עונת הגמילה החלה - שרשור הפיפי הגדול!|סי

התייעצות גמילה

קטנציק בן 2.5
יודע שהוא עושה קקי. על פיפי לא מודיע

כבר הרבה זמן שיש בבית סיר, ישבנון, אסלה קסומה ווידאו חיתולים של חני נחמיאס. הוא גם יודע שיש בגן ילדים שעושים בשירותים.
יש תחתונים, לפעמים מסתובב איתם בבית אבל מסרב בתוקף להתקרב לאסלה או לשירותים ואנחנו כמובן זורמים.

השאלה היא כזאת...
בפסח הוא יהיה שבוע בבית, אני מתה שיגמל מחיתולים כי הם עושים לו פריחה וגירוד. בגדול הוא מבין...אבל אני לא יכולה להכריח אותו לשבת בסיר/שירותים. איך בכלל אפשר להתחיל גמילה כזאת? כדאי בכלל?
אולי להציע "פיפי פרס"?

יש לציין שגם מהמוצץ חבתי שלא יגמל לעולם ותןך יומיים בגיל שנתיים הוא נגמל...

באת לי בזמן

בימים האחרונים אני בהחלט מהרהרת בגמילה הקרבה, בתקווה לבצע אותה בקיץ, כבר יש ישבנון ושרפרף תואם.
בזמנו גמלתי את שתי הגדולות תוך יום בשיטת ד"ר פיל, אני תוהה אם זה יעבוד גם על השלישית...

שיטת הגמילה של ד"ר פיל

מצאתי בארכיון שלי.... (טוב שהכל שמור...)

שיטה שמבוססת על "השיטה הכי טובה ללמוד היא ללמד".

הצעד הראשון הוא לקנות בובה שעושה פיפי. יושבים עם הילד ומבקשים ממנו עזרה בללמד את הבובה איך לעשות פיפי בסיר. מורידים לבובה את הטיטול, ושואלים אותה אם יש לה פיפי (כמובן שכן....) ואז ביחד עם הילד מושיבים אותה על הסיר / ישבנון והילד רואה שהבובה עושה פיפי בסיר ובודק שיוצא פיפי מהמקום הנכון , וכיוון שהבובה הצליחה לעשות פיפי בסיר עושים לה מסיבה- בלונים וכפיים וכו'....

הצעד הבא הוא לשאול את הילד אם גם הוא רוצה לעשות פיפי בסיר כמו הבובה . בשלב זה חשוב שהילד יהיה בלי טיטול- אפשר עם תחתונים או בלי כלום, ושישתה הרבה.
כל 10 דקות שואלים אם יש פיפי ומכניסים את הזכרון של הסיר/שירותים דרך הרגליים- כלומר פיסית הולכים לסיר וחזרה.
ד"ר פיל המליץ לעשות זאת לפחות 9 פעמים.

ברגע שהילד מצליח לעשות פיפי בסיר עושים לו מסיבה כמו לבובה- וטקס שלם של שפיכת הפיפי לשירותים, מטלפנים לסבתא, לדודה למי שיש - מהללים ומשבחים את הילד.
אם הוא מפספס - אף מילה רעה! רק לומר לו שבפעם הבאה ילך לשירותים. מנגבים את הרצפה וזה הכל.

לילדים יותר גדולים (שנתיים וחצי- שלוש) יש תמריץ נוסף- בו מבקשים מדוד/ חבר לחכות ליד הטלפון ולשחק את הדמות האהובה על הילד (בוב הבנאי/ טלטביז וכו') ואז הילד יכול לטלפן לגיבור שלו ולספר שהוא עשה פיפי בסיר.

מה שיפה בשיטה הזו שהיא מאוד מהירה, אין שבועות ארוכים של ניסוי וטעיה. ההכנה היא : לקנות את הסיר/ישבנון קצת לפני - שיהיה מוכר לילד ,תחתונים ,ולקנות בובה מרטיבה ובלונים. זהו!!!!

