיי... אני מתעבת את זה, ממש מתעבת, וגם לי אין'
תנחומיי... אני מתעבת את זה, ממש מתעבת, וגם לי אין
27/01/2015 | 13:25
359
ברירה. ממש לא מזמן בכיתה א' הייתי צריכה להכין הפעלה. למזלי זה היה עם עוד אמא, והוחלט על חבילה עוברת (גם כיף לילדים וגם מעביר זמן). למזלי הטוב לילדה שחגגה איתנו יש אחות גדולה שהתנדבה להכין את החבילה, ואנחנו ישבנו וקישקשנו בזמן שהאחות הגדולה הפעילה את הבנות "בהכנות". אבל כן - זה תיק, זה מעצבן, זה מטריד ומיותר.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זה מוכר וקרן נתנה לך רעיונות טובים אבל-'
זה מוכר וקרן נתנה לך רעיונות טובים אבל-
27/01/2015 | 15:42
389
כיוון שאת באמת לא מורה זה לגמרי לגיטימי להתייעץ ים המורה גם לגבי עצם הפעילות המומלצת וגם לגבי ההפעלה ולבקש ממנה לקחת חלק פעיל יותר בארגון הילדים והשתלטות עליהם, אם את חושבת שלא תסתדרי. ככה את תכיני את המשחק/חידון/בינגו וכו והיא תפעיל אותם טכנית. אצלנו בכלל ההורים לא נוכחים. מכינים יחד עם הילד פעילות והוא מעביר אותה, בעזרת המורה כמובן.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אצלנו זה גם מקובל'
אצלנו זה גם מקובל
27/01/2015 | 17:33
294
(כתה א') - אבל יום ההולדת נערך לכמה ילדים יחד (3-4) והם ביחד מארגנים פעילות קצרה (15 דקות) לכתה.
אצלנו עשו "חבילה עוברת"...קל ונחמד.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אצלנו זה לא קיים וטוב שכך!'
אצלנו זה לא קיים וטוב שכך!
28/01/2015 | 08:07
90
לצפיה ב-' השרשור הזה גורם לי להיות אסירת תודה על המחנכת שלנו'
השרשור הזה גורם לי להיות אסירת תודה על המחנכת שלנו
28/01/2015 | 14:53
321
שממעיטה בחגיגות ומקפידה שלא להפיל תיקים על ההורים. אין לי בעיה להיות פעילה, שותפה, מארגנת, מעורבת אבל לא להחליף את מקומה בכיתה... 
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'בעיני זו חוצפה ואין לך שום מחוייבות להסכים'
בעיני זו חוצפה ואין לך שום מחוייבות להסכים
29/01/2015 | 12:23
5
89
לצפיה ב-'נו, ו? היא לא תסכים. ואז מה?'
נו, ו? היא לא תסכים. ואז מה?
29/01/2015 | 17:33
3
228
ההורים של דנה באו, ההורים של יוסי באו, ההורים של מוישה שחגג בשבוע שעבר באו, וההורים של יונתן לא באו.
מי סובל מההצהרה הזאת? המורה? לא. יונתן.
האם ראוי לנהל מלחמות כאלה על הגב של הילד שלך? לא יודעת. אני כנראה לא הייתי עושה את זה. בטח לא בסוף ינואר. מילא אם זה היה עולה בספטמבר.
מה שכן הייתי עושה זה מעלה את הנושא באספת ההורים בתחילת השנה הבאה ומבהירה שזה לא מקובל עלי. או, אם זה לא מתקיים בכיתות ב', אז זוכרת את זה לקראת אספת ההורים של כיתה א' של הילד הבא שלי ומעלה את זה אז. ובכלל לומדת שצריך לשאול באספת הורים של תחילת שנה איך חוגגים ימי הולדת, מה הכיבוד שצריך להביא, מה ההפעלה, מה מותר ומה אסור. כי זאת נקודת תורפה של הרבה מסגרות.
אבל בשלב הזה לעלות על בריקדות ולסרב זה בסופו של דבר פוגע רק בילד שלך וחבל.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'שיקול שלה.'
שיקול שלה.
29/01/2015 | 18:18
1
213
אולי ההורים של יוסי ודנה באו ואולי לא.
אולי היא הראשונה שהמורה ביקשה ממנה. ואולי היא החמישית שהמורה ביקשה ממנה, ומבין ה-4 הקודמים חלק באו וחלק לא. אולי אף אחד לא והיא תהיה "הפראיירית" הראשונה (לא אומרת שכל מי שכן הוא פראייר, יש כאלה שנהנים מזה או באמת חושבים שזה נורא חשוב לילד).
לא יודעת.
ואולי אם היא לא תבוא, אז מחר גם ההורים של שירה ומשה לא יבואו, כי ראו שלא חייבים.
ואולי זה לא כזה חשוב בשביל הילד כמו שעושים מזה (ואולי זה יהיה חשוב אם יעשו מזה סיפור חשוב, ולא יהיה אם לא יעשו מזה...?)
ואולי היום הולדת בבית מספיקה לילד...? ואולי לא.
אני לא יודעת, וגם לא אמרתי שהיא בהכרח צריכה לסרב.

