יום ג' אירוח בנושא - נקיון וטיפוח טבעיים

kramerkaren

New member
יום ג' אירוח בנושא - נקיון וטיפוח טבעיים

לקראת החורף שמתקרב, אנחנו נארח את אמא של תהלולי, לאירוח מיוחד בנושא ניקיון באמצעות חומרים טבעים.
חומרים, שאפשר לנקות איתם גם כשהילדים בסביבה. חומרים שלא צריך לפחד לנשום אותם כשהבית כולו סגור, חומרים שישמידו את כל חיידקי החורף, מבלי לפגוע בנו או בסביבה.
ואם הבית נקי, אז לנו לא מגיע? נדבר גם על חומרים טבעיים שיכולים לשמש בהגיינה אישית, למבוגרים ולילדים.

אמא של תהלולי מעבירה סדנאות בנושא טיפוח ונקיון טבעיים, רפואה טבעית ועוד (היא תתן עוד פרטים על הסדנאות במהלך האירוח) ותענה על השאלות שלכן בנושא ביום שלישי בערב.

אתן מוזמנות לשרשר את השאלות לכאן!

kramerkaren

New member
יש כ"כ הרבה שאני לא יודעת אפילו מאיפה להתחיל

נמלים - דברנו על זה פעם אבל אני לא זוכרת מה ההוראות. תבלינים? איזה? אבל איך? איפה? מה?
עונת מעבר = עור יבש בטירוף אצלינו. מה מומלץ לשים על הפנים? יש משהו שאפשר לשים ועדיין להסתובב בפומבי?
ועל חצ'קונים? יש פתרון קסם? במיוחד למתבגרת שלי?
אהה, ויש לנו חום כזה בלמעלה של האסלה, מבפנים. קרצפתי, שפשפתי, חיטאתי. לא זז. רעיונות?

תודה!

אסלות זו ההתמחות שלי

תנסי סנו אנטי קאלק. לא את זה שמגיע בספריי,, אלא את זה שמיועד לאסלה (תזהי לפי הצורה של הבקבוק והפיה).
לגבי נמלים - יש שתי אסכולות: קינמון וציפורן. אנחנו ניסינו ציפורן, היה נראה שזה עובד, אם כי יוצר בעיה חדשה: יש חתיכות ציפורן בכל מקום
.
יש לי טיפ היסטרי גם לג'וקים: עלי דפנה! מפזרת בתחילת הקיץ במסתור כביסה (משם הם מסתננים, הכולירות) ואין ג'וקים כל הקיץ.

רק עכשו קלטתי את הקטע של ה "טבעיים"

סנו קאלק לא ממש עונה על הקריטריון הזה אבל סיכוי טוב שיעשה את העבודה.
את יכולה אחרי הסנו קאלק לשים משהו טבעי, אם זה ישקיט לך את המצפון

אוקיי מתחילים

קודם כל סליחה על השעה המאוחרת, הסיבה היא פקקים בכביש למרבה ההומור

אני רוצה להבהיר שהמידע הוא מנסיון אישי ואני בכל מקרה ממליצה בעת הצורך תמיד לפנות לאנשי מקצוע, אני משתפת כאן רק מה שלמדתי על בשרי.
מה שלא אספיק היום אענה מחר.
אז נמלים - יש כמה וכמה דברים שאמורים לעזור נגד נמלים, אם אלו נמלים שנכנסות מבחוץ, אז קודם כל איטום החורים מאוד עוזר- אפשר לקנות סיליקון בכל טמבוריה.
בנוסף - ציפורן טרי או שמן ציפורן לפזר בנקודות הכניסה
קינמון גם ימנע מהן להיכנס
אבקת סודה לשתיה גם תעשה זאת
אבקת סוכרזית הן לוקחות איתן לקן וזה הורג אותן (מטריד לחשוב מה יש בסוכרזית
)
פיזור עלי דפנה בארונות עוזר למנוע נמלים ואפילו ג'וקים.
הבעיה האמיתית היא כשהקן הוא בתוך הבית ולא נמלים שנכנסות מבחוץ, למקרה הזה לצערי לא מצאתי שום פתרון טבעי לגמרי אבל חברה טובה נתנה לי פתרון לא מזיק לנו (וכן מזיק להן)
בקערה שמים דבש או סילאן עם מעט מים, כך שנוצר נוזל לא סמיך מדי ולא נוזלי מדי, לתוך זה שמים טיפה אחת - ורק אחת של חומר נגד פרעושים מערבבים ומפזרים בנקודות אסטרטגיות בלילה, תוך יומיים אין נמלים - זה עבר אצלי אבל זה לא טבעי, בנוסף לא להשתמש בזה בחוץ כי זה יהרוג גם דבורים והן גם ככה נעלמות אז לא כדאי.

