לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2036420,364 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'שרשור "תינוק חדש בא למשפחה"'
שרשור "תינוק חדש בא למשפחה"
<< ההודעה הנוכחית
11/09/2011 | 22:56
86
2912
השאלות עולות כל הזמן וראיתי שאין שרשור מסכם ענייני וטוב בקישורי הפורום, אז חשבתי שניצור אחד, עם טיפים להכנה, מתי לספר, למה לצפות, מה הטיפ הכי טוב שקיבלתן, או העזרה האלטימטיבית, ההתמודדות בבית אחרי וכל מה שיש לכן עוד לשתף את ההריוניות והאמהות השוב טריות שלנו!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הטיפ הראשון: מנשא'
הטיפ הראשון: מנשא
12/09/2011 | 07:23
7
154
לא מבינה איך מגדלים ילד שני בלי.
הציל את חיי ואת שפיותי!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ועוד...'
ועוד...
12/09/2011 | 17:10
3
150
1. אם שואלים אותך מה את צריכה - תגידי. זה לא הזמן להיות גיבורה. אנשים באמת ישמחו להחזיר מהגן, להביא לך חלב כשהם בסופר ולבוא להיות איתך שעתיים אחה"צ. רוב האנשים רוצים לעזור, הם רק צריכים הנחיות איך. יש לי חברה שהייתה מגיעה אלי, מקפלת ערימת כביסה והולכת. אחרת הייתה מבשלת בכמויות כפולות ומביאה לי טייק אווי. אילו הן המתנות האולטימטיביות מבחינתי.
2. אחה"צ נהיה יותר קל כשיש עוד אנשים סביבך. בגינה יש תמיד אמהות שישמחו להסתכל על תינוק ישן עגלה בזמן שאת מנדנדת את הגדול, או לשים עין על הגדול בזמן שאת מאכילה את הקטן. גם בבית, עוד אמא, עם ילד או שניים זה עדיין יחס יותר טוב מלהיות לבד עם שני ילדים.
3. כשיש לך 10 דקות לעצמך תחתכי ירקות,פירות שיהיה לך זמין. גם אגוזים ופירות יבשים זו אנרגיה זמינה ובריאה. אנחנו אנשים הרבה יורת נחמדים כשאנחנו לא מורעבים.
4. תמיד תצחצחי שיניים בבוקר, גם אם זה אומר שהתינוק יצרח 2 דקות. היום הרבה יותר מוצלח אם הצלחת לצחצח שיניים. אחרי זה הכל כבר יותר פשוט.

המשך יבוא....
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ואפרופו צחצוח - להתקלח בהזדמנות הראשונה שיש'
ואפרופו צחצוח - להתקלח בהזדמנות הראשונה שיש
12/09/2011 | 22:09
2
139
לי זה תמיד עשה הרגשה טובה להמשך היום, ולפחות על הבוקר עשית ולא גררת את זה לבוקר שלמחרת
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אופטימי עם ה"למחרת"'
אופטימי עם ה"למחרת"
12/09/2011 | 22:11
1
129
היו ימים שאני חושבת שהייתי עם אותו בגד מוכתם, מריח מחלב חמוץ, עם שרידי קקי ופליטות, 3-4-5 ימים ברצף. בוודאות בלי מקלחת בין לבין.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'נכון - דווקא בגלל זה! מקלחת של 3 דקות גג'
נכון - דווקא בגלל זה! מקלחת של 3 דקות גג
13/09/2011 | 07:05
107
ואת בנאדם חדש. טוב, חצי חדש. גם זה משהו בתקופה הזו
ברצינות, לי מקלחת של 3 דקות בבוקר הייתה עושה את כל היום
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'"קופסת הנקה"'
"קופסת הנקה"
12/09/2011 | 21:08
1
146
גאון מי שחשב על הקונפסט. קופסה יפה מלאה פיצ'פקעס, המוני דברים מהכל בדולר - מדבקות, צבעים, בצק, ספרונים, משחקים קטנים, קוביות קטנות. עשרות דברים שלא עולים יותר מכמה גרושים. כל פעם שצריך להניק או להאכיל את התינוק, שולחים את הגדול להביא הפתעה מהקופסה, שעשוע שאמא יכולה לשחק איתו ביד אחת ואפילו (שומו שמיים)- הילד לבדו. משחק אחד לכל האכלה,לא נוגעים בדברים שבקופסה חוץ מבזמני האכלה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מברכת אותך על הטיפ הגאוני הזה '
מברכת אותך על הטיפ הגאוני הזה
13/09/2011 | 13:50
106
קרן יקרה, תודה על הטיפ הנפלא. למזלנו קיבלנו קופסה כזאת שהכילה כל מיני מתנות לתינוקת, מיד היא הפכה לתיבת הפתעות עבור האח, כל פעם מפתיעה אותו בעוד משהו חדש בקופסה, הוא בעיקר נהנה להשתמש בה בתור מעלית לבובות שלו

אצלנו הוא כל כך התאהב בקופסה , שהיו ימים שהוא שיחק בה הרבה מעבר לשעות ההאכלה (וזה בסדר גמור מבחינתי )

מקווה לתרום עוד טיפים משלי בקרוב כשאצבור קצת ניסיון בתחום ההורות ל-2
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הטיפ הכי חשוב מבחינתי - עזרה, עזרה ושוב עזרה'
הטיפ הכי חשוב מבחינתי - עזרה, עזרה ושוב עזרה
12/09/2011 | 23:02
110
אם הפרש כזה קטן (שנה ותשע במקרה שלי), לא יודעת מה הייתי עושה בלי שיהיה איתי מישהו לפחות בשבועיים הראשונים...
מנשא זה מאודדדדדדדדדד חשוב.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הטיפ השני: קנאה'
הטיפ השני: קנאה
12/09/2011 | 07:47
10
156
לא לעשות מזה עניין, לא לחשוב על זה, לא לפחד מזה, כשזה מגיע לתת לזה את המקום הרלוונטי אבל לא להתרגש וזה עובר.

