לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2055220,552 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפעוטות

ברוכים הבאים לפורום הורים לפעוטות!
שנת החיים הראשונה של התינוק חלפה לה ואתם ניצבים למול אתגרים חדשים...
התינוק כבר לא שוכב ב'חוסר מעש', הוא מדדה, מתרוצץ הנה והנה...דורש את עצמאותו ולפעמים אף 'חוטא' בהתקפי זעם;-)...

כיצד מתמודדים עם האתגרים החדשים? ביצירתיות רבה, בדרכים שונות ומגוונות ובטח שלא לבד!:-)

אנחנו כאן במיוחד בשבילכם. בואו להשתתף, ללמוד, לתרום ולהיתרם מסביבת הורים, שנמצאים בדיוק באותה הקלחת..

ממתינות לכולכם, 
kramerkaren ושושן בשם אחר

x
הודעה מהנהלת הפורום

המשך >>

לצפיה ב-'תחרות השמות - יתן להצביע עד מחר בצהריים'
תחרות השמות - יתן להצביע עד מחר בצהריים
18/01/2011 | 13:09
261
27
לצפיה ב-' שלב ההצבעות בתחרות השמות מתחיל!'
שלב ההצבעות בתחרות השמות מתחיל!
17/01/2011 | 11:57
260
16
הורים יקרים,
אתם שיתפתם אותנו בסיפורים המיוחדים על בחירת השמות לילדיכם, ועכשיו הגיע הזמן להצביע ולהשתתף בבחירת הזוכים שיקבלו ספר מתנת "קוראימלי" במתנה במתנה!
שימו
שרשור ההצבעות יחל היום בשעה 12:00 ויימשך עד ליום חמישי הקרוב, 20.1, בשעה 12:00.
כל גולש יוכל להצביע עד 3 פעמים, לשלושה סיפורים שונים (פעם אחת לכל סיפור).
גולש לא יוכל להצביע לסיפור שהוא עצמו העלה.

עשרה גולשים, שייבחרו על ידי שילוב הצבעות הגולשים לבחירת הנהלת הפורומים, יזכו בספר "קוראימלי" - ספר ילדים שנערך אישית על פי שם הילד.

פרטים נוספים

"קוראימלי..." הוא ספר ילדים שכתוב ומאויר בהתאמה אישית לשם הילד/ה.
הספר מתאר בחרוזים איך נוצר השם של הילד, כשהכוכבים יוצאים לחפש אותיות לשם ופוגשים בעלי חיים המעניקים להם אותיות: כל חיה מעניקה לשם את האות הראשונה שלה (א – אריה, ט – טווס וכד').
הילדים פוגשים בספר חיות מוכרות וחדשות, לומדים על האותיות המרכיבות את שמות החיות, ומזהים את אותיות שמם.

הספר בגודל 22X27 ס"מ בכריכה קשה, מנוקד ומאוייר, ומיועד לתינוקות וילדים מלידה ועד ראשית קריאה:
§         התינוקות נהנים משמיעת הסיפור ומהתבוננות באיורים
§         הפעוטות לומדים לזהות את שמם ולהכיר בעלי חיים
§         הילדים לומדים לקרוא אותיות ומילים
§         וגם ההורים לומדים... (איזה חיות יש באות ו')?

אפשר לדפדף בספר לדוגמא באתר שלנו ולהזמין אותו דרך האתר או בטלפון 09-9528774
"קוראימלי" הוא סטודיו לעיצוב והפקה של ספרי ילדים מותאמים אישית המבוססים על שם הילד, ועוד מתנות ייחודיות לילדים ותינוקות.
אתם מוזמנים להתעדכן במייל: info@korimli.co.il
לעמוד הפייסבוק
http://www.facebook.com/pages/korimli#!/korimli.co...
לאתר המלא
http://www.korimli.co.il/

נא עיינו בתקנון המלא
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=...
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תחרות בחירת השם - קוראימלי..'
תחרות בחירת השם - קוראימלי..
14/01/2011 | 19:23
259
27
לצפיה ב-'רוצים לזכות בספר שנכתב במיוחד לילד שלכם?'
רוצים לזכות בספר שנכתב במיוחד לילד שלכם?
<< ההודעה הנוכחית
10/01/2011 | 12:10
258
19
ההתלבטות בבחירת שם לתינוק, מתחילה עוד בראשית ההריון ומגיעה לשיאה עם הגילוי של מין העובר. יש זוגות שמתלבטים בשקט, בינם לבין עצמם, ויש כאלו המשתפים משפחה וחברים בכל התהליך. בסופה של התקופה, נבחר השם הנכסף והילד גדל איתו כל חייו.

פורום "הורים לפעוטות" מזמין אתכם לספר כיצד בחרתם שם לילדכם ואולי לזכות בספר מקסים!

אז מה עושים?
בין התאריכים 10.01 ועד ה-17.01 בשעה 12:00 ספרו לנו, כתגובה להודעה הזו, איך בחרתם את השמות לילדים?.
בין התאריכים 17-20/1 יוזמנו הגולשים להצביע עבור הסיפור שהכי אהבו ולהשפיע על בחירת הזוכים (עד ה-20.1 בשעה 12:00).
עשרה גולשים, שייבחרו על ידי שילוב הצבעות הגולשים לבחירת הנהלת הפורומים, יזכו בספר "קוראימלי" - ספר ילדים שנערך אישית על פי שם הילד.

שימו לב: הזוכים יקבלו שובר עם קוד רשום. באמצעות הקוד ניתן לבצע הזמנה באתר.

פרטים נוספים
"קוראימלי..." הוא ספר ילדים שכתוב ומאויר בהתאמה אישית לשם הילד/ה.
הספר מתאר בחרוזים איך נוצר השם של הילד, כשהכוכבים יוצאים לחפש אותיות לשם ופוגשים בעלי חיים המעניקים להם אותיות: כל חיה מעניקה לשם את האות הראשונה שלה (א – אריה, ט – טווס וכד').
הילדים פוגשים בספר חיות מוכרות וחדשות, לומדים על האותיות המרכיבות את שמות החיות, ומזהים את אותיות שמם.

הספר בגודל 22X27 ס"מ בכריכה קשה, מנוקד ומאוייר, ומיועד לתינוקות וילדים מלידה ועד ראשית קריאה:
§         התינוקות נהנים משמיעת הסיפור ומהתבוננות באיורים
§         הפעוטות לומדים לזהות את שמם ולהכיר בעלי חיים
§         הילדים לומדים לקרוא אותיות ומילים
§         וגם ההורים לומדים... (איזה חיות יש באות ו')?

מדוע קוראים לי בשמי?
כל ילד רוצה לדעת למה קראו לו דוקא בשם שלו.
בספר "קוראימלי", ספר אישי לילדים, כל ילד יכול למצוא את התשובה המיוחדת שלו.
זה סיפור על שני כוכבים, שמקבלים משימה למצוא לילד שם, ויוצאים לחפש אותיות.
בדרכם הם פוגשים בעלי חיים, וכל חיה מעניקה לשם את האות הראשונה של השם שלה (לדוגמא, לאיתן האריה יעניק את האות א', הינשוף את האות י' וכך הלאה).
וכך, בעזרת בעלי חיים, ועם הרבה צבע וחרוזים, נוצרים השם הפרטי ושם המשפחה של הילד.
הספר בכריכה קשה, ומתאים כמתנת לידה להורים נרגשים, וכמתנה אישית ומושקעות לפעוטות שלומדים לפטפט ולילדים שלומדים לקרוא:
- התינוקות נהנים משמיעת הסיפור ומצפייה באיורים
- הפעוטות לומדים לזהות את שמם ולהכיר בעלי חיים
- הילדים לומדים לקרוא אותיות ומילים
- וגם ההורים לומדים... (איזה חיות יש באות ו'?)
הספר הוא מתנה מקורית ללידה, לימי הולדת, חגים, אירועים, וגם ביניהם...

אפשר לדפדף בספר לדוגמא באתר שלנו ולהזמין אותו דרך האתר או בטלפון 09-9528774
"קוראימלי" הוא סטודיו לעיצוב והפקה של ספרי ילדים מותאמים אישית המבוססים על שם הילד, ועוד מתנות ייחודיות לילדים ותינוקות.
אתם מוזמנים להתעדכן במייל: info@korimli.co.il
לעמוד הפייסבוק
http://www.facebook.com/pages/korimli#!/korimli.co...
לאתר המלא
http://www.korimli.co.il/

נא עיינו בתקנון המלא

http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=...

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הסיפור שלי על הוריי'
הסיפור שלי על הוריי
10/01/2011 | 12:31
29
46
מי שמכירה שתסבול בשקט

שנה לפני שבכלל נכנסתי להריון ישבתי באוטובוס בדרך מהעבודה נסיעה ארוכה ומשעממת וניסיתי להעביר את הזמן בפינטוזים על איך שאני והחבר נתחתן יום אחד ויהיו לנו ילדים וכמה ילדים יהיו לנו ואיך יקראו להם , כמו שכל בחורה עושה באיזשהו שלב של  הקשר.

וכשחשבתי על איך נקרא לילד הראשון שלנו ידעתי שבטח גם הוא כמוני שאני נפטר ירצה לשלב בו משהו שקשור באימו שנפטרה .
אומנם לחמותי ז"ל יש שם יפייפה אבל לאבי יש שם לא ישראלי ודי מיושן ולא היה נראה שיש אפשרות לשלב בין השניים.

ואז עלה לי השם הוריי שזה בעצם ההורים שלי כי היא ההורה שלו ואבי ההורה שלי וככה הם שניהם ביחד בשם אחד אבל בלי ששם אחד יתפוס את כל תושמת הלב.

בהריון הראשון שלי עד שבוע20 היינו בחוסר ודאות לגבי תקינותו בגלל נשאות של מחלה גנטית נוראית.
כדי לתת לעצמי תקווה החלטתי שכבר מהתחלה אני אחשוב על שמות חזקים מלאי כוח אז כל ההריון הוא בעצם נקרא לביא/כפיר/צור/איתן... בעלי לא חשב רחוק ממני וקרא לו יהב

סוף טוב הכל טוב יש עובר בריא שנולד בשבוע 38 יפה ומתוק
התקבצו איתנו כל המשפחה במחלקת יולדות "נו יש שם?"
"מה דעתם על הוריי?" כולל הסבר
וכולם התלהבו
ואין ספק בכלל שהוא הוריי.

