עונת הגמילה החלה - שרשור הפיפי הגדול!|סי

shimiw

New member
נסי בפוקס

יש להם תחתונים במידה 2 שזה היה הכי קטן שמצאתי, של הלו קיטי מגיעים בחבילות של 5, הם לא זולים, 50 שקל לחבילה, וגם לא היו יותר איכותיים יותר מאלה שקניתי אחר כך בהאנגרים, אבל כן קטנים במיוחד...

גיסתי בזמנו קנתה לאחיינית שלי שנגמלה בגיל צעיר והיתה ממש פיצית תחתונים כאלה שאמורים לשים על חיתול ולכן היו במידות של תינוקות, לדעתי בדלתא...

שונצו

New member
אני כבר שלוש פעמים קניתי לבתי

תחתונים בסופר מרקט.

במגה, נדמה לי.

merime

New member
גמילת לילה

הגדול שלי פספס המון המון בתחילת החורף (היה אז בן שלוש).
אז החזרנו חיתול, יותר נכון פול אפס.
לאחרונה הוא לא מוכן לשים את זה יותר... בהתחלה הסכמנו, אבל כמובן ששוב פספס (היו כמה ימים יבשים, אבל בודדים).
בעלי השבוע שם לו חיתול אחרי שנרדם, לי זה מרגיש לא כל כך נכון לשים לו שהוא ישן.

מה אתן אומרות?!

kramerkaren

New member
אני לא אוהבת....

קשה לי עם זה, מאותה הסיבה שאמרת - פשוט מרגיש לי לא נכון.
במקרה הזה אני הייתי פשוט לוקחת לעשות פיפי לפני שאני הולכת לישון, עוברת לשמיכות שקל לכבס, ומקווה לטוב.

merime

New member
עשינו את זה

לקחנו לפני שהלכנו לישון, הורדתי מינוני שתיה בלילה.
לא עוזר.
מתעורר באיזה 3 רטוב כולו.
המכונה שלי עובדת שעות נוספות... וקניתי תוספת סדינים
(כך גיליתי שיש מגן כרית).
שהוא מתעורר עם החיתול הוא לא אומר כלום. אבל לדעתי זה עלול לפגוע לו בבטחון...

גם לי מרגיש ממש לא נכון

אצלנו אחת הבנות מבקשת בימים האחרונים לישון בלי חיתול. אני פשוט לא מוכנה כי היא קמה עם חיתול מלא פיפי ואת רוב הלילה היא ישנה במיטה שלנו אז הסברתי לה שכשהיא תקום יבשה או לחילופין תישן במיטה שלה כל הלילה, אז לא נשים יותר חיתול.
מה שבעלך עושה זה משהו שלא הייתי מעלה על דעתי לעשות, מצטערת על החריפות אבל זה קצת מצמרר אותי. זה מרגיש כמו לרמות אותו בכוונה תחילה. לפחות תגידו לו לפני השינה שאחרי שהוא יירדם תשימו לו חיתול.

merime

New member
הוא אמר לו. לא צריך להצטמרר..

והוא לא מוכן בשום פנים ואופן לשים (בן 3.5).
הלילה לקחתי אותו פעמיים לשירותים והוא לא הרטיב.
אבל אומרים שגם זה לא טוב כי אז הוא לא מתרגל לקום לבד.. אוףףף

kramerkaren

New member
איך מעודדים ישיבה על סיר\אסלה

ממליצה על הכנה של קופסה קטנה של הפתעות שאפשר לעשות על הסיר. ספרונים, בובה קטנה, משחקים קטנים, בצק, כדור כוח, מכונית צעצוע. אחרי שהילד מתיישב (ורק אחרי!!) הוא בוחר משהו אחד (!!!)| מהקופסה לשחק איתו רק (!!!!) בזמן הישיבה על השירותים.

אנחנו שמנו בשירותים כמה ספרים שעוסקים בגמילה

ובזמן שהוא יושב שם, אנחנו קוראים ספר כזה (לבחירתו איזה ספר). מאד עוזר

הטיפים שלי-מניסיון גמילות בגן

להקשיב לילד,לפחדים וחששות שלו ולעודד אותו על ידי הדגשת העצמאות והבגרות.

לקחת אחריות משותפת על הגמילה, כך שגם הילד יהיה מודע לצרכיו ויאמר כשיש לו, וגם הצוות בגן וההורים ישאלו על כך מידי כמה זמן.