הכוונה היא - תמיד בהריון שני כולם מדברים איתנו על "מה נעשה עם הגדול", "הוא נורא יקנא", אתם צריכים לתת לו יחס מיוחד" וכו'...
ילדינו הם כל כך חכמים שהם יבינו טוב מאוד מה מצופה מהם, אם נצפה מהם לקנא  הם יקנאו!!!
אם לא נצפה לכך - כנראה תהיה קנאה קלה, אבל לא משהו מטורף, אין סיבה לתת יחס מיוחד, כי אז הילד יבין ש"מגיע" לא היחס המועדף ויתאים את עצמו לתפקיד.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'למה את קוראת קנאה?'
למה את קוראת קנאה?
12/09/2011 | 07:59
6
121
אני ראיתי המון קשיים רגשיים אבל לא היתי קוראת לאף אחד מהם קנאה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זה בדיוק העניין....'
זה בדיוק העניין....
12/09/2011 | 14:30
5
117
אני לא קוראת לזה קנאה, לשום דבר - אני כן מתייחס לקושי הרגשי, התכוונתי וכנראה לא הייתי ברורה מספיק - ללחץ מסביב שכל הזמן אמרו  (לי לפחות) כמה הגדולה "תקנא" וכמה יהיה לה "קשה" להפסיד את אמא וכו'...

ולפלגיה - כאמור גם אם יש קנאה - אני חושבת שאם לא עושים ממנה עניין היא לא תהיה עניין, אם נתחיל לעשות מזה סיפור גדול הילדים החכמים שלנו יבינו את זה ויבינו שמשהו "קרה"... כשלמעשה לא קרה כלום, רק התנהגות נורמלית של ילדים.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אבל אם יש קנאה'
אבל אם יש קנאה
12/09/2011 | 16:56
4
98
ואנחנו לא נעשה ממנה עניין - זה לא יגרום לתופעות שלה להעלם. היא עדיין תהיה קיימת, כך או כך.

באופן כללי אני חושבת שהתנהגות של ילדים מושפעת המון מהרגשות שלהם עצמם, ומעט מאוד מרגשות או מעשים של ההורים.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לא להתעלם ממש לא'
לא להתעלם ממש לא
12/09/2011 | 17:12
2
83
אבל גם לא להקצין ולהתייחס לזה כאל אסון גדול.
להתייחז לזה בדיוק כמו לכל רגש כמו לכעס ועצב וכו'
ממה שאני רואה מסביבי עושים מהקנאה סיפור גדול כל כך שהיא מקצינה נורא
דוגמא שעולה לי לראש פשוט כי אמרו לי לפני שבוע: ההורים חייבים להקדיש לכל ילד כל יום זמן לבד כדי שלא תתפתח קנאה בין הילדים ובעיקר צריך להקדיש זמן לגדול שלא יפגע בקטן - זו בעיני הקצנה לא לגיטימית. קנאה ה נורמלי לעשות מזה עניין גדול ולעשות דברים שכביכול אמורים למנוע אותה זה מיותר בעיני
סה"כ גם אנחנו המבוגרים מקנאים אז מה. לא סיפור.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תמיד יש באמצע'
תמיד יש באמצע
12/09/2011 | 17:16
1
72
והכרה ברגש, ותמלול שלו, היא דבר מאוד חשוב.
לא להתיחס כאל אסון גדול - זו עצה טובה בכל מקרה ועל כל דבר. מצד שני להגיד דברים כמו "אם לא תצפו לקנאה היא לא תקרה" (לא שאת אמרת את זה, אבל שמעתי כבר), זו טמינת ראש בקיר.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'בקיצור - אנחנו אומרות אותו דבר '
בקיצור - אנחנו אומרות אותו דבר
12/09/2011 | 21:33
17
לצפיה ב-' מסכימה עם כל מילה'
מסכימה עם כל מילה
13/09/2011 | 09:51
59
הגדולה שלי היתה בת 2.5 כשהקטן נולד. היא הגיעה לבית החולים חצי יום אחרי שנולד וראתה אותי מניקה אותו (בעצם מניקה דרך כפית) בפעם הראשונה מאז שנולד.
כל מי שראה את המבט שלה לא יכל לטעות בו. זעזוע, עצב ובעיקר קנאה איומה.
היא פרצה בבכי כל כך נוראי שהשתיק את כל החמולה הרועשת של שותפתי לחדר.
היא המשיכה לבכות בכל הנקה עד שהיה בן חצי שנה.

אז כן, היתה קנאה גדולה וכמובן שעדיין יש ותמיד תהיה. אבל גם עם זה לומדים לחיות (בעיקר הילדים לומדים לחיות עם זה).

ועוד משפט קטן שלמדתי מהדודים שלי לגבי קנאת הבכור:
"שוויון זה קיפוח"
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'קנאה מגיע כך או כך'
קנאה מגיע כך או כך
12/09/2011 | 08:25
1
87
זה לא משהו שההורים יוצרים.
נכון שאם הגדול עדיין קטן, הוא יכול לא לתפוש מה קורה איתו, עד שהתינוק מתחיל באמת לזחול ולקחת לו דברים, אבל הקנאה מגיעה בין אם ההורים עושים ממנה עניין ובין אם לא.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
12/09/2011 | 23:03
38
ומוסיפה. הקנאה תמיד תהיה שם, זה בכלל לא משנה באיזה גיל
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הלוואי שככה היה '
הלוואי שככה היה
12/09/2011 | 23:33
82
אנחנו היינו במחשבה ברורה שה"גדול" ישמח באחיו הקטן והם יגדלו לשחק ולאהוב.
איפה זה ואיפה נבואה שמגשימה את עצמה.

