יום ההולדת בעיצומו והתחרות ממשיכה!

meitalriz

New member
טיפים + תכנית, ליום הולדת חסכונית !!!

לאחר שנים של ארגון ימי הולדת באופן קבוע יש לי טיפים כיצד לחסוך ואף ליהנות מאוד באירוע
דבר ראשון והכרחי ,על מנת לעמוד במשימה להכין מראש "תכנית עסקית" ולהלן הרשימה
עלויות אל מול תקציב, עד הפרטים הכי קטנים הפעלות, פרסים, כיבוד, משחקים וכמות מוזמנים אם יש לילד נוסף יומולדת באותו התאריך או די קרוב חגיגה משותפת היא גם חוסכת וגם משמחת לרוב במקום לקנות קישוטים ניתן להכין עם הזאטוטים מגוון ברכות וכרזות מחומרים הכי פשוטים
"מסיבות נושא" הם עניין נפוץ, אך לא חייב להיות יקר מסיבת פיג'מות/ברביות/מחשב יכולה להיות אחלה דבר
כל ילד מביא פריט מהבית : פיג'מה, בובה, משחק וכך הם גם שותפים לחגיגה וגם הארנק לא נשחק אפשר גם לסנג'ר אח או אחות להיות ה"ליצן" המושלם
שיספר בדיחות קרש ויחלק בלונים ומשרוקיות לכולם משחקים זולים ומהנים הם "משחקים של פעם" ויש המון כיסאות מוזיקליים, חבילה עוברת או חפש את המטמון לגבי אוכל די ידוע שילדים בעד אוכל פשוט ולא מורכב כריכים עם חומוס ומלפפון חמוץ או פיצה כל אחד יאהב
שימוש בכלים חד פעמיים יעיל, חסכוני ומאוד נוח כמעט ולא מלכלך ויש יפים וצבעוניים במיוחד לאירוח עוגה קנויה זה עסק יקר ופשוט בזבוז אדיר אפשר להכין בבית עוגה מושקעת בחצי מחיר
להוציא מתכון פשוט מהאינטרנט לעוגות שוקולד מעולות וניתן לקשט עם דף אכיל או סוכריות צבעוניות נפלאות
מחנויות של "הכל בשקל " ניתן לרכוש שקיות הפתעה ומתנות
יש מבחר גדול ודברים מקסימים גם לבנים וגם לבנות ניתן גם לרכוש שיפודי עץ פשוטים וסוכריות דובונים ונחשים
ולהכין עם הילדים זר חגיגי ליומולדת טעים ומרשים ולסיום, לדעתי הכי חשובה ביומולדת זאת האווירה השמחה והמלהיבה
שלא עולה אפילו שקל אבל עושה את החגיגה להכי מוצלחת בסביבה :) ושיהיה
ועד 120
המון
ושתהיה מסיבה

אדם 08

New member
שישי אחה"צ

בפארק השכונתי. לשכור סטודנט שיתלבש כליצן או קוסם מתחיל. בתור ילד סבתי אירגנה משחקי חברה ביום ההולדת שלי. עד היום אני זוכר משחקים כמו תחרות נשיפה בצמר גפן, לאכול תפוח בקערת מים, להכניס נר לבקבוק ריק. לפוצץ בלון בחיבוק. פעם היו ימי הולדת...

