יום ההולדת בעיצומו והתחרות ממשיכה!

kramerkaren

New member
טיפים ליום הולדת חסכוני

כאשר עורכים מסיבה עם עוד חבר, העלויות נחצות לשתיים וכמות המבוגרים שיכולים לעזור, להפעיל ולסייע - מכפיל את עצמו. ממליצה להשקיע בציוד מעט יותר עמיד, שלטי יום הולדת יפים, אביזרי קישוט, פנסים סיניים, ולשמור אותם משנה לשנה. קישוט מיוחד מוסיף המון ואינו מצריך השקעה כלכלית. ליום הולדת פיות הדפסנו פיות ותלינו בשרשראות, ליום הולדת סרט הכנו כרטיסי קולנוע שיהוו הזמנות, וליום הולדת מדעי תלינו סביב את הכוכבים - הכל בעזרת המדפסת הביתית. במקום לערוך שולחן עם ממתקים, אפשר לחסוך המון כסף ולבלאגן על הכנה מראש של צלחות (ממליצה על כוסיות פופקורן עמוקות, שקונים בכל חנויות החד פעמי) ובהן מעט מכל סוג ממתק. כל ההתנפלות והבזבוז נחסכים. בכיתה של בכורתי, מזה השנה השניה, אוספים כסף מכל ילדי הכיתה (30 שקלים, סכום נמוך יחסית) וקונים מתנה גדולה ויקרה מכל הילדים, במקום המוני מתנות קטנות, והרבה שטויות לא נחוצות (ערכות לגו, פליימוביל וכו'). הטיפ הכי חסכוני - אל תלדו בחורף. ואם אפשר גם לא באוגוסט.
הרבה יותר כיף וזול וקל לערוך מסיבות בחוץ מאשר לשכור מקום או לדחוף 30 (במקרה הטוב) אנשים לתוך חלל קטן. במקום לקשט עם פרחים - קשטו עם עציצים או שתילים. הם לרוב יותר זולים ומחזיקים מעמד הרבה יותר זמן. לחלק מראש את התפריט לדברים שאפשר להכין מראש ולהקפיא, ואותם ניתן אפילו לקנות ולהכין מראש (מסייע לפרוס את התשלום על האירוע על כמה חודשים)

sharonbello

New member
הטיפ הכי חשוב הוא להתכונן מראש

לחפש באתרים ולתכנן מה מכינים ומה קונים. לדוגמא ליום הולדת ארבע של הגדול הכנתי יום הולדת אבירים ודרקונים. כל ילדי הגן השתתפו, נהנו ושיתפו פעולה. הם היו צריכים למצוא את הקוסם (בעלי עם מפה כהה בתור גלימה וכובע קוסם מבריסטול) בתוך מבוך (כמה קרטונים גדולים שהוסבו למנהרות) ולקנות ממנו חרבות (קרטון שחתכתי בצורות שונות של חרבות) ולקבל כובעים (מנייר) בעזרת מטבעות זהב שחילקתי להם. הם קישטו אותם עם מדבקות. לאחר שהם קנו אותם, כל אחד בתורו קיבל הזדמנות "להרוג" את הדרקון (קניתי פיניאטה בצורה של דינוזאור והפכתי אותו לדרקון) כשבתוך ה"דרקון" היה האוצר - שקיות ההפתעה שלהם. קצת אלים, אני יודעת, אבל הילדים נהנו. במקום שקיות הפתעה רגילות, השתמשתי בשקיות בד עם נצנצים עליהם - 0.5 ש"ח לשקית וזה גם הוסיף למימד הקסמים. סה"כ יום ההולדת כולל העוגה והחומרים עלה לי 250-300 ש"ח, כאשר רוב העלות הייתה העוגה, למרות שהכנתי לבד. אז אפשר אפילו להוזיל הרבה יותר. ליום הולדת חמש - הכנו יום הולדת אינדיאנים. הכנתי רצועות סול עם נוצות שהילדים קישטו. מדורה (לא אמיתית) מעצים שהילדים מצאו בוואדי לידינו ובדים שתפרתי מזמן. אוהל טיפי מאולתר מעצי במבוק (גם מהוואדי), רקדנו את ריקוד הגשם וכו'. ד"א יום ההולדת הטוב ביותר שראיתי היה של ילד שההורים שלו הכינו מסע בפרדס ליד הבית עם לעבור כל מיני מכשולים קטנים ובסוף קיבלו שלוק, עוגה ושקית הפתעה. כולם זוכרים את יום ההולדת הזה עד היום. צירפתי תמונות של ימי ההולדת שהוזכרו.