יצא לי ארוך
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'את הסיפור של הוריי אני מכירה'
את הסיפור של הוריי אני מכירה
10/01/2011 | 13:00
18
למרות שהחלטתי לא לסבול בשקט ולקרוא שוב
דווקא קיוויתי שתספרי למה בחרת את השמות גפן ויערי.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מקסים הילד הזה'
מקסים הילד הזה
10/01/2011 | 14:48
12
איזה פרצוף מתוק רק בלהסתכל עליו בא לנשק אותו
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 13:24
3
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 14:53
1
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 15:15
8
סיפור מקסים! והילד עוד יותר!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 15:45
3
לצפיה ב-'כן|'
כן|
17/01/2011 | 17:44
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 18:22
6
שם מקסים
עם משמעות חזקה

שיהיה בהצלחה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 18:25
1
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 22:04
2
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 23:58
6
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 08:55
2
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 10:13
2
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 11:35
1
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 14:54
3
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 19:00
4
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 19:44
3
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 20:42
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 21:51
5
לצפיה ב-''
19/01/2011 | 00:32
2
לצפיה ב-''
19/01/2011 | 08:34
3
לצפיה ב-'השם של מתן '
השם של מתן
10/01/2011 | 12:45
1
18
כשהחלטנו להכנס להריון כבר ידענו איך נקרא לבננו הבכור, עמית.....
לקח לנו כשנה לא קלה ומעייפת עד שנכנסתי להריון.
ההריון לא היה קל בלשון המעטה, אושפזתי עקב חשד לרעלת הריון, התעלפויות, חולשות, לחץ דם מאוד נמוך ודימומים.
כשהוא נולד בשעה טובה לא היינו סגורים על עמית ויום לפני הברית החלטנו פה אחד על "מתן" כשמו כן הוא, מתנה ענקית שלא היה קל לקבל אותה, אבל קיבלנו אותו עטוף באהבה ואושר.
כשמתן היה בן חודש וחצי הוא אושפז במצב קשה ממחלת לב "קוואסקי", עברנו איתו סיוט ופחדים איומים, חששנו לחייו.......
ברוך ה' מתן החלים וחזר לעצמו ואז הוספנו לו שם מתן חיים, מתן קיבל את החיים שלו בפעם השניה במתנה........
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'גם לאחיין הראשון שלי קוראים מתן'
גם לאחיין הראשון שלי קוראים מתן
11/01/2011 | 14:36
9
לצפיה ב-'הסיפור שלנו'
הסיפור שלנו
10/01/2011 | 13:02
2
24
אולי לא הכי מקורי אבל בהחלט מיוחד (במיוחד בשבילי).

אני באה ממסורת רוסיה שחוגגים את ראש השנה האזרחית, שזה שנה חדשה, וכל שנה בתאריך 31.12, ללא יוצא מהכלל, כבר במשך שלושים ומשהו שנים, משדרים באופן קבוע סרט רוסי וזאת ההקדמה, והנה הסיפור:

אחרי שכולם שיגעו אותנו בשאלה התמידיית והמעצבנת שבאה מיד אחרי "מה? עוד לא ילדת" השאלה השניה הכי מעצבנת "נו, איך תקראו לו/לה?" בחרתי בפיציפון, אבל התברר שזה לא שם מי יודע מה טוב.
בעלי התעקש שיהיה שם רוסי, כי מי יודע איפה נהיה בעוד עשר שנים, אני התעקשתי שיהיה שם ישראלי, כי אני אהיה פה, בישארל (אין לי ארץ אחרת).
בחרתי שני שמות, שבעלי התנגד אליהם נמרצות, אז הנושא ירד מהפרק והחלטתי לחכות כבר ליום הלידה, בינואר.

הגיע לו ה31.12 והסרט שעליו כתבתי למעלה שודר בטלויזיה, אמרתי לבעלי שזה הסרט הרוסי היחיד שאני אוהבת, הוא אמר את שמו של הבמאי- אלדר, וברגע שהם הזה עלה על שפתיי, הרגשתי בעיטה, צירוף מקרים, אמרתי שם אחר, דממה, שוב אלדר, בעיטה נוספת, וככה במשך עשר דקות, כל שם אחר לא זכה בשום תגובה אבל לשם אלדר חשבתי שיש לי כדורלגן בבטן וכך, סגרנו את 2008, בבחירת שם לעובר, שם שהוא בחר לעצמו.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' אני חייבת לנסות את השיטה על עצמי '
אני חייבת לנסות את השיטה על עצמי
12/01/2011 | 03:23
14
אצלי (חודש שישי עם בן) חמותי מאוד רוצה שם שהוא מאוד אמריקאי. לא חושבת שיש ישראלים רבים בשם הזה. בהתחלה לא רציתי אבל לאט לאט ביני לביו עצמי אני מתחילה לאהוב את השם. נשמע לי חמוד אפילו כשם ישראלי מיוחד. עוד לא אמרתי לחמותי אבל אני אנסה את השיטה שלך כשיתקרב המועד  
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אני בטח תמיד אומרת לך את זה'
אני בטח תמיד אומרת לך את זה
12/01/2011 | 08:40
11
ובטח אני גם תמיד אומרת לך שאני תמיד אומרת לך את זה - אני אוהבת את השם הזה , זה השם של אחי אז הוא לא רלוונטי לי אבל אחרת הוא היה בטוח ברשימה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הסיפור של שגיא'
הסיפור של שגיא
10/01/2011 | 13:36
12
38
בהתחלה, בבטן, קראתי לו אפסילון. זה בא בעקבות מקרה שבו היינו בארוחה משפחתית, ומישהי, אני כבר לא זוכרת אם חמותי או לא, אמרה לי שאני צריכה לאכול יותר כי אני אוכלת בשביל שניים. אז בתור גיקית מדופלמת תיקנתי אותה מייד שאני אוכלת בשביל אחד ו-אפסילון (ללא-מתמטיקאיות שבינינו, אפסילון זו אות יוונית שמסמלת ערך שהוא כלכך קטן עד כדי שאיפה לאפס).
רציתי שם מגניב. בעלי הציע, בצחוק כמובן, כל מיני שמות כמו זרובבל, אבל אני רציתי שם שלא יהיה לעוס לגמרי, שיהיה מגניב ויפה, קצר וגם בעל משמעות יפה. חשבתי על שגיא בערך באמצע ההריון אבל התחלתי לשקול אותו ברצינות רק כמה שבועות לפני הלידה. ואז, כשבחנתי אותו מכל הכיוונים, ראיתי שהגימטריה שלו זה 314! (הלא הן הספרות הראשונות של הקבוע המתמטי PI). נו, איך אפשר לוותר על שם שכזה לילד שהוא בן לזוג גיקים מדופלמים? בעלי, כמובן, התלהב מייד ולא התלבטנו אפילו שניה.

ועכשיו אני בבעיה, כי החלטנו שהילד הבא צריך להקרא בשם שהגימטריה שלו היא הקבוע המתמטי E...  וזה לא פשוט (218).
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'חשבנו על הבעיה שלך'
חשבנו על הבעיה שלך
14/01/2011 | 22:08
9
23
הספרות הראשונות של e הן 2.71.
אז בהתחלה חשבנו על רזי, אבל אז מצאנו פתרון טוב בהרבה:

אורי.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'וכמובן, טעינו'
וכמובן, טעינו
14/01/2011 | 22:16
3
20
כי אנחנו זכרנו, משום מה, שזה 2.17. אבל עכשיו שגילינו את הטעות, נחפש עוד קצת.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
16/01/2011 | 09:36
5
לצפיה ב-'יש לי יש לי יש לי'
יש לי יש לי יש לי
18/01/2011 | 22:51
1
23
ארז - 218 נכון?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אכן ואם זו בת?'
אכן ואם זו בת?
19/01/2011 | 07:39
6
לצפיה ב-'נכון, 271! התבלבלתי...'
נכון, 271! התבלבלתי...
16/01/2011 | 09:36
4
10
לצפיה ב-'אוי - נכון, 2.71 , פיספסתי את המשך השירשור'
אוי - נכון, 2.71 , פיספסתי את המשך השירשור
18/01/2011 | 22:55
4
לצפיה ב-'חפישנו וחיפשנו, ובסוף שאלנו את האינטרנט'
חפישנו וחיפשנו, ובסוף שאלנו את האינטרנט
19/01/2011 | 11:10
2
21
271- הכי טוב שמצאנו "ידנית" היה אירין, ומנוע גימטריה הציע לנו "אנדריאה", "אדריאנה", "נוריה", "סורה" ואם זה בן- "ירמיהו", "הראל יוחאי" וגם- "דרדסבא"
ל-272, שזה העיגול היותר נכון אם מסתפקים בשני מקומות אחרי הנקודה, אתם יכולים לנסות את "אדריאנו", "אריאני","טל ארבל, "נאוה ורד", "זוהרה טלי" וגם "צ'יפופו".

וסתם בשביל הכיף, חיפשתי גם את הספרות הראשונות של חתך הזהב - 1.618
161 נותן את אליען, סופיה, ציונה, עוזי חיים,ולנטינו.
162 מציע את בנימין וגם את "יוסף דב".
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'צ'יפופו איט איז '
צ'יפופו איט איז
19/01/2011 | 12:53
1
6
לצפיה ב-''
19/01/2011 | 17:17
2
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 10:15
3
לצפיה ב-''
19/01/2011 | 11:18
9
לא שזה יזכה עבורך בספר, אבל אנחנו לפחות אהבנו את הסיפור שלך
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'השמות של הילדים שלי:'
השמות של הילדים שלי:
10/01/2011 | 13:48
4
14
לצפיה ב-'שי'
שי
10/01/2011 | 13:51
13
אני גדלתי ללא אבא, ההורים שלי נפרדו עוד לפני שנולדתי עקב "רגליים קרות" של תורם הזרע (מבחינתי, לפחות )
אז יצא, שאמא שלי גידלה אותי עם דודה שלי, אחותה, שנשארה רווקה והיא הורה שלי לכל דבר.
כשנולדה שי, רציתי לקרוא לנכדה הראשונה שלהן על שמן. אבל לא רציתי את השם המפורש שלהן גם כי השמות דיי מיושני וגם כי - במי לבחור? אז החלטתי לצרף את שתי האותיות הראשונות של השם שלהן ויצא שי - שזו גם מתנה, ילדתי שבוע אחרי היומולדת של אמא שלי, ואני ילדה יחידה - אם אני לא אעשה אותן סבתות, אז מי?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'עדן-שרה'
עדן-שרה
10/01/2011 | 13:59
12
היתה לי דודה מדהימה שקראו לה שרה (לא זו מהסיפור על שי )

בגלל הסיפור המשפחתי שלי, היא מאוד דאגה לפנק אותי בתור ילדה והייתה ממש על תקן סבתא שלי. לפני כמעט שלוש שנים, בפסח, היא הפתיעה את כולנו והלכה לעולמה, שעתיים לפני צאת החג והיינו אמורים לבוא לבקר אותה בבית חולים, שם היתה מאושפזת עקב התקף אסטמה.

באותו הערב, אחרי ששמעתי שהיא נפטרה, הודעתי לבעלי שלא יבוא אלי בדרישות בעתיד הקרוב כי המשבר גדול מאוד. כמה ימים אחר כך החלטתי שדווקא זה הזמן להמשיך את החיים כפי שהיא היתה רוצה ואולי זה הזמן דווקא כן לנסות להיכנס להריון נוסף.

ביום שלאחר תום השבעה, כאשר כולם עלו להר המנוחות, אני נשארתי בבית כי קיבלתי מחזור. המחזור האחרון שלי לפני שנכנסתי להריון בעדן.

בכל תקופת ההריון שלה הרגשתי שדודה שרה איתי, מחזיקה אותי, תומכת בי. כשעשיתי את הבדיקה (בדיקת שתן, בקופת החולים), כשיצאתי מתא השירותים, היה לי חיזיון של הפנים שלה מחייכות אליי ואומרות לי 'מזל טוב'. בזמנים הכי קשים היא היתה דואגת לבוא אליי ולהרגיע אותי (היה לי הריון קשה, הריון בסיכון).

כשהילדה נולדה אמרתי לבעלי שיקרא לה איך שהוא רוצה, רק שיהיה לה שם שני, שרה. וכך היה.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אריאל'
אריאל
10/01/2011 | 14:06
1
12
בתקופת ההריון של אריאלי (שבא בהפתעה גמורה, כשעדן היתה רק בת 9 חודשים), הייתי בשני קורסים ששינו את חיי - ריפוי בתקשור ותקשור עם מלאכים. הרגשתי שהוא עשה איתי את הקורסים וגם עכשיו, יש לו מבט של 'מבין עניין'.
גם בהריון שלו הייתי בסיכון כי חשבו שהוא קטן מידיי ורצו להוציא אותו בכוח משבוע 36 - וגם הפעם הרגשתי את ההשגחה העליונה של המלאכים שדיברתי איתם בקורס ושל דודה שרה (היו לי כמה סימנים ממנה - ממש מצמררים).