orin07

New member
הטיפים שלי ליומולדת חסכוני לקטנטנים

קודם כל, ניתן לדחות את הגיל ההתחלתי של החגיגות. ילד מתחת לגיל 6 יכול בהחלט להסתפק בחגיגה צנועה יותר בקרב המשפחה, וחגיגה בגן. במידה ופסחתם על חגיגות גילאי 4 ו- 5, חסכתם לעצמכם הוצאה ממוצעת של 3,000 שקל לכל ילד. ואם נחשב עבור 3 ילדים לדוגמא – חיסכון של כ- 9,000 שקל אזזזז - למה לא לחגוג עם כמה חברים ביחד
בגילאי 6, כבר אין מנוס מהחגיגות בד"כ... אז האם בכל זאת ניתן לצמצם עלויות? בוודאי
יום הולדת בזוגות הוא פתרון חסכוני ביותר
לחגוג יום הולדת עם ליצן או קוסם הוא יום הולדת משותף. בודקים האם יש חבר טוב של הילד בגן שיום ההולדת שלו קרוב מאוד לתאריך של הילד/ה שלכם, ולחגוג יום הולדת משותף. כמובן שכל אחד מקבל עוגה משלו. יתרון שהרבה ילדים עשויים להתלהב ממנו - שתי עוגות ביום הולדת אחד
! הכיבוד – נכון שפיצות זה מרשים, ולחמניות עם נקניקיות זה נחמד וטעים, ומאוד מפתה להכין שולחן עמוס כל טוב למבוגרים הממתינים. אך ניתן בהחלט להסתפק בצלחת ממתקים, פיתות עם שוקולד, ועוגה וקפה למבוגרים. סעיף הכיבוד יכול לרדת מ- 500 שקל ל- 150 שקל, חיסכון של 350 שקל לילד
הפתעות – יש טווח גדול למחירי ההפתעות. וכאשר אנו עומדים מול השפע, תמיד עוברת מחשבה: "עוד 2 שקלים לא ישנו בעלויות". אז זהו, שזה כן משנה. במידה והחלטתם להעלות את התקציב של כל הפתעה ב- 2 שקלים, והזמנתם 40 ילדים, העליתם את עלות יום ההולדת ב- 80 שקל נוספים. תחשבו אם זה שווה, עבור מתנה שמוצאת את מקומה כעבור יומיים בפח כנראה
... ולהלן מספר רעיונות לימי-הולדת חסכוניים, פשוטים, אך עם זאת- כיפיים ואטרקטיסיים לילדים :
יום הולדת מהסרטים - אפשר לקחת את הקטנים לקולנוע, קונים כרטיסים מראש, כמובן שלא לפני שבדקתם עם הילד\ה איזה סרט יעדיפו לראות. כך הגעתם לשעתיים של פעילות ללא מאמץ, ובהרבה פחות כסף. בדרך כלל יש גם הנחות של אחד פלוס אחד על כרטיסי קולנוע דרך חברות האשראי. קונים פופקורן ושתייה, וכך גם חסכתם לעצמכם את כל נושא הכלים החד פעמיים והבלגן בבית.
קיפצו בבית - ניתן לשכור טרמפולינות ומתנפחים ניתן להשיג מתנפחים גם בזול בין 250 ל-300 ₪ רק חשוב לשים לב מה גודל המתנפח שמביאים לכם. מעבר למתנפחים אפשר לעשות פינות יצירה: פינת הכנת כדורי שוקולד, פינת כתיבת ברכות, קליעה למטרה - מעמידים שולחן עם שש פחיות (שלוש למטה עוד שניים מלמעלה ואחד בראש המגדל) וזורקים עליו כדור טניס ומסמנים קו זריקה. כמובן שאפשר לעשות את המשחק קשה בהתאם עם מרחקים גדולים יותר או מספר רב של חפצים. פינת קעקועים, פינת איפור (אם זה יום הולדת לבנות). קונים כיבוד קל ושתייה קלה או מזמינים פיצה וכך חסכתם לעצמכם מפעיל בשווי של לפחות 2000₪ - עכשיו רק נשאר לנקות את כל הבלאגן.
יום הולדת מסיבת פיג'מות - מתאים בעיקר לבנות
.
יום הולדת שמתחיל בשעות הערב וגם נשארים לישון עד למחרת בבוקר. מתאים לעשות מסיבה כזאת בערב שבין יום שישי לשבת. כולן בפיז'מות, אפשר להזמין סרט ולצפות בו ביחד. להזמין פיצה ושתייה קלה לכולן (כיבוד פופולארי מאוד בקרב ילדים). לעשות פינת איפור ולק, לקנות קעקועים שנשטפים במים, וכך לספק פעילות של לפחות שעתיים. פורסים מזרנים ברחבי הבית, והלכים לישון ביחד.
שימו לב שבבוקר יקומו "כמה" ילדות רעבות, אז הקפידו לדאוג לדגני בוקר או חביתיות שקלות ומהירות להכנה עם רוטב מייפל או שוקולד לבחירה של כל אחת.
!
יום הולדת משחקי מחשב - אותו דבר כמו מסיבת פיז'מות של בנות רק לבנים. עושים ערב של סרט ומשחקי מחשב ואפשר גם לעשות פינת קעקועים (לא של נסיכות כמובן
) לבנים. מזמינים פיצה לכולם ואוכלים ביחד ארוחת בוקר.
!
ו- יומולדת שמח ומהנה לכולם