במקרה.. לנויה יש יומהולדת עוד שבועים..

ותכננו לה יומהולדת מהממת עם כלום עלויות והנה התוכנייה: רק בנות כי זה יומהולדת של נסיכות {חוגגת 5 יאאא} כולן מגיעות בתחפושת של נסיכות... אנחנו קנינו בחנות של הגננות מעין כתרים מקרטון שהילדים צריכים לעטר {ממש כלום כסף} אנחנו עושים פינת איפור ולק כיאה לנסיכות אנחנו מכינות שלטים לחדר {ניגשתי לנגרייה וביקשתי ממנו את השאריות עץ והוא חתך לי אותן לגודל מקסים } קנינו מהחנות של הדולר מלא שטויות לקישוט בנוסף יש לנו גם מאפינס לכל ילדה עם קצפת ורודה וכל מיני סוכריות שקניתי בחנות של קונדטוריה והן יקשטו {נצנצים ופרפרים ודברים מגניבים} וכמובן שלא אשכח הכנת תכשיט כיאה לנסיכה.. חרוזים וחוט .. 20 בנות אמא אבא ו2 אחים גדולים ויוצא אחלה יומהולדת!!!

kerenret

New member
מסיבת פיגמות ..מדהימה ולא יקרה...

"הזמנה בצורת כרית"הילד השתומם כן, מסיבת פיגמות כבר קיבלה את הפתיח מההזמנה הילדים התבקשו להגיע בפיגמות ושק שינה והמון מצב רוח ביום ההולדת בסלון( כל הריהוט הוזז ע"י הבעל) ערכתי משחים עם שק השינה .. המון מצב רוח ולא יקר

הטיפים שלי ליום הולדת מוצלח וחסכוני
...