עור יבש
משהו מהיר ומעולה שעובד נהדר זה שמן קוקוס איכותי (יש כמה סוגי שמנים מומלץ לקנות אורגני איכותי, אשמח לספר איזה סוגים אני מצאתי שטובים) פשוט טובלים שתי אצבעות ומורחים על הפנים זה נספג תוך רבע שעה בערך וזה מרכך את העור בצורה מופלאה, שמן קוקוס הוא נוזלי בטמפרטורה של מעל 24 מעלות ומוצק (בצבע לבן) מתחת לטמפ' הזו, אחד המדדים לשמן טוב זה הצבע שלו כשהוא מוצק- אמור להיות לבן צחור ולא אפרפר.

חצ'קונים -ידועים בכנויים "אקנה" - קודם כל וברור לכל שזה עניין גם של תזונה אז יש להקפיד על תזונה, אבל מכיוון שזו לרוב בעיה של גיל ההתבגרות הקפדה על תזונה זו תיאוריה נחמדה אבל במעשי איך נעלמים מהדבר הזה, אז יש כמה דברים, חלקם ניסיתי על עצמי ואני יכולה להעיד, חלקם לא ניסיתי על עצמי אבל למיטב ידיעתי עובדים:
1. חימר ירוק - ניתן לקנות בכל בית טבע, מורחים על הפצעונים מחכים כרבע שעה - 20 שקות, זה מעט מעקצץ ואז שוטפים החימר הירוק מייבש את הפצעים ומעלים אותם, ייתכן שתהיה אדמומיות כמה דקות אחרי השימוש - טבעי לגמרי, אם מעקצץ מדי להסיר את החימר לפני תום רבע השעה.
2. פילינג עדין טבעי -
כפית שיבולת שועל
רבע לימון סחוט
כפית סוכר חום מהסוג הדביק במיוחד
מערבבים הכל ביחד
ומשפשפים על הפנים בעדינות , בעיקר באיזורים השומניים כמו האף, המצח הסנטר

ערבוב של לימון עם מי ורדים, מורחים על הפנים משאירים כ4-5 דקות ואז מנקים עם מים חמימים.

כמובן שתיה מוגברת של מים ואכילה מרובה של ירקות ועלים ירוקים (כגון חסה, בצל ירוק, עלי רוקט וכו') תעזור במניעה.

חום בלמעלה של האסלה - תכיני משחה מסודה לשתיה וחומץ תמרחי על ה"חום" ותניחי על זה מטלית ספוגה בחומץ או נייר סופג טבול בחומץ הרעיון הוא שהמטלית תישאר שם דבוקה לכמה שעות (פשוט תניחי את זה לפני שהולכים לישון) בבוקר להסיר ולהוריד את המים - זה כבר לא יהיה שם.
בכל מקרה שימי לב סדר"כ כשיש פס חום בשירותים זה מעיד על נזילה מהניאגרה - כדאי לבדוק.

תוספת - עור יבש

חמאת שיאה היא מעולה לעור יבש, יש למרוח מעט כי היא שומנית למדי אבל היא נפלאה, אפשר להשקיע ולהוסיף לה כמה טיפות של שמן לוונדר מה שיעזור גם בריפוי העור שהתייבש ונהיה אדמומי.

מילי29

New member
לנמלים - אולי שמן אתרי תימוס אדום

לא ניסיתי בעצמי, אבל נתקלתי בהמלצה הנ"ל מס' פעמים.

נוRית

New member
לגבי הנמלים

אני סובלת מהן כל שנה
לצערי - כלום, אבל פשוט כלום לא עזר (אולי יעזור לקרצף את הבית, אבל זה לא יקרה אצלי, לצערי
)
כל מה שעשיתי, טבעי או פחות טבעי - הן פשוט "צחקו לי בפרצוף". אטמתי כניסה אחת - אז הן נכנסו ממקום אחר. הקטע שהן היו נכנסות דרך שקע חשמל שבמרפסת, ואז לתוך הבית מהשקע שבתוך הבית (בחיי....). אז אטמתי מסביב לשקע שבחוץ בסיליקון (למרות שזה מה-זה מכוער).
אבל גם אם שמתי חומר מונע כלשהו, הן פשוט מצאו פתח כניסה אחר 20 ס"מ משם.