יום הולדת מהסרטים - יוצא מאוד יקר !

אם צריך להזמין גן - 35 ילדים * 37 ש"ח לכרטיס קולנוע ליל - יוצא 1295 ש"ח, לא כולל פופקורן ושתיה, והסעה אם לא גרים קרוב לקולנוע. במבצעי 1+1 של כרטיסי האשראי אי אפשר לעזר, כי זה רק לכרטיס אחד.

orin07

New member
לא לכך התכוונתי בכלל במה שכתבתי

היי, תודה על תגובתך לפוסט שלי, אך לקחת אותו לאן שלקחת, ובטח לא למקום שאני התכוונתי אליו. את העיצות והטיפים שלי ביססתי על נסיון העבר, כך שאין כלל על מה להתוווכח : לרגע לא דיברתי על "גן שלם", חחח.... לכל היותר 15 ילדים ! כמובן, שאף אחד גם לא הזכיר הסעה מאורגנת בתשלום, אלא הגעה בכמה מכוניות פרטיות לקניון בקירבת מקום, שזו חוויה נחמדה בפני עצמה - בדוק
! ומי בכלל מתיימר לשלם הון על פופקורן ושתייה בקולנוע
מה השתגעתי לגמרי :) ?? כל הכיבוד הוא בהכנה עצמית, או הזמנה של פיצה משפחתית לדוגמא. ובאשר למבצעי 1+1 על כרטיסי קולנוע: לא הבנתי למה התכוונת. אני בכל מקרה ניצלתי את המבצעים שהיו אז לכך, וכך חסכתי 6 כרטיסי קולנוע (מ-3 כרטיסי-אשראי שונים) - סופר משתלם, חוויתי וחסכוני לקבוצת ילדים, בדיוק כפי שציינתי.

