נדיה, באירוח שכולו טבעי לקראת החורף

מסתערת

New member
הצעתי כי הריח שלו נהדר

הצעתי רק בגלל שהריח נהדר, ריח רוזמרין עדין שנשאר ונשאר...
גם אצלנו אין בעיית סירוק. אני משתמשת למטרת הרחת כינים בלבד.
ומשתמשת בזה מכוון שאני לא סובלת את הריח של שמן רוזמרין ״נקי״

היי אמא של פיצקית

הרוזמרין כבר לא ממש יעיל לצערי.
מי שאין לו נטיה להידבק לא נדבק ואז הרוזמרין לא רלוונטי
מי שיש לו נדבק למרות הרוזמרין.
מה שאפשר לעשות זה לשים 3-4 טיפות של שמן נים הודי בתוך בקבוק השמפו מה שזה עושה בעצם במידה ןיש כינים הוא פשוט הורג אותן.

מסתערת

New member
תפרחת מסביב לפה

הקטנה מוצצת אצבע. הדבר גורם לכך שיש לה מעין תפרחת של נקודות אדומות סביב הפה.
התפרחת אובחנה ע״י רופא כנגרמת ממצית האצבע והטיפול- ״אין מה לעשות״.
למרות ה״אופטימיות״ של הרופא משחה של מוסטלה ממש מועילה כשיש את התפרחת. אבל זה רק לטיפול ולא אידאלי לאיזור הזה של הפנים- בהתחשב שבסופו של דבר המשחה עצמה מגיעה לפה ונאכלת...
האם יש לך רעיון למשחה אחרת שיכולה לעזור? בגלל מיקום צריך לקחת בחשבון שמה שמורחים שם נאכל בסופו של דבר...

היי מסתערת

הרופא צודק חלקית, זה באמת נובע מהרוק שיש לה סביב הפה כל הזמן
אבל בטח שיש מה לעשות.
ובגלל שזה מסביב לפה זה באמת צריך להיות משהו אכיל ותקין, אז אני אומנם קצת חוזרת על עצמי אבל למרוח לה שמן קוקוס יעשה פלאים.
קודם כל זה יצור שכבת מגן שומנית וככה הרוק לא יגיע ישירות לעור כל הזמן (העור שלנו הוא חומצי ולכן הוא עושה לה את התפרחת הזו)
ובמקביל הוא יטפל בתפרוחת הקיימת
וכמובן זה אכיל.
בלילה הייתי מכינה משחה משמן קוקוס וקמח שיבולתץ שועל עם מעט קורנפלור ומורחת לה, זה לא נעים לעין אז היא לא תוכל להסתובב עם זה ביום אבל בלילה לפני השינה זה יעשה פלאים.
הרבה בריאות.

ששת22

New member
שאלות בקשר לגישה של "איך לדבר"

1. הבת שלי נורא יללנית, היא בת 3.3 ועל כל דבר היא מייללת אבל על כל דבר וזה מחרפן אותי

אני רק אציין שגם בגן היא מייללת שמבחינתי זה אומר שהיא לא עושה את זה בשביל "להפעיל" אותי.
איך מתמודדים עם זה? איך מורידים את כמות היללות?

2. אני לא יודעת אם זה קשור אבל אני אנסה

לפני 8 חודשים ילדתי ובחודשים האחרונים זה משפיע על הגדולה ממש והיא לא מוכנה לשחק בשום משחק היא פשוט נצמדת לקטנצ'יק ואליי וגם כשאני אומרת לה שתביא משחק ונשחק ביחד היא פשוט לא מקשיבה.
איך אני גורמת לה להקשיב ולחזור לשחק? לפני כן היא הייתה מרכיבה המון פאזלים ומשחקת המון במשחקי קופסא

ששת22

New member
ועוד שאלה - צינון והנקה

אני מניקה ועכשיו התחילה לי נזלת שממש עושה לי כאבי ראש
בדכ אני שותה תה עם נענע שקצת עוזר אבל עכשיו אני לא יכולה.
מה אפשר לעשות?

שמן הדס, טיפה על דש החולצה מאוד יעזור לזה.
בצל קצוץ ליד המיטה
ואגב את יכולה לשתות תה עם כמה עלי נענע, מה שאסור בהנקה זה לשתות חליטות של נענע בכמות גדולה כי זה מייבש חלב, אבל מעט זה בסדר.
חליטות של טיליה גם יועילו.

