עונת הגמילה החלה - שרשור הפיפי הגדול!|סי

kramerkaren

New member
איך אפשר להכריח מישהו לעשות קקי?

נשמע לי מאד מוזר. מה אם אין לו? זה נורא מתסכל לשבת שעות בלי שיצא שום דבר.
מכל מה שאני יודעת ומכירה בנושא עצירות - ההנחיה היא להתעלם, להרפות לחלוטיין בשביל שזה לא יהפוך למאבק כוחות.
להקפיד על מזון סיבי, הרבה ירקות ופירות, שתיה מרובה ולא להפעיל לחץ.

ללילילל

New member
הבן הגדול שלי היה מתאפק

באמת לא קל להתמודד עם זה.

כמה דברים מהניסיון שלי:

1. אימצתי לי מנטרה - "זה הקקי שלו ורק הוא יכול לעשות אותו". (בתקופות קשות הייתי אומרת לעצמי "זה התחת שלו ואנחנו חייבים לצאת לו ממנו..."). ככל שיכולתי להעביר את העניין לאחריותו ברמת התודעה שלי ובאמת לשחרר את עצמי ממעורבות או ניסיון לשלוט בהחלטה שלו מתי לעשות, זה הקל. הוא כבר יודע איפה ומה עושים - עדיף ממש כמה שפחות לדבר ולהתייחס לנושא. גם אם רואים שיש לו. ואם ממש חייבים להגיד משהו אז להציע לו פעם אחת וזהו, להרפות.

2. מבחינה תזונתית, לוודאו שהוא שותה מספיק מים. כשיש עצירות של ממש עוזר להעלות את תכולת השומן של המזון (שמן זית, גבינה צהובה, אבוקדו - גם גלידה עוזרת...). זה מרכך את היציאות.

3. להציע לו פעילויות שקשורות ללכלוך, מגע, מילוי וריקון: חימר, בוץ, בצק, צבעי ידיים, העברת מים בין מיכלים, אדמה.

4. לבדוק אם אפשר לתת לו שליטה בתחומי חיים נוספים - מקומות שעד עכשיו החלטתם בשבילו ובעצם כבר אפשר לתת לו להשתתף או לקחת אחריות.

עברתי גמילה אחת עם התאפקויות ואחת עם "משחרר" שעשה חופשי בכל מקום, ואני חייבת להגיד שלמרות ריבוי הניקיונות השנייה הייתה הרבה יותר קלה נפשית. בסוף זה עבר (אם כי אותן תמות עולות בהקשרים אחרים).

איך מלמדים בנים לעשות פיפי?

יש לנו סיר וישבנון.
איך ללמד לעשות פיפי? בישיבה ולדחוף את הבולבול לכיוון פנים האסלה או בעמידה?
לא נראה לי שהוא יצליח בעמידה, במיוחד בישבנון... גם בסיר זה לא משפריץ?

סליחה על השאלה הגרפית, אבל מעדיפה לשאול ברור ולהענות ברור.
אשמח לעזרתכן.

שאלה נוספת - לא יוצאים מהבית בגמילה?

אני רוצה לגמול מהשבוע הבא, מיד עם היציאה לחופשה מהגן.
אז מה נשארים בבית כל היום? במיוחד ביום הראשון?
איך הולכים לסופר עם ילד בגמילה? או לקניון?

בפארק ובגינה נראה לי פחות דרמטי. לוקחים סיר ואם פיספס ונרטב או התלכלך , מחליפים.
מה עושים במקומות סגורים אם כן רוצים לצאת מהבית?

ובשירותים ציבוריים מה עושים?
בעקרון אני מעדיפה את הישבנון , אבל לא נראה לי הגיוני לצאת עם ישבנון מהבית.
אז מה מביאים סיר לחנות?
נגיד שניצור הפסקה יזומה בשירותים בקניון עם סיר, מה עושים אם הוא מדווח על צורך פיתאומי כשאני בחנות? שולפים את הסיר?

