תחרות השמות - יתן להצביע עד מחר בצהריים

nanali007

New member
הסיפור של ליעד

בחודש השלישי להריון היה גשום בחוץ ואני ובעלי היינו צריכים לנסוע בטרמפים (לא היה לנו רכב) במקרה היינו אצל אמא שלי ולקחנו מטריה שהיא קנתה יום לפני (מטריה חדשה) ועל המטריה היה פתק עם השם ליעד (זו מטריה מהמטריות האלו שרשום עליהן שמות של ילדים-לא שאני הכרתי מטריות כאלה) בכל אופן יצאנו עם המטריה מהבית ובמקרה ראיתי שיש עליה את הפתק הזה עם השם ליעד שם שלא אני ולא בעלי הכרנו קודם לכן ואז אמרתי לבעלי שהשם יפה ומקורי כי אני אף פעם לא שמעתי את השם הזה לפני. בדרך לכיוון עצירת הטרמפים חשבתי עוד קצת על השם ואמרתי לבעלי שהשם הוא שילוב של השמות שלנו נטלי ואלעד לי-מנטלי ועד-מאלעד חוץ מזה שיש לו עוד משמעות לי-עד=אתה לי לעד

זה לא מטריות עם שם הילד../images/Emo13.gif

יש כזאת חברה נראה לי. כבר יצא לי לקנות מטריות ותיקי גן ועוד שטויות שגיליתי שיש עליהם את התגית הזאת עם "ליעד" אני תמיד מתלהבת כשאני מגלה את זה כי גם לבן שלי קוראים ליעד. וגם הילד שלי תמיד אומר לי "קוראים לי ליעד כי אני שלך לעד"
(הוא חזק עכשיו בקטע של חרוזים) אהבתי את הקטע שזה גם יצא שילוב של השמות שלכם

luxAeterna

New member
קראנו לה רות, ע"ש אבא שלו ז"ל, צבי

עוד לפני שהתחתנו, הוא הסביר- "אבא חלם על בת, ורצה לקרוא לה רות. אבל נולדתי אני. אז לבתנו הבכורה נקרא רות". הסכמתי. שם מוצלח, רות. השם השני היווה בעיה. הוא רצה משהו מיתולוגי, מיוחד, ועם עוצמה. הועלו רעיונות כמו אתנה וקליאופטרה. אני רציתי שם שלא יהיה חריג מדי, שיהיה בכל זאת הגיוני. הצעתי שמות מהמיתולוגיה המקומית, כמו ענת ונעמה, אותן הוא פסל כי זה "רגיל מדי". פסלתי הצעות שלו, כמו עשתורת. הפשרות שכמעט הגענו אליהן היו קליאו (המוזה של הקומדיה במיתולוגיה היוונית, סביר בעיני אבל לא מלהיב כי הצליל מדי אמריקאי לטעמנו) ודיאנה (אלת הציד הרומית, סביר אבל אף אחד מאיתנו לא התלהב, אני בגלל שזה יזכיר לאנשים את הנסיכה דיאנה, הוא בגלל שזה נשמע לו ערבי מדי). ואז, כשרות הקטנה כבר היתה בת יומיים, ישבנו בבית החולים ודיברנו על זה עוד קצת. "מה את היית רוצה?", הוא שאל אותי. אני הסברתי ש"אצלנו הספרדים", בצד של המשפחה של סבי (אליהו, אבל כולם קוראים לו אלי), נהוג לקרוא על-שם החיים, ולא על שם המתים. עוד הסברתי שבתור הנכדה הבכורה, ואמא של הנינה הראשונה במשפחתנו, כמה עוד הזדמנויות יהיו לנו לקרוא לילד על שמו בחייו? ואני אשמח אם נמצא שם שמתחיל באלי. אחרי שששיחקנו קצת עם רעיונות, מצאנו את השם- אליסיה(Elysia), כמו השדות האליסיים. וזהו סיפור שמה של התינוקת המתוקה והנפלאה בעולם, רות אליסיה שלנו.

אוריאן של אמא - הספור

את השם של הפיצית שלי מצאתי במקרה פה הפורום של תפוז. ביום של הניתוח, לפני שיצאנו מהבית, נכנסתי לקרוא קצת בפורום ועיני נפלו על גולשת אחת שחתמה בשם אוריאן. ממש נידלקתי. משך ההריון דיברנו על אלכסה השם אלכסה אבל אחי היה מאוד נגד. לא שהוא קובע לנו, אבל זה בכל זאת השפיע על ההרגשה בקשר לשם. התקשרתי לסבא וסבתא שלי והסתבר שהשם אוריאן משמעותו התורה. גם אור, גם תורה וגם נשמע חמוד מאוד. סבא שלי שהוא איש דתי מאוד מאד אהב את השם מאוד. בעלי גם הרגיש בסדר עם השם (זה שם שני שלה, בעלי בחר לבדו את השם הראשון האמריקאי, כך שהוא קיבל ממש את השם שרצה ולא התנגד ממש).

