לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2036420,364 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'יום ג' אירוח בנושא - נקיון וטיפוח טבעיים'
יום ג' אירוח בנושא - נקיון וטיפוח טבעיים
<< ההודעה הנוכחית
22/10/2012 | 20:41
121
5259
לקראת החורף שמתקרב, אנחנו נארח את אמא של תהלולי, לאירוח מיוחד בנושא ניקיון באמצעות חומרים טבעים.
חומרים, שאפשר לנקות איתם גם כשהילדים בסביבה. חומרים שלא צריך לפחד לנשום אותם כשהבית כולו סגור, חומרים שישמידו את כל חיידקי החורף, מבלי לפגוע בנו או בסביבה.
ואם הבית נקי, אז לנו לא מגיע? נדבר גם על חומרים טבעיים שיכולים לשמש בהגיינה אישית, למבוגרים ולילדים.  

אמא של תהלולי מעבירה סדנאות בנושא טיפוח ונקיון טבעיים, רפואה טבעית ועוד (היא תתן עוד פרטים על הסדנאות במהלך האירוח) ותענה על השאלות שלכן בנושא ביום שלישי בערב.

אתן מוזמנות לשרשר את השאלות לכאן!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'יש כ"כ הרבה שאני לא יודעת אפילו מאיפה להתחיל '
יש כ"כ הרבה שאני לא יודעת אפילו מאיפה להתחיל
22/10/2012 | 22:29
7
506
נמלים  - דברנו על זה פעם אבל אני לא זוכרת מה ההוראות. תבלינים? איזה? אבל איך? איפה? מה?
עונת מעבר = עור יבש בטירוף אצלינו. מה מומלץ לשים על הפנים? יש משהו שאפשר לשים ועדיין להסתובב בפומבי?
ועל חצ'קונים? יש פתרון קסם? במיוחד למתבגרת שלי?
אהה, ויש לנו חום כזה בלמעלה של האסלה, מבפנים. קרצפתי, שפשפתי, חיטאתי. לא זז. רעיונות?

תודה!

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אסלות זו ההתמחות שלי '
אסלות זו ההתמחות שלי
23/10/2012 | 23:25
1
334
תנסי סנו אנטי קאלק. לא את זה שמגיע בספריי,, אלא את זה שמיועד לאסלה (תזהי לפי הצורה של הבקבוק והפיה).
לגבי נמלים - יש שתי אסכולות: קינמון וציפורן. אנחנו ניסינו ציפורן, היה נראה שזה עובד, אם כי יוצר בעיה חדשה: יש חתיכות ציפורן בכל מקום .
יש לי טיפ היסטרי גם לג'וקים: עלי דפנה! מפזרת בתחילת הקיץ במסתור כביסה (משם הם מסתננים, הכולירות) ואין ג'וקים כל הקיץ.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' רק עכשו קלטתי את הקטע של ה "טבעיים"'
רק עכשו קלטתי את הקטע של ה "טבעיים"
23/10/2012 | 23:27
235
סנו קאלק לא ממש עונה על הקריטריון הזה אבל סיכוי טוב שיעשה את העבודה.
את יכולה אחרי הסנו קאלק לשים משהו טבעי, אם זה ישקיט לך את המצפון
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אוקיי מתחילים'
אוקיי מתחילים
23/10/2012 | 23:29
4
441
קודם כל סליחה על השעה המאוחרת, הסיבה היא פקקים בכביש למרבה ההומור
אני רוצה להבהיר שהמידע הוא מנסיון אישי ואני בכל מקרה ממליצה בעת הצורך תמיד לפנות לאנשי מקצוע, אני משתפת כאן רק מה שלמדתי על בשרי.
מה שלא אספיק היום אענה מחר.
אז נמלים - יש כמה וכמה דברים שאמורים לעזור נגד נמלים, אם אלו נמלים שנכנסות מבחוץ, אז קודם כל איטום החורים מאוד עוזר- אפשר לקנות סיליקון בכל טמבוריה.
בנוסף - ציפורן טרי או שמן ציפורן לפזר בנקודות הכניסה
קינמון גם ימנע מהן להיכנס
אבקת סודה לשתיה גם תעשה זאת
אבקת סוכרזית הן לוקחות איתן לקן וזה הורג אותן (מטריד לחשוב מה יש בסוכרזית )
פיזור עלי דפנה בארונות עוזר למנוע נמלים ואפילו ג'וקים.
הבעיה האמיתית היא כשהקן הוא בתוך הבית ולא נמלים שנכנסות מבחוץ, למקרה הזה לצערי לא מצאתי שום פתרון טבעי לגמרי אבל חברה טובה נתנה לי פתרון לא מזיק לנו (וכן מזיק להן)
בקערה שמים דבש או סילאן עם מעט מים, כך שנוצר נוזל לא סמיך מדי ולא נוזלי מדי, לתוך זה שמים טיפה אחת - ורק אחת של חומר נגד פרעושים מערבבים ומפזרים בנקודות אסטרטגיות בלילה, תוך יומיים אין נמלים - זה עבר אצלי אבל זה לא טבעי, בנוסף לא להשתמש בזה בחוץ כי זה יהרוג גם דבורים והן גם ככה נעלמות אז לא כדאי.

עור יבש
משהו מהיר ומעולה שעובד נהדר זה שמן קוקוס איכותי (יש כמה סוגי שמנים מומלץ לקנות אורגני איכותי, אשמח לספר איזה סוגים אני מצאתי שטובים) פשוט טובלים שתי אצבעות ומורחים על הפנים זה נספג תוך רבע שעה בערך וזה מרכך את העור בצורה מופלאה, שמן קוקוס הוא נוזלי בטמפרטורה של מעל 24 מעלות ומוצק (בצבע לבן) מתחת לטמפ' הזו, אחד המדדים לשמן טוב זה הצבע שלו כשהוא מוצק- אמור להיות לבן צחור ולא אפרפר.

חצ'קונים -ידועים בכנויים "אקנה" - קודם כל וברור לכל שזה עניין גם של תזונה אז יש להקפיד על תזונה, אבל מכיוון שזו לרוב בעיה של גיל ההתבגרות הקפדה על תזונה זו תיאוריה נחמדה אבל במעשי איך נעלמים מהדבר הזה, אז יש כמה דברים, חלקם ניסיתי על עצמי ואני יכולה להעיד, חלקם לא ניסיתי על עצמי אבל למיטב ידיעתי עובדים:
1. חימר ירוק - ניתן לקנות בכל בית טבע, מורחים על הפצעונים מחכים כרבע שעה - 20 שקות, זה מעט מעקצץ ואז שוטפים החימר הירוק מייבש את הפצעים ומעלים אותם, ייתכן שתהיה אדמומיות כמה דקות אחרי השימוש - טבעי לגמרי, אם מעקצץ מדי להסיר את החימר לפני תום רבע השעה.
2. פילינג עדין טבעי -
כפית שיבולת שועל
רבע לימון סחוט
כפית סוכר חום מהסוג הדביק במיוחד
מערבבים הכל ביחד
ומשפשפים על הפנים בעדינות , בעיקר באיזורים השומניים כמו האף, המצח הסנטר

ערבוב של לימון עם מי ורדים, מורחים על הפנים משאירים כ4-5 דקות ואז מנקים עם מים חמימים.

כמובן שתיה מוגברת של מים ואכילה מרובה של ירקות ועלים ירוקים (כגון חסה, בצל ירוק, עלי רוקט וכו') תעזור במניעה.