היי ששת

1. אאאההה יכול להטריף היללות האלו. יש לי אחד כזה.
בגישה שלנו אין כזה דבר "להפעיל" הילד לא מחפש להפעיל אותנו, הילד מחפש להיקשר אלינו, הוא רוצה קשר איתנו ואנחנו תפקידנו להיות שם בשבילו.
אז במקרה של הרבה יללות, לא ממש פירטת אבל אם אני לוקחת את הבן שלי לדוגמא, מדובר על כל דבר, אתה רוצה את החולצה הזו? ווואואאאווואוא
אתה רוצה תפוח? לא ווואואואואואו ולפעמים גם ככה סתם.
אז אני חוזרת לעצה שלי מלמעלה שם - לא להתייחס להתנהגות, להתייחס לרגש, קודם כל לחבק אם היא מוכנה בשלב הזה פשוט לקחת ולחבק אותו ולהגיד בקול מאות אמפטי ואפילו קצת עצוב, "אוי את לא רצית את החולצה הזו, את רצית משהו אחר, את נורא מתוסכלת כי לא הבנתי אותך"
או כל ניסוח אחר שיתאים לך, אבל הניסוח מתייחס לרגש ולתחושות
הרבה פעמים אחרי כמה ימים כאלו שעל היללות עוצרים רגע ומחבקים ונותנים לה את הקשר שהיא צריכה, זה לא חייב להיות חיבוק זה יכול להיות רק הנהון וחיוך או אפילו רגע של לעצור ולשבת לידה בשקט, היללות פוחתות.

2. עזבי את זה, היא עכשיו רוצה להיות איתך ועם התינוק, היא רוצה וכנראה מרגישה שהיא צריכה לחזק את הקשר הזה. במקום לנסות לשכנע אותה לשחק, תרתמי אותה לעשות דברים ביחד איתך ועם התינוק, היא תחזור לשחק, היא פשוט לא במצב כרגע שהיא יכולה בכלל להתפנות רגשית למשחק כרגע וזה לגמרי בסדר. (אגב זה גם מאוד מתחבר לסעיף הראשון שלך).

ששת22

New member
תודה רבה

בקשר ליללות זה בכל דבר ועם כולם.
קצת דוגמאות:
אנחנו בגן שעשועים עם חברים, אחת החברות חוסמת את המגלשה ולא נותנת לה לעבור במקום לתקשר איתה היא מייללת.
מישהו לוקח לה טוש, היא לא תגיד: זה שלי!! היא תיילל למבוגר שלידה.
זה דווקא לא בקטע של אני לא רוצה זה או רוצה משהו אחר. זה פשוט ההתנהלות היומיומית שבמקום לדבר ולהגיד מה מפריע לה היא מייללת והיא ילדה מאוד ורבלית שכשהיא רוצה יכולה להסביר בדיוק מה מפריע לה.

בקשר למשחקים, לוקחת לתשומת ליבי ואני אניח לה, אני פשוט ממש מרגישה שבמקום להתקדם היא הולכת אחורנית מאז שהוא נולד

כן מוכר היטב.

במקום להתמודד היא ננעלת ומייללת, אוקיי אז אני ממשיכה בהצעתי, לבוא ולתמלל תוך כדי חיבוק
"אוי, איזו אכזבה זה שאי אפשר לגלוש כשרוצים"
"אוף, זה נורא מכעיס כשלוקחים לך משהו ששייך לך" וכו'.
הרגש הוא הרלוונטי, זה שהיא וירבלית זה נפלא וחשוב ויקל עליכם בהמשך אבל כנראה שלמרות הוירבליות כרגע קצת קשה לה לבטא את הרגש שהיא חווה אז תעשי את זה בשבילה, לאט לאט זה יירגע. זה לא קל, צריך לנשום עמוק הרבה פעמים. אבל זה עובד בהן צדקי

היא לא הולכת אחורה, היא מחפשת את הקישור מחדש וזה הגיוני ותקין.
כל החיים שלנו זה צעד קדימה שניים אחורה, לפעמים כדי לרוץ קדימה אנחנו צריכים לקחת קצת תנופה ובשביל זה הולכים אחורה.
היא מחזקת את השורשים כדי שהיא תוכל לגדול, זה נהדר!