טוב, הקטנצ'יק נולד והיה לי שבוע מאוד מעייף עד הברית ולא הצלחנו לדבר על שם בשבילו. בבוקר הברית, בשעה 9 עוד לא היה לנו שם. ואז נזכרתי, שכאשר הייתי מאושפזת בהדסה בהריון בסיכון, היה שם בקניון יריד רוחניות ונומרולוג אחד נתן לבעלי את כרטיס הביקור שלו ואמר לו שאם הוא יצטרך פעם משהו שיתקשר אליו. מיד חיפשנו את הכרטיס והתקשרנו. התברר שהאדם הזה גר כמה בתים ממני...
אחרי שניסינו אינספור שמות שחשבנו עליהם, בעלי ואני, אמרתי לו שלמדתי תקשור עם מלאכים ויש את המלאך אוריאל וגם שהגדולה שלי החליטה שצריך לקרוא לילד אוראל (כמו האח הקטן של החברה הכי טובה שלה בגן) ויש לה אינטואיציות שחבל"ז. אז הוא אמר שאם גם אני וגם הגדולה הולכות לאותו כיוון אפשר לנסות לצאת עם האותיות של השמות האלו והגענו לאריאל שזה גם מתאים כי הוא נולד במזל אריה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'רננה'
רננה
10/01/2011 | 14:34
4
14
רננה הגיחה לעולם אחרי שחיכינו לה שנתיים וחצי שכללו 2 הפלות. השמחה וההודיה לה' הייתה גדולה והיא מתבטאת בשמה- רננה.
רננה זו שירה והודיה. ויש לנו בהחלט על מה לשיר והלל. כי רננה היא ילדה בכורה שמהווה לנו מקור לגאווה גדולה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'רעות'
רעות
10/01/2011 | 15:32
2
12
עד אמצע ההריון לא ידענו איך לקרא לעוברית שגדלה בבטן,. אחרי שאם רננה היה כל כך ברור, זה פתאום היה מוזר.
ערב אחד בנסיעתינו חזרה מהרופא נשים, עלה לי בראש השם "רעות" ולפני שהספקתי לומר, בעלי אמר "אולי רעות?". הסתכלנו אחד על השני וידענו שזהו זה.
רעות נולדה בז' חשוון יום בו מתחילים לבקש בתפילה שהגשם ירד והתלבטנו לשנות לטליה או טל או משהו שיזכיר את המועד אבל לא, החלטנו רעות נשארת רעות. זה היה יום שישי ובשבת נשארתי בבית חולים וצחי הלך להגיד את השם בתפילה. במוצאי שבת לפני שאמרנו מה השם גם בת דודה שלי וגם אחותי אמרו לנו שהילדים שלהם אמרו שיקראו לה-רעות...

כשמה כן היא, מלאת רעות וחברות. קודם כל היא אחות מפרגנת ואוהבת לזו שמעליה וזו שמתחתיה בצורה מדהימה והשנה אנחנו מגלים גם עד כמה היא מדהימה עם החברות שלה.

אחרי שכבר נקראה בשמה, שמנו לב שגם שתיהן נקראות בריש וגם באותו צליל.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'רביד'
רביד
10/01/2011 | 15:37
1
13
כאן התחילה ההתלבטות, להמשיך את המסורת של הריש שלא התכוונו לה בכלל או לעצור כאן. מה גם שיש לנו סבא רבא (עד 120) שיש לו רק נינות וכולן מתחילות בריש (בחיי, אני לא ממציאה!).
אני דווקא רציתי עדי ובעלי לא התחבר ואז הוא בא עם השם רביד שיש לו משמעות דומה. התאהבתי מיד וכל העקרונות שעד כה דבקתי בהם נשברו (לא לקרא בשם שיכול להתאים ל2 המינים ולא לקרא בשם שאפשר לעוות), השם הזה היה כל כך מיוחד בעיניי ועם כל כך הרבה משמעות שהבנוט שזהו זה, נמצא שם לשלישית.
גם היא, כשמה כן היא-אוצר, תכשיט יקר מפז.
אחרי היסורי תופת שעברתי בסוף ההריון ואחרי (הצלקות הנפשיות עוד מגלידות לעיתן), הנחמה האנושית הקטנה שהיתה לי רביד. אמא שלי אומרת עד היום שהיא השתוממה על הטיפול המסור שהצלחתי להעניק לרביד למרות המצב והסבל שהייתי שרויה בו. ועד היום, רביד היא אוצר שאין לתאר במילים. מפתיע אותי עד כמה אנחנו מתלהבים ומתרגשים ממנה כאילו היא ילדה ראשונה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
19/01/2011 | 21:36
2
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 13:13
2
לצפיה ב-'השמות של קירן וקדם...'
השמות של קירן וקדם...
10/01/2011 | 15:08
10
43
קירן
גרנו בניו-יורק וידענו שהילד יוולד בארה"ב. רציתי משהו שקשור באור אבל ידעתי שזה לא יעבוד בארה"ב (OR...) ואז חיפשתי שמות די בטירוף עד שבמקרה מצאתי באחת מעשרות אתרי האינטרנט את קירן (KIRAN) שזה מונח אסטרונומי שנלקח מסנסקריט עתיקה  שמשמעותו היא אלומת אור בשמיים (STREAK OF LIGHT)  וממש אהבתי את הקרבה למונח קרן בעברית. פשוט מדהים איך כל התרבויות קרובות מבחינה פונטית. הרגשתי כאילו כל מה שרציתי שהשם יביע התנקז לשם הזה.
כמובן שכולם חשבו שנפלתי על הראש, אבל אני כבר ידעתי בוודאות גמורה ומתוך שלמות ברורה שזה ה-שם הנכון לילד הזה ואף אחד לא יזיז אותי ממנו.

קדם
קדם בעצם בחר את השם בעצמו. כחודשיים לפני שנכנסתי להריון ראיתי אותו בחלום (באותו זמן די התנגדתי לרעיון של עוד הריון - בדיוק סיימתי הנקה ממושכת של מעט שנתיים). הוא היה בחלום בן שנתיים - שלוש ומאוד דמה לאבא שלי כשהוא היה קטן. והוא אמר לי שהוא קדם. מעולם לא חשבתי על השם הזה כשם שבו אתן לאחד מילדי. (אני מאסכולת ה "עומר" "תומר" "תמיר" וכו') מהרגע הראשון שנכנסתי להריון קראתי לו קדם. לא חשבתי שזו בת לרגע. ידעתי שזה הוא, והוא באמת מאוד דומה לאבא שלי. כמו שחלמתי אותו.
היום אני מאוד אוהבת את השם הזה בעיני הוא מסמל אחדות בין עבר (קדום) לעתיד (קידמה) ומזרח (קדם).

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'שמות יפים עם משמעות מקסימה'
שמות יפים עם משמעות מקסימה
10/01/2011 | 15:39
208
לצפיה ב-'מקסים החלק עם החלום'
מקסים החלק עם החלום
10/01/2011 | 20:39
1
10
עשה לי צמרמורת.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' תודה לשתיכן.'
תודה לשתיכן.
11/01/2011 | 09:04
4
לצפיה ב-'ריגשת אותי מאוד '
ריגשת אותי מאוד
13/01/2011 | 09:47
5
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 12:13
6
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 12:51
5
לצפיה ב-' יפה...'
יפה...
18/01/2011 | 12:36
1
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 15:04
4
לצפיה ב-' שמות מקסימים!!'
שמות מקסימים!!
19/01/2011 | 13:32
5
לצפיה ב-'בחירת שם של הילד שלי - יוסי ילד בהזמנה'
בחירת שם של הילד שלי - יוסי ילד בהזמנה
10/01/2011 | 17:38
20
כשאבי זכרונו לברכה יוסף היה שמו  - נפטר. עברתי תקופה מאד קשה, הוא היה חסר לי מאד, ואני כל הזמן רק בכיתי ומאד התגעגעתי אליו. באותם זמנים , הייתה לי רק בת אחד והיא היתה בת 6 ולא רציתי יותר ילדים כי היה לי מאד קשה לגדל אותה. היא הייתה בכיינית ולא רצתה לאכול. אבל מה לעשות הגעגועים לאבי זכרונו לברכה הביאו אותי להחלטה .
אני חייבת להביא ילד לעולם , משהוא במקום האב שנפטר.
לכן נכנסתי להריון , בתקווה שזה יהיה ילד זכר ושאני יקרא יוסי .
ועוד ביקשתי מאלוהים - שהבן הזה יהיה בלונדיני עם עיניים כחולות.
וזה מה שקיבלתי.
ילד מקסים, יוסי שמו. בלונדיני עם עיניים כחולות כמו הים.
ואותו אני כל כך אוהבת.
הוא כל עולמי,  ומה אני לא יעשה בשבילו.
כי הוא ילד בהזמנה. ילד במקום האב שאיבדתי ושאליו אני כל כך מתגעגעת.
לכן בחרתי בשם הזה. והוא גם נולד סמוך ליום ההולדת  של אבי זכרונו לברכה - בטו בשבט.
ילד שלי יקר, ילד בהזמנה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הסיפור של אורי שלי'
הסיפור של אורי שלי
10/01/2011 | 18:13
16
29
הסיפור של אורי...
3 חודשים לפני שנכנסתי להריון עם אורי איבדתי בחודש שמיני תינוק....
אתן בטח מתארות לעצמכן כמה רציתי הריון נוסף....
קניתי בדיקת ביוץ שהראתה שהביוץ מתרחש בנר שני של חנוכה.... אורי נעשה  בחג האור...
והאיר לי קצת אור בקצה המנהרה אחרי חושך ארוךךךךךךךךךךך נוראי...
אורי = האור שלי שנעשה בחג האור.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מרגש... ואם אפשר לשאול'
מרגש... ואם אפשר לשאול
10/01/2011 | 19:56
2
17
מה הסיבה שההריון נגמר בחודש שמיני? (אם זה אישי מדי אני כמובן מבינה)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זה בסדר גמור'
זה בסדר גמור
10/01/2011 | 22:32
1
15
נתגלו מומים במספר כרומוזומים ונאלצתי להפסיקו בלידה שקטה :(
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
10/01/2011 | 23:52
1
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 15:43
2
לצפיה ב-' כולך אור אחד גדול!'
כולך אור אחד גדול!
17/01/2011 | 16:08
24
לצפיה ב-' לאורי ילד האור המקסים!'
לאורי ילד האור המקסים!
17/01/2011 | 16:26
2
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 16:47
2
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 17:45
2
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 21:41
2
לצפיה ב-'תודה לנשים הכי שונות בעולם!'
תודה לנשים הכי שונות בעולם!
17/01/2011 | 21:49
6
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 08:48
3
לצפיה ב-' '
18/01/2011 | 19:46
1
לצפיה ב-'לין סאן ניל'
לין סאן ניל
10/01/2011 | 12:59
1
16
את השמות של שלושת הילדים שלנו בחרנו לא במקרה. הם נבחרו טרם לידתם והושקעה בהם מחשבה רבה. הם מייחדים את האהבה שלנו בתוך שמותיהם.  
ליסה + ניסן  =  לין   /   סאן   /   ניל
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מקסים גם לי יש ילדה בשם ניל בת 24 מדהימה'
מקסים גם לי יש ילדה בשם ניל בת 24 מדהימה
11/01/2011 | 20:59
14
לצפיה ב-' האמת היא שהסיפור שלי לא כזה מיוחד או מעניין'
האמת היא שהסיפור שלי לא כזה מיוחד או מעניין
10/01/2011 | 18:42
15
31
אבל ממש ממש בא לי את הספר הזה

תמיד היה לי ברור שאני רוצה שלילדים שלי יהיו שני שמות.