חום בלמעלה של האסלה - תכיני משחה מסודה לשתיה וחומץ תמרחי על ה"חום" ותניחי על זה מטלית ספוגה בחומץ או נייר סופג טבול בחומץ הרעיון הוא שהמטלית תישאר שם דבוקה לכמה שעות (פשוט תניחי את זה לפני שהולכים לישון) בבוקר להסיר ולהוריד את המים - זה כבר לא יהיה שם.
בכל מקרה שימי לב סדר"כ כשיש פס חום בשירותים זה מעיד על נזילה מהניאגרה - כדאי לבדוק.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תוספת - עור יבש'
תוספת - עור יבש
23/10/2012 | 23:32
249
חמאת שיאה היא מעולה לעור יבש, יש למרוח מעט כי היא שומנית למדי אבל היא נפלאה, אפשר להשקיע ולהוסיף לה כמה טיפות של שמן לוונדר מה שיעזור גם בריפוי העור שהתייבש ונהיה אדמומי.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לנמלים - אולי שמן אתרי תימוס אדום'
לנמלים - אולי שמן אתרי תימוס אדום
24/10/2012 | 21:22
104
לא ניסיתי בעצמי, אבל נתקלתי בהמלצה הנ"ל מס' פעמים.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לגבי הנמלים'
לגבי הנמלים
25/10/2012 | 10:57
1
76
אני סובלת מהן כל שנה
לצערי - כלום, אבל פשוט כלום לא עזר (אולי יעזור לקרצף את הבית, אבל זה לא יקרה אצלי, לצערי )
כל מה שעשיתי, טבעי או פחות טבעי - הן פשוט "צחקו לי בפרצוף". אטמתי כניסה אחת - אז הן נכנסו ממקום אחר. הקטע שהן היו נכנסות דרך שקע חשמל שבמרפסת, ואז לתוך הבית מהשקע שבתוך הבית (בחיי....). אז אטמתי מסביב לשקע שבחוץ בסיליקון (למרות שזה מה-זה מכוער).
אבל גם אם שמתי חומר מונע כלשהו, הן פשוט מצאו פתח כניסה אחר 20 ס"מ משם.

אני אנסה את ענין אבקת הסוכרזית (אגב - קראתי שגם קמח תירס הורג אותן בקן. זה לא קשור ל"מה יש בזה" אלא לעובדה שהן לא מעכלות את זה).

יש עכשיו כל מיני קופונים לאיזה משהו שאמור להיות  אקולוגי שגם משמיד נמלים. במקום מסוים אצלי בבית זה כן עבד.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'קמח תירס אצלי לא עשה להן כלום '
קמח תירס אצלי לא עשה להן כלום
25/10/2012 | 17:16
94
יכול להיות באמת שזה חוסר יעכול, ממה שאני הבנתי הסוכרזית הורגת אותם, אבל גם זה לא עבד אצלי (זן רציני במיוחד ומכל מקום הם באו)
הדבר היחיד שעזר זה היה החומר נגד פרעושים....
שזה בעצם מה שמכיל הג'ל נגד נמלים שמוכרים בכל מקום ב150 ש"ח.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לקטנטנים - פתרון טבעי לפצעים ולעקיצות'
לקטנטנים - פתרון טבעי לפצעים ולעקיצות
22/10/2012 | 22:41
4
375
שלום אמא של תהלולי כיף לראות אותך פה!!

כל פתרון שיכול להקל על פצעים יתקבל בשמחה. הכוונה היא לפצעים ממש, כאשר הקטנטנים נופלים ויורד להם דם.

אני יודעת שלמניעת עקיצות יתוש מומלץ לוונדר, שבו אנחנו משתמשים, והוא מצויין.
בימים ששוכחים... מה עושים אחרי כשכבר עקוצים?

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מנצל״שת אותך- מה אופן השימוש בשמן לוונדר '
מנצל״שת אותך- מה אופן השימוש בשמן לוונדר
22/10/2012 | 22:44
2
206
למניעת עקיצות?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'כוס מים+8 טיפות שמן לוונדר, מעבירים לשפריצר'
כוס מים+8 טיפות שמן לוונדר, מעבירים לשפריצר
22/10/2012 | 22:52
256
ומרססים.

אאל"ט זה אפילו מתכון מאוד מוצלח של אמא של תהלולי.

אצלנו זה עובד מצויין.
יש לי חברה שמדווחת שאצלם זה לא ממש. יכול להיות שזה תלוי בסוג העור.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אכן כמו שכתבה מאמאהן'
אכן כמו שכתבה מאמאהן
23/10/2012 | 23:41
253
כוס מים עם 8-10 טיפות של שמן לוונדר איכותי למרוח או לרסס על הגוף

אם מדובר בילדים גדולים יותר או למבוגרים אפשר להוסיף גם טיפה של שמן גרניום. לא לתינוקות!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי מאמאהן '
היי מאמאהן
23/10/2012 | 23:40
243
אז ככה גם על העקיצות עצמן אפשר למרוח לוונדר, מיד איך שמזהים את העקיצה לשים טיפה אחת של שמן לוונדר ישירות על העקיצה ימנע את הגרד ואפילו במקרים מסויימים אם תפסנו את זה בזמן יעלים את העקיצה לגמרי.
שמן לוונדר הוא שמן מחטא ומרפא לכן מעולה גם לשריטות ופצעים של הקטנים.

על פצעים גדולים (שפשוף הברך על המדרכה לדוגמא...) אפשר לפזר חימר ירוק   זה בעצם סוג של יוד טבעי מאוד יעיל באיחוי מהיר וטוב של פצעים.

דרך אגב למקרים של נפילות על הראש או בכל מקום אחר שתיווצר בו נפיחות אני תמיד מחזיקה גלובולים של ארניקה 30C מונע את שטף הדם והנפיחות.

שלא נצטרך
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'גם לי יש הרבה'
גם לי יש הרבה
22/10/2012 | 22:42
1
319
לשני הילדים שלי יש נטייה לאדמומיות ויובש באזורים המועדים מאחורי האזניים, בתי שחי ועוד- מה מומלץ למרוח לתחזוקה שוטפת?

חול מהגן- הבן שלי חוזר כל יום עם חצי טון חול. לא משנה כמה אני מנערת לפני שנכנסים מחוץ בית ומורידה נעליים יש עדיין שפע של חול. אודה להמלצותייך.

עור יבש בטירוף בכפות הרגליים- בחיים לא היה לי דבר כזה, נהיו לי ממש סדקים..... מה עושים?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי בובית האחת1'
היי בובית האחת1
23/10/2012 | 23:49
245
גם כאן אני ממליצה על שמן קוקוס או חמאת שיאה שניהם עושים נפלאות לעור
שמן הקוקוס מזין ומחדש את העור  ומסייע באיחוי וריפוי פצעים, אקזמות ואקנה, אפשר להוסיף לו כמה טיפות של שמן לוונדר לחיטוי וריפוי.
בעיקר מאחורי האוזניים שם הרבה פעמים זה הופך לפצע, פשוט בתום המקלחת למרוח מעט וזה יישאר רך

חמאת שיאה -נספגת במהירות לתוך העור נספגת במהירות לתוך העור מרככת ומזינה עור יבש, קשה וכואב (לדוגמה עור של מרפקים יבשים). מטפלת בפריחות, גירויים, אלרגיה בעור, כוויות קור, כוויות שמש ופציעות קלות - זה הדבר הכי קרוב שיש לורניקס (השכבה שאיתה תינוק נולד) שיש בעולם באופן טבעי.
ממליצה להשקיע בחמאה אורגנית טובה, זה מחזיק להמון זמן

חול זה אכן אתגר גדול - לצערי הדרך היחידה שאני הצלחתי להתגבר עליו זה ע"י שאיבה, מה שכן עשיתי זה ללמד את הילדים לשאוב והם כבר עושים את זה בעצמם, עוד לא מצאתי דרך למנוע מהחול להיכנס הביתה, מצטערת

כפות רגליים - את יכולה גם פה למרוח חמאת שיאה אחרי שמרחת גרבי גרבי כותנה זה ישמור על הלחות ויחזיר את מראה העור.
את יכולה גם להכין קרם גוף שעובד נהדר גם על יובש ברגליים להלן המתכון:
קרם גוף טבעי
כוס חמאת שיאה
½ כוס שמן קוקס
½ כוס שמן שקדים
שמנים ארומטיים