שנה ו-4 אח"כ, אין כמעט יום בלי שהוא מנסה לפגוע בו לפחות 20 פעם, צועק שהוא שונא אותו ושהוא רוצה לזרוק אותו לפח

כל שלצערי לא מסכימה איתך .
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
12/09/2011 | 08:00
1
96
אחרי שחולפים השבועיים שלושה הראשונים וכולם כבר גמרו להביא לכם עוגות סירים וביקורים, העזרה הכי טובה זה לפעמים לבוא לעשר דקות ולהכין א.ערב בשביל הילד הגדול (כי את בדיוק מניקה, מקלחת, או סתם עסוקה עם השני ולא יכולה להתפנות לרגע, בדיוק בשעה הקריטית).
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אצלי דווקא..'
אצלי דווקא..
12/09/2011 | 16:16
90
בצהריים (הגדול בגן עירייה) אני נתקלת בבעיה.. רוצה להכין צהריים לילדון ובדיוק הקטן רוצה תשומי וידיים, רוצה להאכיל את הגדול (שאמנם אוכל לבד אבל לאחרונה מתפנק..) והקטן בדיוק רוצה לינוק
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זמן אחד על אחד'
זמן אחד על אחד
12/09/2011 | 08:07
1
108
לא תמיד שמים לב לזה ולפעמים חושבים שאם הקטן ישן, אז הזמן שנשאר לבד עם הגדול נחשב אחד על אחד.
אז זהו שלא. הזמן הזה תמיד מותנה ב-מתי הקטן יתעורר או יפריע
אני מדברת על זמן אכות אחד על אחד לבד מחוץ לבית.
אז ברגע שאפשר, להתמיד פעם בשבוע.
זה מאוד קשה, לא תמיד אני מצליחה לישם אבל מאוד משתדלת
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'באותו נושא: זמן לפני הגן'
באותו נושא: זמן לפני הגן
12/09/2011 | 08:23
96
שהג'ינגי נולד הגדול היה בן שנתיים.
דווקא החצי שעה הזו בבוקר שלדבר איתו להלביש אותו ואז להגיד לו יום טוב לפני שאבא שלו היה לוקח אותו לגן היה עושה לו הכי טוב
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זמן אחד על אחד הוא אובר רייטד'
זמן אחד על אחד הוא אובר רייטד
12/09/2011 | 08:27
15
224
העצה שהכי חוזרת אצל הורים היא "תמצאו זמן אחד על אחד עם הגדול". בעיני זה לא ממש דבר חשוב. ילדתי ילדים כדי שיהיו אחים יחד, לא כדי לחלק את אחר הצהרים לפרוסות נפרדות של תשומת לב אישית לכל אחד. פעם בשבוע זה יכול להיות נחמד, בכל מקרה זה לא הכרחי, ולפעמים סתם יוצר בעיות לוגיסטיות ונקיפות מצפון.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
12/09/2011 | 09:28
70
לצפיה ב-''
12/09/2011 | 09:43
15
לצפיה ב-' תודה על זה'
תודה על זה
12/09/2011 | 12:38
76
לקח לי זמן להשתחרר מרגשות האשם בנושא הזה...
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תודה שכתבת'
תודה שכתבת
12/09/2011 | 13:43
28
לצפיה ב-'אני לא מסכימה'
אני לא מסכימה
12/09/2011 | 14:50
3
128
אני מניחה שבמשפחות עם הרבה מאוד ילדים צפופים באמת אי אפשר אחרת, אבל אני ילדתי ילדים קודם כל כדי שיהיו ילדים שלי, ורק אחר כך כדי שיהיו אחים. אני חושבת שזה הכרחי למצוא זמן אחד על אחד עם כל אחד מהילדים וחשוב שלילדים יהיה זמן שההורים הם רק שלהם וכל תשומת הלב שלהם מופנית לילד בלי שום הסחות דעת ובלי שום חלוקת משאבים. כל ילד הוא אחר וכשנמצאים עם כמה במקביל תמיד הולכים על מכנה משותף. לפעמים מגיע לילד גם לקבל בדיוק את מה שהוא צריך.
זה גם לא אומר שצריך לחלק את אחר הצהריים לפיסות. את יכולה לתת חצי שעה אישית כל יום לילד אחר בזמן שהאחרים עסוקים במשהו. זה גם יעבוד.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' מסכימה עם שושן'
מסכימה עם שושן
12/09/2011 | 15:20
75
גם אני לא ילדתי את הילדים שלי קודם כל כדי שיהיו אחים.