קודם כל חשוב מאוד, לפני הכול, לתכנן הכול מראש בהתייסות מותאמת מבחינת הזמן
והתוכן לקהל היעד. הזמנות אפשר להכין בבית במחשב
בקלות! אם מדובר על ילדים קטנים צריך לקחת בחשבון שאין להם הרבה סבלנות וכדאי לתכנו פעילות קצרה. אני ממליצה מראש להחליט על נושא ליום ההולדת: משחקים של פעם/ פיות
/ אבירים/ דרדסים/ ארצות,השרדות וכו'... ולהכין את כל הפעילויות/ תפאורה סביב הנושא או פשוט ללכת על הפעלות בלי נושא כמו חבילה עוברת לגילאי 4+ שילדים מאוד אוהבים... אפשר להכין חידון על ילד היומולדת בצורת בינגו ועוד... אפשר לעשות פינת קעקועי מדבקות/ איפור
ופינת יצירה/ בישול קליל כמו הכנת עציץ ממתקים. היום קל מאוד להכין הפעלות עצמאיות, יש בנט שפע רעיונות להפעלות, יצירות, דפי צביעה ומשחקים וגם בחנויות היצירה ישמחו לתת לכם שפע רעיונות. אין שום סיבה לשלם מאות/ אלפי שקלים למפעיל.... כמובן שהכול תלוי גיל המשתתפים, אבל כדאי להכין יותר הפעלות או לתכנן מה נעשה אם ישאר זמן פנוי, כי הרבה פעמים מה שתכננו נגמר מהר מכפי שחשבנו. אם מדובר בילדים גדולים אפשר לעשות יומהולדת עם תחנות, מומלץ לגייס לשם כך כמה שיותר עזרה.... אם אתם שמים ברקע מוזיקה
דאגו שהיא לא תהיה רועשת מדי ועם אוריינטציה ליומהולדת או לנושא המסיבה. ארגנו מישהו מבני המשפחה שיצלם
כדי שלא תצטרכו להתעסק עם זה במקביל לכל השאר. זרמו עם ילד יום ההולדת- אחרי הכול המסיבה היא שלו ובשבילו. כדאי מאוד לפנות את המרחב שבו תתקיים יום ההולדת מכל מיני דברים שבירים כדי למנוע מראש נזקים...ולפרוס על הרצפה מחצלת/ שטיח או שולחנות וכסאות. אם יש לכם כלב
קחו בחשבון שיש ילדים שעלולים לפחד ממנו...נסו למצוא פתרון לעניין. מבחינת קישוט הבית
- בלונים
, שלטים וכו'. ממליצה לקנות בלונים
במארז גדול, זה הרבה יותר משתלם וזול. בלונים נשמרים כשהם לא מנופחים לדי הרבה זמן, כך שתוכלו להשתמש בהם בימי הולדת נוספים... חוץ מזה לעניות דעתי חבל להשקיע בבלונים מיוחדים ובניפוח בהליום. מדובר סה"כ על קישוט זמני שאח"כ אין מה לעשות איתו... שלטים מאלומיניום שתולים ניתן למחזר לארוע הבא! מבחינת כיבוד- הכינו מראש! אם מדובר בילדים אז ההמלצה שלי היא ללכת על פיצה
+ טרופיות. הילדם יהיו מבסוטים וזה הכי פשוט. מנסיון להתחיל למזוג מיץ לכולם זה חתיכת בלאגן, בזבוז כוסות פלסטיק ומובטחות לכם שלוליות דביקות... בנוגע לחטיפים
- לדעתי הכי נוח (וכמובן פחות מלכלך) להכין מראש בשקיות ( ממליצה לקנות במארזים גדולים ולחסוך בהוצאות) ולתת ביציאה ביחד עם ההפתעה והעוגה
. הפתעות ניתן לקנות בחנויות של השקל. ילדים מתלהבים מכל שטות ואין סיבה לצאת עם חור בכיס
. ממליצה לקנות לכל הבנות/ בנים הפתעה אחידה... לבנות מדבקות זו ההפתעה האידיאלית בעיני. בנוגע לעוגה
- כל העוגות מבצק סוכר מהממות בעיני ותמיד נראה לי שחבל על כל המאמץ שהושקע בהן ועוד לחתוך אותן....זה כמו להרוס יצירת אומנות... אני בעד עוגת שוקולד
שילדים תמיד אוהבים- המתכון מהאינטרנט: 1 כוס שוקולית 1 כוס קמח 1 כוס סוכר 1 כוס שמן קנולה 4 ביצים שמנת מתוקה/ ריץ (לפרווה) 100 גר שוקלד מריר
. מערבבים את כל החומרים היבשים, מוסיפים שמן וביצים, מערבבים היטב. מוסיפים חצי מיכל שמנת מתוקה, מערבבים היטב ומכניסים לתנור על 180 מעלות לחצי שעה. לציפוי ממיסים את השוקול
ד ומערבבים עם חצי מיכל השמנת המתוקה שנשאר. ממליצה לשמור במקרר ומבטיחה שיוצא טעים!! אפשר כמובן לקשט
כמיטב המסורת וכמובן להכין בכל מיני תבניות, רק הקפידו לשמור על יחסי הכמויות של המצרכים. בתאבון בהצלחה ומזל טוב!!!

