אשת השבוע- בלדה לאישה

• פותח הנושא Nicki
  • פורסם בתאריך

debzz5

New member
שואלת :

דבר ראשון, היי בלדה! אני נהנית מאוד לקרוא אותך תמיד :)
-למה הפסקת לשיר באופן מקצועי? ואיזה סגנון מוסיקה את אוהבת לשמוע?
אשמח להמלצות...
-האם גם בן זוגך יליד הקיבוץ? ואם לא - איך הוא מקבל את דרך החיים הזו?
-כמובן שאין כמו להישפך כמו זומבי כל ערב - אבל איזה דבר ספונטני יצליח להרים אותך מהספה?

הי דבז מקסימה שכמוך :)

הפסקתי כי התחלתי ללמוד ועזבתי לאזור המרכז (כשהכרתי את בעלי לעתיד). אח"כ חזרנו לקיבוץ יחד אבל נולדו הילדים.. המקהלה ששרתי בה כבר התפרקה ועוד לא מצאתי את הזמן והכוחות לחפש משהו שיתאים לי. אני אוהבת הרבה סגנונות. אוהבת רוק ישן (60-70), אוהבת את המוזיקה של שנות נעורי (פרל ג'ם, ביורק, פורטיסהד, רדיוהד וכו) ישראלי (חווה אלברשטיין,יהודית רביץ, שלום חנוך, מאיר אריאל, אהוד בנאי, ברי סחרוף) אוהבת מוטאון,Fאנק, וגם קלאסי (אבל לשיר, לא כל כך לשמוע)
בן זוגי (אני אומרת בעלי אבל זה סתם מעצלות. הרבה יותר יפה והולם בן זוגי..) בא מעיר ועוד במרכז כך שהשינוי עבורו גדול. הוא עדיין מתגעגע לפעמים- בעיקר למבחר של מסעדות- אבל השתלב מצויין ובאופי הוא לגמרי קיבוצניק...
ולגבי הזומבי- אני רק צריכה מישהו שיתן לי את הפוש, והאנרגיות שלי יחזרו בן רגע. אפילו בשביל להכין ארוחת ערב מושקעת או לצאת ליוגה... הבעיה מתחילה בזה שרוב הזמן בעלי עייף כמוני אם לא יותר, אז שנינו זומבים ביחד.

קטנאמא

New member
ולשאלון הקבוע שלי

מה החלק הראשון שאת שוטפת במקלחת
מה הדבר האחרון שאת עושה לפני השינה
מה הדבר שאת הכי מתחרטת עליו
מה הדבר שגורם לך את ההנאה הכי גדולה באמהות
נניח שהיית מקבלת במתנה משהו בגודל שנכנס לתוך קופסת נעליים, מה הכי היית רוצה שזה יהיה? אין הגבלת תקציב אגב אז תתפרעי
מה הכי היית רוצה שהילדים שלך יקחו ממך?
מה הכי היית רוצה שהם יקחו מבעלך?
באיזה מקום בעולם הכי היית רוצה לבקר?

ומוסיפה שאלה חדשה: אם יש מסר אחד בלבד שהיית יכולה להעביר לילדיך, מה הוא יהיה?

שאלות למחשבה...

מה החלק הראשון שאת שוטפת במקלחת
- אף פעם לא חשבתי על זה לפני השאלון הזה.. זה כל כך אוטומטי. נדמה לי שאת הזרועות. אין לי מושג למה.
מה הדבר האחרון שאת עושה לפני השינה
- מנסה לקרוא קצת. בזמן האחרון אחרי מקס' שני עמודים אני נרדמת (או שהקטן מתעורר
)
מה הדבר שאת הכי מתחרטת עליו
- שלא שמרתי על קשר עם חברות טובות מהעבר, שלא הייתי מספיק אקטיבית בחיים שלי ופספסתי הרבה דברים בגלל הפחד לנסות משהו חדש
מה הדבר שגורם לך את ההנאה הכי גדולה באמהות
- לראות את הילדים שלי חכמים, מתעניינים, עוזרים, מנומסים ובאופן כללי נהדרים. אני כל כך גאה בהם

נניח שהיית מקבלת במתנה משהו בגודל שנכנס לתוך קופסת נעליים, מה הכי היית רוצה שזה יהיה? אין הגבלת תקציב אגב אז תתפרעי
- שאלה טובה. בעלי כתב לי שיר ליום ההולדת ומסגר אותו. נראה לי שזו המתנה הכי טובה שקיבלתי אי פעם
מה הכי היית רוצה שהילדים שלך יקחו ממך?
- אהבה לשפה ורצון ללמוד
מה הכי היית רוצה שהם יקחו מבעלך?
- את החברותיות, את היכולת לקלוט אנשים במהירות ולדעת מול מי הוא עומד, את האמביציה והחוכמה
באיזה מקום בעולם הכי היית רוצה לבקר?
- יפן. נראה לי שאסתדר שם מצויין.

