יום ג' אירוח בנושא - נקיון וטיפוח טבעיים

היי מיסי

ניתנו לך פה כמה טיפים נהדרים, הקולה דרך אגב עובדת בגלל חומת הלימון שיש בה
והגזים באמת לא רלוונטיים,אבל קולה זה לא ממש טבעי, אז אם לא הלך עם הקולה תנסי את הדבר הבא
תרוקני את המים מהאסלה כמו שאמרה ניקי, ע"י סגירת הברז של הניאגרה והורדת המים.
ברגע שאין מים פשוט תשפכי לשם בקבוק שלם של חומץ, את יכולה גם להניח על השכבה עצמה מטלית עם חומץ ועליה לשפוך את בקבוק החומץ הרעיון הוא שיהיה מגע רציף של חומץ עם האבנית אז אם היא בצדדים "תדביקי" את המטלית לצדדים, תשאירי את זה ככה ללילה.
בבוקר תעברי בקלות עם מברשת אסלה או כרית ניקוי וזה אמור להיעלם, אם לא נעלם לגמרי, את יכולה לעשות זאת שוב אבל הפעם להביא את ה"תותחים הכבדים" לפזר מלח לימון ועל זה חומץ... זה כבר יטפל בזה

ומכיוון שאני ואת כנראה אותו דבר , אני מפצירה בך בכל לשון של בקשה לא להשתמש בחומצת מלח

שימו לב שכל התכשירים של ניקוי שירותים מתבססים על חומצה, הסיבה לכך היא שרוב הלכלוך השירותים יושב על האבנית שמצטברת שם בגלל המים שעומדים ובארץ הם מלאים באבנית, לכן חומץ פשוט או מלח לימון יעשו את העבודה.

mAmA MiSiSiPi

New member
חומץ תפוחים גם טוב?

יש לי בקבוק שלם של הדבר הדוחה הזה

איך אני שומרת שהמצב הנקי ישמר והאבנית לא תצטבר שוב לרמה מחרידה כזאת?

ריקושTי

New member
ואיך אפשר בלי אקונומיקה
?

מה מחליף את האקונומיקה בשרותים? באמת החומץ מחטא ומשמיד חיידקים כמו האקונומיקה? חשוב לי לחטא את השרותים המון, עם הכיורים אני מסתדרת עם לימון ומלח וגם חומץ אבל בשרותים אני מרגישה שצריך משהו חזק יותר...
יש לי עוד שאלה שלא ממש קשורה לטיפוח אבל אשמח לתשובה - דלקת אוזניים. מה הטיפול הטבעי שהיית חושבת עליו לבן 1.4 עם דלקות אוזניים חוזרות? (גם בקיץ - מאמינה שזה נובע יותר מהשיניים, אבל המצב הוא שהאוזנים מוגלתיות וכואבות)
לא רוצה אנטיביוטיקה אבל חוששת שאין ברירה הפעם - יש לך פתרון אחר?

היי ריקושטי

עכשיו שאלת את השאלה של חמותי: " מה עשתה לך האקונומיקה, למה את חיייבת לעשות שוטנה מכולן
"
אז קצת על אקונומיקה:
אקונומיקה היא תמיסה של המלח תת נתרן כלורי בד"כ בריכוז של 3%. בחלק מהאקונומיקות מוסיפים בשמים ודטרגנטים שונים, אך הבסיס הוא זהה לכולם, מהפשוטות ביותר ועד היקרות ביותר.