ממיסים על אדים את חמאת השיאה ושמן הקוקוס (במקרה והוא נוקשה), שימי לב לא צריך להמיס לגמרי, חמאת השיאה צריכה להיות כמו חמאה רכה שלא הייתה במקרר וזהו זה מספיק,
מוסיפים את שמן השקדים ושמנים ארומטיים.
סמקרה של יובש אני ממליצה על ורדים או/ו לוונדר
במידה ואת רוצה ריח כלשהו ואין לך את השמן את יכולה פשוט להכניס את הצמח עצמו ל"בישול" ואז לסנן אותו החוצה.
מתוך הבלוג http://www.rawmazing.com/homemade-body-butter-reci...) (בלוג נהדר עם המון מתכוני קרמים טבעיים)
מקררים מעט את התערובת במקרר עד שמתקשה מעט אבל לא מדי ואז מקציפים (כמו ביצים לעוגה)
מתקבל מרקם מוקצף ונעים לשימוש.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'וואוו איזה תזמון מעולה'
וואוו איזה תזמון מעולה
22/10/2012 | 23:43
3
324
איך שוטפים את הפנים לילדים?
עד היום זה היה רק עם מים, אבל בקיץ, היא מזיעה המון, לכלוך, ויצאו לה פצעונים קטנים כנראה כתוצאה מהזיעה ולכלוך ומים לא ניקו מספיק טוב.
אז השתמשתי בסבון קמיל בלו של פישר, אבל לא הרבה כי מנסיון שלי זה מייבש את העור.
אז, איך הכי מומלץ לנקות להם את הפנים?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי אנטיבס 300 '
היי אנטיבס 300
23/10/2012 | 23:53
2
264
מים זה תמיד הכי טוב.
אבל במקרים שצריך משהו קצת יותר רציני אני אוהבת להכין חליטת לוונדר או להכין מי לוונדר שזה בעצם מים עם שמן לוונדר היחס הוא בערך 8-10 טיפות שמן לכוס מים ולשטוף להם עם זה, הלוונדר כאמור הוא מחטא ווהוא שומר על בריאות העור.
אפשר גם למהול מים ומי ורדים לנקות את הפנים עם זה ואז לשטוף במים נקיים.

סבון רגילים אכן מאוד מייבשים, אז אם סבון זה מה שאת רוצה אני ממליצה לנסות סבונים טבעיים, היום יש המון יצרנים נהדרים והמחירים כבר לא יקרים
יש את עומר הגליל, מיכל סבון טבעי,לוידו ועוד ועוד... כולם טובים.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'סבון של מאמי קייר'
סבון של מאמי קייר
25/10/2012 | 15:21
1
80
היי אש"ת, מה לגבי הסבונים והשמפואים של מאמי קייר? אותם יש גם בחנויות רגילות. הם ממש נוזליים, מה דעתך על האיכות שלהם?
תודה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'למיטב זכרוני'
למיטב זכרוני
25/10/2012 | 17:20
106
הם טבעיים ואם אני זוכרת נכון חלק מהמרכיבים אפילו אורגניים, אני אישית לא משתמשת בהם, אני מכינה לרוב לבד בבית, או קונה של חברות אחרות בעיקר כי המרקם של האחרים יותר נעים לי.
אבל כמו בכל מוצר קוסמטי אני ממליצה לבדוק את הרכיבים יש אתר נפלא שאת רק מכניסה את שם הרכיב והוא כבר נותן לך הסבר מלא ממה הוא עשוי, מה רמת הסיכון שלו, מה המטרה שלו וכו':

הנה האתר, (משום מה בימים האחרונים הוא לא פעיל, אבל אמור לעלות לאוויר שוב בקרוב) מקווה שיעזור:
http://www.ewg.org/skindeep/
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'איך מנקים את הפנים שלנו בצורה טבעית?'
איך מנקים את הפנים שלנו בצורה טבעית?
23/10/2012 | 06:50
3
107
לצפיה ב-'תודה על המידע והתשובה'
תודה על המידע והתשובה
24/10/2012 | 12:25
1
114
לצפיה ב-'בשמחה רבה מקווה שיעזור'
בשמחה רבה מקווה שיעזור
24/10/2012 | 22:00
24
לצפיה ב-'ניקוי פס דבק ליד כיור, אולי לך יהיה פתרון'
ניקוי פס דבק ליד כיור, אולי לך יהיה פתרון
23/10/2012 | 07:44
6
278
בחיבור של הכיור באמבטיה עם קיר הקרמיקה (איפה שיש חומר דביק כזה שאוטם) התנחלו פסים שחורים, שאני לא מצליחה להוציא
ניסיתי אקונומיקה
ניסיתי חומץ (ניקה מעולה את הכיור)
ניסיתי לגרד עם סכין, זה משאיר חורים ולא יפה

אולי יש פתרון אחר?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מתערבת...'
מתערבת...
23/10/2012 | 09:15
4
242
אני חושבת שאין ממש דרך להוריד את זה- זה עובש, הפתרון היחידי הוא לגרד\לקלף ולשים עוד שכבת סיליקון (זה החומר הדביק שאוטם), למיטב זכרוני אקדח עם סיליקון לא עולה הרבה וכדאי שיהיה בבית, זה טוב לסתימת חורים גם מסביב לחלונות כשבחורף שומעים את הרוח נכנסת וזה גם טוב לאיטום חורים של נמלים.
אם קשה לקלף הכל אפשר במקום סיליקון שקוף לקנות סיליקון לבן ואז זה מסתיר את מה שלמטה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הנה דוגמא לאחד ממש זול'
הנה דוגמא לאחד ממש זול
23/10/2012 | 09:22
1
219
ולא חייבים אקדח, אפשר לקנות את השפורפרות סיליקון שיש להם פיה דקה, זה מספיק לשיפוץ חובבני :)

http://www.mor-israel.com/page.asp?id=40&show=...
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ניסיתי ולא יצא לי טוב, '
ניסיתי ולא יצא לי טוב,
23/10/2012 | 09:28
176
ואחרי כמה חודשים התחיל להתקלף.
ביאס אותי קצת.
אני מחכה שעוד כמה דברים יתפרקו בבית ואז אני פשוט אביא שיפוצניק שמבין במה שהוא עושה...
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זו גם הדרך אצלנו אבל יש לקחת בחשבון שצריך'
זו גם הדרך אצלנו אבל יש לקחת בחשבון שצריך
23/10/2012 | 09:31
1
139
לעשות את זה פעם בשנה בערך...
אצלנו זה נהיה צהוב וזה מטריף אותי אז זה הפתרון היחיד שמצאתי...לשים לב שקונים סיליקון לבן ולא שקוף במקרה הזה כי השקוף לא יוצא יפה

טלי
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'יש לנו סיליקון לבן'
יש לנו סיליקון לבן
23/10/2012 | 14:16
78
ובכל זאת רואים את הכתם, מבאס
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי רוסי '
היי רוסי
24/10/2012 | 00:11
193
כמו שכבר ענו לך יפה - מדובר בעצם בפס סיליקון שמצטבר תחתיו עובש, עקרונית עובש יורד בקלות עם חומץ אבל מכיוון שחומץ לא חודר את הסיליקון אין באמת דרך לנקות את זה ומומלץ פעם בשנה פשוט להחליף.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'איך מנקים כורסת זמש '
איך מנקים כורסת זמש
23/10/2012 | 08:24
2
148
ש (סליחה ) עברה כמה דליפות של קקי והריח פשוט מסרב לעזוב?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי גימגימלית '
היי גימגימלית
24/10/2012 | 00:17
1
189
קודם כל - סחטיין על האומץ - כורסת זמש בבית עם ילדים .
בגדול זמש מנקים הכי טוב ע"י קיטור, אני משערת שאין לך מכונת קיטור בבית
אז אם יש לך מגהץ קיטור פשוט תשתמשי בו, אל תניחי את המגהץ על הספה רק תדאגי שיהיו אדים על הספה ועם מברשת קשה תשפשפי את המקום לכיוון הזמש.
בשביל להיפרד מהריח, תפזרי על המקום אבקת סודה לשתיה למשך הלילה ותשאבי אותה בבוקר הסודה מנטרלת ריחות בצורה נפלאה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/10/2012 | 11:38
110
הכורסה היתה שם הרבה לפני הילדים, האמת... עוד הרבה לפני שבכלל חשבתי שאהיה מוכנה לחשוב על ילדים... שאז הברירה היתה בין עור שהחתולים ישחיתו לבין זמש שהשריטות פחות ייראו עליו..
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'יש לי אחת קשה במיוחד'
יש לי אחת קשה במיוחד
23/10/2012 | 08:39
27
590
בתחתית האסלות נוצרה לנו שכבת אבן עבה שצוברת עליה מין הסתם עוד לכלוך שלא נשטף.
ניסיתי אקונומיקה ומסיר אבן מלח לימון וסודה לשתיה  ושום דבר לא הועיל אמא שלי אמרה לי לקנות חומצת מלח וכפפות ו"תזהרי זה מסוכן מאוד" ,קלמזית שכמותי מפחיד אותי להשתמש בדבר כזה אני רואה איך אני עוד יאבד עין בגלל איזה שפריץ.
יש לך רעיון מה יכול להסיר את הדבר המזעזע הזה אני רוצה אסלות לבנות.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תנסי קוקה קולה, לסגור מכסה ולהשאיר כמה שעות'
תנסי קוקה קולה, לסגור מכסה ולהשאיר כמה שעות
23/10/2012 | 09:29
17
377
כן אני רצינית!!!!