רעיגאני

New member
קניתי לשירי ולעוד חברים את הספר. מומלץֱ!!!

לכן לא אכנס לתחרות, תהנו מהספר. ואת השם של שירי שלנו - אני מאד אוהבת. אשמח לעזרה בשם לזאת שגדלה בבטן.... יום נפלא והעיקר בריא

מיב10

New member
הילדה שלי

נקראת איילת-חן. ברגע שנודע לנו שיש לנו בת, רציתי לקרוא לה על שם סבתי, חנה, אבל ממש לא התחשק לי להשתמש בשם חנה כשם ראשון. בעלי סירב בתוקף לשם שני. אז ככה כל כמה ימים היה דיון על "איך אפשר לקרוא על שם חנה ולא בשם חנה או חן". יום אחד בעלי בא מהחדר השני ואמר "יש לי, נקרא לה משהו-חן, כמו למשל איילת-חן", שנינו הסכמנו שזה רעיון מעניין וצריך למצוא את המשהו שיצטרף לכדי משהו-חן. ככל שתאריך הלידה התקרב ככה צברנו יותר רעיונות אבל את כולם פסלנו מכל מיני סיבות, גם את איילת-חן פסלנו גם בגלל אורכו וגם בגלל שלאמא של בעלי קוראים אילה. אבל איכשהו כל הזמן חזרנו לשם הזה. ממש קרוב ללידה התייעצתי גם באיזשהו פורום ותהיתי מאיפה בעלי הביא בכלל את הצירוף הזה איילת-חן ואז הסתבר לי שיש פיוט (ושיר) כאלה, ושיש עוד כמה בנות בארץ עם השם הזה, הידיעה שיש משמעות לצירוף הנ"ל ביחד ממש גרמה לי לאהוב את השם אבל עדיין לא הייתי סגורה עליו. אחרי הלידה התלבטנו בין הדר-חן, איילת-חן ויפעת-חן (שזה שם שמראש ישר פסלנו אבל היא נולדה כ"כ יפה שחשבנו שאולי הוא בכ"ז יתאים), בסוף בעלי התייעץ עם שלושה חברים רחוקים, ואני התייעצתי עם האחיות והמזכירה של מחלקת הIVF בא עשינו את הילדה, כולם היו בעד איילת-חן וכך הוחלט. השם הזה ממש ממש מתאים ליפיפיה הקטנה שלנו, היא כל כולה חן ויופי, והוא מקורי ומיוחד אבל לא נשמע לאף אחד מוזר - בדיוק כמו שרצינו.

kinspirit

New member
אלדן שלנו

האמת שהבחירה של השם שלנו קצת מצחיקה... חיפשנו הרבה זמן שם בעל צליל אמריקאי, כי אנחנו מתכוונים להגר לקנדה בטווח הרחוק. התלבטנו בין שלוש שמות, אבל אף אחד לא הרגיש לנו ממש מושלם. כבר הייתי בחודש שמיני ועדיין לא בחרנו שם סופי. אמרנו שאחרי הלידה נסתכל על פשפשון (זה היה שם הבטן שלו) ונרגיש מה נכון. ואז ערב אחד, בעודי צופה הטלויזיה, ראיתי פרסומת לאלדן, השכרת רכב. הפרסומת הראתה אמא עם תינוק על הידיים שלא מוצאת את האוטו שלה בחנייה ענקית של מרכז מסחרי, ואז מאתרת אותו בזכות בלון כחול שהוצמד לאוטו ע"י סוכן של אלדן (הבלון הכחול היה סמל ההיכר שלהם בזמנו). ישר הרמתי טלפון לבעלי ושאלתי אותו "מה דעתך על השם אלדן?!" האישור הסופי התקבל רק אחרי שחקרנו באינטרנט וראינו שמשמעות השם באנגלית היא "זקן חכמי השבט", והוכחנו לעצמנו שלשם יש גם משמעות עמוקה. האמת שזה די מצחיק לראות את התגובות של אנשים כשאנחנו אומרים את השם... רובם ככולם עוצרים לכמה שניות לקלוט אם הם שמעו נכון
אני אישית מאוהבת בשם בטירוף!