להקדים ולתאם את הגמילה עם הצוות בגן -מבחינת איך עושים את זה, חיתול בשינה-כן או לא, איך להתייחס לילד במקרים שונים לדוגמא אם לא רוצה לעשות בסיר/שירותים אבל גם לא בחיתול ומתאפק...

לעשות את תהליך הגמילה בצורה הדרגתית אך מצד שני-אחרי שמוציאים לגמרי את החיתול לא להחזיר אותו.

Maia20

New member
מומלץ ואפילו חובה בזמן יציאה מהבית סיר נייד+

ישבנון כאמא לתאומים שנעזרה במוצר הזה בשלבי גמילה וגם היום שנה וחצי אחרי כאשר אני יוצאת עם הבן והבת לפארק לבריכה לים ואפילו בזמן נסיעה . זה מונע ממני ומהילד את הלחץ של למצוא פינה או להיתרוצץ לשירותים בקירבת מקום ובטח מבחינה היגיינית .
פשוט וקל ,שולפת את הסיר מהתיק מלבישה שקית מתכלה סופגת ומונעת ריח ומיד זורקת לפח הקרוב מקפלת ומחזירה לתיק המוצר ניקרא פוטטי ניתן לירכוש בחנויות ובאתר אינטרנט

מ צ ד ה

New member
שאלתי בעבר ולא נעניתי
. מקווה לקבל תשובה.

בני בן 1.8 שנים.

אומר "קקי" כשעושה והייתי רוצה להתחיל גמילה בפסח.

אממה.... ביולי אני אמורה ללדת ואני תוהה, אם נצליח בגמילה, שמא לא תהיה רגרסיה.

לא היתי רוצה להמתין עוד שנה עם זה או לנסות לגמול בחורף כשקר.

.

kramerkaren

New member
מהסה לענות

אישית, הנושא של רגרסיה לא משנה לי. יש מן הינעלות על ״רגרסיה בצרכים״ אחרי לידה ובעיני זה אף פעם לא מאד היה אישיו. זה גם לא ילד שמתחיל שוב מכלום אלא ילד שמבטא משהו התנהגותי או בפיפי או באלף דרכים שונות.
מה שכן את חייבת להבין ולקחת בחשבון שבגילאים הצעירים הגמילה יכולה להיות ארוכה ויכול להיות תליך ארוך. תשאלי את עמצך אם יש לך את היכולת הנפשית והפיזית להתמודד עם זה בסוף הריון או מיד אחרי לידה. מודה שאני במצבך הייתי מחכה לחגים של ספטמבר ולא ממהרת אלאצאם זה ממש מגיע בקשה מפורשת ממנו.

מ צ ד ה

New member
השיקול של להתחיל בקרוה הוא כי חשבתי שזה

ייתן לנו קצת זמן לעבוד על זה, כולל הסבלנות הכרוכה בזה, עד ללידה ובתקווה שיגיע לגן גמול (כרגע הוא במשפחתון והמטפלת זורמת איתי). אם אתחיל בחגים, תהיה תינוקת בבית, לא יהיה גן, לא משפחתון וקשה לי להאמין שאוכל להיות סבלנית דיי איתו בזמן פספוסים.

Angelina30

New member
בדיוק במצב שלך!

בת שנה ושמונה ואמורה ללדת ביולי

גם אצלי מודיעה על עשיית קקי אבל לא מוכנה לשבת על האסלה (כנראה שמפחדת עדיין)
אני די בהתלבטות אבל כנראה לא ננצל את פסח לגמילה אלא ננסה בחופשת הקיץ באוגוסט (תלוי בתינוקת) או בחגי תשרי כמו שקרן הציעה

אמא20091

New member
התייעצות- עצירות התנהגותית

בני המתוק בן שנתיים וחצי, גמול כבר ארבעה חודשים. עדיין ישן עם חיתול (מתעורר רטוב לגמרי). הקקי תמיד היה סוגיה מורכבת אך בחודשיים האחרונים עושה באסלה. עם זאת מידי פעם יש בעיה של עצירות: התאפקויות ואז קשה לו לעשות והוא בוכה ומפחד ללכת לאסלה, שכנועים לא עוזרים. העניין הזה חוזר על עצמו בעיקר אחרי תקופות של מחלה ותרופות (אז היציאות משתבשות) והופך להיות קטע ממש מתיש. הבוקר אמר שהוא רוצה לעשות בגן ולא בבית (וכמובן הגענו לגן והוא לא עשה). בעלי טוען שאני מפעילה יותר מדי לחץ בזה שאני דורשת ממנו כן ללכת לאסלה ואני צריכה להתעלם.
מה דעתכן?

למעלה