טלי
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'חייבת להיות מוגזת?'
חייבת להיות מוגזת?
23/10/2012 | 09:34
16
344
כי יש לי בקבוק במקרר שנפתח לפני 3 חודשים ולא נשתה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ממממ...התקלת אותי :) בכל מקרה אחרי '
ממממ...התקלת אותי :) בכל מקרה אחרי
23/10/2012 | 09:45
13
290
3 חודשים את בהחלט יכולה לנסות איתה
לא יועיל לא יזיק :)

טלי
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'צריך לרוקן את המים באסלה לפני?'
צריך לרוקן את המים באסלה לפני?
23/10/2012 | 09:46
12
113
לצפיה ב-' לא...איך עושים את זה בכלל?'
לא...איך עושים את זה בכלל?
23/10/2012 | 10:06
11
553
פשוט לשפוך פנימה לסגור מכסה וזה כמו חומצה מתחיל לעבוד על הכל
אחרי זה באמת שלא שותים את זה יותר!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'פפסי מקס גם יעבוד? אין לי קולה בבית...'
פפסי מקס גם יעבוד? אין לי קולה בבית...
23/10/2012 | 10:14
48
לצפיה ב-'דוחפים את המים פנימה עם המנקה אסלות'
דוחפים את המים פנימה עם המנקה אסלות
23/10/2012 | 12:38
9
82
לצפיה ב-'או סוגרים את הברז של הניאגרה ומורידים מים...'
או סוגרים את הברז של הניאגרה ומורידים מים...
23/10/2012 | 13:17
8
68
לצפיה ב-'באמת?!?!? זה הרבה יותר קל ממה שהצעתי'
באמת?!?!? זה הרבה יותר קל ממה שהצעתי
23/10/2012 | 13:30
217
חייבת לנסות
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ניסיתי ולא הצליח לי'
ניסיתי ולא הצליח לי
24/10/2012 | 12:57
6
163
הניאגרה התרוקנה אבל המים באסלה נשארו
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תורידי שוב את המים, הקערה לא תתמלא מחדש'
תורידי שוב את המים, הקערה לא תתמלא מחדש
24/10/2012 | 14:10
116
אם אין מים בניאגרה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תורידי שוב ושוב עד שהמיכל יתרוקן'
תורידי שוב ושוב עד שהמיכל יתרוקן
24/10/2012 | 15:15
3
29
לצפיה ב-'זה לא מתרוקן'
זה לא מתרוקן
24/10/2012 | 16:05
22
לצפיה ב-'המיכל לא מתרוקן שלוחצים על הכפתור בניאגרה'
המיכל לא מתרוקן שלוחצים על הכפתור בניאגרה
24/10/2012 | 19:38
1
115
צריך משהו פיזי ל"דחוף" אותם, כמו שהציעו פה- מקל השרותי.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אצלי מתרוקן בקלות'
אצלי מתרוקן בקלות
25/10/2012 | 14:18
18
לצפיה ב-'במקרה כזה פשוט תכניסי פנימה סמרטוט ריצפה יבש'
במקרה כזה פשוט תכניסי פנימה סמרטוט ריצפה יבש
24/10/2012 | 21:28
194
הוא יספוג את מירב המים
תסחטי ותכניסי שוב שלוש פעמים גג ארבע ואין מים באסלה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לא'
לא
23/10/2012 | 09:47
1
241
(באמת, זה החומציות של הקולה שעובדת), אבל שום דבר לא ינקה לך את זה אם לא תשפשפי: צריך להשרות, לחכות כמה דקות (אם זה קולה אז עדיף כל הלילה), ואז להכניס את מברשת האסלה ולשפשף את התחתית במרץ.
הכי טוב, מהנסיון שלי, זה חומרים ייעודיים לשירותים (אני אוהבת פנטסטיק סיף או סן מוריץ, אבל אחרים יעבדו גם מן הסתם).
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
23/10/2012 | 09:48
175
אל תתעסקי עם חומצה - זה באמת חומר מסוכן מאוד (וגם יצרוב לך את סביבות האסלה אם יטפטף).
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לא טבעי אבל יש את התכשיר הזה באריזה הירוקה'
לא טבעי אבל יש את התכשיר הזה באריזה הירוקה
23/10/2012 | 12:37
6
320
נראה לי שהוא מכיל חומצה אבל הוא מעולה- תוציאי את המים מהאסלה שימי את הנוזל וחצי שעה והתוצאה מעולה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' הדבר היחיד שהוריד את החום...'
הדבר היחיד שהוריד את החום...
23/10/2012 | 13:22
84
לצפיה ב-'קוראים לו 00'
קוראים לו 00
23/10/2012 | 14:47
1
151
והוא מעולה!
תנסי על ברזים - בלי לשפשף בכלל והברזים מבריקים כמו חדשים
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'נכון 00'
נכון 00
23/10/2012 | 14:51
27
לצפיה ב-'וואלה? לרוקן קודם את המים ולהשהות?'
וואלה? לרוקן קודם את המים ולהשהות?
23/10/2012 | 21:23
2
107
גם אני עם ה-00 הירוק.. אבל ככה עם המים בשירותים והחומר אני מנקה ואז מורידה מים..

מעניין, ננסה את השיטה שלך :)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'למקרים קשים שיש אבנית למטה כן'
למקרים קשים שיש אבנית למטה כן
24/10/2012 | 08:41
1
98
כי המים מדללים את החומר.
להשהות- כמה שיותר יותר טוב ואז לשפשף .
בהצלחה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זה ברגעים אלה בהשהייה באסלה'
זה ברגעים אלה בהשהייה באסלה
25/10/2012 | 19:51
35
חחח

נחכה ונראה את התוצאות.

תודה!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי מיסי '
היי מיסי
24/10/2012 | 00:23
1
276
ניתנו לך פה כמה טיפים נהדרים, הקולה דרך אגב עובדת בגלל חומת הלימון שיש בה והגזים באמת לא רלוונטיים,אבל קולה זה לא ממש טבעי, אז אם לא הלך עם הקולה תנסי את הדבר הבא
תרוקני את המים מהאסלה כמו שאמרה ניקי, ע"י סגירת הברז של הניאגרה והורדת המים.
ברגע שאין מים פשוט תשפכי לשם בקבוק שלם של חומץ, את יכולה גם להניח על השכבה עצמה מטלית עם חומץ ועליה לשפוך את בקבוק החומץ הרעיון הוא שיהיה מגע רציף של חומץ עם האבנית אז אם היא בצדדים "תדביקי" את המטלית לצדדים, תשאירי את זה ככה ללילה.
בבוקר תעברי בקלות עם מברשת אסלה או כרית ניקוי וזה אמור  להיעלם, אם לא נעלם לגמרי, את יכולה לעשות זאת שוב אבל הפעם להביא את ה"תותחים הכבדים" לפזר מלח לימון ועל זה חומץ... זה כבר יטפל בזה

ומכיוון שאני ואת כנראה אותו דבר , אני מפצירה בך בכל לשון של בקשה לא להשתמש בחומצת מלח

שימו לב שכל התכשירים של ניקוי שירותים מתבססים על חומצה, הסיבה לכך היא שרוב הלכלוך השירותים יושב על האבנית שמצטברת שם בגלל המים שעומדים ובארץ הם מלאים באבנית, לכן חומץ פשוט או מלח לימון יעשו את העבודה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'חומץ תפוחים גם טוב?'
חומץ תפוחים גם טוב?
24/10/2012 | 07:23
116
יש לי בקבוק שלם של הדבר הדוחה הזה

