נדיה, באירוח שכולו טבעי לקראת החורף

דווקא קיוויתי למתכון ממש...

כי בשמן קוקוס אני אכן משתמשת. וגם בשמן שקדים לפעמים.
אבל זו כבר פעם שנייה שאת מסקרנת אותי עם קמח שיבולת שועל, אז אני אנסה גם את זה.
תודה

אז תכיני את זה

אבל זה קצת שומני אז קחי בחשבון
2 כפות שיאה
1 כף שיבולת שועל
1. כף שמן קוקוס
לערבב הכל היטב
ולמרוח.
אבל זה יחסית שומני בגלל השיאה.

היי טלינקה

את יכולה להכין את כל תכשירי הגיינת הפה בבית לבד.
אני מכינה משחת שיניים ביתית
שמורכבת מחימר ירוק - שזו בעצם אדמה מלאה במינרלים
שמן קוקוס
לעיתים מעט סודה לשתיה אבל לא תמיד כי זה שנוי במחלוקת אם זה טוב או לא, הטענה היא שזה הורס את האימיייל, מצד שני גם SLS הורס אותו והוא קיים בכל משחת שיניים
שמן מנטה

וכשמתחשק לי להשתגע אני מוסיפה את החלק הלבן של קליפת בננה כי הוא מלבין.

אבל בגדול אפשר להרטיב מעט מברשת שיניים לטבול אותה בחימר הירוק ולצחצח.
החימר יעיל מאוד גם למקרים של דלקת חניכיים.

מי פה אני מכינה מכוס מים עם 5 טיפות GSE ו2 טיפות שמן מנטה, משאיר את הפה נקי מחיידקים ורענן

חמודבה

New member
נזלת וסיבוכיה

שלום נדיה,
יש לי שתי שאלות:
האמצעית שלי (בת ארבע וחצי) מנוזלת הרבה. נזלת ירוקה וקשה (סליחה על התיאורים...) שלוקח לה המון זמן לעבור והרבה פעמים גם מתפתחת לשיעול, לסטרידו ולדלקת ריאות. מה אפשר לעשות כמניעה? מה אפשר לעשות כשהמצב כבר מתחיל כדי להחלץ ממנו?

שאלה נוספת - הקטנצ'יק בן כמעט חודשיים וכבר סובל מאף קצת סתום, במיוחד בלילה, שמעיר אותו מהשינה. יש מה לעשות חוץ ממי מלח ואדים?
תודה!

היי חמודבה

אני קוראת את הגילאים של הילדים ואני בהלם, אני זוכרת הודעות על הילדים האלו כשהיו תינוקות וזה לא מרגיש כל כך הרבה זמן...
אז ככה
קודם כל צריך לנטרל סיבות לנזלת, החשוד המיידי זה מוצרי חלב, בננות, בוטנים ומוצרי חלב. אבל אם ניסיתם כבר להוריד את אלו ועדיין יש נזלת חוזרת הייתי פונה לאייפק לבדוק מה המקור, לרוב טיפול אחד פותר את זה.
אם כבר התחיל, אז שמן הדס טיפה אחת על דש החולצה ועל הסדין בלילה
וליד המיטה בצל קצוץ (עם מיץ מחצי לימון שלא יסריח)
אם מתפתח לשיעול להוסיף שמן רבנסרה על החזה והגב בלילה (2-3 טיפות )

לקטנצ'יק את יכולה גם להוסיף בצל ואם יש חלב אם באיזור להשפריץ לו לאף, דווקא מי מלח אני לא אוהבת כי זה מייבש את רירית האף ומעודד ייצור נזלת.

רק בריאות!

חמודבה

New member
אפשר עוד שאלה קטנה?

האם בגיל של הקטן (חודשיים ביום שישי) מותר כבר לעשות עיסוי עם שמן רבנסרה?

shavitta

New member
אז איך באמת מדברים כך שיקשיבו?

הקטנטונת בת 3 וכל דבר שמבקשים/אומרים לה מלווה בויכוח ואז גם בבכי. העניין די מתיש ולעיתים אף ממש מרגיז!
אנחנו משתדלים לשמור על קור רוח ולדבר בטון ענייני ורגוע, כמו גם להרפות ולא להתוכח על דברים לא מהותיים.
נשמח לשמוע איך לעשות זאת אחרת!

היי שביטה

היא נשמעת כמו ילדה נפלאה שנמצאת בדיוק בשלב שבו היא אמורה להיות.
קצת על "איך לדבר"
הספרים של "איך לדבר כך שילדים יקשיבו ולהקשיב כך שילדים ידברו" ושאר ההמשכים נכתוב ע"י פייבר ומייזליש שתי נשים מקסימות שהבינו שמשהו בחינוך שקיבלנו לא עובד.
לארץ הביאה את הגישה הזו לפני למעלה מ20 שנים שושנה היימן שפתחה את מרכז לייף סנטר להורות מקושרת.