ואני כן חושבת שצריך להתאמץ ולהקדיש לכל ילד את האחד-על-אחד שלו. זה עושה פלאים. ובעיקר בגילאים הקטנים, הצרכים של האחים כל כך שונים שלדעתי הזמן של אחד-על-אחד עם כל אחד זה פשוט מילוי צרכים של הילד. נכון שקודם כל באים צרכים בסיסים של אהבה, אוכל, שינה, בגדים וכו', אבל אם עוברים כבר ל"שלב הבא" של הצרכים, אני רואה את זה כאחד מהם.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אמרתי שפעם בשבוע זה נחמד'
אמרתי שפעם בשבוע זה נחמד
12/09/2011 | 16:46
29
לצפיה ב-' ניסחת בדיוק מה שאני חושבת'
ניסחת בדיוק מה שאני חושבת
13/09/2011 | 10:53
19
לצפיה ב-' מסכימה לגמרי!'
מסכימה לגמרי!
12/09/2011 | 15:41
23
לצפיה ב-'לא מסכימה. לא צריך להגזים כמובן'
לא מסכימה. לא צריך להגזים כמובן
12/09/2011 | 16:01
89
לפעמים גם 5 דקות ביום לבד עם אמא זה מספיק כדי לתדלק ילד בכור בזמן אמא. כשהבכור בן שנה-שנתיים אולי זה פחות משמעותי, וכשמדובר בילד שני/שלישי ואילך שממילא לא רגיל לזמן שלו עם אמא לבד, אפילו פחות. אבל כשמדובר בבכור בן 3-4 ומעלה שהיתה לו אמא רק שלו 24/24, הקושי כשמגיע אח קטן לא טריויאלי בכלל. אצלנו בחודשים הראשונים הזמן המשותף שלנו היה בהשכבה, אבא היה אחראי על הקטן ואני הייתי משכיבה את הגדול כמו שהיה רגיל. חוץ מזה לא היה לנו זמן לבד כמעט בכלל, אבל המעט הזה היה מאד חשוב ולא הייתי מוותרת עליו.
היום כשהגדול כבר "גדול", בגן חובה, חסר לי מאד זמן שקט איתו לשחק במשחקי קופסה שקטים, קלפים, להקריא ספרים של גדולים, לעשות חוברות עבודה, ללכת להצגות/סרטים של גדולים ועוד פעילויות שכמעט בלתי אפשרי לעשות כשיש בן שנתיים שקופץ עלינו ומתענין בכל מה שאנחנו עושים.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
12/09/2011 | 23:06
2
78
ות'אמת, בתור ילדה לא זוכרת זמן אחד על אחד עם אמא שלי.
נראה לי יצאתי פסדר
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מי קבע..?'
מי קבע..?
13/09/2011 | 16:20
1
67
סתם... יצאת יותר מבסדר
אבל אם היה לך זמן אחד על אחד היית זוכרת אותו לטובה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ועדיין... לא מרגישה חסך '
ועדיין... לא מרגישה חסך
13/09/2011 | 18:31
44
בהתחלה הרגשתי שאני ״מתאבדת״ על הזמן 1:1
עכשיו אני עושה את זה בכיף מתי שיוצא ובלי רגשות מצפון, זה חשוב אבל הרבה יותר חשות למצות את הזמן המשותף גם עם שניהם בעיני
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זמן 1:1'
זמן 1:1
13/09/2011 | 06:01
63
אז אצלי התאמצתי ודאגתי שיהיה חוג פעם בשבוע שרק אני והגדול הולכים שזה אומר לצאת מוקדם מהעבודה, לדאוג שהחצי יצא מוקדם (או מישהו אחר שיהיה עם הקטן) ובסוף - הגדול לא רצה את הזמן הזה איתי. בפירוש בהתחלה היה עושה הצגות ופרצופים על החוג אז החלפתי חוג. חזר על עצמו ואח"כ הוא התחיל לבקש ללכת עם אבא. בפעמים האחרונות הוא הולך עם אבא וזה גם טוב אבל זה יצר בעצם חלוקה כזו שאני רוב הזמן עם הקטן והחצי רוב הזמן עם הגדול. גם כשאנחנו כולם ביחד...

אני חייבת גם לומר שהקנאה אצלנו עברה כמה צורות ולבשה כמה פנים. עכשיו (אחרי שנה) אני יכולה לומר שהגדול קצת התחיל להנות מהקטן והם לפעמים קצת צוחקים ביחד ומשחקים אחד "ליד" השני אבל היו שלבים שהיה לגדול מאד קשה, היו סצינות כל פעם שבאנו לקחת את הקטן מהפעוטון (הוא לא היה נותן לי להתקרב אליו) והיו שלבים שהוא ממש ניסה להרביץ לקטן בכל הזדמנות בצורה מכוונת.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ממש לא מסכימה'
ממש לא מסכימה
13/09/2011 | 16:18
55
תגופת הסתגלות יכולה להיות מאוד קשה ואחד השינויים הגדולים הם שינוי אורח היום. מלהשקיע את כל הזמן הפנוי שלי בגדול, פתאום הוא משחק לבד רוב הזמן. זה מכעיס אותו ואני מרגישה את השינוי אחרי שאני איתו לבד אחהצ. אחד בשבועיים שלושה אפילו בגן שעשועים לא חייב להיות השקעה
אז אף אחד לא אמר להשקיע זמן אחד על אחד כל יום אבל פעם בשבועיים זה בהחלט יפה, תקף לכל הגילאים לא רק כשמגיע ילד חדש למשפחה. אני מאוד שמחתי כשאבא שלי היה עושה איתי דברים לבד רק שנינו ואני זוכרת אותם מה שאומר שהייתי גדולה. אגב אני בת זקונים אז לא היו אחים קטנים ברקע. זמן איכות יחד הוא דבר כיפי מאוד מאוד, עם הורה אל חבר או בן זוג.  וחשוב כפליים לילד קטן שהעולם שלו השתנה אם הזמן הזה נעלם פתאום
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'טיפ חשוב: לדעת שזה טוב'
טיפ חשוב: לדעת שזה טוב
12/09/2011 | 08:44
99
עם כל הקשיים הלוגיסטיים של ההתחלה, ועם הצורך להתפצל נפשית לצרכים של שני "אנשים" בעולם שתלויים בך - אחאות היא המתנה הגדולה ביותר שאפשר לתת לשניהם. הידיעה הזאת מאוד מסייעת לעבור את הקשיים של ההתחלה.