איך אני שומרת שהמצב הנקי ישמר והאבנית לא תצטבר שוב לרמה מחרידה כזאת?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ואיך אפשר בלי אקונומיקה ?'
ואיך אפשר בלי אקונומיקה ?
23/10/2012 | 08:41
1
309
מה מחליף את האקונומיקה בשרותים? באמת החומץ מחטא ומשמיד חיידקים כמו האקונומיקה? חשוב לי לחטא את השרותים המון, עם הכיורים אני מסתדרת עם לימון ומלח וגם חומץ אבל בשרותים אני מרגישה שצריך משהו חזק יותר...
יש לי עוד שאלה שלא ממש קשורה לטיפוח אבל אשמח לתשובה - דלקת אוזניים. מה הטיפול הטבעי שהיית חושבת עליו לבן 1.4 עם דלקות אוזניים חוזרות? (גם בקיץ - מאמינה שזה נובע יותר מהשיניים, אבל המצב הוא שהאוזנים מוגלתיות וכואבות)
לא רוצה אנטיביוטיקה אבל חוששת שאין ברירה הפעם - יש לך פתרון אחר?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי ריקושטי '
היי ריקושטי
24/10/2012 | 00:38
246
עכשיו שאלת את השאלה של חמותי: " מה עשתה לך האקונומיקה, למה את חיייבת לעשות שוטנה מכולן "
אז קצת על אקונומיקה:
אקונומיקה היא תמיסה של המלח תת נתרן כלורי בד"כ בריכוז של 3%. בחלק מהאקונומיקות מוסיפים בשמים ודטרגנטים שונים, אך הבסיס הוא זהה לכולם, מהפשוטות ביותר ועד היקרות ביותר.

האקונומיקה עצמה היא אחד מהחומרים הכי בסיסיים (להבדיל מחומציים) שאנחנו נתקלים בו בחיי היום יום
PH 12.5
מתחתיה נמצא רק את הסודה הקאוסטית, חומר הממיס שומנים ושערות ולכן משתמשים בו פעמים רבות  לפתיחת סתימות קשות בביוב, השימוש בו הוא רק עם אמצעי הגנה יעודיים (כפפות, מסכות וכו').
כאמור, האקונומיקה עצמה מאוד בסיסית מלכתחילה. יצרני האקונומיקה מוסיפים לה סודה קאוסטית על מנת לייצב אותה על מנת שלא תתפרק לגז כלור רעיל. עם זאת עדיין מתקיים תהליך הפיכה לגז היוצר את הריח החריף, שבאופן אירוני, אנו מכנים אותו "ריח של נקי".  (שלא יהיה ספק זה רעל)
סביבה בסיסית חזקה כמו זו שקיימת באקונומיקה מעודדת תגובות מסוג הידרוליזה (פירוק על ידי מים).
חומרים שיכולים לעבור הידרוליזה הנם:
שומנים המתפרקים לגליצרין וחומצות שומן
חלבונים שמתפרקים לחומצות אמינו
רב סוכרים המתפרקים לחד סוכרים המרכיבים אותם
-שכבת העור העליונה שלנו האפידרמיס מורכבת מ – שומנים, חלבונים ורב סוכרים, כלומר אם נגעתם באקונומיקה ביד חשופה ויש לכן תחושת שמנוניות חלקלקה ביד, מה שאתם מרגישות למעשה, הוא העור שלכן, שמתחיל להתפרק ולהתמוסס.

אלה היו 60 שניות על אקונומיקה
החומץ בהחלט מחטא ומשמיד את החיידקים, חיפשתי עכשיו ואני לא מצליחה למצוא ניסוי מעבדה שעשו - לקחו דגימות מאסלות שונות משירותים ציבוריים ושפכו עליהן אקונומיקה ועל אחרות חומץ - התוצאה הייתה זהה. אני אחפש את זה שוב אני חייבת למצוא את זה.

אבל מכיוון שכאמור לחמותי היה קשה עם הרעיון שנכדיה ובנה יושבים על אסלה שאינה מלאה באקונומיקה אני הכנתי תרסיס אנטיבקטריאלי שאני מרססת בתום הניקוי וזה סוגר את כל הפינות:
300 מ"ל מים פושרים
10 טיפות שמן לימון
5 טיפות שמן אקליפטוס
2 טיפות שמן ציפורן
10 טיפות שמן לוונדר
ואם את לא אלרגית כמוני תוסיפי גם 5 טיפות שמן קינמון
כל אלו שמנים אנטיבקטריאליים ודוחי פטריות.
פשוט מערבבים מחזיקים את זה מעל האסלה ואחרי כל ניקוי משפריצים מעט לתוך האסלה וזהו.
הריח נהדר וזה מחוטא ונקי.
את יכולה לשחק עם השמנים כולם אנטיבקטריאליים וטובים.
עוד שמנים שיתאימו זה שמן אורן, קורנית, ניאולי, אשכולית, ליים, ברגמוט, ציטרונלה, מרווה ואורגנו

במקרים של דלקות אוזניים חוזרות אני הייתי פונה לטיפול הומאופטי או רפואה סינית.
יש פתרונות לכאב, יש פתרונות לדלקת חד פעמית, אבל במקרים חוזרים, אני מאמינה שזה נובע מאיזשהו חוסר איזון בגוף וזה דורש טיפול עמוק יותר.
בכל אופן להרגעת כאב אוזניים את יכולה לשים לו טיפה של שמן לוונדר מאחורי כל אוזן, מאוד מקל על הכאבים (אפשר גם בתוך האוזן אבל אני פחות ממליצה כי אם יש חור בעור התוף זה עלול להיות מסוכן).

(ועכשיו ראיתי את החתימה שלך וקישרתי את השם )
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'עש- איך נפטרים ממנו?'
עש- איך נפטרים ממנו?
23/10/2012 | 09:18
4
194
עש השתלט לי על המטבח....איך נפטרים מהצרה הזו??
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי אונינון'
היי אונינון
24/10/2012 | 00:57
1
153
עש זו מכה מעיקה במיוחד
ברגע שראית אחד את יכולה להניח שיש עוד ביצים ומחכה לך קצת עבודה.
עש בדר"כ חי במוצרי מזון יבשים כמו אורז, קמח, קטניות, דגנים וכו'.
אז ככלל כדאי לשמור את הדברים הללו בקופבאות אטומות או במקרר או במקפיא.
אם כבר קיים העש צריך לרוקן את הארונות לשאוב היטב ולנקות עם מים וסבון על מנת להרוד את כל הביצים שנותרו, להקפיד בעיקר על פינות וסדקים אם קיימים, לאחר מכן מורחים על מטלית לחה מעט שמן ציפורן ושמן לוונדר ומנגבים את כל הארונות על מנת למנוע מהעש לחזור.
לפני שמכניסים את הכל חזרה לארון צריך לעבור ולבדוק את כל מוצרי המזון היבש ולראות אם יש בתוכם עש או ביצים - כולל בתבלינים, אם אין לך חשק לעבור על הכל פשוט תכניסי הכל למקפיא לשבועיים לפחות (זהו זמן החיים של ביצת עש) זה יהרוג את כל הביצים והפרפרים שבקעו.
עכשיו אחרי שנפטרנו מהצרה, צריך למנוע ממנו לחזר ולזה יש כמה וכמה טריקים:
למלא שקיות בד עם לוונדר מיובש או לחילופין להרטיב חתיכות בד בשמן לוונדר ולשים בכל ארון במטבח
נענע מיובשת מרחיקה עש
כל אחד מהתבלינים הללו ושילובים שלהם מרחיקים עש: רוזמרין, קורנית, וציפורן, אפשר לפזר בארון, אפשר לשים בשקית בד רק אחד מהם או שילובים.
צריך לחדש את השקיקים והבדים אחת לכמה חודשים, כשכבר אין ריח מחדשים.