אני אנסה את ענין אבקת הסוכרזית (אגב - קראתי שגם קמח תירס הורג אותן בקן. זה לא קשור ל"מה יש בזה" אלא לעובדה שהן לא מעכלות את זה).

יש עכשיו כל מיני קופונים לאיזה משהו שאמור להיות אקולוגי שגם משמיד נמלים. במקום מסוים אצלי בבית זה כן עבד.

קמח תירס אצלי לא עשה להן כלום

יכול להיות באמת שזה חוסר יעכול, ממה שאני הבנתי הסוכרזית הורגת אותם, אבל גם זה לא עבד אצלי (זן רציני במיוחד ומכל מקום הם באו)
הדבר היחיד שעזר זה היה החומר נגד פרעושים....
שזה בעצם מה שמכיל הג'ל נגד נמלים שמוכרים בכל מקום ב150 ש"ח.

MamaHen

New member
לקטנטנים - פתרון טבעי לפצעים ולעקיצות

שלום אמא של תהלולי
כיף לראות אותך פה!!

כל פתרון שיכול להקל על פצעים יתקבל בשמחה. הכוונה היא לפצעים ממש, כאשר הקטנטנים נופלים ויורד להם דם.

אני יודעת שלמניעת עקיצות יתוש מומלץ לוונדר, שבו אנחנו משתמשים, והוא מצויין.
בימים ששוכחים... מה עושים אחרי כשכבר עקוצים?

MamaHen

New member
כוס מים+8 טיפות שמן לוונדר, מעבירים לשפריצר

ומרססים.

אאל"ט זה אפילו מתכון מאוד מוצלח של אמא של תהלולי.

אצלנו זה עובד מצויין.
יש לי חברה שמדווחת שאצלם זה לא ממש. יכול להיות שזה תלוי בסוג העור.

אכן כמו שכתבה מאמאהן

כוס מים עם 8-10 טיפות של שמן לוונדר איכותי למרוח או לרסס על הגוף

אם מדובר בילדים גדולים יותר או למבוגרים אפשר להוסיף גם טיפה של שמן גרניום. לא לתינוקות!

היי מאמאהן

אז ככה גם על העקיצות עצמן אפשר למרוח לוונדר, מיד איך שמזהים את העקיצה לשים טיפה אחת של שמן לוונדר ישירות על העקיצה ימנע את הגרד ואפילו במקרים מסויימים אם תפסנו את זה בזמן יעלים את העקיצה לגמרי.
שמן לוונדר הוא שמן מחטא ומרפא לכן מעולה גם לשריטות ופצעים של הקטנים.

על פצעים גדולים (שפשוף הברך על המדרכה לדוגמא...) אפשר לפזר חימר ירוק זה בעצם סוג של יוד טבעי מאוד יעיל באיחוי מהיר וטוב של פצעים.

דרך אגב למקרים של נפילות על הראש או בכל מקום אחר שתיווצר בו נפיחות אני תמיד מחזיקה גלובולים של ארניקה 30C מונע את שטף הדם והנפיחות.

שלא נצטרך

גם לי יש הרבה

לשני הילדים שלי יש נטייה לאדמומיות ויובש באזורים המועדים מאחורי האזניים, בתי שחי ועוד- מה מומלץ למרוח לתחזוקה שוטפת?

חול מהגן- הבן שלי חוזר כל יום עם חצי טון חול. לא משנה כמה אני מנערת לפני שנכנסים מחוץ בית ומורידה נעליים יש עדיין שפע של חול. אודה להמלצותייך.

עור יבש בטירוף בכפות הרגליים- בחיים לא היה לי דבר כזה, נהיו לי ממש סדקים..... מה עושים?

היי בובית האחת1

גם כאן אני ממליצה על שמן קוקוס או חמאת שיאה שניהם עושים נפלאות לעור
שמן הקוקוס מזין ומחדש את העור ומסייע באיחוי וריפוי פצעים, אקזמות ואקנה, אפשר להוסיף לו כמה טיפות של שמן לוונדר לחיטוי וריפוי.
בעיקר מאחורי האוזניים שם הרבה פעמים זה הופך לפצע, פשוט בתום המקלחת למרוח מעט וזה יישאר רך

חמאת שיאה -נספגת במהירות לתוך העור נספגת במהירות לתוך העור מרככת ומזינה עור יבש, קשה וכואב (לדוגמה עור של מרפקים יבשים). מטפלת בפריחות, גירויים, אלרגיה בעור, כוויות קור, כוויות שמש ופציעות קלות - זה הדבר הכי קרוב שיש לורניקס (השכבה שאיתה תינוק נולד) שיש בעולם באופן טבעי.
ממליצה להשקיע בחמאה אורגנית טובה, זה מחזיק להמון זמן