את השם השני לא התקשיתי לבחור, ידעתי שאני רוצה שם מהתנ"ך (אל תשאלו למה, אני בכלל חילונית גמורה).
נזכרתי שלאבא שלי היה סבא שהוא מאד אהב- ניצול שואה שנפטר בשיבה טובה (לא הכרתי אותו), ידעתי שאבא שלי נורא רצה בן כדי לקרוא לו על שם הסבא שלו אך רצה הגורל ונולדו לאבא שלי רק בנות, החלטתי שהשם השני יהיה על שם אותו סבא שמואל
בנוסף השם היה בעל משמעות וגם הצטלצל לי טוב, שני דברים שחשובים לי.
בעלי (דאז) לא התנגד כי זה גם השם של אביו, לא ספרנו לאף אחד את השם עד לרגע של הברית, אבא שלי שהיה הסנדק התרגש עד דמעות.

השם הראשון היה קצת יותר בעייתי.
מאז ומתמיד אהבתי שמות מיוחדים, לא מוזרים מידי (הכל בעיני המתבונן כמובן) אבל גם לא שמות ששומעים בכל מקום.
רציתי שהשם לא יהיה קצר מידי (מעל 2 אותיות) וגם לא ארוך מידי.
שהצליל יהיה לי נעים לאוזן (בלי ח' ור' ).
שיהיה לשם משמעות כלשהי.
והדבר שהיה לי הכי חשוב (וגם הכי קשה ליישום) - למצוא שם שאין לאף אחד שאני מכירה: לא משפחה רחוקה, לא חברים רחוקים, לא אנשים שהכרתי בילדות, לא אנשים שראיתי בטלויזיה,לא אנשים ששמעתי עליהם ממשהו ששמע ממשהו ששמע ממשהו בקיצור הבנתם את הרעיון,שום שם שיזכיר לי ו\או יתן לי אסוציאציה לגבי מישהו.
אז אחרי שידעתי שיש לי בן זכר פניתי לכל מיני ספרים ואתרי שמות (כמו למשל "אשף השמות") ופשוט בלי להתייאש עברתי במשך כמה ימים שם שם (היה לי הרבה זמן פנוי בהריון)
בסביבות חודש שישי (אם אני לא טועה) מצאתי את השם המושלם!
התאים לשם משפחה, היו בו 4 אותיות, הצליל היה נעים, היתה לו משמעות שאהבתי מאד וכמו שאמרתי הכי חשוב- מעולם לא שמעתי על השם הזה לפני כן!!!! (כמובן שאחרי שהוא נולד פתאום התחלתי לשמוע את השם הזה יותר ויותר (בתכנית ריאלטי, בסופר פארם, כאן בפורום וכו', האמת היא שזה כבר לא שינה לי כי זה כבר היה אחרי ובכל מקרה זה עדיין לא שם ששומעים בכל פינה).
כשהילד נולד זה היה בפורים (שבועיים וחצי אחרי התל"ם) ופתאום נורא היה בא לי לקרוא לו גיל, שם שתמיד אהבתי וממש הסתדר לי עם השמחה של פורים ושל הלידה, בעלי (דאז) לא ממש התלהב מהרעיון, הוא לא שלל אלא פשוט אמר שכבר התרגלנו לקרוא לו כמה חודשי הריון בשם שמצאתי ושהוא מאד אוהב את השם אז מיותר פתאום להחליט על "גיל", התלבטתי קצת ובגלל שידעתי שאני בחורה לא החלטית ושאני עוד יכולה להתחבט עם השם שנים החלטתי לזרום עם השם המקורי.

מודה שבשנה הראשונה (ואולי גם אחרי) עוד חשבתי לי מידי פעם שאולי לא בחרתי בשם הנכון, היום אני יודעת שהוא הכי ליעד שיש
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'דוקא סיפור מיוחד '
דוקא סיפור מיוחד
10/01/2011 | 19:59
1
13
גם אני רוצה את הספר.. אבל לי באמת אין סיפור מיוחד..

בעסה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' אז תמציאי משהו'
אז תמציאי משהו
10/01/2011 | 20:47
14
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 12:57
2
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 12:59
5
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 13:19
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 15:01
1
5
בשבילי הוא תמיד יהיה "בראד פיט ג'וניור"
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 15:44
9
בשבילי תמיד תהיי הפיליפינית היפה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 21:51
4
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 22:00
2
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 07:17
2
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 21:52
4
לצפיה ב-'איך בחרנו לה שם'
איך בחרנו לה שם
10/01/2011 | 22:04
14

רצינו להביא ילד ותוך חודש וחצי של ניסיון אלוהים נתן לנו את ליאל -לי אל (אלוהים נתן לי)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הסיפור של התאומים שלי...'
הסיפור של התאומים שלי...
11/01/2011 | 07:03
16
בשבוע 22 בבדיקת סקירת מערכות אמר הרופא שיש בעיה בהתפתחות של אחד העוברים. מכאן הכל התחיל. בכל בדיקה אמרו שישנה בעיה והמליצו בין השורות על הפלה של אחד התאומים.
נרשנו לוועדה להפלה ומרוב הלחץ, הבכי והכאב הגדול היו לי צירים בשבוע 28 ומאז הייתי מאוושפזת עד הלידה. עשיתי דיקור מי שפיר והייתי תחת מעקב צמוד בבית חולים עד הלידה - כמובן שלא הפלתי.
קראנו לתאום רום=שיא. רום התאום שיצא ראשון.... והוא שיא השיאים אחרי מה שעברתי בהריון. התאומים הם השיא והאהבה הכי גדולה שלי....

(הסיפור ארוך אך לא ארחיב כדי לא לשעמם (:)

תודה ....
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הסיפור שלנו'
הסיפור שלנו
11/01/2011 | 08:03
22
על השם של הבכור, בעל החליט עוד לפני שפגש אותי.
בהריון השני החלטתי ש"תורי" לבחור שם.  לאחר שגילינו שיש לי בת, חיפשתי שם והיו לי כמה קריטריונים.
היה לי חשוב שזה לא יהיה ע"ש אבא שלו או אמא שלי.
מכיוון שזו בת חיפשתי שם מעצים, של מנהיגה שיעזור לה לסלול את דרכה בחיים.
שללתי שמות של פרחים /ציפורים וכו'.

בסוף מצאתי נסיכה, בת של מלך, שהעיזה למרוד באביה ולהמרות את פיו כדי לתמוך באהובה ולמלט את נפשו מפני אביה.
החלטתי לקרוא לה מיכל. והיא אכן כזו- עומדת על שלה, לא מוותרת. הדברים צריכים להיות בדרך שלה, על פי הבנתה.
זה לא קל לגדל ילדה כזו, אבל בטוחני כאשר תהיה גדולה תהיה לה אג'נדה משלה לחיים שתקדם אותה ותעזור לה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ברק'
ברק
11/01/2011 | 08:57
2
16
בזמן ההריון הלכו והתגבשו מס' שמות ששנינו הסכמנו עליהם, ואמרנו, שכשיגיע- נחליט.
בשבוע 34 הרופא בבדיקה שגרתית לא הצליח לראות כ"כ טוב באולטרא סאונד במרפאה וביקש שאקפוץ למיון נשים שיבדקו שם. הלכתי שאננה לגמרי, אפילו שלחתי את בעלי לעבודה בהנחה שזו סתם בדיקה שגרתית, אך בסיומה הודיעו לי שמכניסים אותי מיידית לחדר ניתוח ומיילדים אותי. כמובן שבעלי הוקפץ חזרה ואפילו הורשה להכנס איתי לניתוח, ומשם רץ אחרי האינקובטור עם הפצפון שלנו ישר לפגיה.
אני נשארתי להתאוששות, וכשבעלי חזר אליי אחרי כמה שעות, עוד לפני שאפילו ראיתי את הפצפון (שנולד 1.700!), הסתכלנו אחד על השני ואמרנו- הגיע כמו ברק...
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
19/01/2011 | 14:22
1
6
איך אפשר לא להצביע לברקי ?!?!?!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
20/01/2011 | 09:59
5
לצפיה ב-'"תני לו שם שיהיה לו מקום בעולם"'
"תני לו שם שיהיה לו מקום בעולם"
11/01/2011 | 09:09
49
31
הרצון תלילד משלי היה חזק מכל דבר אחר
חזק אפילו במחיר חיי שלי.
נכנסו להריון מהפרייה
בטרא לא תקינה אין עוברים ברחם הרופא אמר - "להפסיק את ההריון" לא הסכמתי בשום פנים....
3 עוברים השתרשו אחד מחוץ לרחם שניים בפנים גילו אותם בשבוע 8 וקצת.
ידעתי שהתינוק השלישי הלך... היה לנו מזל שהוא נספג לבד ולא היה צריך התערבות....(מצחיק כשאני חושבת על ההמשך)
בשבוע 10 נפל אחד התאומים וגרם להיפרדות שיליה
עובר אחד גיבור קטן לגילו עם דופק חלש נשאר בפנים והיפרדות שיליה הולכת וגדלה
הרגשתי רע מאוד , הקאות קשות, רעד וערפול מוחלט , כאבים קשים פילחו את הבטן שוב ושוב דימומים לרוב... הרופא אמר - צריך להפסיק את ההריון הזה הוא לא תקין ומשהו איתך לא בסדר אני רק לא יודע מה ...

לא הסכמתי בשום אופן

מאושפזת מחוברת לעירוים הסתכלתי לשמיים והתפללתי - אל תיקח את ילדי ממני ופתאום היתה לי הרגשה שאני צריכה לתת לו שם מהר מיד כדי שיהיה לו מקום בעולם שהמקום שלו יחכה לו
נדבי.