צריך לזכור שעש לא אוהב אור שמש וקור זה הורג אותו, תנצלי את זה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודה! בהחלט ייעשה...'
תודה! בהחלט ייעשה...
24/10/2012 | 06:45
15
לצפיה ב-'ועוד נגד עש'
ועוד נגד עש
25/10/2012 | 11:13
1
62
(אמא של תהלולי - אני מקווה שלא אכפת לך שאנינותנת כמה עצות שמוכרות לי. אין לי שום כוונה להתנצח או משהו כזה - רק להוסיף טיפה ממה שידוע לי)

אז כאמור - נגד עש עוזר עלי דפנה. אם יש עץ בסביבה - פשוט לקטוף כמה ענפים ולפזר את העלים בארונות, אבל גם עלי דפנה קנויים (מיובשים) יכולים לעשות את העבודה. זה כמובן לשלב המניעה ולא שלב הטיפול.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אכפת לי?? זה מבורך!!!'
אכפת לי?? זה מבורך!!!
25/10/2012 | 19:52
61
עלי דפנה אכן מצויינים למניעה, כמעט כל צמחי התבלין עם ריח חזק טוב למניעה, זה ממש מרחיק עש
עלי דפנה טובים גם להרחקת ג'וקים.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מנסה גם - '
מנסה גם -
23/10/2012 | 11:18
1
206
בדירה השכורה המהממת (NOT) שלי האמבטיה צמודה למקלחון. ז"א הצד של המקלחון הוא אחד מה"קירות" של האמבטיה . המקלחון עצמו עשוי מזכוכית (נראה לי ) או פלסטיק, עם דוגמה (ז"א לא חלק) מעין בליטות כאלה לקישוט (מהמם ... ) בצבע כתום. כמו שהיה אופנתי לפני מליון שנה.
בקיצור - מאז שהגענו לדירה , כבר שנה  , אני נאבקת במעין "אבק לבן" שיש על הזכוכית-פלסטיק הזה, שלא יורד בשום אופן, ובשום צורה. כשזה רטוב, זה נראה נקי ויפה, וברגע שמתייבש, זה פשוט לבן עכור ומוזר, ומלוכלך, ולא ברור לי מה זה.
איכשהו קצת קצת קצת קצת עזרה , ספוגית הפלא.  אבל בגלל שאין לי מושג מה זה בכלל (חומר נגד אבנית הרע את המצב, אז לא בטוח שמדובר בכלל באבנית) אין לי מושג איך לפתור את הבעיה.
בקיצור, לא בטוחה שיהיה משהו שיעזור, אבל אולי. אני אנסה בערב מהבית לצרף תמונה.
תודה!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי דבז '
היי דבז
24/10/2012 | 01:05
157
האמת שזה נשמע אבנית, הייתי מנסה להשפריץ על זה חומץ בשפריצר ולהשאיר את זה ככה. הבעיה שאם תשפריצי על זה זה ינזל למטה אז את יכולה להשפריץ על זה חומץ ולהניח על זה מטליות, בדים או נייר סופג כדי שיישאר במקום, לאחר חצי שעה שעה, אפשר להוריד ולנגב.
מה שגורם לי לחשוב שמדובר באבנית בכל זאת זה העובדה שכשזה רטוב לא רואים את זה.

בנוגי לספוג הפלא - ספוג הפלא עובד כמו נייר לטש, זה ליטוש עדין מאוד מאוד ולכן הוא מוריד את זה קצת, הוא פשוט מוריד את כל השכבה העליונה של מה שהוא נוגע בו.
שלחי לי תמונה שנראה מה זה באמת.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ניקוי עיניים בכלל ודלקות בפרט'
ניקוי עיניים בכלל ודלקות בפרט
23/10/2012 | 11:59
4
438
עם מה מומלץ לנקות את העיניים גם מתלאות היומיום וגם מאיפור שפעם באלף שנה אני מתאמצת עליו (וגם אז - רק עיניים)
דלקות עיניים, לי ולילדים: כרגע מניקה אז משפריצה במידת הצורך אבל מעבר לחלב אם וקומפרס של תה שחור - מה עוזר מה נעים מה יעיל

ו- איזה כיף זה אירוחים של נשות הפורום יש פה כ"כ הרבה נשים מוכשרות ונעימות
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מסכימה לגמרי עם ה שלך. תענוג!!!!!'
מסכימה לגמרי עם ה שלך. תענוג!!!!!
23/10/2012 | 13:39
2
73
לצפיה ב-' כיף לגלות כמה מידע יש פה'
כיף לגלות כמה מידע יש פה
24/10/2012 | 11:23
87
פעם באוניברסיטה כתבתי תרגיל על שימור ידע פולקלורי. לדעתי השרשורים האלה לגמרי נכנסים בקטגוריה הזו
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
24/10/2012 | 12:59
5
לצפיה ב-'היי מיטמיט '
היי מיטמיט
24/10/2012 | 01:10
177
מים מנקים עם... חילבה!
כפית חילבה בחצי כוס מים חמים מערבבים היטב נותנים לזה להתקרר ועם צמר גפן פשוט מנקים את העיניים אפשר גם להניח את זה על העיניים כשיש כאבי עיניים (אחרי ימים ארוכים וכו')

דלקות עיניים - חליטות קמומיל, עדיף לא תיונים אלא הפרחים עצמם, התיונים לעיתים מכילים נבגים של פטריות ואז יצא שכרך בהפסדך.
וכמובן כמו שכבר ציינת חלב אם
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'פס חלודה בשירותים שנגרם מנזילה שקטה וממושכת'
פס חלודה בשירותים שנגרם מנזילה שקטה וממושכת
23/10/2012 | 12:20
1
130
אני מדברת על ממש בתוך האסלה..
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי מיקה 770 '
היי מיקה 770
24/10/2012 | 01:12
145
במקרה כזה אני מציעה להכין משחה מסודה לשתיה וחומץ , למרוח את זה על הפס ולהניח עליו נייר סופג או מטלית להשאיר לילה ובבוקר לעבור עם כרית ניקוי או מברשת וזה יירד.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'טיפוח טבעי, עור שמן..'
טיפוח טבעי, עור שמן..
23/10/2012 | 12:21
1
90
יש לי עור שמן ובעייתי ואני מאוד רוצה לשמור עליו מפני השמנוניות ופצעים. מה ניתן לעשות?

מסיכה טבעית?
לימון?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'שוב היי מיקה '
שוב היי מיקה
24/10/2012 | 01:18
101
תשטפי את הפנים היטב עם מים ואז תשתמשי במתכון הזה זה מתכון נהדר למי פנים לעור שמן (המתכון הוא של חן לבני)
מי פנים לעור שמן.
חומרים: קליפה מגורדת מלימון אחד, קליפה מגורדת מתפוז אחד, צרור עלי הדס, 4 כוסות מי ברז
לשים את החומרים בסיר, להרתיח, לבשל על אש קטנה עוד 10 דקות.
לקרר, לסנן ולאחסן בבקבוק.
להספיג בפיסת צמר גפן, לנקות את הפנים בוקר וערב.
שימי לב שמכיוון שאין חומרים משמרים זה לא מחזיק הרבה זמן מעמד אז תכיני כמות קטנה