ועוד משהו - הקושי הוא בעיקר של ההתחלה. והוא זמני, והוא עובר.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'טיפ נוסף: לרדת ברמת החיים'
טיפ נוסף: לרדת ברמת החיים
12/09/2011 | 09:10
110
כל דבר עושים על השטיח - מרכיבים פאזלים מספרים סיפור מציירים - כל הפעילויות. כך אפשר גם להניק וגם לשחק עם הגדול (במקרה שלי גם הגדול היה קטן...)

ועוד משהו - לשנן ולהפנים: הוא לא מסכן ולא גרמת לו שום נזק בזה שהבאת לעולם עוד אח. אז אל תתיחסי אליו כמו אל מסכן.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'דיון: מתי לספר\סיפרתן לילד על ההריון'
דיון: מתי לספר\סיפרתן לילד על ההריון
12/09/2011 | 16:59
12
73
לצפיה ב-'מאוד תלוי בגיל הילד'
מאוד תלוי בגיל הילד
12/09/2011 | 17:14
69
אין כאן תשובה חד משמעית.
לילד בן שנה וחצי זה לא משנה מתי יספרו. הוא ממילא לא יבין מה הולך לקרות. הכל יהיה מילים, עד ללידה עצמה.
ילד בן 6 - כדאי שיידע בהקדם.
ובאמצע? יש המון אמצע.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'סיפרתי אחרי הסקירה'
סיפרתי אחרי הסקירה
12/09/2011 | 21:03
1
90
(שבוע 14) ומבחינתי הייתי מחכה עד אחרי מי השפיר אבל הילדים שלי גדולים וזה ממש משהו שאי אפשר היה להסתיר יותר. רציתי אחרי הבדיקות הראשוניות, רציתי אחרי אישוש שהכל תקין ובאופן שטחי ורדוד לחלוטין - רציתי אחרי שאני יודעת מין, שיהיה להם משהו יותר מוחשי להתיחס אליו.  
ונעם סיפרה לנו שאני בהריון, היא הייתה בת שנתיים בדיוק, הסתובבה אלי ואמרה "לאמא יש תינוק קטן חמוד בבטן". אין לי מושג איך ואיפה, זה היה לפני שמישהו מלבד ההורים שלנו ידעו. היא ידעה. מצד שני היא תמיד ידעה לקרוא לי מחשבות....
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'גם לנו זה קרה! '
גם לנו זה קרה!
13/09/2011 | 08:41
66
עוד לפני שיצאה לי בטן בכלל - האפרוח שהיה בן שנתיים ופסיק, הניח לי ידיים על הבטן ואמר בידענות - "לאמא יש תינוקת בבטן".
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אחרי הסקירה, כשידענו שכנראה הכל בסדר'
אחרי הסקירה, כשידענו שכנראה הכל בסדר
12/09/2011 | 21:06
46
אחרי שני הריונות שהסתיימו טרם המועד (וללא תינוק) הודתי לאלוהים שעדיין לא סיפרתי לילדים, מצד שני לא רציתי שהם יבינו לבד או ישמעו אחרים מדברים על זה, אז חיכיתי לאחר הסקירה, כשהבנו שככל הנראה הכל בסדר, ואז סיפרנו. זה היה הרבה מאוד זמן עבורם לחכות, מצד שני, כמו שאמרתי, לא הייתי רוצה שישמעו או יבינו מצד שלישי
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לחשתי לו כשראיתי שני פסים '
לחשתי לו כשראיתי שני פסים
12/09/2011 | 21:46
62
אבל הוא היה בן שנתיים... מה הוא הבין? סתם הייתי צריכה לחלוק עם מישהו את ההתרגשות והוא היה שם אז סיפרתי לו. הוא שמח בשבילי.
לפמפם ולהסביר באמת במילים שהוא מבין - אחרי הסקירה. הייתי צריכה לדעת שהכול בסדר קודם.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אני ספרתי לבן השלוש רק כשראו בטן ממש'
אני ספרתי לבן השלוש רק כשראו בטן ממש
12/09/2011 | 22:03
2
51
בניגוד לכל האמירות ש"הם קולטים מהסביבה", בן השלוש שלי חשב שיש לי בטן גדולה כי "אכלתי המון ממתקים", ואפילו לא דמיין בכיוון.....
רק כשראיתי אותו ממש מסתכל על הבטן וקולט שמשהו משתנה, ניצלתי את ההזדמנות לספר. זה יצא בערך בחודש חמישי, אם אני לא טועה, מה שהשאיר לו מספיק זמן לקלוט, לעכל ולשאול מליוני שאלות, ומצד שני לא היה רחוק יותר מדי.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'באישפוז הראשון'
באישפוז הראשון
12/09/2011 | 23:20
15
לצפיה ב-'בגלל שהילדה היתה רק בת שנה ותשע בלידה'
בגלל שהילדה היתה רק בת שנה ותשע בלידה
13/09/2011 | 13:45
60
סיפרנו לה פחות מחודש לפני. גם זה לא היה סיפור של "לאמא יש תינוק בבטן" וכו', כי אין לדעת מה היא תדמיין. אמרנו לה שעוד מעט אמא תלך לבית יולדות לכמה ימים ותחזור עם תינוק קטן שיהיה אח שלה. הראינו לה בתקופה הזו תינוקות, והסברנו שהם קטנים, לא יודעים לדבר, בוכים ושצריך להיות עדינים איתם. השתדלנו לא לפתח ציפיות של "יוולד לך אח ותוכלי לשחק איתו" כי מן הסתם זה לא המצב בהתחלה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'כשהייתי בחודש השביעי...'
כשהייתי בחודש השביעי...
13/09/2011 | 13:45
62
והייתי מחכה אולי עוד קצת אילמלא שכנה שאלה את הבן שלי כשהייתי בחודש השביעי  "אתה יודע מה יש לאמא בבטן?" והבנתי שהגיע הזמן שהוא ישמע את זה ממני ולא מאחרים
התחלת ההיריון היתה קצת מסובכת, הבטן גם ככה היתה די קטנה, ולכן דחיתי עד כמה שניתן את הבשורה...
אבל אם לומר את האמת, יש לי הרגשה שהוא הרגיש שמשהו קצת שונה כבר בתחילת ההיריון
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ביום שגילינו רשמית בעצמנו'
ביום שגילינו רשמית בעצמנו
14/09/2011 | 13:35
53
או יומיים אח"כ. די מהר.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'דיון: הכנת הבוגר\ים לקראת הלידה'
דיון: הכנת הבוגר\ים לקראת הלידה
12/09/2011 | 17:00
10
24
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
12/09/2011 | 21:18
83
אני מאוד אוהבת את הספר "בבטן של אמא" - הטקסט נהדר, אבל מורכב לקטנים (אבל מצחיק בטירוף לילדים טיפה יותר גדולים - נגיד מ 4), אבל זה ספר עם חלונות שמרימים ורואים בתוך הבטן של אמא של התינוק עושה שטויות. זה הספר היחיד מבחינתי שבאמת המחיש את מה זה בדיוק אומר. לאותו מחבר (תומס סוונסון) יש גם ספר אחר מקסים "אחות חדשה בבית".