נדבי היה תינוק של אנתן לשום עובדה חריגה להפריע לו.
בשבוע 18 כבר לא יכולתי ללכת יותר הכאבים הרגו אותי רזיתי המון
בשבוע 19 התמוטטתי בבית עם הקאות דמיות
אמבולנס לבית חולים אני כבר צורחת מכאבים ומאבדת הכרה לסרוגין
אבל ידעתי דבר אחד
אני לא מוותרת על נדבי יש לו שם יש לו מקום בעולם
ניתוח חירום
חסימת מעיים לאישה בהריון עם עובר בבטן שבוע 19
אני צרחתי על הרופא "התינוק שלי? מה איתו?
מוכרחים להפסיק את ההריון את תמותי , תעשי אחר...
הם נאלצו לקשור אותי שלא אברח מחדר הניתוח
לא הסכמתי לקבל שום תרופה עד שהמנתח יכנס - הכאבים היו איומים
כשהגיע המנתח תפסתי לו את היד ואמרתי לו "אם נדבי שלי ימות בניתוח אני אתאבד לא תקבלו את הילד שלי תציל אותו תציל אותו.
הורדמתי נותחתי
התעוררתי ב 1 בלילה במחקלה שקטה חדר לבד חושך כולי צינורות איש לא היה בחדר
ניסיתי להגיע ללחצן המצוקה אבל לא יכולתי להזיז את היד שלי היא היתה עם 2 עירוים בכלל לאיכולתי לזוז מרוב כאבים ואסור לת משככי כאבים לאישה בהריון...
30 תפרים לאורך הבטן חבושה...
צמאה
ומבוהלת
הילד הילד...
עצמתי את העיניים וביקשתי מנדבי, חומד, אמא פה, תגיד לי שאתה בסדר , תעשה משהו שאני אדע נדבי, יש לך שם ומקום בעולם
ואז
בעיטה
פעם ראשונה, שבוע 19, על תפרים, נדבי יודע שהוא בסדר ושאמא פה
ובלילה הזה נכרתה ברית בינינו לבין אלוהים אני נדב ואלוהים
שהוא יחיה
שהוא יבוא איתי הביתה בריא ושלם
ההחלמה היתה נוראה כאבים קשים, בטן שממשיכה לגדול על תפרים, הקאות חוזרות, גוף שקורס..
ונדב לא נתן לעובדות להפריע לו
נס רפואי
היו צירים קשים ודימומים , גרתי בבית החולים
היו שולחים מתמחים לבדוק אם יש דופק עדיין, הבכירים לא יכולו להסתכל לי בעיניים להגיד מצטערים אין תינוק
אבל אני הייתי עם נדבי בקשר על הזמן הוא הודיע לי שהוא בסדר.
בשבוע 33 חזרנו הביתה
שבוע אחר כך אני מתעוררת בהרגשה משונה
לא כואב
אבל שונה
נדב בעט אבל זה לא היה רגיל
משהו לא היה בסדר אני ידעתי
בעלי צחק עלי אמר שאני משוגעת כב רוהלך לעבודה
אני הלכתי לביתה חולים,
נכנסתי למיון יולדות כולם כבר הכירו אותי
הגיע רופא בכיר מיד
בודק....
מותק ירדו המיים מזמן כבר אין מיים כמעט בכלל וחום גבוה
מיד חדר ניתוח
אני לא הסכמתי שוב ניתוח
בתוך כל הדרמה נדבי שמח מאוד אין שום בעיה אית ו והלכנו ללידה רגילה
17 שעות בחדר לידה
שעתיים תינוק תקוע בתעלת לידה ואין מיילדת בסביבה
הרופא הלך לישון
הם צעקו עלי ללחוץ מידי שעה
לא זז כלום
לא ידענו אבל הרחם כבר נקרע
רופא ערני שהגיע מוקדם בוקר קלט שהמצב קשה
קיסרי חירום
ונדב אחד מקסים עם 6 אצבעות ביד ימין נולד
אצבע אלוהים שמרה עליו
נתנו לו שם
זה החזיק אותו חי.

נדבי כבר בן 6 שנים , בשנה הבאה ילך לכיתה א'
ויש לו המון מקום בעולם

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'והחזרתי נשמה יהודית הביתה'
והחזרתי נשמה יהודית הביתה
11/01/2011 | 09:16
10
21
הילד השני שלי נולד באמצעות פונדקאית כי כבר לא היה רחם אחרי הלידה הנוראה ההיא.
הנזק היה כל כך גדול בגוף שלי שכבר אי אפשר היה לעשות טיפולים והיינו  צריכים גם תרומת ביציות

אז מצאנו פונדקאית מקסימה ונסענו לקייב.
ההחזרה היתה בבוקר. היא הלכה לנוח אבל לי היתה משימה.

נסעתי לבאבי יאר .
אתר הרצח הכי גדול באוקראינה, חשבתי שזה יהיה ביע ראפל וחבוי אבל זה היה במרכז העיר ממש כמו כיכר מלכי ישראל של קבר ענקי.
היה שלג עד גובה הירך
ובור ענק מעוגל ומתפתל בגובה של 10 קומות.
הייתי מזועזעת
ירדתי ברגל בשלג לבור הענק
עמדתי באמצע
עצמתי את העיניים וכאילו שמעתי הכל
את הצרחות את היריות, ילד שצועק אמא ובכי נורא של אמהות
עמדתי ורעדתי
ידעתי שמתחת לרגליים שלי יש נשמות של ילדים שצריכים לבוא הביתה
כרעתי את הבירכיים בשלג ואמרתי בקול רם
נועם ישראל בוא הביתה תחזור הביתה
נתתי שם לעובר שהחזירו לרחם של איש זרה אחרת בשביל שהנשמה שלו תבוא אלי
3 עוברים החזירו לי פעם
אחד נותר
איפה הילדים שלי?
ידעתי שזה יהיה בן , לא יודעת להסביר
נועם ישראל
נועם ישראל היה עובר רגוע ושמח
נועם ישראל נולד בלידה רגילה ומהירה בשבוע 37 וחצי, וחייך כמעט מיומו הראשון מלא אור ושמחה וצחוק
נועם ישראל שלנו בן שנתיים וחצי כבר
עושה לנו מסיבות תופים ושירים וריקודים
ומחכה לתינוק הבא שלנו
הםע זו תהיה בת.
עושד שבועיים אני צריכה לתת לה שם
כדי שיהיה לה מקום בעולם
כמו לכל הילדים שמחכים להיולד לכל הנשים שמחכות ונלחמות
בכל דרך
ויבואו הביתה בריאים ושלמים
אמן.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מדהים... פשוט מדהים. כמה אהבה יש בך.'
מדהים... פשוט מדהים. כמה אהבה יש בך.
11/01/2011 | 12:54
10
אשרי ילדייך שיש להם אותך, ואשרייך שיש לך את ילדייך.
טוב לדעת שיש אישה כמוך בעולם.
תודה שכתבת
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ממש התרגשתי לשמוע בעזרת השם שהבת החדשה'
ממש התרגשתי לשמוע בעזרת השם שהבת החדשה
11/01/2011 | 17:18
8
שלכם תגיע בשלום ושתתנו לה שם ראוי וטוב ולכולכם המון המון בריאות ! את נשמעת אמא ואשה נפלאה !!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'וואו, ריגשת אותי עד דמעות.'
וואו, ריגשת אותי עד דמעות.
11/01/2011 | 22:13
7
לצפיה ב-'אני קוראת ובוכה.'
אני קוראת ובוכה.
12/01/2011 | 15:11
9
כמה כוח יש לך ואיזו זכות יש לילדים שלך.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'וואו! איזה סיפור!!!'
וואו! איזה סיפור!!!
13/01/2011 | 11:27
3
איזה אומץ ונחישות!
את מדהימה! אין לי מילים!

כמעט קיפחת את חייך ולא ויתרת!

מאחלת לך את כל האושר והאהבה בעולם.
תזכי לנחת מגידול ילדיך והמון המון בריאות!
אני רואה כאן אישה גדולה, שבוחרת בחיים ובשמחה! על אף כל מה שעברה ואיבדה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'וואו איזו אישה חזקה ועוצמתית'
וואו איזו אישה חזקה ועוצמתית
13/01/2011 | 15:42
7

כמה עברת... איזה סיפור כל כך מרגש
כולי מצומררת...
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'איזו אישה גיבורה!!! סיפור מדהים!!'
איזו אישה גיבורה!!! סיפור מדהים!!
15/01/2011 | 15:49
2
ואני בטוחה שילדייך מדהימים ואת רווה מהם הרבה נחת.
נראה גם שאת מאוד רוחנית, יש לך קשר עם קבלה או שהקשר שלך עם נשמות אינטואיטיבי?
כל הכבוד לך מאחלת לך מזל ואושר
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הרגת אותי... לא נשמתי... תהיו בריאים אמן !!!'
הרגת אותי... לא נשמתי... תהיו בריאים אמן !!!
17/01/2011 | 00:29
6
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 13:04
3
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 19:12
1
לצפיה ב-'וואו'
וואו
11/01/2011 | 09:40
2
לצפיה ב-' איזה סיפורים...מרגש...~'
איזה סיפורים...מרגש...~
11/01/2011 | 09:54
5
לצפיה ב-'וואו איזה סיפורים'
וואו איזה סיפורים
11/01/2011 | 10:42
1
10
ריגשת
ואם אפשר שאלה- בכל הבדיקות שעברת עם נדבי לא ראו שיש שש אצבעות או שידעתם?
לחברה שלי יש תאומים והבת נולדה עם שש אצבעות, למרות כל הבדיקות שעושים (במיוחד בהריון תאומים) אף אחד לא ראה את זה עד הלידה.
ועוד שאלה (את לא חייבת לענות אם זה חטטני מידי) השארתם את האצבע הנוספת?
הבת של חברה שלי עברה ניתוח להסרה , יש לי הרגשה שאתם השארתם בגלל מה שרשמת על "אצבע אלוהים שמרה עליו"
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'בסקירת המערכות בודקים רק מפרק ראשון'
בסקירת המערכות בודקים רק מפרק ראשון
11/01/2011 | 13:18
11
של אצבעות וברוב המקרים אצבע שישית ואצבע חמישית הן על אותו מפרק ראשון מאוד קל לפספס זאת.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'וואו איזה עוצמות יש לכם'
וואו איזה עוצמות יש לכם
11/01/2011 | 11:44
4
הסיפורים שלך כל כך מרגשים, איך את מרגישה את הילדים ונלחמת עליהם.
שתמשיכי להנות מהם
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'וואו איזה סיפור'
וואו איזה סיפור
11/01/2011 | 13:28
2
אני יושבת ודומעת פה
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'וואו רציתי לכתוב סיפור משלי אבל לך בהחלט מגיע'
וואו רציתי לכתוב סיפור משלי אבל לך בהחלט מגיע
11/01/2011 | 13:56
6
הפרס!!!

אני בעבודה עם דמעות מרוב התרגשות!
כל הכבוד לך על מה שעברת ועדיין לא התייאשת. אני בהחלט מצביעה לך!!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'וואי, כמה צימררת אותי....'
וואי, כמה צימררת אותי....
11/01/2011 | 14:28
4
איזה סיפור...
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'וואו! אני יושבת פה ובוכה!'
וואו! אני יושבת פה ובוכה!
11/01/2011 | 15:43
2
איזה סיפור מדהים!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ווואו מצדיעה לך אמא יקרה'
ווואו מצדיעה לך אמא יקרה
11/01/2011 | 18:42
1
לצפיה ב-'וואו. תודה על השיתוף. בהחלט נותן'
וואו. תודה על השיתוף. בהחלט נותן
12/01/2011 | 06:54
3
פרספקטיבה נוספת לחיים.