יום הולדת חסכוני יכול להיות

יום הולדת בסימן יצירה... נכון,יצירה זה לא תמיד הדבר הכי חסכוני שיש-רק מספיק להיכנס לחנות חומרי יצירה ולהסתכל על שלל המחירים כדי להבין זאת אבל... מה שיפה ביצירה שיש בה מלא אפשרויות. אפשר להפיק יום הולדת יצירתי וחסכוני. אלו לא מילה והיפוכה.אחת לא סותרת את השניה. כיצד? פשוט מאוד. מחומרים זמינים וחומרי מיחזור אפשר להכין יופי של תוצרים,משחקים,מזכרות ופעילויות כיפיות אשר בהן לא רק התוצאה היא כיפית אלא גם מהלך הפעילות שזה לא פחות אם לא יותר-חשוב. דוגמאות? בבקשה.. אפשר להכין משחק באולינג מבקבוקי פלסטיק שמקשטים אותם יפה, אפשר להכין בובות מצחיקות מגרביים שאין בהם שימוש, או תמונה יפה מדיסק. אפשר ליצור דרך עיסת נייר מסגרת לתמונה ולצבוע אותה ולקשט. אפשר להכין ים של דברים מחומרים זמינים... כדאי ומומלץ בחום...

Almajun

New member
תיאום ציפיות?

חשבתי הרבה איך לנסח את ההודעה הזאת... והשאלה הראשונה שעלתה בי, וסליחה על הפילוסופיה המתפרצת, היא מה זה חסכוני, יקר וזול? חשבתי על ימי ההולדת שאני חגגתי לקטן יחד עם אלה שערכו חברותי לילדיהן - איזה ספקטרום נרחב של רעיונות, הפקות והוצאות! מה שנתפש בעיני אחת כחשוב וכחסכוני, יכול להתפש בעיני אחרת כבזבוז מוחלט. לכן, ובאמת אחרי שיחות רבות עם אותן החברות סביב כל יום הולדת... השנקל שלי הוא תיאום ציפיות עם עצמנו, בני זוגינו וילדינו, וחינוך בהתאם. (אידאי משהו, אבל גם ישים לטעמי, כמו כל דבר אחר בחינוך...). אם מתאים לנו ימי הולדת "נושאיים" אז שלל העצות שמחולקות פה בפורום יהפכו יום הולדת כזה לחסכוני. אם מתאים לנו מפעיל, אז סקר שוק כמובן וכד'... עם כל החיסכון אגב, לא הייתי מתפשרת על מה שהחלטנו שחשוב לנו בימי ההולדת - בין אם זה אוכל (בריא יותר לרוב יעלה יותר...
), מפעיל, מקום, כמות אנשים וכד'. ורק בשמחות!

עלמה7

New member
שני טיפים

אני אף פעם לא מפעילה בעצמי, אלא מזמינה מפעיל, ולכן הטיפ הראשון שלי הוא:
להתחלק עם עוד ילד ביום הולדת. ככה מתחלקים בעלויות ובכאבי הראש, אבל כל אחד מהילדים מקבל תשומת לב ומתנות. בסוף האירוע מחלקים פרסים קטנים. אני לא אוהבת את פרסי הפלסטיק שמיוצרים בסין, ונהרסים תוך כדי המסיבה, תוך עוגמת נפש קשה לילדים. ולכן אצלנו
מחלקים עציצים קטנים, שהם גם ירוקים, גם מתכלים וגם זולים - 2 ש"ח במשתלה הקרובה. לטאץ' אישי אנחנו מוסיפים שלט תודה קטן דבוק על שיפוד.

