אירוח בטיחות ברכב

סו ורד

New member
תוקף של כסא בטיחות

לפני שש שנים קנינו לבכור כיסא בטיחות איכותי, שמשמש היום את אחיו הצעיר. הבנתי שרמת הבטיחות של הכיסא יורדת עם השנים -האם נכון?
הכיסא במצב מצויין והיה בשימוש רציף 6 שנים, מעולם לא עברנו תאונה
האם הוא עדיין בטיחותי לשימוש?

סליחה שאני מתערבת

אם אני לא טועה לכל כסא יש תוקף למספר שנים מראש, ואמור להופיע במידע הטכני/בחוברת/באינטרנט... חפשי את הדגם ואולי עם המילה expired ??

a y a l u l a

New member
מצטרפת לשאלת תוקף כיסא בטיחות

לכיסאות הבטיחות שלנו (איוונפלו)יש תוקף שמותבע על הכיסא.

לטענת היבואן זה שטויות....
אך היצרן בכל זאת כותב תוקף.

למי להאמין?

(אני מעדיפה להיות מכוסה, אז קניתי לקטנה כיסא חדש)

POOH*

New member
ומה עם התקני הריסון?

הם גם מתבלים עם השימוש.
החגורות והחיבורים... בהחלט מתבלים.
זו אחת הסיבות שבבטרם ממליצים לא להשתמש בכיסאות יד שניה.

ועל כל הכיסאות יש תאריך פג תוקף של היצרן.

POOH

בוודאי שיש בלאי, אתה רציני?!

הבלאי אינו הסיבה היחידה לקביעת התוקף אבל הוא בהחלט סיבה מרכזית וממש לא מדובר על הריפוד. הכיסא עשוי פלסטיק {פולימר}, הוא עובר בין טמפרטורות קיצון לאורך השנים והוא סופג כל הזמן האצה והאטה (גם אם זה לא נגמר בתאונה...). הריפוד בכלל לא רלוונטי לעניין

פולספגן

New member
זה לא רק החום, כי גם רכב שכל הזמן היה בחניה

תת קרקעית, יש עייפות לחומר, כי כפי שכתבת מדובר בפלסטיק.

שאלת כסא-בוסטר לילדה גבוהה

הילדה בת 3 וקצת, שוקל 16 קג אבל מאוד גבוהה. שמתי לב שכשהיא יושבת זקוף בכסא שלה ברכב (אוונפלו טריומפ) הראש שלה כמעט מבצבץ מהקצה. האם זה הזמן להחליף לבוסטר? אם כן אשמח להמלצה לבוסטר אמין אבל לא יקר (יש כזה דבר?).

וזה קצת מוזר לי כי

כתוב באתר הרישמי שלהם
Height: 28 - 50 in. 71 - 127 cm
והיא ממש לא מתקרבת לזה...

כסא- בוסטר

יש להתייחס להוראות בגב הכסא ולהתנהל בהתאם. באופן עקרוני, ברגע שהראש עובר את משענת הראש והחגורה לא משפשפת את הצוואר ניתן לעבור.

עדיף לעבור לבוסטר עם רצועות פנימיות

טיטאן של אוונפלו קיבל 4 כוכבי בטיחות עולה כ-600 ש"ח ומומלץ על ידי אבי ורון. אנחנו היינו איתו עד גיל 5, מאוד קומפקטי, פשוט ונוח.

רגע - טעיתי - טועים - טעינו

הטיטאן הוא כמובן מושב בטיחות, התכוונתי למאסטרו (גם של אוונפלו), באמת היינו עם הטיטאן עד גיל חמש ואז עברנו למאסטרו בתור בוסטר עם רצועות פנימיות הוא קצת יקר בהשוואה לבוסטרים אחרים (עולה כמו הטיטאן, אבל בשביל בוסטר רצועות זה יותר יקר
) אבל הוא מעולה, מדורג 4 כוכבים אאל"ט ומאוד קומפקטי ונוח לתפעול.

materialgirl1

New member
האם נכון שהמושב האמצעי הכי פחות בטוח?

הילד שלי בן 8 והוא אוהב לשבת במושב האמצעי (חגור תמיד כמובן), אם הוא לבד במושב האחורי האם להתעקש שישב לצד החלון?

מושב אמצעי

בד"כ במושב האמצעי החגורה אוזקת רק את המותן ובצדדים החגורה אוזקת את כל הגוף וכמו כן גם הכסאות מלפנים משמשים הגנה נוספת.

היא שואלת עבור תינוקות ופעוטות

ולכן לא רלוונטי שהחגורה אוזקת רק את המותן. וסטטיסטית הפגיעות באמצע הן נמוכות יותר ולכן ע״פ אתר בטרם לבטיחות ידים זה המושב הכי מומלץ ברכב להושבת תינוקות ופעוטות בכיסאות בטיחות.

למעלה