מגיע לך לזכות!!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'איזה סיפור מרגש ומקסים'
איזה סיפור מרגש ומקסים
12/01/2011 | 09:12
2
שיהיה לכם המון בריאות ואושר גדול!!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'סיפור מדהים.'
סיפור מדהים.
16/01/2011 | 00:31
2
כל הכבוד לך על החוסן הנפשי להתמודד עם כל זה. שמחה איתך על נדב המדהים שלך.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 13:03
3
לצפיה ב-' מגיע לך לזכות!!'
מגיע לך לזכות!!
17/01/2011 | 15:17
2
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 15:32
2
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 16:05
1
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 16:32
3
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 19:11
2
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 20:58
2

מאחלת לכם את כל הטוב שבעולם.
שתזכי לגדל אותם בנחת בשלווה ובקלות.
והכי חשוב בבריאות.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 22:38
1
פשוט לא יאומן מה שעברת.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' ללא צורך במילים'
ללא צורך במילים
18/01/2011 | 07:45
4
לצפיה ב-'איזה סיפור מרגש, אני יושבת ובוכה כאן'
איזה סיפור מרגש, אני יושבת ובוכה כאן
18/01/2011 | 08:24
5
במשרד

אין ספק שאת בן אדם מיוחד
ואילו תעצומות נפש
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 09:45
1
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 10:16
2
לצפיה ב-' נראה לי שזכית כבר...'
נראה לי שזכית כבר...
18/01/2011 | 10:26
4
גם בשאיפה הגדולה שלך  - נדבי וגם באומץ לב ויכולת סבל בלתי אנושיים!! מורידה את הכובע בפניך...
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' מרגש בטירוף!'
מרגש בטירוף!
18/01/2011 | 11:51
2
המון הצלחה בכיתה א!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'מדהימה...'
מדהימה...
18/01/2011 | 12:44
2
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 17:34
2
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 19:48
3
לצפיה ב-'מרגש מאוד... '
מרגש מאוד...
19/01/2011 | 00:29
1
4
לצפיה ב-''
20/01/2011 | 13:29
4
לצפיה ב-' על כזה סיפור מגיעה לך סיפרייה לא ספר'
על כזה סיפור מגיעה לך סיפרייה לא ספר
19/01/2011 | 13:01
2
לצפיה ב-''
19/01/2011 | 21:27
1
לצפיה ב-''
20/01/2011 | 03:33
4
לצפיה ב-'וואו איזה סיפורים'
וואו איזה סיפורים
20/01/2011 | 10:01
2
אני לא מצליחה לעצור את הדמעות, מדהים מדהים מדהים
את בהחלט אישה מדהימה ובע"ה בת
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'השם של הבת שלי'
השם של הבת שלי
11/01/2011 | 09:19
35
29
הוא ניב, עוד לפני שהייתי בכלל בהריון, ידעתי שתהיה לי בת בכורה ואפילו היה לי שם עבורה אבל הבעל לא כל כך הסכים,או יותר מדוייק העדיף שלא, אז התחלנו לחפש שם אחר.
עברנו כמעט כל שם אפשרי ולא הצלחנו למצוא לה שם, לא כל כך התחברנו לשמות התנכיים או עבריים ומה שאהבתי בעלי לא אהב ולהיפך.
בחודש שביעי בערך, התקשרנו לאחל חג מולד שמח או חג הודיה שמח לחברה אירית שלנו, שצחקה איתנו ואמרה שאנחנו צריכים לקרוא לבת שלנו על שמה,אבל קוראים לה אימר ( שם מהמיתולוגיה האירית וזה מאוד נפוץ היות וזו מדינה קתולית כמעט לכולם יש שמות מובססי אגדה כלשהיא ) ואין מצב שאקרא ככה לבת שלי, כן ?  אז צחקנו ואמרנו שפה בארץ זה לא יתפוס , אבל מה, לאחותה קוראים ניב (Niamh) והמשמעות של השם היא קורנת , מקרינה אור בהיר ועל פי האגדה האירית, היא הייתה מלכת עולם הנצח, האשה היפה בתבל.
באותה שניה הסתכלנו  בעלי ואני האחד על השני והחלטנו שנקרא לה ניב.
בדיוק כשמה, הילדה הזו לא מפסיקה לחייך והחיוך שלה מאיר חדר שלם באור יקרות.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'איזה הסבר מקסים'
איזה הסבר מקסים
11/01/2011 | 11:58
1
8
לצפיה ב-''
11/01/2011 | 12:09
4
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 20:09
2
שם מקסים לילדה מהממממממממממממממממממת
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 20:13
3
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 20:19
5
לצפיה ב-'אהבתי מאוד!!!'
אהבתי מאוד!!!
17/01/2011 | 20:21
4
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 20:40
4
לצפיה ב-' זוכרת שסיפרת אתזה.'
זוכרת שסיפרת אתזה.
17/01/2011 | 21:00
4
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 21:12
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 21:19
4
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 21:21
2
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 21:27
3
לצפיה ב-'איזה מרגש!'
איזה מרגש!
17/01/2011 | 22:09
6
אף פעם לא ידעתי שזה שם מתוך אגדה אירית, שם פשוט מדהים ונראה כי הילדה גם כזו!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 22:13
3
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 22:36
1
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 23:07
3
שרופה על הילה המהממת הזאת!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ניב'
ניב
18/01/2011 | 00:05
3
שם מקסים לילדה מקסימה .היא באמת קורנת אושר
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 08:13
לצפיה ב-' היא מהממת!!!'
היא מהממת!!!
18/01/2011 | 12:00
3
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
18/01/2011 | 12:28
4
לצפיה ב-''
19/01/2011 | 00:30
3
לצפיה ב-''
20/01/2011 | 13:20
2
לצפיה ב-'נעים מאוד, בקרוב אני יוצאת לאור :)'
נעים מאוד, בקרוב אני יוצאת לאור :)
11/01/2011 | 09:25
1
15
אמא שלי, עברה טפולי פוריות שלוש שנים, שלוש זה מספר מזל כי בסופם אני יוצאת לאור, האמת נשאר לי עוד פחות מחודש לחיות ברחם אבל כבר יש לי שם, אפילו שניים. סבתא שלי (אמא של אבא) לא שאלה אף אחד ובאמת מה הטעם להתווכח איתה, כשהיא אומרת משהו, היא לא מקשיבה לאחרים, היא החליטה שהשם שלי יהיה קתרין, כמו הסופרת האהובה עליה. אמא שלי - אליענה, חושבת שקתרין היא סופת טורנדו "קטרינה" ושאני אהיה כמו סופה ביום חמים, האמת אני עוד לא החלטתי מי אני אהיה, אמא של אמא רוצה שנוסיף שם נוסף "רוס" שזה ורד בעברית, וככה השם שלי יהיה קתרין רוס, נראה לי שהם בונים שאני אהיה סופרת כי עם שם כזה אין מצב שאני אהיה משהו אחר. בעצם... הורי בכלל לא בחרו את השם, אבל להתווכח עם החמות והאמא של הכלה, זה בזבוז זמן, בכל זאת אני הנכדה הראשונה שלהם. אז שיהנו :)
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'איזה סיפור חמוד. גם אצלנו החמות בוחרת '
איזה סיפור חמוד. גם אצלנו החמות בוחרת
12/01/2011 | 03:38
4
לצפיה ב-'עפ"י סקר מדגמי של 25 מזכירות החברה '
עפ"י סקר מדגמי של 25 מזכירות החברה
10/01/2011 | 22:42
1
12
זה היה פשוט ביצעתי סקר מדגמי בקרב 25 מזכירות החברה אשר בה אני עובד באמצעות האימייל הפנימי וזאת בבחירת השם הכי מתאים לתינוקת שלי שבדרך והתוצאה היתה מדהימה ש- 80 אחוז מקרב המזכירות בחרו בשם - ליאן......
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
11/01/2011 | 13:18
3
לצפיה ב-'הסיפור שלי עם גל '
הסיפור שלי עם גל
11/01/2011 | 10:55
3
23
בערך כשהייתי בת 8 אמא שלי סיפרה לי שבעצם היו אמורים לקרוא לי גל ולא רתם.
העניין הוא ששבועיים לפני נולד גל אחר בקיבוץ ואמא שלי לא רצתה לקרוא לי בשם שכבר קיים בקיבוץ, זה גם לא היה מקובל.
באותו רגע, בגיל 8, החלטתי שאני אקרא לילדה הראשונה שלי גל, שם שמאוד מצא חן בעיני (גל ברק - זה שם של טייסת)
כשהייתי בהריון ונודע לי שיש לי בן בבטן רציתי לבחור שם אחר כדי לשמור את השם "גל" לבת, אבל לא הצלחתי להיצמד לאף שם אחר. זה כנראה היה מושרש חזק מדי.
כל ההריון קראתי לו גל (ביני ובין עצמי) וכך גל קיבל את השם שלו.

עם אלה כבר היה לי הרבה יותר מסובך כי את השם של גל סחבתי איתי 18 שנה ופתאום הייתי צריכה להתחבר לשם חדש. כל ההריון אלה היתה מיה ורק בחודש האחרון חשבתי פתאום על אלה, והחלטתי שאחרי שהיא תיוולד אני אסתכל עליה ואחליט. אחרי שהיא נולדה לא ידעתי מה להחליט. יום אחרי הלידה אמא שלי הביאה איתה את גל לבי"ח ואמרה לי - "עכשיו את חייבת להחליט, ברגע זה, כדי שגל לא יקרא לה "התינוקת", וכך היה, בחרתי את השם שעלה אינטואיטיבית באותו רגע - אלה.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
19/01/2011 | 21:34
2
5
לצפיה ב-'וואו, תודה! לא חשבתי שמישהו יתיחס '
וואו, תודה! לא חשבתי שמישהו יתיחס
19/01/2011 | 23:53
1
4
לצפיה ב-'אהבתי את הסיפור'
אהבתי את הסיפור
20/01/2011 | 10:00
5
מקסים שקראת לבן שלך בשם שחשבו לקרוא לך, וכ"כ מוכר עניין הקיבוץ ותפיסת השם
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'השם של הקטנה נבחר על ידי אחיה'
השם של הקטנה נבחר על ידי אחיה
11/01/2011 | 11:09
11
אני בהתחלה רציתי לקרוא בשם "לאה", למרות שכולם חשבו שזה נורא מיושן, אבל כל כך אהבתי את הדמות בספר של אניטה דיאמנט, אחר כך נורא רציתילקרוא לה בשם "לילי", אבל מבחינת קבלה אמרו לי שזה שם רע. אני עדיין אוהבת את השני השמות אבל בעלי היה התנגד נחרוצות.
בסוף שאלנו את הקטן שלנו איך לקרוא לאחות והוא אמר "מיכל" כי כך קראו  לילדה שהוא אהב לשחק איתה בגינה.
הוא היה עקבי מאוד למשך כמה חודשים וכל הזמן "מיכל, תקראו לה מיכל!"
כשהיא נולדה זה היה כבר ברור שהיא לגמרי מיכלי.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הבת שלי הודיה שרה - בת יחידה'
הבת שלי הודיה שרה - בת יחידה
11/01/2011 | 11:41
21
תמיד ידעתי כשיהיה לי בת אקרא לה הודיה - תמיד נורא אהבתי את השם הזה. לא חשבתי שייקח לי ולבעלי 7 שנים לזכות לחבק תינוק, חשבתי שזה אף פעם לא יקרה. חיכינו שנה שלמה לפני שהתחלנו לנסות להרות ולא חשבתי שיהיו לי בעיות. אף על פי שיש לי שחלות פוליציסטיות לא ידעתי עד כמה זה יפגע ביכולת שלנו להרות או להביא ילד לעולם. אחר שעברתי 7 סבובים של IVF הצלחתי להכנס להריון ותמיד בראש שלי היה לי את השם הזה - הודיה - אם זה בת. ידעתי כבר במהלך ההריון שזו בת אז לא כל כך התלבטתי איך נקרא לה. בשבוע ה-17 היתי מאושפזת לשבוע עקב חשש להרעלת הריון, תודה לאל זה היה רק התייבשות והכל המשיך כרגיל. קבעו לי תאריך לניתוח קיסרי בשבוע ה-38 בגלל סיבות בריאותיות וילדתי את הבת שלי ביום הזכרון ולא כל כך התלהבתי מזה - חשבתי לעצמי איזה יום הולדת עצוב תהיה לה אבל מה הסתבר שבשנת 2007 ה' באייר שאז היה יום הזיכרון היה באמת יום העצמאות - והודיה הייתה שם ממש מתאים להודות לה' על המתנה הנפלאה שקבלנו וגם שהיא נולדה ביום העצמאות שזה הודיה מסוג אחר על המדינה שלנו. אני לא ישראלית, אני נולדתי בארצות הברית ועלית לארץ עם המשפחה שלי בגיל 13 והידיעה שהבת שלי נולדה כישראלית ביום העצמאות הוא דבר ממש מרגש עבורי.
שרה הייתה שמה של סבתא של בעלי שנפטרה ממש לפני שהצלחתי להכנס להריון של הבת שלי אז הוספנו לבת שלי שם שני.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'השם של ניתאי- ילד יחיד ומיוחד'
השם של ניתאי- ילד יחיד ומיוחד
11/01/2011 | 12:07
3
48
שנה ויומיים לפני שניתאי נולד חלמתי את שמו.
מכיוון שאני לא מכירה אף אחד עם השם הזה ומה פירושו- יום למחרת בדקתי את פירושו באינטרנט.
כלל עוד לא הייתי בהריון ושיתפתי את בעלי ואמרנו שאם אי פעם יהיה לנו בן- זה יהיה שמו.
ניתאי- שם של אדם מיוחד מפרקי אבות, שקרא לכולם ללכת עם הטוב ולהתרחק מהרע....
אהבתי נורא את הפירוש ודרך ההתגלגלות על הלשון- אז הדפסתי והדבקתי ליומן (ב.11.4.08)
בידיוק שנה (ויומיים) לאחר מכן, ניתאי נולד.