עושים הפעלה לילדים בבית ביצירת

עוגיות בצורת מספרים או אותיות ובזמן שאופים מכינים כדורי שוקולד ואחר כך מקשטים את העוגיות עושים משחקים לילדים, משחקים של פעם

יום הולדת שמח

בחג פורים קניתי לי תחפושת ב30 שקלים של ליצן שיפצתי אותה עם אקרילן בבטן ובישבן והיא מדליקה
אופה
שוקולד פשוטה ותמיד תמיד מניחה עליה דף מבצק סוכר לפי מה שהילד אוהב באותה שנה עולה 30 שקלים היו בוב ספוג טלאטביז פו הדב בקיצור אפשר אפילו להביא דף מודפס מהבית ובחנות מדפיסים אותו על דף סוכר תמיד יהיה איתי צוות גדול לעזרה
וכמובן חבר של אחותי ה
במדים
דף קשר תמיד בהישג יד
תמיד יהיה כיבוד שאני הכנתי
כמובן
רעיונות למשחקים תמיד אני מוצאת פה
http://kinderland.xnet.co.il/
לילדים אני תמיד משקיעה במשהו איכותי השנה כל אחד קיבל בובה של דרדס קטנה שהוצאתי מהמכונה במסעדה ב-5 שקלים לבובה

yafiti3

New member
יום הולדת מיוחד וחסכני

שמתי לב שהילדודס אוהבים הכי הרבה את היום הולדת הקטן והנעים.אינטימי. סדנת אפייה שבעלי עושה איתם. פנקיקיים קטנים, עוגיות .כולם מבסוטים. ולאחר האפייה.מאפשרים לילדים החמודים האורחים שהגיעו ליום ההולדת לשים כל מיני מילויים וממרחים.לפי טעמם האישי. הכל מונח בקעריות קטנות. מקסים, יפה אסתטי וכיפי

אנחנו חוגגים בבית...

מכינים הכל (פשטידות, פיצות, פסטות) קונים בורקסים ממאפייה ואופים במקום, פיתות, סלטים, גבינות עוגה שווה חטיפים לילדים אנחנו עושים אצל ההורים שגרים בבית פרטי אז יש חצר עם קצת מתקנים אז הילדים לא היו צריכים הרבה (בני 3). בגילאים יותר גדולים - מסיבת פיג'מות, מאפרת, ליצן - לא צריך להיות מקצועיים, מספיק שיש קצת חוש הומור ורעיונות וזה עושה את העבודה יופי יופי

want a baby

New member
מפעילים את החברים/משפחה

לדוגמא לנו יש חבר שהוא אשף ניפוח בלונים בצורות אז הנה יש כבר משהו מגניב...פעם היינו ביום הולדת שהמפעילה הייתה הדודה
חסכוני ביותר וכיף! יום הולדת עם חבר טוב יכול לחסוך גם כן לא מעט.... גיליתי שלפעמים פחות ממתקים ופחות מבחר של אוכל רק מועיל לריכוז הילדים בהפעלה....ולי מוזיל את העלות ואני גם לא נשארת עם הרים של אוכל לא מנוצל. לצערי אני ורעיונות יצירתיים לא הולכים יחד... ואני נתקעתי עם חבורת נסיכות שצועקות לי "לא בא לנו יותר את זה..." ומחכות שאמציא להן פעילות נוספת... אז בסוף עשינו את משחק הכיסאות ואחת שתיים שלוש דג מלוח....

DRRD

New member
תכנון יום הולדת!

ראשית יש לתכנן מראש היטב היטב את כל מה שרוצים לעשות. יש לעשות רשימה מסודרת של המרכיבים של המסיבה: רשימת המוזמנים, רשימה של התפריט, רשימת קניות, ורשימת הפעלות לקטנטנים. לכל רשימה יש לרשום מה התקציב שלכם ולהמשיך לפעול לפי אותו התקציב. ברגע שהכול רשום מסודר אין סיכוי שתבזבזו מעבר להוצאות המקוריות שלכם. צריך לבחור בתפריט פשוט וקליל, על פי רשימת המוזמנים וכמות האנשים. מניסיון - תמיד תמיד קונים יותר ומכינים יותר אוכל ובסוף הרבה נזרק לפח! ברור שאנחנו לא רוצים שיחסר משהו, אבל אפשר להכין אקסטרה בלי לפשוט את הרגל ובלי להגזים בכמויות. אם עושים תכנון מדויק ולוקחים את הכל בחשבון יוצאת מסיבת יום הולדת מושלמת ומסודרת! וכל אחד על פי התקציב שלו יכול להוסיף ולגרוע לפי רצונו.

