יום ג' אירוח בנושא - נקיון וטיפוח טבעיים

היי באהבה ובאמונה

אז קודם כל וראשית כל מים, תמיד תמיד מים, לנקות עם מים זה הכי טוב שיש
אבל מי שאוהבת מי פנים הנה שני מתכונים שניסיתי ואהבתי מאוד:
הראשון מצאתי פה בתפוז אני משתמשת קצת אחרת אבל אצרף את המתכון המקורי כמובן עם קרדיטים

חומץ תפוחים
מי אלוורה
שמן לוונדר (מוטיב חוזר
)
פרחי קמומיל (במקרו היא משתמשת בתיונים אני מצאתי שהפרחים עושים עבודה נעימה וטובה יותר)
מכינים חליטה מהפרחים אני שמה כ10 פרחים בסיר מים קטן, מקררים את החליטה ומערבבים ביחס שווה עם מי אלוורה, לזה מוסיפים 4 כפיות של חומץ הדרים (במקור 2) ו10 טיפות שמן לוונדר (במקור 5)
מערבבים ושומרים במקום אטום, בגלל שמדובר במשהו ללא חומר משמר זה לא מחזיק הרבה זמן אז אני ממליצה להכין כמות קטנה.
והמקור:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?entryId=1937891

מתכון נוסף שאני הכנתי ביום של שעמום, הרתחתי קליפות הדרים, חיכיתי שיתקרר הוספתי לזה מים ביחס של כוס חליטת קליפות ל3 כוסות מים, טיפה אחת בלבד של שמן מנטה ולמרוח עם צמר גפן על הפנים עושה פלאים.

ויש באתר הזה המון מתכונים אחרים נהדרים תהני:
http://www.natural-homeremedies-for-life.com/homemade-facial-toner.html

Rossay

New member
ניקוי פס דבק ליד כיור, אולי לך יהיה פתרון

בחיבור של הכיור באמבטיה עם קיר הקרמיקה (איפה שיש חומר דביק כזה שאוטם) התנחלו פסים שחורים, שאני לא מצליחה להוציא
ניסיתי אקונומיקה
ניסיתי חומץ (ניקה מעולה את הכיור)
ניסיתי לגרד עם סכין, זה משאיר חורים ולא יפה

אולי יש פתרון אחר?

מתערבת...

אני חושבת שאין ממש דרך להוריד את זה- זה עובש, הפתרון היחידי הוא לגרד\לקלף ולשים עוד שכבת סיליקון (זה החומר הדביק שאוטם), למיטב זכרוני אקדח עם סיליקון לא עולה הרבה וכדאי שיהיה בבית, זה טוב לסתימת חורים גם מסביב לחלונות כשבחורף שומעים את הרוח נכנסת וזה גם טוב לאיטום חורים של נמלים.
אם קשה לקלף הכל אפשר במקום סיליקון שקוף לקנות סיליקון לבן ואז זה מסתיר את מה שלמטה.

kramerkaren

New member
ניסיתי ולא יצא לי טוב,

ואחרי כמה חודשים התחיל להתקלף.
ביאס אותי קצת.
אני מחכה שעוד כמה דברים יתפרקו בבית ואז אני פשוט אביא שיפוצניק שמבין במה שהוא עושה...

polegra

New member
זו גם הדרך אצלנו אבל יש לקחת בחשבון שצריך

לעשות את זה פעם בשנה בערך...
אצלנו זה נהיה צהוב וזה מטריף אותי אז זה הפתרון היחיד שמצאתי...לשים לב שקונים סיליקון לבן ולא שקוף במקרה הזה כי השקוף לא יוצא יפה

טלי

היי רוסי

כמו שכבר ענו לך יפה - מדובר בעצם בפס סיליקון שמצטבר תחתיו עובש, עקרונית עובש יורד בקלות עם חומץ אבל מכיוון שחומץ לא חודר את הסיליקון אין באמת דרך לנקות את זה ומומלץ פעם בשנה פשוט להחליף.

היי גימגימלית

קודם כל - סחטיין על האומץ - כורסת זמש בבית עם ילדים
.
בגדול זמש מנקים הכי טוב ע"י קיטור, אני משערת שאין לך מכונת קיטור בבית

אז אם יש לך מגהץ קיטור פשוט תשתמשי בו, אל תניחי את המגהץ על הספה רק תדאגי שיהיו אדים על הספה ועם מברשת קשה תשפשפי את המקום לכיוון הזמש.
בשביל להיפרד מהריח, תפזרי על המקום אבקת סודה לשתיה למשך הלילה ותשאבי אותה בבוקר הסודה מנטרלת ריחות בצורה נפלאה.

תודה רבה!

הכורסה היתה שם הרבה לפני הילדים, האמת... עוד הרבה לפני שבכלל חשבתי שאהיה מוכנה לחשוב על ילדים... שאז הברירה היתה בין עור שהחתולים ישחיתו לבין זמש שהשריטות פחות ייראו עליו..

mAmA MiSiSiPi

New member
יש לי אחת קשה במיוחד

בתחתית האסלות נוצרה לנו שכבת אבן עבה שצוברת עליה מין הסתם עוד לכלוך שלא נשטף.
ניסיתי אקונומיקה ומסיר אבן מלח לימון וסודה לשתיה ושום דבר לא הועיל אמא שלי אמרה לי לקנות חומצת מלח וכפפות ו"תזהרי זה מסוכן מאוד" ,קלמזית שכמותי מפחיד אותי להשתמש בדבר כזה אני רואה איך אני עוד יאבד עין בגלל איזה שפריץ.
יש לך רעיון מה יכול להסיר את הדבר המזעזע הזה אני רוצה אסלות לבנות.

polegra

New member
תנסי קוקה קולה, לסגור מכסה ולהשאיר כמה שעות

כן אני רצינית!!!!

טלי

mAmA MiSiSiPi

New member
חייבת להיות מוגזת?

כי יש לי בקבוק במקרר שנפתח לפני 3 חודשים ולא נשתה

polegra

New member
ממממ...התקלת אותי :) בכל מקרה אחרי