ומוסיפה שאלה חדשה: אם יש מסר אחד בלבד שהיית יכולה להעביר לילדיך, מה הוא יהיה?
אל תסתירו את היחודיות שלכם, התגאו במי שאתם ושמרו על החוק של המשפחה ("מי שצריך עזרה, אנחנו עוזרים לו")

תודה על השאלות המעניינות!!

קטנאמא

New member
אהבתי כל כך את התשובה שלך על המתנה!

רוב התשובות לשאלה הזו עד עכשיו (וגם שלי תכלס) מתייחסות לערך החומרי של המתנה הזו. למשל יהלום, כרטיסי טיסה, צ'ק פתוח וכו'.
מול זה יש בתשובה שלך משהו כל כך טהור ומרגש! ממש ממש אהבתי

וגם את שאר התשובות אבל זו ריגשה אותי במיוחד

תודה!

אני לא כל כך טובה בתחום החומרי... אם תשאלי אותי מה אני רוצה לקבל אף פעם לא תהיה לי תשובה. יש לי מספיק לכל צרכי. (מה שעושה חיים קשים לאנשים לפני יום ההולדת שלי... רובם כבר הבינו שספר תמיד מתקבל בשמחה)

סו ורד

New member
זה לא שאת לא טובה בתחום החומרי

את פשוט חומרנית -זה יתרון, לא חסרון את בודאי מודעת לזה ?

ממושקה4

New member
או שהיא עשירה

האמת שגם אני דיי סולדת ממתנות חומרניות (איזה מילה מוזרה ..)
אמרתי למשפחה שלי (הורים , גיסתי , אחותי) שאני לא מעוניינת במתנה ליום הולדת
כדי להפסיק את השושלת הזאת שבה בסוף אני קונה לאח שלי חולצה
(כי מה כבר אני יכולה לקנות לו ) אבל מתעקשים לקנות לי (חיים קשים אני יודעת)
ואז זה לא נגמר .
מתנות יוםהולדת לפיצית - אם הייתי חוגגת לכל הגן זה סתם מתנות שרובן לא נחוץ
וכבר אין מקום בבית (מספיק לי מה שפיצית מביאה איתה אחרי כל ביקור אצל סבתא )
ואני ובעלי עושים משהו יחד ביום הולדת אחד של השני ולא קונים מתנה (יום טיול , ספא וכאלה ..) .

יש לנו איזה קרובת משפחה שהביאה לפיצית כשנולדה מין מובייל של פרפרים שסרגה בעצמה
וסידרה עם חוטים על ענף יפה וזאת המתנה הכי מוצלחת שהבנות הכי אוהבות
(לחנוכת בית היא רצתה להכין לי וילון ) ואני הרבה יותר מתחברת לגישה הזאת
(מודה שגם באמת לא חסר לנו כסף , אבל בלי קשר העולם שלנו מאוד חומרני
הרבה יותר מבעבר)

אני איתך

באמת שלא חסר לנו כלום. אולי הייתי מדברת אחרת אם היינו במצוקה כלכלית.
אבל אם יש משהו שאני שונאת זה את מצעד המתנות האינסופי בחיינו. לא ברור לי למה כל ארוע צריך לציין במתנה, ובד"כ כזאת שהיא סתם חפץ מיותר (למבוגרים) או צעצוע שתוך יומיים יתקלקל או ישכח (לילדים).

ממושקה4

New member
היי , רציתי לשאול למה בחרת דווקא בכינוי הזה

זה נשמע לי עגמומי מעט
והאם את עדיין מתחברת לכינוי הזה או שהיית רוצה להחליפו (לפחות תאורטית ) .
זהו בינתיים

kramerkaren

New member
גם לי יש שאלון קבוע

שמודה שהתפספס לי בשבועות האחרונים בגלל בעיות טכניות ומחשב לא שלי.
וחייבת להגיד שמאד נהניתי מהאירוח שלכן לפני כמה שבועות. השכלתי והיה לי תענוג!

1. אילו יכולת לשנות את השם שלך לכל שם בעולם (ממש להיוולד עם שם אחר), היית משנה? למה?
2. אילו קיבלת 100 שקלים מתנה מה היית עושה איתם? ו- 1000? עשרת אלפים? מליון?
3. כשאת פותחת את הארון שלך - מה הבגד האהוב עליך בו?
4. מה הממתק\חטיף האהובים עליך?
5. איזה נקודה בחיים היית מקפיאה בזמן? משמרת לעד?

סליחה שלא עניתי אתמול, יום עמוס...