Tali Havshush

New member
יום הולדת חסכוני במיוחד

קודם כל- בלי מפעילים!! מה רע במשחקי החברה של פעם? זה הכי כיף והילדים יזכרו זאת להרבה זמן. להכין עוגה מושקעת (עד כמה שאפשר)- כי אין כמו עוגה של אמא (ולא קנויה, שאולי יפה יותר אבל טעימה פחות). להביא לכל ילד שקית עם הפתעות (בשקל). עדיף משחק ולא ממתק:)

טיפ של החיים איך אפשר לחגוג ולהישאר בחיים

שוב שלום לכולם ותמיד כיף לחזור לחממה המלטפת של הפורום הזה. אז איך עורכים יום הולדת לילד מבלי לפשוט רגל ? קבלו טיפים, עצות ורעיונות ליום הולדת כיפית וחגיגית שהיא גם חסכונית (לא מחייב). כמובן שכלום לא יכול לעצור את הקידמה,וימי הולדת כיום זה לא מה שהיה פעם,נדמה שהיום זה יותר לחץ חברתי וכמובן הקפיטליזים שהולך במדינות מפותחות כמו שלנו. אבל קחו דוגמה אישית ממני שעדיין צרובה היטב בזכרוני גם בחלוף מעל 30 שנה. ילדים זה עם ממזר שמאבד מהר מאוד עניין מכל ההמולה סביבו גם אם "יובל המבולבל" וכיו"ב מלהטטים ביום ההולדת. אצלי זה קרה בשנות ה-70 המוקדמות, יום הולדת פשוט אבל עם מלא חברים מהגן ומהבתים הסמוכים,ונראה לכם שעניין אותי מי בא או לא,עניין אותי מה הביאו לי מתנה חחח, ואז באותם זמנים היו "דוקים" ועוד כל מיני מתנות שהילדים הכינו בבית מעשי ידיהם,אמא שלי ז"ל בכלל לא הצטרכה להוציא אלפי שקלים על ההכנה ליום ההולדת (שלי או של אחיי) כל השכנות והדודות הביאו עוגות (הרוב עוגות טורט שחצו אותם עם חוט תפירה ומילאו אותם בקרם) ומלא ממתקים. בלי ליצנים ובלי חארטות, תמים ואפקטיבי והייתי עירני כל יום ההולדת ולא איבדתי עניין לשנייה. לכן העצה העיקרית שלי שאין צורך להשקיע אלפי שקלים ליום הולדת "לדרדקים" שלכם, הם יזכרו רק את המתנות והממתקים יותר מכל כוכבי הילדים והאטרקציות שתביאו להם, הכי חשוב גם זה איך תפעילו את המוזמנים הקטנים כי הם חייבים גירוי מההתחלה עד הסוף. אומנם בתקופת הילדות שלי הכל היה בקטן, המדינה הייתה בחיתוליה, ובואו לא נשכח... מהגיל שהתחלתי להבין את מהות ימי ההולדת,מדינת ישראל עברה 2 מלחמות (ששת הימים וים כיפור) ולמי היה ראש בכלל לחגיגות בומבסטיות. אז ימי ההולדת שלי היו הדבר הכי כייפי שזכור לי,במיוחד אלו שנחוגו בגן,ועד היום יש לי תמונות. אז ביננו... בימים של מיתון וכל הטררם הזה של צדק חברתי, אל תפרצו את המסגרת הכלכלית שלכם רק בשביל להרשים אחרים. תבואו צנועים תצאו אחלה הורים, הרי בסך הכל מה שחשוב זה הכוונה כי לילד לא חשוב כמה כסף הוצאתם,הוא צריך לחוש שהוא כמו כולם חוגג יום הולדת וכמה אתם אוהבים את הילדים. אז סוף שבוע נעים לכולם ובהצלחה