mevav1

New member
לא משתתפת בתחרות, אך חייבת לספר

את סיפור בחירת השם לבתי הקטנה ו למרות שהיא כבר בת 7
וכבר שנים שאינני כותבת פה, אני רוצה לחלוק אתכן את זה. מאז שאני ילדה קטנה, היה ברור שאקרא לילדיי בשמות עם אותו נושא. איזה, לא הייתי בטוחה, אבל זה היה הרקע, אותו נושא, בעיקר כי כל אחיי ושמות הוריי, נקראים במ' ונ' ועוד לפי הסדר, כולל שם המשפחה
וראיתי שכולם מתלהבים מזה ו כך זה עשה לי חשק לנושא. אז לבכורתי קראתי שיר, לבני השני קראתי רן....שמות מוזיקלים כמו שאני מטורפת על מוזיקה... כשבני היה בן כ 6 +- רציתי עוד ילד ולא הלך לי
ושמונה שנים חיכיתי לגוזלית שלי ובינתיים, קראתי כתבה על זמרת מסויימת שקראה לבתה מיתר והתאהבתי בשם הזה ומאותו הרגע, היה ברור שזה יהיה השם של ילדי לכשיבוא וכך חיכיתי לה 8 שנים ואמרתי, כשתהא לי בת(או יהיה לי בן), אקרא לו או לה,מיתר וכל אותן 8 שנות ציפיה, פינטזתי עליה ועל איך תראה עם השם המהמם הזה... וכשמיתר שלי היקרה נולדה, השם הזה היה בול מתאים לה
וכך מאז שהתהוותה בבטני ועד שנולדה ועד היום, היא פורטת לי על המיתרים של האהבה והאושר והשמחה
וגם על כינור שכשמה, כן היא, פורטת על מיתרי לבי ומיתרי הכינור
זהו, הייתי חייבת לחלוק עמכן את זה. ובהצלחה למשתתפים.

wildcat6

New member
אצלנו הסבתא רבא אמרה

שם ראשון בוחרת האם שם שני בוחר האב שם שלישי בוחרת הסבתא מעשית אני בחרתי שני שמות ראשונים הגדולה נקראה שחר מכמה סיבות: ראשית זה היה שם של חברה קרובה והבעל סירב כי היה לו חבר מהכיתה בשם הזה. אני התעקשתי ושכל החברים באו לברך את היולדת והאב הטרי התגלה לנו שהתאריך לידה של הילדה ושל חבר הילדות זה אותו תאריך. זה היה ממש מרגש ומדהים שחר זה סימן להתחלה - השחר מגיע לפני האור הראשון כמו ששחר בכורה וכשנולד הבן בחרתי (לאחר שהאבא אמר לפרוטוקול שהוא לא יודע במה לבחור) בשם אור (שם שאהבתי הרבה שנים חברה טובה ומורה) הוא נולד לפני חנוכה כך שזה גם התאים ולסיכום שבעלי היה צריך לספר למה השם אז הוא אמר שזה צירוף של ראשי התיבות של ההורים שלי אברהם ו רחל - זה ריגש את כולם והשם האחרון אותו הבעל בחר לבד אחרי שהתייעץ עם נחום תמיר ירדן כי אנחנו גרים ליד הירדן, נחום תמיר אמר שזה טוב כי השם ירדן הופיע בפרשת השבוע של הלידה (בנוסף לגננת של הבן שלי קראו ירדנה והיא התרגשה בברית שנאמר שזה השם של התינוק) מקווה לזכות כי שלוש הסיפורים לדעתי מאוד מרגשים

pruvence

New member
יובלי שלי

אז ככה, רצינו שני שמות יובל או עידו. יובל היה מצד אחד שם עם משמעות של מים ומאד אהבנו ומצד שני גם אהבנו את עידו. בסופו של דבר, הייתי בחדר לידה 25 שעות! וממש, כשעה לפני הלידה בעלי אמר לי-אם תלדי לפני 17:00 זה עידו ואם אחרי 17:00 זה יובל! ילדתי ב-17:23! (ואם להיות כנים לגמרי, היינו בוחרים גם כך את השם יובל!).

סיפור של חברה טובה-

בס"ד שאבא שלה <נקרא לו יוסף> נהרג בצורה טראגית במיוחד- כל מי שהכיר אותו פשוט לא האמין.. ההלם היה בלתי נתפש. היא היתה בחודש שמיני. חודש אח"כ נולד לה בן בריא ב"ה והיא קראה לו אביחי יוסף . מרגש מאוד

שוקסי

New member
בוקר טוב אז ככה לביתי בת השנתיים קוראים נטע

אני אמא ל3 ילדים הבכורה לירון השני מאור ורציתי עוד בהריון שיהיה לי שם עם האות נ לפי סדר הא- ב אמנם היה ויכוח קטן עם בעלי שלא רצה את השם נטע ואני התעקשתי שהשם הבא יתחיל בנ' ונטע נולדה בטו' בשבט אז ככה שביחרתי לשם הייתה נכונה לאורל כול הדרך ומה שמפליא בצירוף המקרים שהשם משפחה מכיל את שלושת האותיות ל,מ,נ תודה ושיהיה לכולנו יום טוב

../images/Emo41.gifקראנו לו אסף לוץ.......סתאם../images/Emo6.gif

קראתי לו עילי כי בערוץ לולי היתה התכנית "עילי מכבי האש מגיע..." וכל כך התלהבתי מהצליל של השם..... המוזר הוא כשהייתי בהריון אמא שלי גילתה מה השם ( כי לא גיליתי...) היא אמרה ששמעה שקראו לילד בחנות "עילי...." ומיד התלהבה! מה גם שזה שם תנכי נדמה לי אחד מגיבורי דוד המלך....

yossi239

New member
../images/Emo45.gif

יש לי גם: חני חיים מיה פבה עמית רומם ועוד ועוד....

למעלה