אמיר6969

New member
יום הולדת ששילב אגדות עם משחק חפשי את המטמון

לנסיכה בת החמש ו-15 חברותיה (!) חגגנו יום הולדת ששילב אגדות עם משחק חפשי את המטמון, והיה מקסים. לשלב ההתאספות (שמנסיוני, לוקח רבע שעה - עשרים דקות ודורש עשייה כלשהי) הכנו בגינה שולחן איפור, ליד שולחן השתייה+חטיפים, והילדות איפרו את עצמן ואחת את השנייה. כשהתחלנו, ביקשנו מכולן לשכב על המחצלת ולעצום את העיניים, וקראנו שיר מחורז על כל הנסיכות שייצאו לחפש את המטמון במלכות האגדות, ברגע שהפייה ילדת היומהולדת תיגע בהן בשרביטה. מכאן, כתב חידה בחרוזים הציג כל פעם את האגדה הבאה ואת מיקום הפעילות - גן שעשועים, מתנ"ס, חזרה לגינה שלנו וכו', כשתחנות הפעילות בהשראת אגדות (אסוציאטיבי למדי). הפעילויות לאגדות: החתול במגפיים: משחק החבילה (מישהו לא מכיר? הסבר: ילדת היומ' עברה עם קובייה בין הילדות היושבות במעגל. מי שזרקה וקיבלה שש בקובייה, רצה למרכז, נעלה מגפיים של אבא, חבשה כובע עם אוזניים של חתול והתחילה לפתוח את החבילה (שכבות רבות של נייר עיתון). בינתיים הקובייה ממשיכה לעבור, כך שיש מצב שילדה מחליפה ילדה שאפילו לא הספיקה להתחיל לפתוח, והשמחה רבה). בתוך החבילה היו שקית ממתקים מחרבי שיניים למהדרין לכולן, והפתק הבא. סינדרלה: שרשרת סנדלים ? שתי ערימות סנדלים ? כל ילדה הניחה סנדל אחד שלה בכל ערימה, התחלקנו לשתי קבוצות, חיברנו סנדל לסנדל ויצרנו שרשרת סנדלים שאפשר להרים באוויר בלי שהיא תיקרע. כדי שהמשימה תהיה קבוצתית ולא תחרותית, בסוף שתי הקבוצות חיברו את השרשרות שלהן לטבעת. פינוקיו: ציור גדול של פינוקיו, בעינים קשורות צריך לפי התור להדביק את האף במקום הנכון. עמי ותמי: כל זוג קיבל חוט ריקמה שבמרכזו קשורים שני מרשמלו, אוכלים את החוט בלי עזרת הידיים כדי להגיע למרשמלו. צריך להכין יותר מכמות הילדות (נפל לנו, נרטב לנו, היא הפילה לי). המטמון: לנסיכה שלנו כבר שש שנים מלאו/אך מסענו עוד לא תם, המתינו ותראו:/ביתה של הנסיכה - הלא הוא הארמון/ובגינתו, כמו שהבטחנו, מתחבא מטמון./מי שמוצאת את המטמון לנסיכות תקרא/ותחכה בסבלנות לכל החבורה/והנסיכה שלנו את התיבה פותחת/ומה שיש בפנים-נראה כולנו יחד! ואז עוגה, נרות, שירים והביתה. הכל הכל לקח שעתיים והיה כיף. הנסיכה שלי ריחפה על עננים

T i g g e r

New member
לו הייתי פיראט

בזמנו, ארגנתי לאחי הקטן יום הולדת "קונספט" באווירה ימית. הוא היה בכתה ג', בגיל שהחליט להזמין רק את הבנים.... ההזמנות נשלחו בפתקים שגלגלנו והכנסנו לבקבוקים (מכתב בבקבוק) גזרתי מבד טריקו אדום וכחול משולשי בד - ששמשו בנדנות. היה בדיוק חצי חצי. גזרתי רטיות שחורות כמספר הילדים ובעזרת חוט גומי שחור הם הומצדו סביב ראשי הילדים בעפרון איפור צוירו שפמים וזקנים. היה לנו "עדר" פיראטים הילדים חולקו ל 2 קבוצות (הספינה האדומה והספינה הכחולה). שיחקנו טרוויה על פיראטים ויורדי ים מפורסמים. עשינו תחרות שריקות אחרי זה שחקנו "חפשו את המטמון" - כשלכל קבוצה הוצמד מבוגר ומפה בכתב סתרים. היה מטמון אמיתי (קופסא עתיקת מראה מלאה בשכבת מטבעות שוקולד ומתחתיה פרס לכל ילד) העוגה היתה בצורת קופאת מטמון עם שרשאות מסוכריות ומטבעות שוקולד. שיחקנו משחק "פרה עיוורת" בגרסה ימית שכללה להצמיד נוצה לזנב של תוכי צעצוע לימדתי את הילדים לעשות שני סוגי קשרים - (אפשר ללמוד ביו טיוב או למצוא מישהו שהיה בצופים או במקום הנכון בצבא....) כי כל ימאי חייב לדעת לקשור ולבסוף הכנו "יומן מסע" כשכל ילד היה אחראי על הכנת דף אחד שמתאר את ההרפתקאותיו מאותו היום. היה מעולה. הילדים נהנו עד הגג. העלות הייתה סבירה בהחלט

הטיפים שלי...

