אירוח בטיחות ברכב

אירוח בטיחות ברכב

כהורים מונחת על כתפינו אחריות כבדה על ילדנו

אנחנו דואגים על תזונה נכונה ובריאה שלהם, דואגים להחדיר בהם משמעת ולתת להם את החינוך הטוב ביותר.
אבל מה קורה כשזה מגיע לרכב?

האם יש לכם, ההורים, את כל הידע והכלים כדי לשמור על בטיחות הילדים ברכב?

אנחנו שמחים לארח בפורום את אסי בורג, מנכ"ל הילוך שישי, אשר יענה על כל השאלות שלכם בנושא בטיחות הילדים ברכב.

על מה חשוב להקפיד?
באיזה מקום הכי בטוח להושיב את הילדים ברכב?
האם כיסא התינוק צריך להיות מלפנים או מאחור?
באיזה שלב עוברים לבוסטר?
טיפים לנסיעה בטוחה וכו'

צוות הילוך שישי יהיה פה לרשותכם כדי לענות על כל השאלות ביום שלישי ה- 6.8 בין השעות 18:00-20:00

אתם מוזמנים להעלות את השאלות שלכם כבר עכשיו..

אסי בורג בעל ניסיון של מעל ל-20 שנה, מומחה באבחון תקלות, ניהול מוסכים מודרניים, בדיקת ובחינת רכבים ובנוסף בעל הסמכה כמנהל מקצועי של משרד להשכרת רכב.
קבוצת הילוך שישי – הקבוצה מורכבת משבעה מרכזי שירות לרכב המובילים באזור המרכז. מרכזי השירות הם בבעלות משפחתית ומשלבים מקצוענות מוכחת וניסיון רב שנים בתחום הטיפול, השירות ומכירת רכב.
מרכזי השירות של הילוך שישי מורשי יבואן לעשרה מותגי רכב: סובארו, סוזוקי, טויוטה, יונדאי, ניסאן, סיטרואן, רנו, פז'ו, מיצובישי ופיאט.
הקבוצה מספקת ללקוח חבילה כוללת של מגוון שירותים החל מרכישת הרכב, טיפול ברכב, מכירת הרכב, טרייד-אין, אביזרים לרכב, חברת ליסינג כולל התמחות בליסינג לרכבים מיד שנייה והילוך שישי אופרייטינג,
המספקת מעטפת שירותים לחברות עם ציי רכב בבעלות עצמית.

לאתר הקבוצה
http://www.h-6.co.il

ילד בן 6.5, 17 ק"ג - מתי לעבור לבוסטר ?

הילדים שלי רזים ונמוכים, שניהם עדיין באיוונפלו, כסא שעברו אליו בסביבות גיל שנה וכמה חודשים (כשהגיעו למשקל של 9 ק"ג) האיוונפלו טוב עד משקל 18 ק"ג.

רציתי לשאול מתי אפשר להעביר לבוסטר
ומה ההבדל בין הבוסטרים אלו שנראים ממש כמו מושב ואלו שנראים כמו טבעת ורק נותנים הגבהה בלי משענת, האם יש בהם הבדלים בטיחותיים או רק בהיבט הנוחות לילדים
הבן שלי עוד חודשיים יהיה בעזרת השם בן 7 הוא שוקל כ 17 ק"ג ובגובה 115
הבת בת 5 שוקלת כ 15.5 גובה 104
האם את שניהם ניתן להעביר לבוסטר ?

תודה רבה !

הורדת משענת הגב לבוסטר

היי, בגובה שציינת ניתן להוריד לילד בן ה-7 את משענת הגב ולבת כדאי עוד קצת לחכות.
ניתן לראות את הוראות היצרן בגב הבוסטר ובו מצוין במדויק מתי ניתן להוריד את המשענת.

בגיל צעיר מומלץ אך ורק בוסטר עם משענות כדי לאזוק את החגורה בצורה טובה יותר סביב הילד.
הסיבה שבגינה מורידים את משענת הגב היא השלב שבו הראש עובר את גובה משענת הראש והופך אותה להיות לא רלוונטית.

הילד עוד לא בבוסטר, הוא יכול לעבור לבוסטר ?

תודה על התשובה, אולם שאלתי אם הוא בכלל יכול לעבור לבוסטר, הוא עוד לא בבוסטר כיוון שעוד לא עבר את ה 18 קילוגרמים

באילו תנאים מותר להשאיר ילד ברכב?

שלום אסי,
חשבתי לנסח "האם מותר להשאיר" ובחרתי בכל זאת לשאול "באילו תנאים מותר" מפני שלדעתי, אורח החיים שלנו הוא כזה שלפעמים להשאיר ילד ברכב זה הפתרון ההגיוני: כשנכנסים לרגע לאסוף את האח מהגן, כשצריך להוציא כסף מכספומט, כשכולם כבר חגורים ומגלים ששכחנו את הארנק בבית...
לפני כמה זמן היה כאן דיון סוער למדי על השאלה האם הגולשים משאירים את הילדים ברכב ובאילו תנאים. חלק אמרו רכב מונע עם מזגן / חלון פתוח. חלק אמרו רכב נעול. חלק אמרו דלת פתוחה. חלק אמרו רק ילד שיודע לפתוח לבד חגורות. אחרים אמרו דווקא תינוק שלא ייגע בכלום. ואז עלתה ההערה שבכלל מסוכן להישאר ברכב חונה כי רכב אחר עלול להתנגש בו או כי מישהו יכול לגנוב את הרכב עם הילד בפנים.
אני אשמח לקצת סדר בבלאגן.
ראשית, האם להשאיר ילד ברכב (לא לשכוח, להשאיר במודע) זה יהרג ובל יעבור או שבכל זאת זה אפשרי כל עוד שומרים על כללי זהירות?
ואם אפשרי, אז מה הם אותם כללי זהירות?
(אני רק מזכירה שטווח הגיל שאנחנו מדברים עליו הוא מגיל שנה עד 6 בערך, כך שזה טווח גדול למדי של יכולות קוגניטיביות ומוטוריות).