והשם הזה כ"כ הוא!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'שם מיוחד, פעם ראשונה שאני שומעת...'
שם מיוחד, פעם ראשונה שאני שומעת...
11/01/2011 | 14:37
2
לצפיה ב-'אני מכירה עוד ילד מקסים בשם הזה'
אני מכירה עוד ילד מקסים בשם הזה
12/01/2011 | 09:13
5
לצפיה ב-'ניתאי הארבלי בחירה מצוינת '
ניתאי הארבלי בחירה מצוינת
16/01/2011 | 09:51
11
שמו של אחי הגדול (כבר בן 30)... הייתי מוכרחה להגיב, למרות שאינני מכאן
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'רעות'
רעות
11/01/2011 | 12:47
13
בעלי ואני תמיד רצינו שם מקורי של הארץ לא כל החדשניים למינהם.
עוד לפני האולטרסאונד - הכרזתי לכולם יש לי בת ואקרא לה רעות, שתיהיה אהודה וחביבה עם כולם.
כאשר אושפזתי בהריון בסיכון כל הזמן דיברתי אליה בשמה, בסופו של דבר רעות נולדה 800 גרם בחודש שביעי  וכאשר הגעתי לפגייה לראשונה קראו לי בשם המשפחה, תיקנתי אותם ואמרתי להם" יש לילדה שם", לקחתי טוש עבה ורשמתי את שמה על הפתק שמוצמד לאינקובטור ומאז והלאה קראו לי אמא של רעות.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'הסיפור של תמר'
הסיפור של תמר
11/01/2011 | 13:07
15
לאחר הסקירה, בה גילינו שיש לו בת, התחלנו לחשוב על כל מיני שמות ובחרנו שלושה. תמר היה אחד מהם. בשלב הזה לא סיפרנו לאף אחד מה השמות לגביהם אנו מתלבטים. כשהייתי בחודש חמישי הלכנו לבקר את סבתא של בעלי ופתאום היא סיפרה לנו שהיא חלמה חלום ובחלום כבר ילדתי את התינוקת וקראנו לה תמר . היא כמובן לא ידעה שזה אחד השמות לגביהם אנו מתלבטים ולכן הסיפור הפתיע אותנו מאוד והכריע את הכף!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'בלי סיפור מיוחד'
בלי סיפור מיוחד
11/01/2011 | 13:20
3
18
בחרנו כי אהבנו. לשנים קראנו בשמות שהיינו צריכים. וזהו.
באמת רחמנות על הילדים שאין להם שום סיפור מיוחד מאחורי השם.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ממש לא רחמנות'
ממש לא רחמנות
11/01/2011 | 13:26
2
17
כל ילד בא עם הילד שלו...מלמעלה.
אנחנו רק אלה שמעניקים להם אותו.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אה, לא צריך לנחם אותי'
אה, לא צריך לנחם אותי
11/01/2011 | 13:36
1
16
אני לחלוטין שלמה עם הבחירות שלנו. שמות נהדרים, גם בלי סיפורים.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'ברור...'
ברור...
11/01/2011 | 14:01
4
לצפיה ב-'johnny.........'
johnny.........
11/01/2011 | 13:26
1
11
מקווה שתאמינו לי אבל זו האמת....עקב אהבתי הרבה לסוגים שונים של ויסקי, ושורשיי הבריטיים(לא,אני לא אלכוהוליסט אלא פשוט מעריך ויסקי משובח),אזי johnny על שמו של ג'וני ווקר(לא האדום או השחור אלא היותר טובים ).
בסדרה נותר לי להשלים את השם jacky על שם jack daniels....בינתיים שלושה חודשים לתוך ההריון האישה מערימה קשיים עקב היות המקור יעקב.מקווה שילך לי .
אני מתאר לעצמי שבריטים יבינו את העניין יותר ובעיקר את הצחוק מאחורי העניין,אולי זה יובן גם כאן?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 16:42
6
מצביעה לך כי אני יודעת שזאת האמת
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'והסיפור של גלי'
והסיפור של גלי
11/01/2011 | 13:37
10
בעלי רצה מאוד לקרוא לה מאיה, בגלל השיר של שלום חנוך. אני מאוד התנגדתי. בעלי ויתר אבל התנה את השם שנבחר בשם שהכתב עליו שיר. מכל האפשרויות, גלי הכי מצא חן בעינינו, בל נותרה בעיה קטנה: אח שלי מאוד אוהב את השם הזה והצהיר שזה יהיה השם של הבת שלו. בסופו של דבר הוא הסכים לוותר וככה נבחר השם.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'יובל בניה'
יובל בניה
11/01/2011 | 14:33
4
18
יובל נבחר ע"י שנינו, בעיקר כי אהבנו את המשמעות שקשורה במים וזרימה ואת הצליל, וגם כי גילינו שהוא מופיע בפרשת השבוע (אבי כל תופס כינור ועוגב).
לגבי בניה הסיפור מעניין יותר... בחרתי את השם משלוש סיבות עיקריות:
* יובל בניה נולד אחרי כשלוש שנות טיפולים (יצירתיים ביותר), הריון לא פשוט, והסתיים בכך שלאחר שילדתי אותו, המיילדת פתאום אמרה לי - "הוא על המ"מ האחרון של השליה. אם הוא היה נולד ללא רוח חיים, הייתי יכולה להסביר את זה כהפרדות שליה"... מפחיד! הרגשתי שה' היה איתנו גם ביצירתו, גם בהריון וגם בלידה, וכאן - "בן-י'ה"
* רצינו מאד להנציח את הסבים שלנו, ולא ידענו אם עוד יהיו הזדמנויות. בניה זה ראשי תיבות של האות האחרונה בשמות שלהם.
* הייתי בהריון במהלך מלחמת לבנון השנייה. כששמעתי על "כח בניה" של בניה ריין, וסיפרו על בניה, תכונותיו, אופיו וגבורתו, רציתי גם להנציח אותו.

מצרפת תמונה ישנה שאני מאד אוהבת כ"שוחד"
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' אהבתי!'
אהבתי!
17/01/2011 | 10:53
5
סיפור מקסים!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 12:53
1
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 12:09
1
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 22:18
3
לצפיה ב-'הסיפור של .. .ליאב'
הסיפור של .. .ליאב
11/01/2011 | 15:22
14
הסיפור של השם של בני ליאב הוא כזה:
כאשר גיליתי שאני בהריון עם בן, בעלי מאוד רצה לקרוא לו על שם אביו שנפתר שנתיים לפני כן. שמו של חמי היה יונל, אבל כולם קראו לו יוני. בעלי הציע לקרוא לתינוק יונתן, אבל היה לי מאוד קשה עם זה, מכיוון שחמי נפטר בגיל צעיר יחסית  ממחלת הסרטן.  חששתי שאם יקראו לו בקיצור יוני, אני ממש אגדל בן אדם עם אותו שם ושם משפחה.
לכן החלטנו למצוא משהו שמכיל בתוכו את המילה "אב" על מנת לציין בעיקיפין את וברגע שבעלי שמע "ליאב" - לא ניתן היה להזיז אותו מהשם הזה.
וכך הגיע לעולם ליאב וכולם היו שמחים וטובי לב.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'קראנו לילד שלנו דביר כי...'
קראנו לילד שלנו דביר כי...
11/01/2011 | 15:27
1
14
שלום,

שמנו דרור ורעות יוסף ואנו הוריו של דביר.

קראנו לו דביר משני סיבות עקריות:
הפירוש התנכ"י: דביר נולד בשבת ,אחרי לידה לא קלה, ופירוש השם דביר זה: קודש הקודשים בבית המקדש.
הפירוש הפרטי: ד - התחיל מאבא (דרור), ר - והסתיים באימא (רעות),
ב י - הוא הראשון שנולד במשפחה שלנו ולכן: ב- בן י- יוסף.

בהצלחה לכולם וחיים נפלאים ומאושרים עם הילדים שלנו.

דרור.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'שם מדהים'
שם מדהים
11/01/2011 | 17:05
4
לצפיה ב-'"תכירי,זה נווה"...'
"תכירי,זה נווה"...
11/01/2011 | 15:33
15
אמרתי למיילדת המקסימה שלי שרון אחרי לידה ארוכה ארוכה של 24 שעברתי.
אחרי לילה שעברתי בחדר הלידה,כי השאירו אותי שם להשגחה,הועברתי אחר כבוד למחלקה ואצתי רצתי לראות את הפלא שלי שנולד.
כשראיתי אותו הוא כל כך לא נראה כמו נווה שהתחרטתי שככה רציתי לקרוא לו.
החלטתי שאני לא קוראת לו נווה.
במשך יומיים וחצי התלבטתי איך לקרוא לו.
ביום השחרור מבית החולים הרגשתי כבר על סף יאוש,הייתי אמורה ללכת הביתה ועדיין לא היה לי שם לילד.
פתאום צלצל הטלפון.
על הצג הופיע השם "עמיתו"ש",החבר הכי טוב שלי.
מייד נפל לי האסימון- עמית!
הוא כל כך "עמית" שזה לפעמים לא נתפס!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'בשנות העשרים לחיי'
בשנות העשרים לחיי
11/01/2011 | 18:27
10
הכנתי טבלה מחולקת לשמות של בנים ובנות שמאוד אהבתי ושעדיין שמורה לי שנים במחשב, כשבראש הרשימה עמד השם אור.
התחתנתי באמצע שנות השלושים לחיי, באמצע ההריון, קוקי ואני דיברנו על שם ובאופן מפתיע שנינו הזכרנו את אותו השם שאנו רוצים לקרוא לבן שלנו.
השם אור פשוט תפור עליו, והוא אור גדול גדול בחיינו
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'בהריון הראשון בעלי ואני בחרנו שם גם לבת וגם'
בהריון הראשון בעלי ואני בחרנו שם גם לבת וגם
11/01/2011 | 20:02
49
לבן - כשעדיין לא ידענו מה יוולד