כאשר אחותי הקטנה הגיעה לגיל מצוות להוריי לא היתה אפשרות לערוך מסיבת ענק החלטנו אחיי ואני לערוך לה מסיבת הפתעה. אני התחפשתי לליצן ודאגתי לכל מיני משחקי חברה, אחי השני דאג למוזיקה שהרנינה את כולם, אבי עשה להם מנגל "על האש" והכלה היתה מאושרת מאין כמותה.

כוכבית55

New member
האם ניתן להצליח במשימה???

חגיגת יום הולדת לגיל 4 , הרבה סבלנות אין להם...מה עושים??? 1. בלונים -והרבה... משמח כל ילד ואין ספור משחקים והפעלות עם בלונים... 2. מוזיקה- שירים, שירי יום הולדת - היום ניתן דרך המחשב\אינטרנט למצוא כל שיר 3. משחק בינגו על בסיס צבעים (לילדי גן שעדיין לא יודעים מספרים) או על בסיס ציורים שניתן להכין בקלי קלות בבית 4. כמובן עוגה. 5. ניתן להכין עם הילדים פיצה אישית לכל ילד -נחמד מאוד ומעסיק אותם , מסקרן אותם , והם מחכים כבר לפיצה... הכי חשוב הרבה שימחה לגבי הערכות שלכם נשמע נחמד מאוד ואשמח לנסות...אוטוטו יש יומולדת...

d i v e l

New member
העצות שלי

לאחרונה נפתחו מלא מלא חנויות של דברי קוסמטיקה במחירים ממש מצחיקים (ביוטי קייר, מיי קוסמטיקס וכו'...). הרעיון שלי ליומולדת 6 לנסיכה היה, לאסוף כמה חברות טובות שלי, גיסות וכו' (אין לי אחיות... :-S), ללכת לפארק הקרוב שם יש דשא גדול ולעשות תחנות:
תחנה אחת של קעקועי נצנצים (ערכה של 8 צבעים + מדבקות שבלונה עולה 35 שקלים),
תחנה אחת של איפור (כל עפרון איפור עולה 3 שקלים),
תחנה אחת של תסרוקות (כל "סטיפה" של קוקיות או סיכות עולה בערך 1.50 ש"ח וזה מספיק ל- 15 ילדות בקלות)
וגולת הכותרת - עוגה בהזמנה אישית - קונים קאפקייקס בשקל, בטעם שוקולד או וניל - כמובן שאפשר להכין גם בבית - מניחים על שולחן קעריות עם רוטב שוקולד, סוכריות בכל מיני צבעים, עדשים, מרשמלו קצוץ וכו' וכל ילד מכין לעצמו את העוגה שהוא אוהב... זהו, שיהיה מזל טוב

shan26

New member
ואו אני חייבת לשאול

בתור שכנה פחות או יותר
, עם ילד שנולד גם בדצמבר, איך עושים במקומותינו יומולדת בפארק? אני תמיד חושבת על זה ולא מעיזה... אשמח לתשובה, גם במסר אם את מעדיפה (השנה כבר עשינו בבית, אבל רוצה להחכים לשנה הבאה
).

d i v e l

New member
בארצנו הקטנטונת...

לא קשה לתפוס שבוע יבש, ואז בסופו ניתן לערוך יומולדת בפארק (כאן יש, בעין חמד, אחלה פארק). את אותו רעיון של יומולדת ניתן לעשות גם בבית, בחניה, או בכל מקום אחר מקורה וחמים. מזלטוב :)

shan26

New member
אבל קר אצלנו...