השאלה שלה בפירוש היתה האם זו בקשה לגיטימית לדעתנו - אז עניתי את דעתי - שזאת לא.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הבנתי, סבבה.'
הבנתי, סבבה.
29/01/2015 | 18:57
42
לצפיה ב-'צודקת. עם כמה שאני שונאת'
צודקת. עם כמה שאני שונאת
01/02/2015 | 08:43
22
את המטלות האלה שמפילים עלינו כהורים שלפעמים נראות לא לעניין....אני ממש לא אהיה זו שלא תבוא וכמובן רק בשביל הבת שלי. מה המחנכת/גננת חושבת עליי בכלל לא מעניין אותי. רק מה הבת שלי תרגיש בסופו של דבר. מה עוזר לחבק ולהעצים בבית כשמול כיתה היא יוצאת מובכת בגללי? כי יש לי הצהרות? אני יכולה להביע את דעתי אבל אני בשבילה אעשה הכל. גם אם הוא טיפשי ולא מתאים לי.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ברור לי שאני לא חייבת לעשות, לדעתי זה להעניש את הילד שלי ...'
ברור לי שאני לא חייבת לעשות, לדעתי זה להעניש את הילד שלי ...
01/02/2015 | 08:54
30
נכון שזה משהו שהינו צריכים להעלות בתחילת השנה. למעשה זכור לי היטב שבתחילת השנה המורה אמרה שצריך להביא עוגה / כדורי שוקולד והפתעות לילדים - וזה לא חובה. נושא ההפעלה לא הוזכר בכלל, כי קשה לי להאמין שזה היה מחליק בכזאת קלות, כי אני רואה שההורים ממש לא ששים לעשות את זה. בעיקרון זה יום הולדת לכמה ילדים ואני רואה שכל אימא מנסה "לגלגל " את זה על האימא השנייה - העיקר להתחמק מההפעלה.
יחד עם זאת באמת בכל ימי ההולדת  עד כה היו הפעלות ואני לא רוצה לבאס את הבן שלי, הרי אני עושה את זה בשבילו, ולא בשביל שאר הילדים / המחנכת.והילד שלי גם מצפה שנבוא לכיתה, בדיוק כמו ההורים של שאר הילדים. לשנה הבאה אדאג להעלות את הנושא בתחילת השנה ולקטול אותו בעיבו, אבל עכשיו זה כבר לא לעניין.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אמרו לנו ועשינו חבילה עוברת '
אמרו לנו ועשינו חבילה עוברת
30/01/2015 | 09:51
111
או משהו כזה, נתנו משימות לידלי יומההולדת למשל לשיר להם שיר לעשות משהו מצחיק וכזה, בסוף הפתעה קטנה ושלום על ישראל
תעשי משהו קליל
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'נצל"ש עוגה ליום הולדת בגן'
נצל"ש עוגה ליום הולדת בגן
31/01/2015 | 19:58
1
44
אני יודעת שיש מאות מתכונים אבל אני אשמח להמלצה לעוגה טובה להכין ליום הולדת בגן.
נכון שצריך תבנית ענקית ל35 ילדים בגן חובה? אין עוד משהו רק את זה וזה משותף לשלושה ילדים. אשמח להמלצות למשהו שנוסה והצליח תודה רבה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הכושית של פירגה'
הכושית של פירגה
01/02/2015 | 18:21
7
עם קקאו ולא שוקולית.
ולא צריך תבנית כנקית. תבנית בגודל איי ארבע מספיקה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אצלנו היה בכיתה א'
אצלנו היה בכיתה א
08/02/2015 | 22:27
1
אבל לא נדרשה נוכחותנו. הכנו חבילה עוברת והמורה הנחתה
הורים לפעוטות >>

הודעות אחרונות

16:05 | 24.05.19 אורחים בפורום
16:05 | 23.05.19 פיקוס123
11:40 | 21.04.19 אורחים בפורום
12:57 | 01.04.19 אורחים בפורום
16:41 | 24.03.19 ilovenoam
18:24 | 21.03.19 אורחים בפורום
15:58 | 06.03.19 אורחים בפורום
15:01 | 03.03.19 פיקוס123
12:00 | 16.02.19 אורחים בפורום
12:03 | 14.02.19 אורחים בפורום
11:48 | 13.02.19 galilit11
14:00 | 06.02.19 אורחים בפורום
10:21 | 05.02.19 בלונד23

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