בגישה שלנו אנחנו מתעסקים המון עם הקשרות הילד להורה, הילד מחפש להיקשר להורה, זו כוונתו, זה רצונו וזה הצורך שלו.
איך עוזרים לו לעשות את זה? ע"י המון המון הכלה, אם ניקח את הדוגמא שנתת ביקשת ממנה להרים משהו מהריצפה, היא לא מוכנה, את דורשת/ פוקדת שוהב, היא לא רוצה, את מצווה עליה, היא לא רוצה, את מאיימת "אם, אז" לא עוזר ואז את מענישה. (לא את ספציפית אני פשוט משתמשת בך לצורך הדוגמא של התהליך שמתרחש בדר"כ יש פעמים שהוא נעצר לפני כמובן)

אז באיך לדבר נעשה את זה קצת אחרת
במקום להתייחס אליה כאל חלק מהבעיה (זה על הריצפה והיא לא מרימה) נתייחס רק לבעיה (משהו על הריצפה)
יש כמה דרכים לזכות בשת"פ עם הילד
1.לתאר את העניין - יש בקבוק מים על הריצפה - מכיוון שהיא מכירה את חוקי הבית הרבה פעמים רק התיאור של הבעיה תגרום לה להרים אותה, היא בסך הכל רוצה להיות טובה למעננו זו ההקשרות שלה.
2. למסור מידע- כשמשאירים את הבקבוק על הריצפה נשפכים מים ואפשר להחליק ולקבל מכה. אותו רעיון, מסבים את תשומת לבה שיש משהו שצרך לעשות אבל לא פונים אליה
3. להגיד במילה אחת - בקבוק.
4.תתארי את מה שאת מרגישה לא מה שאת רוצה - אני ממש לא אוהבת לראות בקבוקים על הריצפה אני פוחדת שאפצע או שאת תפצעי
5. לכתוב פתק - אחד הטריקים הכי טובים שעובדים לי מעולה זה לכתוב פתק, גם אם היא לא יודעת לקרוא ילדים אוהבים פתקים, את יכולה לצייר בקבוק על ריצפה ולעשות עליו X אדום גדול ולתת לה, או לעשות מזה מטוס ולשלוח לה את זה.
את יכולה לבחור בכל אחד מאלה ולרוב זה יעבוד.
זה צריך להיות מלווה עם המון אמפטיה והכלה.
אם היא מתחילה לבכות או לצעוק להגיד בקול עצוב ומנחם, את כועסת, את ממש ממש לא רוצה לעשות את זה, זה מתסכל אותך שצריך להפסיק את X כדי לעשות את Y.
לא לוותר על העשיה אבל לקבל את זה ולהכיל את זה שזה לא תמיד כיף.

נכון שבתיאוריה זה נשמע מעולה? זה באמת מעולה וזה עובד נפלא
הטריק הוא לשנות אתעצמנו וזה קצת יותר קשה, אז אם מצליחים פעם ביום זו התחלה נהדרת

אני מאוד ממליצה לקרוא את הספר, או ללכת לקבוצה של השיטה כי זה באמת משנה משפחות.

(ושוב חפרתי, מקווה שזה הועיל)

לי זה עזר מאוד.

אין לי סבלנות לספרי הדרכה. בחיי, אני מבינה שיש בהם אוצר בלום של ידע אבל אני פשוט לא מצליחה. הסיכום הזה, עם נקודות ותכל'ס הסברים מה לעשות ואיך מאוד מאוד עזר. אני מבטיחה להמשיך ולהציק לך עם זה בהמשך

oritpatrick

New member
גירוי ואדמומיות בלחיים

תמיד זה מתחיל בתקופה הזו, בן שנתיים וחודשיים מאז שיותר קטן תמיד בתקופות המעבר ובחורף יש לו אדמומיות בלחיים,עור מחוספס, כמו גירוי שגורם לעור להסדק מעט.
ניסיתי שמן תינוקות, קרם פנים וזה לא עוזר, אשמח להמלצה של משהו טבעי לכך.

תודה רבה מראש!!!

היי אורית

מה שאת מתארת זה בעצם משהו דמוי כווית קור זה קורה להמון קטנטנים בעיקר לאלו עם עור רגיש.
אני מכינה לילדים שלי קרם כזה.
2 כפות חמאת שיאה
כף שמן קוקוס
מעט שמן קלנדולה
ושמן קמומיל.
מערבבים הכל יחד ויש קרם נעים ונהדר ששומר על העור ואם כבר התחיל יובש גם מטפל בו.
אבל אם אין לך את כל הרכיבים אפשר גם למרוח פשוט חמאת שיאה או רק שמן קוקוס.
שמן תינוקות ממש לא כדאי כי הוא עלול אפילו להחמיר את המצב.

שיהיה חורף נפלא

oritpatrick

New member
תודה רבה רבה

את מדהימה, אני קוראת את כל התשובות שלך ונפעמת.

mitmit11

New member
הזעת רגליים, סרחון הנעל והרגל ושות'

הדובון, בן שלוש וחצי, מזיען בטירוף. בתחום הרגליים - עם/בלי גרביים (100% כותנה), סנדלים, כפכפים, נעל ספורט - יו ניים איט, הכל פשוט מצחין. אנחנו מורידים נעליים ברגע שמגיעים הביתה (ולעיתים עוד לפני כן), מאווררים את הנעל, הגרב והרגל ולעיתים אפילו אחרי שטיפה קלה עם סבון הארומה נוכחת.

עצות
(לנעל ולרגל)

noahanoon

New member
גם אצלנו אותו הדבר...

חוזרת עם גרביים רטובות מזיעה בסוף היום, אפילו אם גרבה אותן רק אחרי שנת הצהריים...

היי מיטמיט

נתחיל מהחלק הקל הנעליים, פזרי בתוכם סודה לשתיה זה ימנע את הריח ואת הצטברותו וגם ינטרל את הריח שכבר נוצר.

ברגליים זה כבר סיפור אחר -קודם כל תזונה, יכול להיות שמשהו בתזונה שלו לא טוב לא וחייב לצאת איכשהו וכנראה שאצלו זה בהזעה ברגליים.

בנוסף דיקור יכול להיות מאוד אפקטיבי במקרים כאלו.

למעלה