1. אילו יכולת לשנות את השם שלך לכל שם בעולם (ממש להיוולד עם שם אחר), היית משנה? למה?
הייתי משנה אבל לא יודעת למה. את השם שלי כיום אני לא ממש אוהבת והוא גם קצת קשה להגייה, וזה בעייתי כשעובדים עם ילדים בגן שפתי...
2. אילו קיבלת 100 שקלים מתנה מה היית עושה איתם? ו- 1000? עשרת אלפים? מליון?
100- כנראה קונה איזה בגד (אחרי שרוקנתי את הארון בהמלצת שושן וטייגר מאמ) 1000- חוסכת לילדים? או הולכת לסופר.. 10,000- טיול מסביב לעולם!! מיליון- מפסיקה לעבוד ולומדת רק מה שמעניין אותי וללא כל מטרה.
3. כשאת פותחת את הארון שלך - מה הבגד האהוב עליך בו?
שאלה קשה... לפעמים אני קונה משהו ואחרי שבוע מגלה שהוא ממש לא יפה בעיני ולא יושב עלי טוב בכלל (אני לגמרי צריכה סטייליסטית). לפני שבוע הייתי אצל אחותי בת"א ועשיתי קצת קניות, אז כרגע שתי חולצות מ"אפרתה" שעלו הון (לא מאמינה שהוצאתי סכום כזה על חולצה וזה היה עוד במבצע) הן הבגד הכי שווה שלי.
4. מה הממתק\חטיף האהובים עליך?
קינדר בואנו ללא כל ספק. אבל אני הכי בענייני עוגות ופחות חטיפים.
5. איזה נקודה בחיים היית מקפיאה בזמן? משמרת לעד?
חושבת וחושבת ולא מצליחה למצוא כזו. אני מרגישה יותר טוב עם עצמי בשנים האחרונות (מאז הילדים אולי), אבל אלה שנים של שגרה ושל בית. אולי זה אומר שזה בעצם מה שאני הכי אוהבת...
תודה על השאלות המעניינות!!

רבקה122

New member
אין לי מושג לגבי קיבוצים של ימנו

ולמען האמת גם יודעת ממש מעט על הקיבוצים של פעם.
הייתי רוצה להבין מה זה בעצם קיבוץ היום, לינה משותפת כבר לא קיימת, זה ברור...
אז במה החיים שלך שונים משלי חוץ מזה שאת גרה בבית צמוד קרקע ומרחבים?

לא כל כך שונים....

מלבד העובדה שהמשכורת שלי נכנסת לחשבון של הקיבוץ, שם מורידים לי עוד מיסים
(מיסי קהילה שנועדו לעזרה הדדית, לסבסוד של בריאות/חינוך/תרבות, פנסיה לותיקים וכו) ואז מוחזרת אלי. בתמורה נהנים מהסבסוד הנ"ל, מעזרה כספית בכל מיני מצבים (אפילו עזרה במימון טיפול ריפוי בעיסוק לילד, למשל). יש הרבה פעילויות שהקהילה מארגנת (טיולים, ערבי תרבות, חוגים) והכל נגיש וקרוב. וכמובן- שקט (מלבד טרקטורים וכלבים..) וטבע וחינוך קיבוצי.

איזה כיף

כמה שאלות ואולי חוזרת קצת כי עדיין לא הספקתי לקרוא את השרשור

איך זה לחיות בקיבוץ
מה את הכי אוהבת ומה הכי פחות אוהבת

האם את משלבת בין הריפוי בעיסוק לשירה ופיתוח קול

איך הגעת למקצוע שלך

על הקיבוץ עניתי למעלה לשושן ולסו ורד

וגם קצת מעליך לרבקה.
לגבי השירה- אני ממש לא עוסקת בזה כרגע (מלבד פרוייקטים ספציפיים של הקיבוץ. למשל עכשיו מתארגן ערב שירי אריק איינשטיין). גם כשאחזור לזה (בתקווה, מתישהו) זה יהיה בערב, והעבודה שלי היא רק בבוקר (כיף במשרד החינוך
) אז זה לא יתנגש.
למקצוע שלי הגעתי במקרה (גם על זה עניתי כבר רק לא זוכרת למי... ) כי רציתי ללמוד קלינאות תקשורת והציונים שלי לא היו גבוהים מספיק. ריפוי בעיסוק היתה האופציה הבאה בתור ולא באמת ידעתי מה זה אומר.
האם הייתי הולכת ללמוד את זה שוב? מצד אחד כן, כי זה מקצוע מעניין והלימודים מעניינים, אבל אולי הייתי הולכת למשהו שגם יפרנס אותי ולא אצטרך לסמוך על המשכורת של בעלי....

למעלה