אם מתאפשר - לקחת אותם לאולטרה סאונד. לא למשהו גדול - סקירה וכאלה, אבל אם יש לרופא נשים US במשרד, אז לראות אותם קולטים את הענין זה מדהים. תומר היה בן 4.5 ורק ב US הוא פתאום "הבין". היה מאוד נרגש והתעקש שיראו לו שוב ושוב את הידיים ואת האצבעות. היה מהופנט מהאצבעות. צריך גם רופא נשים מאוד נחמד בשביל זה. נעם, שהייתה בת 7 תחקרה אותו על כל מה שגגלה קודם...היה מטורף.

מעורבות - אנחנו תלינו על המקרר רשימת שמות אפשריים. כל שם שעלה פשוט נרשם על הדף (וככה חסכנו המצלות ודיונים מצד משפחה וחברים - כל רעיון שהציעו נאמר להם לכתוב ולשתוק). הילדים היו חוזרים יום יום, מוסיפים שמות, מוחקים שמות, דנים בשמות, מסבירים לאנשים על השמות. זה היה משהו מאוד "שלהם".  

לקטנים - בובה ואביזרים: אמבטיה,מיטה, מנשא, מוצץ, חיתולים. נותן מקום למשחק דמיוני ומקום לביטוי רגשות.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'גם להכין אותם לכך שזה עלול לקרות בלילה'
גם להכין אותם לכך שזה עלול לקרות בלילה
12/09/2011 | 22:07
8
71
ואז הם עלולים להתעורר בבוקר ולמצוא מישהו אחר בבית שילביש וייקח לגן.
במהלך התשיעי דברתי הרבה עם הבכור (היה בן שלוש וחצי בערך) שאם התינוק יחליט לצאת באמצע הלילה ונצטרך לנסוע לבית החולים, סבא וסבתא יבואו לשמור עליו, והם יקחו אותו לגן בבוקר.
בסוף זה באמת קרה באמצע הלילה, וההורים שלי אכן הגיעו בארבע בבוקר אלינו
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ובהקשר של מי שומר - '
ובהקשר של מי שומר -
12/09/2011 | 22:13
7
70
אם הילד מעולם לא ישן מחוץ לבית והתכנית כוללת לינה אצל סבים\אחרים - לעשות אימונים קודם. ואם יש לכם שכל, אז פעם בשבוע במשך חודשים. הפעם הראשונה היא הכי קשה, אח"כ לא תבינו איך לא עשיתם זאת קודם.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'או שפשוט תלדו בבית '
או שפשוט תלדו בבית
12/09/2011 | 22:38
6
20
לצפיה ב-'תודה. מוותרת. תני לי סמים ואנשים שהם לא בעלי '
תודה. מוותרת. תני לי סמים ואנשים שהם לא בעלי
12/09/2011 | 22:56
5
73
לצפיה ב-''
12/09/2011 | 23:04
46
לצפיה ב-'קחי '
קחי
13/09/2011 | 00:30
58
אני עם הסמים סיימתי כשנכנסתי להריון
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' הו כמה נכון'
הו כמה נכון
13/09/2011 | 10:38
2
54
עדיף פלגמט, מאשר אחד שלא מתרגש משום דבר כי הוא הרי רגיל לקבל המלטות
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'עדיף כזה שלא מתרגש על כזה שכמעט מתעלף...'
עדיף כזה שלא מתרגש על כזה שכמעט מתעלף...
13/09/2011 | 11:26
1
54
ועוד פעמיים!!
וכל צוות האחיות מייד מתגודד מסביבו ומשאיר את היולדת (אני ) לבד, עם רגליים מורמות באוויר,  באמצע צירי הלחץ!!!