ששת22

New member
תודה רבה

זה מרגיש לי כמו משהו שאני לא אצליח לעשות אבל אני אנסה

זה באמת לא קל בהתחלה

תחליטי שאת מנסה רק פעם ביום, פעם ביום כשהיא מייללת תנסי להגיב ככה.
זה שינוי לא קל ודורש מאיתנו לפעמים כוחות לא הגיוניים.
אז פעם ביום ברגעים שעוד יש לך כוח וסבלנות.
תראי מה קורה

kramerkaren

New member
אני אשמח לתקציר של איך לדבר...

אוקיי - לא תקציר אולי, אבל לקווים מנחים? רזי הגישה? ראשי פרקים?
(הכל, רק תחסכי ממני את הקריאה של הספר...)

תודה!

kramerkaren

New member
גיליתי שאני מכורה לפורומים כי הקריאה היא

בפסקאות קצרות.
איבדתי יכולת ריכוז ליותר מזה.
אני אחפש אותו שוב בקינדל באנגלית, בזמנו לא היה, וכולנו יודעים כמה אני עצלנית, אז הסיכוי שאני אתאמץ ממש.....
או שנדיה תתן לי תקציר של התקציר

לא נו את לא רצינית

זה ספר שרובו פסקאות קצרות וקומיקסים!
הרעיון הוא פשוט
לא מתייחסים להתנהגות, מכילים ומתייחסים לרגש.
(נכון עזר לך?)
לכי לקרוא את הספר!
80 עמודים מתוכם הרוב קומיקס וסיכומים.
או שתחכי קצת ואני אזמין אותך כאורחת כבוד לאחת הסדנאות שלי אבל אז תצטרכי להכין לי לפחות 7פעמים קפה!

הספר באמת הכי קליל שאפשר

רזי הגישה - יש לגיטמציה לכל רגש (אבל לא לכל התנהגות).

(מזכיר לי שאני צריכה לדפדף בו שוב, הוא ליד המיטה)

ריקושTי

New member
כיורים לבנים במטבח, בלי אקונומיקה

יש דבר כזה?
לימון מבהיר אבל לא מאד מלבין וגם אחרי כמה שעות חוזר לצבע הלא לבן
או שאולי אנילא משרה את זה מספיק זמן??

ועוד שאלה
משהו טבעי שמועיל להעביר כאב ראש חזק? כשלישון לא בא בחשבון..

את מקסימה ונדיבה, תודה רבה
[כשראיתי את הפוסט של המשחת שיניים חייכתי לעצמי כי נזכרתי שכשראיתי את הפוסט על הדאודורנט שלך אמרתי לעצמי לשמור? לא לשמור? טוב אני אשמור, מקסימום לא אשתמש בזה. טוב ששמרתי, כי הוא מעולה, ואני כבר צריכה להכין את השני
אז גם את המשחת שינים שמרתי, ואני מאמינה שיהיה לזה שימוש... תודה רבה מאד! כבר אין ריח של זיעה בבגדים, גם אחרי יומיים

היי ריקושטי

אפשר להכין את הקרם לימון שננתי אליו מתכון למעלה, להוסיף לו סודה לשתיה ולמרוח על הכיור, להשאיר לילה שלם ובבוקר לשפשף מעט עם סקוטש
זה ילבין לך את הכיור. המהדרין יוסיפו מעט מי חמצן.
ואז פשוט להקפיד לשפשף עם לימון בכל סיום שימוש והוא יישאר לבן

כמה דברים לכאבי ראש מהקל אל הכבד
1. טיפה של שמן לבנדר על הרקות ולעסות מעט
2. שמן מנטה או אם אין לך אז קצת נענע קצוצה את הנוזל למרוח על הרכות כמו הלבנדר
3. פלחי תפו"א ישירות על המצח לרבע שעה
4. לקצוץ ג'ינג'ר כמה שיותר עד שהנוא מגיר נוזלים , הניח אותו בין שתי חתיכות בד ולהניח על מקור הכאב (בדר"כ מצח או עורף)
5. להימנע מקפאין!!! (גם שוקולד)

בגדול מאוד להקפיד על חימום הראש והגוף זה מקל מאוד על כאבי ראש.

ואני שמחה לשמוע שאת נהנית מהדאודורנט, מישהישהייתה אצלי בסדנא נקיון וטיפוח שבה אנחנו מכינים את הדאודורנט, שזה קצת כמו סמים - מנסים פעם ומתמכרים

אז במשחת שיניים לוקח כמה ימים להתרגל לשינוי אבל אח"כ אין מצב לחזור לקולגייט ושאר חבריו.

למעלה