יום הולדת חסכוני

ליום הולדת חסכוני צריך לחשוב קראטיבי. קודם כל בוחרים במקום שלא עולה כסף כמו הבית שלך או הבית של הסבתא אם הוא גדול יותר, ואפשר אפילו בגינת הבניין או בגינה הציבורית (לא בחורף) או אפילו במקלט של הבניין אם יש. מקשטים את הבית בבלונים וניתן אפילו להכין קישוטים עם הילדים מגזירות או שרשראות כמו שמכינים לסוכה וזה גם משהו שיפעיל את הילדים וימצא להם תעסוקה. מחליטים על אחד ההורים או הדודים שיהיה המפעיל והאחראי של האירוע, שמים מוזיקה כמובן של יום הולדת ומתחילים את ההפעלות. ניתן לשחק משחק הכסאות, חבילה עוברת, ושאר משחקים נוסטלגיים שלא דורשים כסף או קנייה מיוחדת. למשקיענים ניתן לאפר את הילדים או לעשות להם איזה ציור מיוחד כמו פרפר או משהו או לחלופין לקנות קעקועים חד פעמיים ולשים להם והם מאוד יתלהבו. בתור כיבוד ניתן להכין כמו שלנו היו מכינים פעם סנדוויצ'ים עם גבינה וחומוס או מלפפון וחומוס, או שוקולד וכדומה.. ניתן גם לרכוש פיצות או בורקסים מוכנים של מעדנות או שלושת האופים לדוגמא אם קונים את המיני בורקס יש בחבילה 48 חתיכות וזה בהחלט מספיק. ניתן כמובן לקנות או להכין שקיות הפתעה עם כמה פיצ'יפקס שניתן לקנות היום בחנויות של שקל עם כמה ממתקים וככה כולם יהיו שמחים ומרוצים. כמובן הכי חשוב לצלם את האירוע ניתן לקחת מצלמה דיגיטלית שהיום נמצאת כמעט בכל בית בישראל ולתת למישהו שיהיה אחראי על צילום האירוע והנה לכם יום הולדת מעולה בכמעט כלום כסף והשקעה!

yaelkana

New member
7 ימי הולדת לימדו אותי ש:

- 1- הפתעות- לגשת לחנויות ה"שנקל" ולא להוציא על הפתעות יותר מ שקל וחצי - שניים. 2- אוכל - אין צורך בארוחה מלכותית, אני השנה עשיתי בצק לפיתות ועשינו מדורה קטנה עם כיפת ברזל קטנה לפיתות. קניתי 1 - חב' לבנה ו1 - חבילת שוקולד השחר. וגם זה היה מיותר, גם ככה הילדים אכלו רק- עם שוקולד או בלי כלום, יכלתי לחסוך את הלבאנה. 3- כיבוד- קניתי חבילה אחת של פופקורן שבה היה כמה חבילות וכל פעם שנגמר עשיתי עוד. קניתי חבילה אחת של סוכריות על מקל והילדה חילקה בסוף סוכריה לכל ילד, תאמינו לי שאף אחד לא הלך רעב הביתה... מי אמר שכל היום הולדת הם צריכים לטחון...?! 4- אם מישהו מבני המשפחה יכול להפעיל את הילדים זה הכי טוב. תאמינו לי שהילדים נהנים גם מהמשחקים הישנים של פעם והם ממש לא חייבים ליצן מעצבן או מתנפח בגודל של בית כדי להנות. עד כמה שאפשר- להפעיל לבד ובבית. 5- לא חייבים להזמין את כל העולם. באמת לא חייבים.

למעלה