האקונומיקה עצמה היא אחד מהחומרים הכי בסיסיים (להבדיל מחומציים) שאנחנו נתקלים בו בחיי היום יום
PH 12.5
מתחתיה נמצא רק את הסודה הקאוסטית, חומר הממיס שומנים ושערות ולכן משתמשים בו פעמים רבות לפתיחת סתימות קשות בביוב, השימוש בו הוא רק עם אמצעי הגנה יעודיים (כפפות, מסכות וכו').
כאמור, האקונומיקה עצמה מאוד בסיסית מלכתחילה. יצרני האקונומיקה מוסיפים לה סודה קאוסטית על מנת לייצב אותה על מנת שלא תתפרק לגז כלור רעיל. עם זאת עדיין מתקיים תהליך הפיכה לגז היוצר את הריח החריף, שבאופן אירוני, אנו מכנים אותו "ריח של נקי". (שלא יהיה ספק זה רעל)
סביבה בסיסית חזקה כמו זו שקיימת באקונומיקה מעודדת תגובות מסוג הידרוליזה (פירוק על ידי מים).
חומרים שיכולים לעבור הידרוליזה הנם:
שומנים המתפרקים לגליצרין וחומצות שומן
חלבונים שמתפרקים לחומצות אמינו
רב סוכרים המתפרקים לחד סוכרים המרכיבים אותם
-שכבת העור העליונה שלנו האפידרמיס מורכבת מ – שומנים, חלבונים ורב סוכרים, כלומר אם נגעתם באקונומיקה ביד חשופה ויש לכן תחושת שמנוניות חלקלקה ביד, מה שאתם מרגישות למעשה, הוא העור שלכן, שמתחיל להתפרק ולהתמוסס.

אלה היו 60 שניות על אקונומיקה

החומץ בהחלט מחטא ומשמיד את החיידקים, חיפשתי עכשיו ואני לא מצליחה למצוא ניסוי מעבדה שעשו - לקחו דגימות מאסלות שונות משירותים ציבוריים ושפכו עליהן אקונומיקה ועל אחרות חומץ - התוצאה הייתה זהה. אני אחפש את זה שוב אני חייבת למצוא את זה.

אבל מכיוון שכאמור לחמותי היה קשה עם הרעיון שנכדיה ובנה יושבים על אסלה שאינה מלאה באקונומיקה אני הכנתי תרסיס אנטיבקטריאלי שאני מרססת בתום הניקוי וזה סוגר את כל הפינות:
300 מ"ל מים פושרים
10 טיפות שמן לימון
5 טיפות שמן אקליפטוס
2 טיפות שמן ציפורן
10 טיפות שמן לוונדר
ואם את לא אלרגית כמוני תוסיפי גם 5 טיפות שמן קינמון
כל אלו שמנים אנטיבקטריאליים ודוחי פטריות.
פשוט מערבבים מחזיקים את זה מעל האסלה ואחרי כל ניקוי משפריצים מעט לתוך האסלה וזהו.
הריח נהדר וזה מחוטא ונקי.
את יכולה לשחק עם השמנים כולם אנטיבקטריאליים וטובים.
עוד שמנים שיתאימו זה שמן אורן, קורנית, ניאולי, אשכולית, ליים, ברגמוט, ציטרונלה, מרווה ואורגנו

במקרים של דלקות אוזניים חוזרות אני הייתי פונה לטיפול הומאופטי או רפואה סינית.
יש פתרונות לכאב, יש פתרונות לדלקת חד פעמית, אבל במקרים חוזרים, אני מאמינה שזה נובע מאיזשהו חוסר איזון בגוף וזה דורש טיפול עמוק יותר.
בכל אופן להרגעת כאב אוזניים את יכולה לשים לו טיפה של שמן לוונדר מאחורי כל אוזן, מאוד מקל על הכאבים (אפשר גם בתוך האוזן אבל אני פחות ממליצה כי אם יש חור בעור התוף זה עלול להיות מסוכן).

(ועכשיו ראיתי את החתימה שלך וקישרתי את השם
)