מילא לידה ראשונה להחוויר, להסתחרר ולא להרגיש טוב, אבל לידה שנייה??? לא היינו כבר בסרט הזה???
ואחרי הכול, כשכולם שאלו אותו איך היה, נכנסה התשובה הזו לפנתאון האישי שלנו: "לי היה מאוד קשה..."
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תקשיבי, שלי היה עסוק באייפון'
תקשיבי, שלי היה עסוק באייפון
13/09/2011 | 14:14
58
היה איזה משחק כדורגל, ואז בדיוק הגיעו חברים לחדר לידה גם ללדת, והוא חצי הרים את הראש ואמר לי שהוא הולך להגיד שלום (כי אין סםק שבדיוק הוא חסר להם בהמתנה לחדר לידה) והמיידלת עצרה אותו ואמרה- תסתכל עליה, היא תוך דקה יולדת. הייתי כבר בתנוחה המתאימה, אבל הוא היה בעולם שלו, פספס את כל המעבר לפתיחה מלאה. מכבי יותר חשובים.
מזל שהאייפד הגיע רק שנים אח"כ, אחרת בכלל לא היה תיחס אלי.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'דיון: מתנה ללידה בשביל הגדול - כן? לא? מה?'
דיון: מתנה ללידה בשביל הגדול - כן? לא? מה?
12/09/2011 | 17:03
15
30
לצפיה ב-'אנחנו קנינו'
אנחנו קנינו
12/09/2011 | 17:17
81
דובונים כאלה, קטנים. עד היום הילדים זוכרים אותם.
שאלו אותי איך זה יכול להיות שזה מהתינוקת, ואמרתי שהיא היתה איתי בבטן כשבחרתי אותם.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'לדעתי כן'
לדעתי כן
12/09/2011 | 17:26
69
לא בהכרח בשביל הלידה אלא כי השגרה שלו השתנתה, אמא פתאום לא בבית, אבא מפרפר בין הבית לבית חולים, גם סבא וסבתא פחות זמינים, וזה נחמד לכולם שיהיה לו משחק חדש שיעסיק אותו וישמח אותו בכל הבלאגן הזה. אז כן, הצגנו את זה בתור מתנה לכבוד זה שהוא הפך לאח בכור. לא נראה לי שזה שינה לו בשום צורה למה הוא קיבל מתנה, כל עוד הוא קיבל אותה.
ומה? מה שהילד רוצה. שלי קיבל אותיות מגנטיות וגיטרה.
במקביל - כן קניתי שטויות קטנות ונתתי לו כשאנשים הביאו מתנות לקטן. לילד בן 5 אולי לא הייתי עושה את זה אבל לילד בן פחות מ-3 בהחלט. שוב, לא משום אידיאולוגיה ולא כדי לפצות אותו או שיהיה שיוויון או שום דבר אחר. לוגיסטית זה העסיק אותו כדי שאני אוכל לדבר שניה עם המבקרים בלי שהוא ישבור מתנות או יפתח דברים שרצינו להחליף.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מתנה לכבוד זה שנולד לו אח'
מתנה לכבוד זה שנולד לו אח
12/09/2011 | 20:59
144
כמו שאני קיבלתי מתנה כי נולדה לי בת.
נראה לי שזה מסמן את אירוע הלידה כאירוע שמח.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'כן מתנה על כך שהוא נהיה אח גדול'
כן מתנה על כך שהוא נהיה אח גדול
12/09/2011 | 21:36
59
זה ציון דרך גדול בחייו, אז בעיני יש מקום למתנה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אנחנו קנינו.'
אנחנו קנינו.
12/09/2011 | 23:07
51
מאיתנו, לא מהאח או משהו (נראה לי די דבילי להגיד לילד בן שנתיים כמעט שאח שלו הפספוס שנראה כמו בובה שהוא קנה לו מתנה).
קנינו לציון זה שהוא הפך לאח !
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מה כדאי לקנות?'
מה כדאי לקנות?
13/09/2011 | 07:47
2
51
מהשרשור הזה הבנתי שכדאי לקנות מתנה לאחים הבוגרים.
אז התאומים שלי בני 2.8 , יקבלו בקרוב אחות חדשה .
מה כדאי לקנות להם?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זה לא באמת משנה מה...'
זה לא באמת משנה מה...
13/09/2011 | 08:34
58
משהו שאת יודעת שהם יאהבו, זו מתנה בשבילם, על כך שהפכו לאחים גדולים, פינוק קטן שמעיד על גודל האירוע.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מה לקנות:'
מה לקנות:
13/09/2011 | 14:17
63
הלהיט אצלינו היה megasketcher - הלוח הזה שמציירים עליו עם עט מגנטי
עוד משהו שסיפרו פה וקסם לי היה להכין מין תיק עם שעשועים לגדול - חוברת צביעה, טושים, בצק, קוביות, די וי די, ספר הפעלות כלשהו. דברים שמתאימים לגיל.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מאוד בקטנה וגם לא "מהאח הקטן"'
מאוד בקטנה וגם לא "מהאח הקטן"
13/09/2011 | 08:11
62
הרעיון הזה תמיד נראה לי...איך להגיד בלשון עדינה...לא מתאים.
אנחנו קנינו לו בובות פרווה קטנות של פו הדוב ושל פיל נפיל (הוא בדיוק היה אז חזק בסרט על פו הדוב ופיל נפיל), וההורים שלי נתנו לו אותן בבוקר, בזמן שאנחנו היינו בבית החולים.
מבחינתי זו לא הייתה מתנה מהאח הקטן או מתנה על הולדת האח הקטן, אלא פשוט תשומת לב קטנה, לתת לו הרגשה טובה שעדיין מתייחסים אליו גם כשהכול כל כך משתנה.
להגיד שהוא מאוד עשה בזמנו עניין מזה? ממש לא. אבל תכל'ס עד היום (בן שש וחצי..) הוא עוד ישן עם בובת פו הדוב במיטה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'כן, אבל לא מהאח הקטן'
כן, אבל לא מהאח הקטן
13/09/2011 | 08:13
43
אלא לכבוד הפיכתו ל"אח בכור/אח גדול".