בבקשה עזרתכן....

ללילילל

New member
בנים

מציעה לך לאפשר לו גם וגם - פיפי בישיבה על סיר או ישבנון עם בולבול בפנים, ופיפי בעמידה, ולראות מה הוא מעדיף. לא לעמוד על מדרגה של ישבנון, זה ממש לא יציב. בעמידה רק על שרפרף מגביה. לפעמים הם צריכים דוגמא אישית כדי להבין את העניין אז כדאי לגייס מדגים.

את יכולה בהתחלה להוריד חיתול רק בבית ולחתל בחוץ. אם את מורידה לגמרי, פשוט תצטיידי בכמה סטים של בגדים להחלפה ובמגבונים. מקסימום יפספס, לא קרה כלום. בפארק או בגינה בגיל הזה עושים פיפי על עץ, לא צריך סיר
וגם ברוב המקומות הסגורים אפשר לקפוץ לרגע החוצה. זה באמת לא זמן אידיאלי להסתובבות ממושכת בקניונים ולשופינג.

אני מכירה אמהות שהסתובבו עם סיר לקקי - יש גם סיר ייעודי לעניין, נדמה לי שנקרא "סיר לכת". אנחנו הסתדרנו עם שירותים ציבוריים או אם לא הייתה ברירה עשו בחוץ ואספנו, אבל זה קרה אולי פעם אחת או פעמיים במהלך כל חיי שני הבנים שלי. לגבי שירותים ציבוריים אפשר להסתובב עם ישבנון אבל אפשר פשוט להחזיק אותו על האסלה שלא ייפול (אני מרפדת בנייר אבל אני איסטניסטית, זה לא נראה לי באמת חשוב).

בהצלחה והעיקר לא להתרגש - פספוסים הם חלק מהעניין.

Maia20

New member
בהמשך לשאלתך מה עושים שיוצאים מהבית? פיתרון

תקני את הסיר הנייד שהוא גם ישבנון ונועד בדיוק למצבים שתיארת נקרא פוטטי
הסיר רב פעמי מתקפל נכנס לכל תיק ונשלף בעת הצורך בלי להילחץ.
הוא מגיע עם שקיות ותיק נשיאה היגגני .
והוא גם משמש כישבנון לאסלה
קישור לסירטון :www.potette.co.il
מומלץ לכל הורה שיוצא מהבית עם ילדים.

merime

New member
הגדול שלי ישב בסיר.. בערך חצי שנה

עד שעברנו לשירותים והוא גם שם ישב.. בגיל שלוש בערך הסכים לעמוד.
הקטן שלי בן שנה ועשר עושה בעמידה מההתחלה (התחיל בגיל שנה וארבע בערך). הוא עולה על המדרגה של הישבנון..

לקנות תחתונים זולים בכמויות!

כשגמלתי את תולתולה, קיבלתי עצה שעזרה לי מאד והיא לקנות מלאי תחתונים זולים במיוחד, כאלה שלא חבל לזרוק.
בבאזר לידינו קניתי כמה חבילות של תחתוני קדס 6 בעשרים, ובכל פעם שהיה פספוס גועלי מידי, שלחתי אותם בלי נקיפות מצפון לפח. צריך גם לדעת מתי לבזבז כסף כשצריך...

עוד משהו, במקום גבוה תמיד הייתה מוכנה קערה עם פנטסטיק וסמרטוט, לניקוי מהיר ושטחי באזורי הפורענות.

הרעות17

New member
טיפ משלי- והכי חשוב שלמדתי בזמנו

אנחנו חוגגים ממש בקרוב (פסח...) שנה לגמילה של הגברבר שלי!
והדבר שלמדתי מהגמילה שלו היא שלא שואלים אם יש פיפי, כי התשובה לרוב תהיה לא, ו-5 דק' אח"כ בורח.
אם פועלים בשיטת הלקחת לשירותים כל פרק זמן (ועם הזמן לרווח) לא שואלים אם יש פיפי, וכל שכן לא מאמינים ל-"לא"

MiMamiMexicana

New member
ניראת לי שיטה די מזעזעת...