היי אונינון

עש זו מכה מעיקה במיוחד
ברגע שראית אחד את יכולה להניח שיש עוד ביצים ומחכה לך קצת עבודה.
עש בדר"כ חי במוצרי מזון יבשים כמו אורז, קמח, קטניות, דגנים וכו'.
אז ככלל כדאי לשמור את הדברים הללו בקופבאות אטומות או במקרר או במקפיא.
אם כבר קיים העש צריך לרוקן את הארונות לשאוב היטב ולנקות עם מים וסבון על מנת להרוד את כל הביצים שנותרו, להקפיד בעיקר על פינות וסדקים אם קיימים, לאחר מכן מורחים על מטלית לחה מעט שמן ציפורן ושמן לוונדר ומנגבים את כל הארונות על מנת למנוע מהעש לחזור.
לפני שמכניסים את הכל חזרה לארון צריך לעבור ולבדוק את כל מוצרי המזון היבש ולראות אם יש בתוכם עש או ביצים - כולל בתבלינים, אם אין לך חשק לעבור על הכל פשוט תכניסי הכל למקפיא לשבועיים לפחות (זהו זמן החיים של ביצת עש) זה יהרוג את כל הביצים והפרפרים שבקעו.
עכשיו אחרי שנפטרנו מהצרה, צריך למנוע ממנו לחזר ולזה יש כמה וכמה טריקים:
למלא שקיות בד עם לוונדר מיובש או לחילופין להרטיב חתיכות בד בשמן לוונדר ולשים בכל ארון במטבח
נענע מיובשת מרחיקה עש
כל אחד מהתבלינים הללו ושילובים שלהם מרחיקים עש: רוזמרין, קורנית, וציפורן, אפשר לפזר בארון, אפשר לשים בשקית בד רק אחד מהם או שילובים.
צריך לחדש את השקיקים והבדים אחת לכמה חודשים, כשכבר אין ריח מחדשים.

צריך לזכור שעש לא אוהב אור שמש וקור זה הורג אותו, תנצלי את זה

נוRית

New member
ועוד נגד עש

(אמא של תהלולי - אני מקווה שלא אכפת לך שאנינותנת כמה עצות שמוכרות לי. אין לי שום כוונה להתנצח או משהו כזה - רק להוסיף טיפה ממה שידוע לי)

אז כאמור - נגד עש עוזר עלי דפנה. אם יש עץ בסביבה - פשוט לקטוף כמה ענפים ולפזר את העלים בארונות, אבל גם עלי דפנה קנויים (מיובשים) יכולים לעשות את העבודה. זה כמובן לשלב המניעה ולא שלב הטיפול.

אכפת לי?? זה מבורך!!!

עלי דפנה אכן מצויינים למניעה, כמעט כל צמחי התבלין עם ריח חזק טוב למניעה, זה ממש מרחיק עש

עלי דפנה טובים גם להרחקת ג'וקים.

debzz5

New member
מנסה גם -

בדירה השכורה המהממת (NOT) שלי האמבטיה צמודה למקלחון. ז"א הצד של המקלחון הוא אחד מה"קירות" של האמבטיה . המקלחון עצמו עשוי מזכוכית (נראה לי ) או פלסטיק, עם דוגמה (ז"א לא חלק) מעין בליטות כאלה לקישוט (מהמם ... ) בצבע כתום. כמו שהיה אופנתי לפני מליון שנה.
בקיצור - מאז שהגענו לדירה , כבר שנה , אני נאבקת במעין "אבק לבן" שיש על הזכוכית-פלסטיק הזה, שלא יורד בשום אופן, ובשום צורה. כשזה רטוב, זה נראה נקי ויפה, וברגע שמתייבש, זה פשוט לבן עכור ומוזר, ומלוכלך, ולא ברור לי מה זה.
איכשהו קצת קצת קצת קצת עזרה , ספוגית הפלא. אבל בגלל שאין לי מושג מה זה בכלל (חומר נגד אבנית הרע את המצב, אז לא בטוח שמדובר בכלל באבנית) אין לי מושג איך לפתור את הבעיה.
בקיצור, לא בטוחה שיהיה משהו שיעזור, אבל אולי. אני אנסה בערב מהבית לצרף תמונה.
תודה!

היי דבז

האמת שזה נשמע אבנית, הייתי מנסה להשפריץ על זה חומץ בשפריצר ולהשאיר את זה ככה. הבעיה שאם תשפריצי על זה זה ינזל למטה אז את יכולה להשפריץ על זה חומץ ולהניח על זה מטליות, בדים או נייר סופג כדי שיישאר במקום, לאחר חצי שעה שעה, אפשר להוריד ולנגב.
מה שגורם לי לחשוב שמדובר באבנית בכל זאת זה העובדה שכשזה רטוב לא רואים את זה.