אצלנו היא קיבלה בובה וישר נקשרה אליה והפכה אותה לתינוקת שלה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'קנינו, דווקא כן מהאח'
קנינו, דווקא כן מהאח
13/09/2011 | 13:51
39
ועד היום גלי יודעת שאת קיטי היא קיבלה מדור ולדעתי (למרות שאר הדעות בשרשור) זה חלק ראשון בשרשרת של חוויות חיוביות שיש לה ממנו.

כמובן שהייתי ממליץ על זה רק כשה"גדול" עדיין מאוד קטן.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אנחנו קנינו קורקינט..'
אנחנו קנינו קורקינט..
14/09/2011 | 07:59
35
לכבוד זה שהוא אח גדול. לא "מתנה מהתינוק" (כי הוא לא מפגר.. אם התינוק לא יכול לדבר, לזחול וכו'.. איך הוא קנה לו מתנה? ) אלא מתנה מאמא ואבא.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מתכננת לקנות לה- עומד להיוולד לה אח'
מתכננת לקנות לה- עומד להיוולד לה אח
14/09/2011 | 13:38
45
זה מאורע מאוד משמעותי.

היא גם מודעת לזה לחלוטין - כל הזמן מדברת על זה, ממשמשת לי את הבטן, מניקה את הבובות שלה וכד'.

התכנון שלי היה לתת לה מנשא לבובות כדי שהיא תוכל לחקות אותי גם בזה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אנחנו קנינו'
אנחנו קנינו
14/09/2011 | 15:20
1
40
ובני היה כמעט בן 4 אז קלטנו שהוא לא קטנטן והוא יבין שתינוק לא יכול להביא לו מתנה.
אמרנו לו שאמאבא קנו לו מתנה לכבוד הפיכתו לאח גדול. ושאנחנו בטוחים שעיליוש (התינוק) יאהב אותו מאוד
יחייך לו ויכניס לו המון אושר לחיים. ברוך השם 9 חודשים לאחר מכן בנתיים זה אכן נכון.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אני קניתי לה מתנה שתביא לקטנה'
אני קניתי לה מתנה שתביא לקטנה
14/09/2011 | 22:09
37
הכנתי תיק בשביל הגדולה שהביאו לי לבית חולים אחרי הלידה עם כל מיני תעסוקות ויצירות שעניינו אתן יודעות מאת מה ואת מי... הכנתי שם גם ממתקים שהיו מאוד משמחים (גם אותי!) וקניתי לתינוקת מוצצים ונתתי לגדולה לתת לה אותם
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'איך אף אחת לא כתבה כלום ל נושא השינה?של הפעוט'
איך אף אחת לא כתבה כלום ל נושא השינה?של הפעוט
14/09/2011 | 06:05
1
84
כמובן.
אנחנו קרובים ללידה ופתאום השינה שלו הפכה להיות סיוט
הוא עבר למיטת מעבר לפני מספר חודשים, מדובר על פעוט בן שנתיים.
ההתחלה לא היתה פשוטה עם המעבר, ברגע שגילה את הפלא לרדת לבד התחילו טיולים, גם בהירדמות וגם בלילה.
למשך תקופה יפה היה שיפור משמעותי והוא חזר להירדמות עצמית ללא קושי ושינה רצופה ופתאום בזמן האחרון הכל חזר להיות גרוע.
הבטן שלי מתהפכת במחשבת שהלידה קרבה והבן שלי נרדם מאוחר יותר- לפעמים לקראת 21 (במקום לקראת 20) עם המון החזרה למיטה תוך כדי התעלמות מצידנו, כמובן- החזרה נעשת בצורה ברורה ואסרטיבית ללא יצירת קשר עין.
אבל הוא מתעורר בלילה ומגיע אלינו למיטה, הוא קם כמו שאתן רואות כבר לילה שני ברציפות בשעה 5:30.
ואני מזהה שיש קושי- האם זה מהחזרה לגן? האם הוא מרגיש את הלידה שמתקרבת? האם זה בדיקת גבולות?
מה אנחנו עושים? הפחד שלי שלא יהיו לי כוחות להתמודד איתו או לבעלי, והמצב רק ידרדר מבחינת ההתנהלות שלנו מולו, שנהיה עצבניים עליו (לא רוצה את זה כמובן..)
וגם אני הכי יודעת שאחרי הלידה הוא ירגיש קושי- יש מישהו אחר במיטה איתנו וזה לא הוא, ואני לא רוצה שירגיש רע מזה.

תעזרו לי (אם לא מתאים פה- מנהלות, בבקשה שרשרו אותי להיכן שצריך, תודה)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אנחנו שמנו מזרון על הרצפה בחדר שלנו'
אנחנו שמנו מזרון על הרצפה בחדר שלנו
14/09/2011 | 08:06
64
וכך היתה פינה שמורה למטייל הלילה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אולי זה מתאים לשרשור התנהגות '
אולי זה מתאים לשרשור התנהגות
14/09/2011 | 08:49
1
41
מתנצלת, אולי זה מרוב שאני נסערת...מנהלות אנא שרשרו כראות עיניכן. סליחה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מנסה להקפיץ....'
מנסה להקפיץ....
14/09/2011 | 13:22
33

קפיץ קפוץ....
הורים לפעוטות >>

הודעות אחרונות

11:40 | 21.04.19 אורחים בפורום
12:57 | 01.04.19 אורחים בפורום
16:41 | 24.03.19 ilovenoam
18:24 | 21.03.19 אורחים בפורום
15:58 | 06.03.19 אורחים בפורום
15:01 | 03.03.19 פיקוס123
12:00 | 16.02.19 אורחים בפורום
12:03 | 14.02.19 אורחים בפורום
11:48 | 13.02.19 galilit11
14:00 | 06.02.19 אורחים בפורום
10:21 | 05.02.19 בלונד23
07:21 | 02.02.19 מייחלת לרגע
14:20 | 22.01.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