מסכה לעור פנים שמן: (מתכון של ד"ר יעל טוקצ'ינסקי, אבחון וטיפול בשיטות טבעיות)
אופן ההכנה: מערבבים 50 ג' של שמרים עם כף דבש וכף מיץ לימון. את התערובת מורחים על הפנים למשך 30 דקות פעם או פעמים בשבוע בהתאם לרמת שומניות העור.
ותסתכלי למעלה נתתי לקרן מתכון מצויין לפילינג שיכול לשמש גם אותך.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ניקוי כתמים לא ברורים מתיק עור'
ניקוי כתמים לא ברורים מתיק עור
23/10/2012 | 12:57
1
105
יש לי כתמים שמקורם לא ברור על תיק העור המהמם והיקר מאוד שלי
אני חושדת שפעם שפכתי על זה בטעות מי סוכר וזה מזה,
אבל ממש לא בטוח
מה עושים?
תודה :)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי בטוחה שאוטוטו '
היי בטוחה שאוטוטו
24/10/2012 | 01:22
107
עקרונית כל מוצרי העור ניתנים לניקוי וחידוש בצורה פשוט יחסית
בבלנדר שמים חצי כוס לימון וחצי כוס שמן זית איכותי
מערבלים היטב עש שזה נהיה לבן)
עם מטלית יבשה מורחים את זה על העור, נותנים לזה להיספג במשל שעה , שעה וחצי ואז מנדבים שוב עם מטלית יבשה.
הלימון מנקה את הכתמים והשמן מחדש את העור.
נסי ועדכני
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'שלום לכולן ותודה על האירוח'
שלום לכולן ותודה על האירוח
23/10/2012 | 13:13
2
301
היום בערב יש לי סדנא, כשאסיים אותה אשב לענות על כל השאלות בשמחה רבה.
נתראה בערב
לפרטים על סדנאות קרובות:
https://www.facebook.com/tahalulismom/events
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'יפה לך אדום'
יפה לך אדום
23/10/2012 | 15:22
1
31
לצפיה ב-' '
24/10/2012 | 01:19
9
לצפיה ב-'איך מנקים קרקפת לתינוקת בת 5 חודשים?'
איך מנקים קרקפת לתינוקת בת 5 חודשים?
23/10/2012 | 13:43
6
135
יש לה את הקילופים האלה עדיין על הראש, ניסיתי שמן, לא ממש עזר
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לא מנקים זה עובר מעצמו כשהם גדלים'
לא מנקים זה עובר מעצמו כשהם גדלים
23/10/2012 | 22:05
35
לצפיה ב-'היי ג'ושגוליה '
היי ג'ושגוליה
24/10/2012 | 01:24
3
225
בגדול אני מסכימה עם סימון אין מה לגעת בזה זה נעלם מעצמו עד גיל שנתיים, כל עוד זה לא מפריע לה ואין לזה ריח מסריח זה פשוט שם (אני בכלל נוראית אני מקלפת לו את זה בזמן הנקה... סוג של משחק)
אבל אם זה ממש מפריע לך את יכולה לשים על זה שמן קוקוס ולקלף נגד כיוון הצמיחה.
רוב הסיכויים שזה יגדל שוב, זה קורה כמעט לכל התינוקות וזה עובר מעצמו עד גיל שנתיים.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מקלפת את זה בזמן ההנקה '
מקלפת את זה בזמן ההנקה
24/10/2012 | 11:23
2
183
אז אני לא היחידה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ברור שלא, כמעט תראפויטי כמו '
ברור שלא, כמעט תראפויטי כמו
24/10/2012 | 14:33
142
להוציא כינים
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'פפפחחחח'
פפפחחחח
24/10/2012 | 21:29
116
זה מה שיש לי להגיד לך!!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
25/10/2012 | 11:37
5
לצפיה ב-'ניקיון בגדי תינוקות מאוכל'
ניקיון בגדי תינוקות מאוכל
23/10/2012 | 15:08
1
119
הי
יש לי בעיה רצינית עם הבגדים של הבת שלי כי אם משהו מתלכלך בגן מאוכל אז עד שאני מגיעה לנקות ולכבס זה מתייבש (מחכה לי בגן לפחות מהבוקר ולפעמים מחכה ליד המכונה גם יומיים....) ולפעמים נוצרים גם כתמים וגם אוכל שהתייבש ...יש פיתרון במקום סנו אוקסיג'ן וכדומיו?
תודה רבה
ענבר
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי ענבר ושי '
היי ענבר ושי
24/10/2012 | 01:28
189
קודם כל המלצה שלי בתור אמא ששונאת כביסה התחילי נא לשנן:
"כתמים זה לא לכלוך"

אבל עכשיו ברצינות אפשר להוריד כתמי אוכל אבל זה דורש קצת עבודה, מרחי על הכתם מעט סבון כלים, שפשפי מעט עד שיקציף והנחי בשמש לייבוש, כשמתייבש כבסי כרגיל ויבשי בשמש ישירה, זה מוריד כמעט את כל כתמי אוכל כולל סלק ועגבניות (שוקולד לא כל כך)

אם כי אני ברצינות מציעה לשלוח לגן בגדי "אכילה" כך לא יכאב לך על הבגדים שנהרסים כי הם מוגדרים כבגדי כתמים.
בהצלחה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מה ההכשרה שלה?'
מה ההכשרה שלה?
23/10/2012 | 20:07
3
334

היא כימאית? יש לה התמחות כלשהי ב"חומר"?

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היא אוטודידקטית למיטב ידיעתי'
היא אוטודידקטית למיטב ידיעתי
23/10/2012 | 22:06
82
לצפיה ב-'היי שאלה אחת וזהו '
היי שאלה אחת וזהו
24/10/2012 | 01:37
1
345
תודה רבה שהעלאת את זה, זו נקודה חשובה ונתת לי הזדמנות להבהיר את הנושא.
אינני כימאית.
כל מה שאני יודעת למדתי מספרים, מהאינטרנט, מאמא שלי, מחברות וליקטתי פה ושם המון טיפים. (סימון הגדירה את זה יפה ממני, כרגיל) כמעט כל מה שכתבתי פה נוסה על ידי ומה שלא ניסיתי הבהרתי מראש.
בכל מקרה של ספק כמובן יש לפנות לאיש מקצוע.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
24/10/2012 | 11:20
21
לצפיה ב-'כתמים צהובים על בגדים שהיו באחסון זמן רב '
כתמים צהובים על בגדים שהיו באחסון זמן רב
23/10/2012 | 20:23
2
762

יש לי בגדי תינוקות שהיו באחסון כמה חודשים.
כשהוצאתי אותם מהארון ראיתי שעל לא מעט בגדים לבנים יש כתמים צהובים.

איך אפשר להוריד אותם?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'היי בייבה 7 '
היי בייבה 7
24/10/2012 | 01:35
1
281
כתמים צהובים על בגדים לבנים שתי אופציות:
1. להשרות בחומץ למשך כמה שעות לשפשף היטב ולכבס כרגיל
2. לסחוט על הכתמים לימון טרי ומלח גס לשפשף חזק עם מברשת קשה, לייבש בשמש ואז לכבס שוב ולייבש בשמש

ככלל לימון הוא מאוד מלבין, אז הוא תמיד טוב לשימוש על בגדים לבנים.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודה רבה!! ינוסה '
תודה רבה!! ינוסה
24/10/2012 | 08:17
40
לצפיה ב-' תודה רבה לכולן '
תודה רבה לכולן
24/10/2012 | 01:39
19
358
מקווה שעניתי לכל שאלותיכן בצורה מספקת, אם יש לכן שאלות המשך אנא שאלו (על מנת שאקבל מסר לתיבה אנא שרשרו לתשובה שלי).
אם פספסתי מישהי עמך הסליחה, השעה המאוחרת אשמה (זה והעובדה שניפחתי 50 בלונים וזה יצר חוסר חמצן בראש - הבת שלי חוגגת 4 היום )

תודה רבה מאוד נהניתי אשמח לראותכן בסדנאות שלי
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'שאלה חצי קשורה'
שאלה חצי קשורה
24/10/2012 | 05:28
1
205
קודם כל, רציתי להגיד לך שאני כל כך מתפעלת מהידע העצום הזה שלך, ומהזמן שאת מקדישה להעביר את הידע הלאה לאחרות.

