אירוח בטיחות ברכב

בוסטר בלי גב

היי, כפי שעניתי לשאלה הקודמת - ברגע שהחגורה יושבת טוב על הילד, אין משמעות בטיחותית לגב הבוסטר. וניתן להוריד אותו.

בהילוך שישי אנו לא עוסקים במכירת בוסטרים, ולכן יהיה קשה לי להמליץ על על דגם מסוים, נראה שחברי הפורום ישמחו לעזור לך בעניין

בכל הכבוד
התשובה הזו שגויה

גב הבוסטר בד"כ מספק הגנה ממכות צד, ובנוסף, אם אין במושב שבו הילד יושב כרית לראש (שיושבת "על" ספסל הרכב) אז הגב חשוף לפגיעות ובמצב כזה מאוד מומלץ בוסטר גב. למיטב ידיעתי ברייטקס (או אוונפלו? נראה לי שברייטקס) בכלל אינה מייצרת בוסטר בלי גב כי הוא נחשב פחות בטוח.

y o y o i t

New member
עונה מניסיון

אמנם אני לא מומחית, אבל מנסיון תאונה שהייתה לנו. האוטו התהפך לגמרי (על הגג) ושתי הבנות שהיו קשורות בבוסטר בלי גב נשארו במקום שלהן בלי תזוזה אחת. החגורה שמרה אותם במקום עם הבוסטר עד ששחררנו אותן.
(לכל הילדים שלום)

רק בריאות!

אכן, ברגע שהחגורה יושבת טוב על הילד אין סכנה בטיחותית במעבר לבוסטר ללא גב.

מאחל לך נסיעה טובה ובטוחה!

לא בהכרח דרוש בוסטר עם גב

היי, משענת הגב נועדה לתמוך בגב הילד כאשר הוא בגובה ומשקל שמצריכים יציבות של הגב וכמו כן, כדי שגובה החגורה יותאם לגובה הילד. ברגע שהילד עובר את גובה החגורה או משענת הראש אין צורך בבוסטר עם גב. אם החגורה יושבת טוב על הילד אין בעיה בטיחותית.

tiger mom

New member
עוד שאלת בוסטר- גיל 8 או 1.4 מטר?

החוק אומר עד גיל 8 חובה לשבת בבוסטר
ההמלצה לפי בטרם היא עד גובה 1.40
מן הסתם לא כל ילד בן 8 הוא בגובה 1.40
אז מה בדיוק הרעיון מאחורי החוק?
למה הוא לא תואם את ההמלצות?
ולמי להקשיב?

lilend

New member
מצטרפת לשאלה- אנחנו רחוקים שנות אור

מהגובה הזה, בת 9 וגובהה 122 האם הציפיה היא שתשב על בוסטר עד גיל 11, 12?

tiger mom

New member
נכון שזה אבסורד?

ואת יודעת ששלי גבוהה והיא עדיין לא 1.40 בגיל 8
אז מי כן?
רק ילדים של שחקני כדורסל כנראה

tiger mom

New member
כנראה שהוא לא ממוצע

או שאתם בשכונה שיש בה שמרים במים או משהו שגורם לכולם להיות גבוהים
הגדולה שלי גבוהה מהחברות שלה. תמיד הייתה. והיא עוד לא 1.40
אמנם היא לא רחוקה מזה, אבל היא עוד לא שם. והיא בת 8

בכל מקרה זה סף די מטופש
הרי כל הרעיון של הבוסטר הוא שהחגורה לא יושבת עליהם טוב כי הם נמוכים. אז איך עושים סף של גיל ולא של גובה? בגיל 8 זה פתאום בסדר שהחגורה לא יושבת עליהם טוב?

ליאת של עדי

New member
מנהל
על אותו משקל של כיסא תינוק ופעוט

גיל שנה או כמה קילו שצריך אני כבר לא זוכרת
אני מניחה שהיו צריכים לתחום את העניין גם בגיל לטובת הילדים שפיזית הם קטנים אבל מספיק גדולים כדי לדעת לא להתעסק עם החגורה שלא נמצאת בדיוק במקום שצריך אבל עדיין שומרת עליהם.

tiger mom

New member
אבל זה לא אותו הדבר

כי יש חשיבות למיקום של החגורה על גוף הילד
ואם הילד נמוך מאד אבל בן 8 זה ממש לא רלוונטי שהוא יודע לשבת ישר ולא להשתולל בכסא.
גם ילד בן 6 יודע לשבת יפה ולא להשתולל.
זו לא המטרה של הבוסטר. ילד מגיל 4 יושב בבוסטר ויכול לפתוח את החגורה לבד. בניגוד נניח לרצועות פנימויות או רצועות של כסא.
העיניין הוא לשבת ככה שהחגורה יושבת כמו שצריך ומגנה כמו שצריך.
החגורה עלולה להיות מסוכנת במקום עוזרת
ובניגוד להמלצה של גיל שנה+משקל (ההמלצה היא שניהם ביחד. החוק הוא רק גיל אאל"ט): הרבה ילדים נמצאים שם ויכולים בגיל שנה לעבור לשבת עם הפנים קדימה.
אבל פה מדובר על גיל וגובה שהם לא מתאימים.

בוסטר עד גובה 1.4

היי. לא אנו קבענו את החוק אך חשוב כמובן לציית לו. המלצת "בטרם" היא מדויקית יותר, (בסופו של דבר הגובה והמשקל הוא הקובע) ולכן אנו ממליצים לילד מתחת לגיל 8 ומעל 1.40 מ' לשבת על בוסטר ללא משענת גב.

בדיוק בזמן!

הגדול שלי בן 4.8, שוקל 16 קג. כרגע יושב בבוסטר גב. הגבהנו את החגורות למקסימום ועוד מעט זה כבר יהיה נמוך מדי בשבילו. מה השלב הבא? מתי כדאי או צריך לעבור לבוסטר רגיל?

תודה!

מעבר לבוסטר רגיל

היי, כדאי לעבור לבוסטר רגיל ברגע שחגורת הבטיחות יושבת היטב על הילד, כלומר מכיוון הכתף לחזה, ואינה משפשפת את צוואר הילד. אין בעיה בטיחותית בשלב כזה להוריד את משענת הגב.

kramerkaren

New member
נסיעה לחו"ל

אנחנו נוסעים לחו"ל (ארה"ב) וחלק מהזמן יהיו נסיעות ברכב שכור.
בתי בת 4 וחמישה חודשים, ומעל 25 ק"ג. קבלתי בוסטר מתנפח (bubblebum, אם זה עוזר), שנהדר מבחינתי טכנית, מבחינת האריזה וסחיבה, אך השאלה אם אתה מעיכר? אם זה בטיחותי? מספיק טוב לנסיעה?

kramerkaren

New member
זה לא עניין של קיצורי דרך

זה התניידות בטיסות פנימיות עם כמות מאד מוגבלת של קג. ו

למעלה