חול זה אכן אתגר גדול
- לצערי הדרך היחידה שאני הצלחתי להתגבר עליו זה ע"י שאיבה, מה שכן עשיתי זה ללמד את הילדים לשאוב והם כבר עושים את זה בעצמם, עוד לא מצאתי דרך למנוע מהחול להיכנס הביתה, מצטערת

כפות רגליים - את יכולה גם פה למרוח חמאת שיאה אחרי שמרחת גרבי גרבי כותנה זה ישמור על הלחות ויחזיר את מראה העור.
את יכולה גם להכין קרם גוף שעובד נהדר גם על יובש ברגליים להלן המתכון:
קרם גוף טבעי
כוס חמאת שיאה
½ כוס שמן קוקס
½ כוס שמן שקדים
שמנים ארומטיים

ממיסים על אדים את חמאת השיאה ושמן הקוקוס (במקרה והוא נוקשה), שימי לב לא צריך להמיס לגמרי, חמאת השיאה צריכה להיות כמו חמאה רכה שלא הייתה במקרר וזהו זה מספיק,
מוסיפים את שמן השקדים ושמנים ארומטיים.
סמקרה של יובש אני ממליצה על ורדים או/ו לוונדר
במידה ואת רוצה ריח כלשהו ואין לך את השמן את יכולה פשוט להכניס את הצמח עצמו ל"בישול" ואז לסנן אותו החוצה.
מתוך הבלוג http://www.rawmazing.com/homemade-body-butter-recipe/) (בלוג נהדר עם המון מתכוני קרמים טבעיים)
מקררים מעט את התערובת במקרר עד שמתקשה מעט אבל לא מדי ואז מקציפים (כמו ביצים לעוגה)
מתקבל מרקם מוקצף ונעים לשימוש.

וואוו איזה תזמון מעולה

איך שוטפים את הפנים לילדים?
עד היום זה היה רק עם מים, אבל בקיץ, היא מזיעה המון, לכלוך, ויצאו לה פצעונים קטנים כנראה כתוצאה מהזיעה ולכלוך ומים לא ניקו מספיק טוב.
אז השתמשתי בסבון קמיל בלו של פישר, אבל לא הרבה כי מנסיון שלי זה מייבש את העור.
אז, איך הכי מומלץ לנקות להם את הפנים?

היי אנטיבס 300

מים זה תמיד הכי טוב.
אבל במקרים שצריך משהו קצת יותר רציני אני אוהבת להכין חליטת לוונדר או להכין מי לוונדר שזה בעצם מים עם שמן לוונדר היחס הוא בערך 8-10 טיפות שמן לכוס מים ולשטוף להם עם זה, הלוונדר כאמור הוא מחטא ווהוא שומר על בריאות העור.
אפשר גם למהול מים ומי ורדים לנקות את הפנים עם זה ואז לשטוף במים נקיים.

סבון רגילים אכן מאוד מייבשים, אז אם סבון זה מה שאת רוצה אני ממליצה לנסות סבונים טבעיים, היום יש המון יצרנים נהדרים והמחירים כבר לא יקרים
יש את עומר הגליל, מיכל סבון טבעי,לוידו ועוד ועוד... כולם טובים.

אויאוי2

New member
סבון של מאמי קייר

היי אש"ת, מה לגבי הסבונים והשמפואים של מאמי קייר? אותם יש גם בחנויות רגילות. הם ממש נוזליים, מה דעתך על האיכות שלהם?
תודה

למיטב זכרוני

הם טבעיים ואם אני זוכרת נכון חלק מהמרכיבים אפילו אורגניים, אני אישית לא משתמשת בהם, אני מכינה לרוב לבד בבית, או קונה של חברות אחרות בעיקר כי המרקם של האחרים יותר נעים לי.
אבל כמו בכל מוצר קוסמטי אני ממליצה לבדוק את הרכיבים יש אתר נפלא שאת רק מכניסה את שם הרכיב והוא כבר נותן לך הסבר מלא ממה הוא עשוי, מה רמת הסיכון שלו, מה המטרה שלו וכו':

הנה האתר, (משום מה בימים האחרונים הוא לא פעיל, אבל אמור לעלות לאוויר שוב בקרוב) מקווה שיעזור:
http://www.ewg.org/skindeep/

למעלה