אני רואה שהשרשור עוסק בנקיון וטיפוח, אבל ברשותך אשמח לקבל את רשימת השמנים ש"חובה" שיהיו בבית לרפואה טבעית (וגם לנקיון). אני חושבת שבזמנו היתה לך רשימה כזו כאן בפורום, רק שאני קלוקס בחיפושים בפורומים. תודה מראש
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'דברים שהם חובה בעיניי'
דברים שהם חובה בעיניי
24/10/2012 | 21:34
201
בכל בית
1. גלובולים של ארניקה 30 C (ניתן לקנות בכל בית מרקחת הומאופטי) משמש כנגד מכות כחולות והתנפחויות - או במילים אחרות כל פעם שהילדים שלי חושבים כמה כיף זה לקפוץ מהמגלשה למטה....
2. שמן לוונדר - מחטא, מרפא, מעולה לחתכים ושריטות, לכאבי ראש, לנקיון, לריח, נגד יתושים, לעקיצות אם לא נמרחנו לפני כן, בקיצור זה קצת כמו חלב אם, סוג של קסם
3.שמן הדס - לצינון
4. שמן רוונסרה - לשיעול ליחתי ולסטרידו
5.GSE - תמצית זרעי אשכוליות לכאבי גרון, בעיות קיבה, פטריות, נגעים בעור, הרפס, נקוי ירקות ופירות ועוד ועוד
6. פלסטרים - בחיי שיש להם כוח ריפוי לכל דבר
7. נשיקה של אמא (גם של אבא או סבא וסבתא הולך)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מזל טוב! היה מעניין'
מזל טוב! היה מעניין
24/10/2012 | 06:48
27
לצפיה ב-'נראה לי שלמדתי מכל תשובה ותשובה פה'
נראה לי שלמדתי מכל תשובה ותשובה פה
24/10/2012 | 07:16
65
וכמובן מזל טוב לתהלולי! (מניחה שהיא החוגגת...)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודה רבה אש"ת, על האירוח המאלף!!'
תודה רבה אש"ת, על האירוח המאלף!!
24/10/2012 | 08:08
27
לצפיה ב-'מזל טוב לתהלולי!!!!!!!'
מזל טוב לתהלולי!!!!!!!
24/10/2012 | 09:40
11
291
ותודה על האירוח המקסים!!
שאלה אחרונה - את השמנים למיניהם, עלי הדס וכל מיני דברים אחרים שלא ממש קונים במגה - איפה לקנות? איך אני יודעת אם המוצר איכותי? יש חברות מועדפות?
אלפי תודות!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'נא לא להוסיף שאלות '
נא לא להוסיף שאלות
24/10/2012 | 14:31
3
234
תמיד רציתי לכתוב כזה...
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' נכון שזה נותן אשליה של מעמד וכוח? '
נכון שזה נותן אשליה של מעמד וכוח?
24/10/2012 | 14:34
1
53
לצפיה ב-'לגמרי...'
לגמרי...
24/10/2012 | 15:32
17
לצפיה ב-''
24/10/2012 | 14:57
6
לצפיה ב-'שמנים קונים בחנויות טבע'
שמנים קונים בחנויות טבע
24/10/2012 | 21:40
6
162
את תוכלי למצוא גם בפארמים אבל לרוב אלו לא שמנים איכותיים, יש גם חשיבות לכמות הזמן שהשמן עומד על המדף, ככל שהוא יותר ישן הריח שלו יהיה יותר מעופש, בפארמים הם עומדים הרבה זמן בדר"כ.
(היוצא דופן הוא שמן האקליפטוס שהוא כמו יין משתבח עם הזמן)
אבל הכי מומלץ לקנות מהיצרנים או המשווקים עצמם זה גם יותר זול וברוב המקרים גם הרבה יותר איכותי
החברות שאני מאוד אוהבת:
שלוס - אבל הם יקרים ומוכרים רק למטפלים
עומר הגליל - מחירים סבירים, שמנים מעולים, שירות יוצא מן הכלל.
מיכל סבון טבעי - שמנים מעולים, מחירים ממש טובים, שירות יוצא מן הכלל - לא תמיד יש את כל השמנים
ספא ליין - שמנים טובים אבל לא אורגניים, זולים בכמויות גדולות של 100 מ"ל ומעלה, יקרים בכמויות קטנות, שירות מעולה.
לווידו - שמנים מצויינים, מחירים סבירים, שירות איטי אבל טוב.

איך יודעים אם המוצר איכותי, דבר ראשון מריחים, קשה לפספס שמן לא טוב, יש לו ריח מעט מעופש, מעט כימי, לא נעים,
דבר שני מרגישים, השמן צריך להיות נעים למגע, נספג בקלות
כדאי לברר מקורות השמן ולקבל דיאגנוזות וכו'... אבל זה באמת כאב ראש אז הכי פשוט זה לדבר עם חברים, או אנשי מקצוע ולקבל המלצות.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'סליחה על האיחור... מותר להוסיף שאלה?'
סליחה על האיחור... מותר להוסיף שאלה?
25/10/2012 | 09:27
5
119
מה אפשר לעשות  נגד קשקשים?? המצב אצלי ממש נורא :(
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אפשר '
אפשר
25/10/2012 | 17:14
4
132
אבל לפני זה חשוב לי להבין את מדברת על קשקשים יבשים או רטובים?
כאלו שנופלים מהראש כשאת מזיזה אותו, או מהסוג שאת מגרדת את הראש ואז הכתפיים מלאות?
(זה משנה מבחינת הטיפול הרלוונטי)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לפי התיאור שלך זה כנראה רטובים'
לפי התיאור שלך זה כנראה רטובים
25/10/2012 | 17:51
3
113
כאלה שמגרדים עד שנדמה שיש כינים, ואז אני מסרקת במסרק כינים וכולו מלא קשקשים.. (סליחה על התיאור)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אכן רטובים'
אכן רטובים
25/10/2012 | 19:36
2
98
אז ככה:
קודם כל מיד להפסיק שימוש בכל מיני סבונים שמכילים SLS או כל חומר דמוי SLS הם פשוט עושים נזק נוראי.
עדיף לעבור ושטיפה במים בלבד או אם את חייבת סבון אז סבון טבעי כלשהו, גם סבון גוף טבעי יעשה עבודה נהדרת
לקשקשים עצמם את יכולה להכין שיטפה מהחומרים הבאים:
1 כף חומץ תפוחים
5 טיפות שמן קורנית
5 טיפות שמן מנטה או אקליפטוס
3 טיפות שמן מרווה
5 טיפות שמן גזר
מערבבים את הכל ומוהלים ב30 מ"ל מים מינרליים (ללא פלואור)בלילה לפני השינה את לוקחת כפית מהתמיסה הזו ומעשה את הקרקפת (לא השיער אלא ישירות על הקרקרפת) זה יעזור מאוד.

אם אין לך שמנים או כוח להשקיע (כמוני נגיד ) אז מספיק להשפריץ מעט חומץ תפוחים מהול במים או לימון מהול במים על הקרקפת לפני השינה למשך כמה ימים וכבר תראי שינוי

עוד אופציה :מכינים חליטת עלי סרפד מחופן עלים בתוך חצי ליטר מים רותחים. מצננים. ומוסיפים חצי כוס חומץ. מעסים היטב את השיער עם התערובת לפני השינה ושוטפים רק בבוקר. למניעת קשקשים לאחר החפיפה הרגילה, שוטפים את השיער במי הסרפד. את זה למדתי מגולשת מקסימה בשם נורקס (נורית קוסמטיקה טבעית) הנה כאן
http://www.nuritcosmetics.co.il/he/%D7%98%D7%99%D7...

מקווה שזה עוזר
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודה רבה! אנסה את זה'
תודה רבה! אנסה את זה
25/10/2012 | 19:47
1
50
(וחוץ מזה היום קניתי שמפו סירפד אורגני, מקווה שגם זה יעזור)
ומזל טוב לתהלולי!!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'גם שמפו שבטבט יכול לעזור'
גם שמפו שבטבט יכול לעזור
25/10/2012 | 19:53
75
אבל שמפו סרפד נשמע לי להיט, תעדכני אם זה טוב שאדע להוסיף לארסנל
ותודה על הברכות
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מזל טוב!!! '
מזל טוב!!!
24/10/2012 | 11:30
1
164
ארבע שנות אש"ת מאחורייך ועוד מיליון לפנייך! יומולדת שמח לשתיכן
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' תודה '
תודה
24/10/2012 | 21:51
37
לצפיה ב-' רק להגיד שוב תודה, ושהאירוח '
רק להגיד שוב תודה, ושהאירוח
25/10/2012 | 20:44
93
הועבר להודעות הנבחרות של הפורום.
אני מזכירה שאש"ת מעבירה סדנאות בנושאים האלה בדיוק ומי שרוצה ללמוד יותר לעמוק, מוזמנת ליצור איתה קשר.

היה מרתק. תודה!!
הורים לפעוטות >>

הודעות אחרונות

11:40 | 21.04.19 אורחים בפורום
12:57 | 01.04.19 אורחים בפורום
16:41 | 24.03.19 ilovenoam
18:24 | 21.03.19 אורחים בפורום
15:58 | 06.03.19 אורחים בפורום
15:01 | 03.03.19 פיקוס123
12:00 | 16.02.19 אורחים בפורום
12:03 | 14.02.19 אורחים בפורום
11:48 | 13.02.19 galilit11
14:00 | 06.02.19 אורחים בפורום
10:21 | 05.02.19 בלונד23
07:21 | 02.02.19 מייחלת לרגע
14:20 | 22.01.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