אצל אופק זה עבד ממש תוך יממה, אצל דורון זה לקח 3 ימים (אצלה הכל היה יותר לאט...).
אני אישית מפרידה בין גמילת יום לגמילת לילה- זה לא אותו דבר, ואי אפשר לצפות מפשפש בן שנתיים שידע להתאפק ולהתעורר לשירותים גם בלילות. (לדעתי).
בכל מקרה תהיו מוכנות לזה שיש גם פספוסים, לפעמים הם עסוקים במשחק ושוכחים ללכת לעשות פיפי, לפעמים הפיפי הולך נהדר ועם הקקי יש בעיות - אבל בגדול, השיטה עובדת.

efratyes

New member
וואו נשמע טוב, נראה לך שאני יכולה לנסות עם

בן שנה ו-10 חודשים? זה לא צעיר מידי?
תכננתי להתחיל לגמול אותו עכשיו בלי לחץ, המטרה היא שעד ספטמבר הוא יהיה גמול. אני מתלבטת איזה שיטה מתאימה לגיל צעיר.
הבת שלי נגמלה מעצמה בגיל שנתיים, אז אני לא יודעת מה צריך לעשות כשהגמילה לא באה מהילד.

נמש311

New member
שרשור מעולה !!! תודה רבה רבה

היה מעניין לקרוא !
אני רואה שהרבה כאן לקראת התהליך בפסח, גם אנחנו עם בת 2.3

סאמר35

New member
היי בנות

בדרך כלל אני בפורום השכן הורים לתינוקות אך גם קוראת כאן
יש לי ילדה בת אוטוטו שנתיים ובאמת חשבתי להתחיל איתה גמילה כבר בפסח
אז תודה רבה על השירשור הוא מאוד עוזר.יש לי שאלה אני רוצה להוריד לה את החיתול יום לפני
ערב פסח ואני יודעת שזה תהליך של כמה ימים(אם יהיה לי מזל) אבל מה לעשות בליל הסדר? האם בערב הסדר אני
אוכל להחזיר את החיתול לכמה שעות כדי שלא נצטרך להחליף לה בגדים כל הזמן?

kramerkaren

New member
שאלת מליון הדולר...

אישית, הייתי מתחילה את הגמילה למחרת. זה ערב ארוך מידי בשביל להתחיל להתעסק על כל הנושא פיפי קקי החלפות בגדים וכו' כל חמש דקות, ואני לא אוהבת להחזיר חיתול כי לי לא מתאים.

סאמר35

New member
אשמע לעצתך

ואתחיל יום אחרי.אני רק חושבת על זה ומתהפכת לי הבטן
איך אני אוריד לה את החיתול וזהו ומה אם לא יצליח?

ששת22

New member
אני התלבטתי לגבי זה גם

ובהתחלה (אחרי שכתבתי כאן בפורום) חשבתי שאני אתחיל ביום ראשון אבל אז גיליתי שיש לה הרבה יותר חופש ממה שחשבתי
ואנחנו נצטך להיעזר במשפחה בחול המועד קצת ואני לא רוצה להפיל את ההתחלה עליהם.
אז החלטתי להתחיל ביום רביעי שכבר אין לה גן, ביום שישי נוסעים לחג ואז הכי הרבה בליל הסדר נשים לה פול אפס ונמשיך חוץ מזה כרגיל.
מקווה שאני מחליטה נכון ושיהיה בסדר

קרן שכחת את הטיפ הכי הכי חשוב

הכיני מבעוד מועד "ארגז הפתעות לאם הגומלת" מלאי אותו במותגי האלכוהול,שוקולד, עוגות, עוגיות החביבים עלייך
דאגי שבפריזר ישכנו דרך קבע- גלידה,פיצה ומלאווחים
וחדשי את מלאי הפסטות המגירת היבשים.
דפני את המקרר בT.A השווים ביותר באזור מגורייך לעיתות מצוקה יוצאי דופן ולתקופת הרגרסיה.

איחלתי לחיילת בהצלחה

kramerkaren

New member
איך יכולתי לשכוח?!?!?!

צודקת לחלוטין. לגמרי. עזבו סיר, זה הרבה יותר חשוב!!!

מחפשת טיפים לגמילה בגיל צעיר

הקטנה בת שנה וחודשיים ויש לי תחושה שזה אפשרי איתה.
מה עושים ואיך עושים?

למעלה