תודה רבה!

נאגטס

New member
זה מאוד אינדוודואלי

אירגון בטרם זה בגדר הנחיות או המלצות, לא חוק בל יעבור.
כל אחד עושה כראות עיניו וע"פ שיקול דעתו אבל כן צריכה לסייג שגם בכך יש אמות מידה של סבירות.
אני כן משאירה ברכב עם חלון פתוח כשאני יוצאת לכספומט (מתכופפת למטח העגבניות) - אבל אני בקשר עין איתם והם יכולים לנהל איתי שיחה מבעד לחלון.
לא משאירה עם רכב מונע לעולם...המפתחות איתי.

kaparu

New member
כולנו משאירים לבד

מהרגע שחוגרים אותם בכסא ועד שמגיעים למושב הנהג...

הבעיה שגם כשמשאירים במודע עלולים לשכוח

דווקא בגלל אורח החיים שלנו והעומס שיש על כל אחד, גם כשמשאירים במודע עלולים לשכוח בגלל אותה סוג הסחת דעת שגורמת לאנשים לשכוח את התינוק. אולי כדי לצאת לכספומט או לנקודה שיש איתה קשר עין זה אפשרי (למרות שאני לא הייתי עושה את זה) לגבי הדוגמא הראשונה שהבאת ראיתי את זה קורה בגן של אחת הבנות. לפני שנים אחת האמהות בגן של הבת שלי השאירה את התינוק שלה ברכב (מונע עם מזגן) כשנכנסה לקחת את אחיו הגדול. מסיבה כלשהי היא עצרה לדבר עם הגננת וכנראה שכחה שהיא השאירה את התינוק או שסתם לא שמה לב כמה זמן היא עמדה שם. אחרי 10 דקות היא יצאה וגילתה שהמנוע כבה, אין מזגן והתינוק שלה מתבשל לו לאיטו . למרבה המזל הוא לא נפגע. אז למרות הטרחה, גם כשיוצאים רק לדקה, לוקחים את התינוק. כמו כולם גם אני בטוחה שלי זה לא יקרה ושלעולם לא אשכח שהתינוק שלי איתי, אבל חלק גדול מהבטחון הזה נובע מכך שאני לא מעמידה את זה למבחן.

השארת ילד ברכב

היי,

השארת ילד ברכב גוררת סיכונים רבים:
1. חוסר חמצן
2. סכנת שהילד לבד מהרכב לכביש.
3. הילד יכול להגיע לרכיב בטיחותי ברכב.
4. הרכב יכול להתלקח (קצר חשמלי, חום, תקלה ברכב)
5. התגשות רכב אחר ברכב בו נמצא הילד.
6. גניבה של רכב על ידי אדם זר.

אין כללי זהירות ברורים בהם ניתן לנקוט כשמשאירים ילד ברכב, בהתחשב בכל המצבים שהצגתי לפניכם, אין אמצעי זהירות שיכול להגן מפני כל הנ"ל, ולכן אני ממליץ להמנע מהשארת ילדים ברכב.

tiger mom

New member
בוסטר עם גב

האם בטוח יותר מבוסטר בלי גב?
אני מדברת על ילדים גבוהים שגם בלי גב החגורה יושבת עליהם טוב.
האם יש משמעות לגב מעבר לסידור החגורה על הכתף על הילד

מסתערת

New member
מצטרפת לשלאלה על ההבדלים בין בוסטר עם/בלי גב

בדגש על בטיחות- האם בוסטר עם גב בטיחותי יותר מבוסטר בלי גב?

אשמח גם להמלצות על דגמים בטיחותיים יותר (או אתרים שהם סוקרים את תוצאות מבחני הריסוק שאינם האתרים של אבי ורון)

אצלי הילדה קטנה, רזה, נמוכה.... ובכל זאת החגורה עוברת במרכז החזה (לפי ההמלצות) גם בבוסטר ללא גב, אבל יש לי תחושה שזה לא ממש בטוח. האמנם?

פולספגן

New member
מוסיפה שאלה - למה בכלל לעובר לבוסטר עם גב?

לא עדיף להשאר עם הכסא בטיחות עד שהילד כבר יכול לעבור לבוסטר ללא גב?
הרי ההבדלים במבחני הבטיחות עצומים בין כסאות בטיחות לבוסטרים עם גב ולכן גם ההפרש במחיר (אין ארוחות חינם
)

היתרון היחידי לבוסטר עם גב על פני כסא בטיחות הוא רק המקום שהוא תופס וכמובן המחיר.

אכן עדיף לעבור לבוסטר ללא גב

בגוף שאלתך טמונה התשובה. אכן עדיף להעביר מכסא בטיחות שהוא הכי בטוח, ישירות לבוסטר ללא גב כאשר מגיע הזמן המתאים והחגורה יושבת טוב על הילד.

למעלה