את עשית בעין חמד? זה בתשלום לא? לא היה קר? לא היה עמוס? ברור שאת אותו רעיון אפשר לעשות בבית, סתם התענינתי בכללי בלי קשר לתוכן היומולדת (שלא רלבנטי כרגע כי הוא בן, אולי כשהקטנה שלי תגדל...). לה יש יומולדת באפריל ואני כבר חושבת על דשא מתאים באיזור (שנה שעברה די שברתי את הראש ובסוף לא ממש עשינו לה בגלל רצף מבאס של גשם/מחלה/גשם/מחלה עד שהתייאשנו, אבל השנה מקווה לחוויה מתקנת
.

d i v e l

New member
לא פארק עין חמד - זה בטח בתשלום

אני מתכוונת לפארק שליד גן השעשועים בשכונה. איפה אתם גרים? (אפשר במסר...)

דוגמאות לימי הולדת שחגגנו

בכל ימי ההולדת קנינו כיבוד קל. הפתעות השתדלנו בהתאם: יום הולדת פיראטים - ילד בן 5 קישוטים: הורדנו דפי צביעה מהאינטרנט של ספינות פיראטים וצבענו מראש עם הבן שלנו. הוכנה לכל אחד מן הילדים רטייה מסול עם קשירה מגומי. בנוסף - משקפת מגליל נייר טואלט. לבן שלי - כובע פיראטים מסול. הילדים הגיעו, איפרתי אותם, בלי קשר ליום ההולדת - כל אחד לפי בקשתו, במקביל קישטו את המשקפות במדבקות, וכן קישטו תבות עץ קטנות. לאחר מכן היו מספר משימות - בדרך למטמון - המשימות לא היו תחרותיות אלא משותפות: משחק באולינג, משחק ים יבשה ולבסוף - חפש את המטמון. הכנו מראש פתקי משימה שהובילו מאחד לשני, והפתק האחרון הוביל אל המטמון: המטמון היה - תבת האוצר שקישטו בהתחלה, ובתוכה: קצת ממתקים וגם אבני פסיפס בצבעי כסף וזהב הנרכשות בחנויות יצירה. עוגה: הכנתי לבד מבצק סוכר - ספינת פיראטים, ועליה הוספנו בובות פיראטים - נדמה לי מביצת קינדר שהייתה. יום הולדת דרדסים - ילד בן 6 הכנו מראש לילדים כובעי דרדסים מסול. פעילות יצירה: כל ילד קיבל מובייל של שני דיסקים הקשורים אחד לשני - על האחד מודבק עיגול כחול ועל השני עיגול לבן מסול. הכנתי מראש: כובע דרדס, אף, עיניים זזות, אוזן לדרדס. על פי דוגמא שהכנתי מראש - כל ילד הדביק את פרצוף הדרדס על ההעיגול הכחול - פה הוספנו באמצעות טוליפ אדום. על העיגול הלבן העבודה הייתה יותר חופשית - היו להם צורות סול ואחרות מחנות יצירה - פרפרים, פרחים, פטריות, דשא. הם הדביקו כל אחד לטעמו. משחקים: חם קר - לקחנו פטריה שנשארה מעבודות היצירה, אחד יצא מהחדר והאחרים הינחו אותו לפי חם-קר, משחק תופסת - אישי היה עם כובע מכשפה ואף של גרגמל והם היו צריכים לברוח ממנו. בנוסף, אישי הכין מצגת תמונות על 6 השנים של בננו - בפאוור פוינט וכן הראה מספר סירטונים שלו מאז שהיה קטן. עוגה: מצויירת מבצק סוכר - אני ציירתי את הגבולות והבן שלי היה שותף בצביעה. יום הולדת פרפרים - ילדה בת שנתיים: יום הולדת יחסית מצומצם: קנינו בחנות יצירה פרפרים גדולים ולוחות קנווס. בתחילת יום ההולדת נתנו לילדים לצבוע כל אחד לפי טעמו בגואש. בזמן שהתייבשו העבודות, שרנו שירי יום הולדת. לאחר הארוחה, הילדים חזרו לעבודותיהם - הדביקו את הפרפרים - כל אחד לפי טעמו וכן קישטו את העבודה באלמנטי יצירה נוספים שהיו לנו. העוגה: קניתי שבלונות של פרפרים - עוגה מבצק סוכר מקושטת מעט בפרפרים. יום הולדת אילת מטילת - בת 3. הכנו קישוטים בצבע תכלת. ביקשנו מהמוזמנים שיבואו לבושים בתכלת (זה לא ממש עבד), הכנתי עוגה מבצק סוכר של אילת מטילת, עם כל החיות שפגשה בדרך. הכנו מראש בצק - הילדים הכינו עוגיות ועם הסיום הכנסנו לתנור. בזמן אפיית העוגיות, סיפרנו את הסיפור אילת מטילת וכל פעם שאילת פגשה חיה, הם היו צריכים למצוא אותה. בסוף הסיפור - כשמגיעים לבית של אילת עם כל אחיות ואמא נותנת להם עוגיות ומיץ תפוחים - הילדים אכלו את העוגיות שהכינו ונאפו בתנור. התזמון יצא מעולה. פעילות יצירה - הכנת מוביילים: כל אחד קיבל 4 עיגולים מ-MDF עליהם הדביק משני הצדדים עיגולים מסול בצבעים שבחר. על כל עיגול, הדביק אחת מהחיות שהיו בסיפור של אילת מטילת או קישוט אחר בהתאם למה שהיה לנו. מראש הכנו מקלות בהצלבה - מחוברים על - ידי גומיה, בקשה של כל מקל נקשר עיגול ונוצר מובייל. לאחר מכן ישבנו איתם, כל פעם ילד בחר אחת מהחיות של הסיפור, ובאמצעות שאלות, הילדים היו צריכים לנחש איזו חיה בחר. בהפתעות - קצת ממתקים, אבל גם עיגול MDF עם מגנט, עיגולי סול ו-3 חיות שהילדים יוכלו להכין להם מגנט בבית.