מי אומר שיום למחרת הילד לא יירצה ממתק על כל פיפי מוצלח?
נשמע מתכון רע מאוד!

nicky17

New member
הממתקים הם לפני הפיפי בעיקר

אחרי הפיפי מקבלים פרס (ושיטת הפרס כבר נתונה לויכוח)
האמת לא נשמע לי כזה מזעזע
מעניין אם זה באמת עובד

nicky17

New member
מעולה! קראתי גם את הפירוט שלך עכשיו

בהצלחה גם עם השלישית

kramerkaren

New member
השיטה באמת מפוקפקת בעיני

לא הייתי אומרת מזעזעת. קראתי על מקומות רבים בהם נוהגים להכות את הילדים כשהם מפספסים, או לנעול בשירותים עד שמצליחים. גמילה שנעשית תוך משחק ושבחים עם ההורים, תוך העלאת של מודעות ההורה לצרכיו של הילד ושל הילד לגופו בצורה נעימה ומכבדת, לא יכולה להיות מזעזעת, אבל אני בהחלט מסכימה שהשיטה היא רובוטית, ממתקים כפיצוי או פרס לא נראה לי באופן כללי ושאני לא מאמינה שגמילה צריכה להיעשות תוך יום, ולא יומיים זה כמו דיאטת בזק - יותא נזק מתועלת בטווח הארוך. גם כשמבטיחים להורים 24 שעות לגמילה מלאה אני רק יכולה לדמיין את התחושות הקשות שמלוות כשזה לא עובד בדיוק ככה.

starshir

New member
שאלה על מצב גמילה אחרי שנה מתחילתה..

היי לפני שנה בדיוק בחג הגמילה הישראלי נועם נגמל ..
היום הוא בן 3 , בלילה אנחנו לוקחים אותו לפיפי ב 12 לפני השינה שלנו ואז הוא לא מרטיב והכל בסדר ..
הבעיה היא במהלך היום ... נועם מודיע שיש לו פיפי .. אחרי שהתחתון כולו רטוב ..
לא משנה מה ניסיתי , להסביר , להעניש , להסביר את האחריות שלו ולתת לו להחליף לבד תחתון ומכנס - זה לא ממש עוזר ..
הגננת יעצה לי להזכיר כל הזמן ( זה גם לא עבד בתקופה שהזכרתי כי אני לא יכולה לנבא בדיוק מתי יש לו ..)
יועצת לענייני פעוטות אמרה לי שברגע שאני מזכירה לו כל הזמן אני לוקחת אחריות על עצמי ופוטרת אותו מלקיחת אחריות ולכן יש להגיד לו שסומכת עליו שידע מתי ללכת לשירותים
אני מסכימה לגישה זו אבל זה לא עזר ככ אחרי כמה ימים שניסיתי
מה דעתכן ? מישהי נתקלה במצב דומה ?
תודה מראש....

kramerkaren

New member
זה לא חריג, בטח לא עבור בן ולא בהנחה שהתחלתם

מוקדם יחסית (שנתיים לבן נחשב למוקדם).
את יכולה לשים טיימר, שיצלצל כל 40 דקות (נגיד) וכשהשעון מצלצל זה מהווה לו תזכורת ללכת לשירותים - ואז האחריות היא שלו ובכל מקרה לא קשורה אליך ישירות.
את יכולה להציע לו מדבקה להדביק על דלת השירותים כל פעם שהוא עושה לבד בלי שתזכירי לו. הקטע של להדביק מדבקה במקום שהוא כביכול "אסור" הרבה פעמים מעודד, במיוחד אם זו מדבקה מגניבה. משאירים את המדבקות ליד האסלה ונותנים לו לבד.
ובכל מקרה - נושמים עמוק ומחכים בסבלנות. גם זה יגיע.

למעלה