בנוגי לספוג הפלא - ספוג הפלא עובד כמו נייר לטש, זה ליטוש עדין מאוד מאוד ולכן הוא מוריד את זה קצת, הוא פשוט מוריד את כל השכבה העליונה של מה שהוא נוגע בו.
שלחי לי תמונה שנראה מה זה באמת.

mitmit11

New member
ניקוי עיניים בכלל ודלקות בפרט

עם מה מומלץ לנקות את העיניים גם מתלאות היומיום וגם מאיפור שפעם באלף שנה אני מתאמצת עליו (וגם אז - רק עיניים)

דלקות עיניים, לי ולילדים: כרגע מניקה אז משפריצה במידת הצורך אבל מעבר לחלב אם וקומפרס של תה שחור - מה עוזר
מה נעים
מה יעיל

ו-
איזה כיף זה אירוחים של נשות הפורום
יש פה כ"כ הרבה נשים מוכשרות ונעימות

כיף לגלות כמה מידע יש פה

פעם באוניברסיטה כתבתי תרגיל על שימור ידע פולקלורי. לדעתי השרשורים האלה לגמרי נכנסים בקטגוריה הזו

היי מיטמיט

מים מנקים עם... חילבה!
כפית חילבה בחצי כוס מים חמים מערבבים היטב נותנים לזה להתקרר ועם צמר גפן פשוט מנקים את העיניים אפשר גם להניח את זה על העיניים כשיש כאבי עיניים (אחרי ימים ארוכים וכו')

דלקות עיניים - חליטות קמומיל, עדיף לא תיונים אלא הפרחים עצמם, התיונים לעיתים מכילים נבגים של פטריות ואז יצא שכרך בהפסדך.
וכמובן כמו שכבר ציינת חלב אם

מיקה 770

New member
פס חלודה בשירותים שנגרם מנזילה שקטה וממושכת

אני מדברת על ממש בתוך האסלה..

היי מיקה 770

במקרה כזה אני מציעה להכין משחה מסודה לשתיה וחומץ , למרוח את זה על הפס ולהניח עליו נייר סופג או מטלית להשאיר לילה ובבוקר לעבור עם כרית ניקוי או מברשת וזה יירד.

מיקה 770

New member
טיפוח טבעי, עור שמן..

יש לי עור שמן ובעייתי ואני מאוד רוצה לשמור עליו מפני השמנוניות ופצעים. מה ניתן לעשות?

מסיכה טבעית?
לימון?

שוב היי מיקה

תשטפי את הפנים היטב עם מים ואז תשתמשי במתכון הזה זה מתכון נהדר למי פנים לעור שמן (המתכון הוא של חן לבני)
מי פנים לעור שמן.
חומרים: קליפה מגורדת מלימון אחד, קליפה מגורדת מתפוז אחד, צרור עלי הדס, 4 כוסות מי ברז
לשים את החומרים בסיר, להרתיח, לבשל על אש קטנה עוד 10 דקות.
לקרר, לסנן ולאחסן בבקבוק.
להספיג בפיסת צמר גפן, לנקות את הפנים בוקר וערב.
שימי לב שמכיוון שאין חומרים משמרים זה לא מחזיק הרבה זמן מעמד אז תכיני כמות קטנה

מסכה לעור פנים שמן: (מתכון של ד"ר יעל טוקצ'ינסקי, אבחון וטיפול בשיטות טבעיות)
אופן ההכנה: מערבבים 50 ג' של שמרים עם כף דבש וכף מיץ לימון. את התערובת מורחים על הפנים למשך 30 דקות פעם או פעמים בשבוע בהתאם לרמת שומניות העור.
ותסתכלי למעלה נתתי לקרן מתכון מצויין לפילינג שיכול לשמש גם אותך.

למעלה