kramerkaren

New member
איזה יופי!!

נשמעים נהדר, אני שוקלת לאמץ חלקים ממסיבת איילת מטיילת שלך לפעילות בגן. פשוט מקסים!

Liat Azran

New member
לערוך יום הולדת לילד בלי לפשוט את הרגל

כאמא לארבעה ילדים (שני בנים ושתי בנות) אין ספק שיום הולדת כייפית יכולה להיות גם חסכונית אם רוצים,צריך הרבה יצירתיות ותכנון מוקדם כדי למנוע הוצאות מיותרות,להלן מספר דוגמאות מניסיון אישי שלי : 1.על מנת לחסוך עלות מפעיל ניתן לקחת את הילדים לפארק .מתכננים מראש את נושא היום הולדת, למשל לבנים הנושא היה שודדי ים. שיחקנו במשחק "סימני דרך". מבעוד מועד מסתירים כתבי חידה לאורך המסלול, עם רמזים ובסופו של דבר הילדים מגיעם למטמון. 2.יום הולדת משותף- פתרון חסכוני אם רוצים לחגוג יום הולדת עם ליצן או קוסם . בודקים אם יש חבר טוב של הילד בגן שיום ההולדת שלו קרוב מאוד לתאריך של הילד שלכם וחוגגים להם יום הולדת משותף. כמובן שכל אחד מקבל עוגה משלו. יתרון שהרבה ילדים עשויים להתלהב ממנו - שתי עוגות ביום הולדת אחד.אני וגיסתי ילדנו באותו היום וכל שנה אנחנו חוגגות להם יחד. 3. יום הולדת מהסרטים בקולנוע-קונים כרטיסים מראש לסרט שהילד בוחר. כך הגעתם לשעתיים של פעילות ללא מאמץ, ובהרבה פחות כסף. בדרך כלל יש גם הנחות של אחד פלוס אחד על כרטיסי קולנוע דרך חברות האשראי. קונים פופקורן ושתייה, וכך גם חסכתם לעצמכם את כל נושא הכלים החד פעמיים והבלגן בבית. 4.יום הולדת בגינה - שוכרים טרמפולינה ומתנפחים (עלה לי כ- 300 ₪ ) רק חשוב לשים לב מה גודל המתנפח שמביאים לכם. מוסיפים פינות יצירה: פינת הכנת כדורי שוקולד, פינת כתיבת ברכות, קליעה למטרה ,פינת קעקועים, פינת איפור (אם זה יום הולדת לבנות). קונים כיבוד קל ושתייה קלה או מזמינים פיצה וכך חסכתם לעצמכם מפעיל בשווי של לפחות 2000₪ - עכשיו רק נשאר לנקות את כל הבלאגן... 5.מסיבת פיג'מות לבנות- מתחיל בשעות הערב וגם נשארים לישון עד למחרת בבוקר. כולן בפיז'מות, אפשר להזמין סרט ולצפות בו ביחד. להזמין פיצה ושתייה,. לעשות פינת איפור ולק, לקנות קעקועים שנשטפים במים, וכך לספק פעילות של לפחות שעתיים. פורסים מזרנים ברחבי הבית, והלכים לישון ביחד.רעיון דומה למסיבת פיג'מות לבנים- יום הולדת משחקי מחשב -עושים ערב של סרט ומשחקי מחשב ואפשר גם לעשות פינת קעקועים (לא של נסיכות כמובן) לבנים. מזמינים פיצה לכולם ואוכלים ביחד .והעיקר שהילד יהיה מרוצה ושמח!

michalbl

New member
יום הולדת חסכונית

הקטנה חוגגת 4 וטוענת שכל יום יש לה יום הולדת 4 עד שתהיה בת 5 ובתור בת זקונים אהובה עושים לה מספר חגיגות קטנות וממלאים את משאלתה. אז לשם כך צריך: אביזרים והפתעות אותם אני אוגרת במהלך השנה מחנויות הכל בשקל, כל פעם יש להיט תורן שאפשר לשים בצד ולא לקנות הכל בלחץ וביוקר לפני היום הולדת. את הכלים החד פעמיים כמו צלחות ומפיות קניתי בשוק ברמלה, ולא להאמין, המחירים לטיקרבל ולסופרמן היו 2 שקל לחבילת צלחות ושתי שקל לחבילת מפיות בפעם הבאה אקנה הרבה יותר!!! בשביל ההפעלה טרחתי לפני כמעט 16 שנה ונולדו לי תאומים בן ובת והייתי נחמדה גם לחברים וההפעלה תהיה אני מאמינה בכייף ועם הרבה אהבה. יערכו משחקים כמו חבילה עוברת , משחק הכסאות, איפור פיות עם הרבה נצנצים ואבקת קסמים. ויצירה בבצק, כל ילד יכין לו עוגיה אישית שתאפה במהלך הארוע , לשם כך הכנתי סינרים ממחזור שקיות חד פעמיות. המוזיקה היא לפי השירים שהנסיכה שלנו מדקלמת השכם וערב , נכין דיסק לפי דרישת הקהל. . עוגת היום הולדת סבתא מכינה תמיד לכל הנכדים והיא העוגה שעליה לא מוותרים. מעל נשים הדפס של דף מלא מלא דרדסים שהודפסו במדפסת על דף אכיל , לפי בקשת כלת הארוע. ולסיום ממתקים שקניתי בשוק במשקל על שיפודים שהקצה נקטם והם יעמדו על חצי עיגול עטוף בנייר כסף , נראה מדהים מנסיון. וכך ביציאה כל ילד יקבל עוגיה שעשה , שיפוד מתוק ועוגת דרדס . ושיהיה יום הולדת מתוק ונפלא כל השנה.

למעלה