כשנולד הבן הבכור בשעה טובה  השם היה מוכן

לפני ההריון השני - אימי נפטרה (שמה היה רותי/רות) - ואז בעלי החליט
שלילד הבא נקרא בשם רותם - לפני שהתחתנתי הכרתי 2 בנים ששמם היה רותם
ובמשך הזמן שמעתי שגם לבנות קוראים רותם
התלבטתי ביני לבין עצמי - האם השם רותם הוא שם לבן? או לבת?
כשנולד בני בשעה טובה בחודש אפריל - קראנו לו רותם
לא הייתי שלמה עם עצמי בשם והתחלתי לבדוק
בדקתי במילון ומצאתי שרותם הוא שם של צמח שפורח בתקופת האביב (אפריל)
בדיוק בזמן שרותם שלי נולד
הלכתי לחנות שילב ואז  חילקו חוברות עם הצעות לשמות לבנים ולבנות
ומייד בדקתי היכן מופיע השם רותם
לשמחתי השם רותם הופיע בטור הכחול של הבנים עם אופציה שם לבת
שמחתי ומייד גזרתי את הטור עם השם והדבקתי אותו באלבום
שאם תהיה בעייה או תלונה למה השם ניתן לבן כשהוא מיועד לבת
תהיה לי הוכחה שבחרתי בשם בטור של הבנים
הילד גדל ובגן ובבית הספר היו איתו יחד גם רותם בן וגם רותם בת
והשם כל כך מתאים לו - ואני מאושרת
גם אני קיבלתי את השם של סבתי שלא הכרתי שנספתה בשואה
מאחלת לכל הילדים שיהיו בריאים ומאושרים
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'למה לתמר קוראים תמר? '
למה לתמר קוראים תמר?
11/01/2011 | 22:17
5
153
כמו כל הסיפורים הטובים, גם הסיפור הזה התחיל לפני שנים רבות, כשגשם היה יורד באוקטובר, הורים היו חוזרים בשעה 5 הביתה ומסטיק בזוקה היה עולה 20 אגורות
גרתי בבניין ארוך וגבוה, עם שכנים רבים וחברי ילדות. לאחת השכנות קראו ריקי, היא היתה בת גילי וגרה קומה מתחתיי. היא גם היתה הנשיקה הראשונה שלי, בגיל שש בערך, אבל בהכל אשם השכן שלה.

יום אחד ירדתי קומה אחת למטה לבית של ריקי, כדי שנשחק יחדיו. דפקתי בדלת, וברגע שהיא פתחה אותה, גם הבן של השכן שגר בסמוך פתח את הדלת שלו. אנחנו היינו בני שש, אולי פחות. הוא היה בן 16? אולי יותר - אני לא ממש זוכר. בכל מקרה, הוא הביט בנו והציע לנו הצעה שילדים בני שש לא יכולים לסרב לה.

"?ילדים, רוצים ארטיק"

"!כן"

"!אז תתנשקו"

לא חשבנו פעמיים. הרי ארטיק הוא הגורם העיקרי המניע כל ילד באשר הוא. וככה, ריקי קיבלה ממני נשיקה (על הלחי, תרגעו) אנחנו קיבלנו ארטיק בטעם פטל והשכן בא על סיפוקו (ואל תכנסו איתי לפירוש המעשי של המילה, בואו ונמשיך בסיפור המעשה)

עברו כמה שנים. גדלנו ילדים רבים בבניין. היתה את קרן ועידית וורד ואסי חן ועומר , ואפילו טל, שלא גר איתנו בבניין אבל נשאר חבר נפש גם היום. עם אף אחד מהן/ם לא התנשקתי שוב מאז, אבל אל תתנו לג'וסי סטף לבלבל אתכם עכשיו.

בשלב מסויים, ההורים שלי החליטו להתגרש. זה מצב כזה שבו ההורים מחליטים שהם לא גרים יותר ביחד. לא מעט הורים בוחרים בדרך הזו. הקטע הוא שמערכת החינוך (אומרים שפעם היא היתה נורמלית) די שמה לב למצבי המשפחתי, והחליטה לערב את היועצת (אתה מצייר נורא יפה, אמרו לך פעם?) ואת המחנכת (אז מה אתה עושה אחר הצהריים?) שאלה אותי. מכיוון שבאותם ימים בדיוק התבטל לי פרוייקט גדול של חקר לטאות פרפרים באמזונס, אמרתי לה שאני פנוי.

המחנכת החליטה שעל מנת לשמור על השפיות שלי אני צריך חיי חברה תוססים אחר הצהריים (טוב נו, אז עוד לא היה איי סי קיו) והציעה לי לבלות את אחר הצהריים עם תמר וגבי (עכשיו, אני לא ממש סגור על זה שזה באמת היה גבי, אחרי הכל - שלושים שנה, לך תזכור) אבל תמר. זו בהחלט היתה תמר.

לתמר היו עיני שקד ופנים שיודעות להעביר מסר, מבלי לומר מילה.
אני זוכר (אם זכרוני אינו בוגד בי) שיצא לנו (תמר, גבי? ולי) לבלות כמה אחר צהרים ביחד.
אני לא ממש זוכר מה עשינו באותם פעמים, כמה נפגשנו ואיפה זה היה, אבל אני חושב שזה היה באיזור בית הספר, אחרי הכל - תמר גרה ברחוב הסמוך.

אינני  יודע על מה ולמה, אבל נראה שאותם מפגשים השאירו בי חותם עמוק וכבר אז עיצבו את האדם שכותב לכם כאן היום. גדלנו, המפגשים נפסקו, עברתי דירה ובית ספר, והתגייסתי.

פתאום, ביום אחד בהיר (האמת שהיה כבר לילה, אבל עזבו אתכם מפרטים קטנים ולא רציניים) פגשתי את ריקי בבסיס הצבאי שבו שרתתי אחרי המון שנים שלא נפגשנו. זה היה לפני עשור, אבל מאז לא נפגשנו שוב. אפילו ארטיק לא הצעתי לה, אבל זה בגלל שהיה נורא קר.

שוב נשבה הרוח, עונות השנה התחלפו, ונולדה לי בת ראשונה. אישתי זכתה לבחור את השם, והפור נפל על ליה.

כשנולדה הבת השניה, החלטתי שאקרא לה על שם תמר, ונורא רציתי לספר לה על זה - אבל לא ממש היה לי איך.

אפילו שאלתי את טל, שהזכיר לי את שם המשפחה שלה - אבל לא ממש הצלחתי לאתר אותה.

ואז, הגיע הפייסבוק.

מצאתי את ריקי, כן - זו מתחילת הסיפור.

ואחר כך עידית מצאה אותי, כי הייתי חבר של ריקי.

ואז מצאתי את עירית, ועשיתי תיוג לטל, ואז נהיתי חבר של קרן.

ואז...

ואז באה התמונה ההיא מכיתה ב'2, שם רואים את כל הילדים בכיתה מתוייגים, ואני עובר עם העכבר, אחד אחד. חלק מתוייגים, חלק לא, והנה תמר ו... יש לה פייסבוק! ואחרי שסיפרתי לה למה לבת שלי קוראים תמר, החלטתי לשתף בסיפור הזה, גם אתכם.

(הסיפור המלא, כולל תמונות של תמר שלי ותמר המקורית (!!!1111) נמצא בפייסבוק. תמר היא אומנית מוכשרת שמופיעה ברסיטלים בחו"ל וכמעט שאינה נמצאת בארץ.)

בברכה, זיו.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אחלה סיפור, וכרגיל, אתה כותב פשוט נפלא!'
אחלה סיפור, וכרגיל, אתה כותב פשוט נפלא!
11/01/2011 | 22:32
10
תזכיר לי שוב ממה אתה מתפרנס?
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-' תענוג צרוף!'
תענוג צרוף!
12/01/2011 | 15:11
5
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 13:04
2
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 21:50
3
לצפיה ב-'הסיפור של ליעד'
הסיפור של ליעד
12/01/2011 | 09:19
1
21
בחודש השלישי להריון היה גשום בחוץ ואני ובעלי היינו צריכים לנסוע בטרמפים (לא היה לנו רכב) במקרה היינו אצל אמא שלי ולקחנו מטריה שהיא קנתה יום לפני (מטריה חדשה) ועל המטריה היה פתק עם השם ליעד (זו מטריה מהמטריות האלו שרשום עליהן שמות של ילדים-לא שאני הכרתי מטריות כאלה) בכל אופן יצאנו עם המטריה מהבית ובמקרה ראיתי שיש עליה את הפתק הזה עם השם ליעד שם שלא אני ולא בעלי הכרנו קודם לכן ואז אמרתי לבעלי שהשם יפה ומקורי כי אני אף פעם לא שמעתי את השם הזה לפני. בדרך לכיוון עצירת הטרמפים חשבתי עוד קצת על השם ואמרתי לבעלי שהשם הוא שילוב של השמות שלנו נטלי ואלעד לי-מנטלי ועד-מאלעד חוץ מזה שיש לו עוד משמעות לי-עד=אתה לי לעד
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'זה לא מטריות עם שם הילד'
זה לא מטריות עם שם הילד
12/01/2011 | 10:47
165
יש כזאת חברה נראה לי.
כבר יצא לי לקנות מטריות ותיקי גן ועוד שטויות שגיליתי שיש עליהם את התגית הזאת עם "ליעד"
אני תמיד מתלהבת כשאני מגלה את זה כי גם לבן שלי קוראים ליעד.

וגם הילד שלי תמיד אומר לי "קוראים לי ליעד כי אני שלך לעד" (הוא חזק עכשיו בקטע של חרוזים)
אהבתי את הקטע שזה גם יצא שילוב של השמות שלכם
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'קראנו לה רות, ע"ש אבא שלו ז"ל, צבי'
קראנו לה רות, ע"ש אבא שלו ז"ל, צבי
12/01/2011 | 11:13
1
18
עוד לפני שהתחתנו, הוא הסביר- "אבא חלם על בת, ורצה לקרוא לה רות. אבל נולדתי אני. אז לבתנו הבכורה נקרא רות".
הסכמתי. שם מוצלח, רות.
השם השני היווה בעיה. הוא רצה משהו מיתולוגי, מיוחד, ועם עוצמה. הועלו רעיונות כמו אתנה וקליאופטרה.
אני רציתי שם שלא יהיה חריג מדי, שיהיה בכל זאת הגיוני. הצעתי שמות מהמיתולוגיה המקומית, כמו ענת ונעמה, אותן הוא פסל כי זה "רגיל מדי". פסלתי הצעות שלו, כמו עשתורת.
הפשרות שכמעט הגענו אליהן היו קליאו (המוזה של הקומדיה במיתולוגיה היוונית, סביר בעיני אבל לא מלהיב כי הצליל מדי אמריקאי לטעמנו) ודיאנה (אלת הציד הרומית, סביר אבל אף אחד מאיתנו לא התלהב, אני בגלל שזה יזכיר לאנשים את הנסיכה דיאנה, הוא בגלל שזה נשמע לו ערבי מדי).
ואז, כשרות הקטנה כבר היתה בת יומיים, ישבנו בבית החולים ודיברנו על זה עוד קצת.
"מה את היית רוצה?", הוא שאל אותי.
אני הסברתי ש"אצלנו הספרדים", בצד של המשפחה של סבי (אליהו, אבל כולם קוראים לו אלי), נהוג לקרוא על-שם החיים, ולא על שם המתים. עוד הסברתי שבתור הנכדה הבכורה, ואמא של הנינה הראשונה במשפחתנו, כמה עוד הזדמנויות יהיו לנו לקרוא לילד על שמו בחייו? ואני אשמח אם נמצא שם שמתחיל באלי.
אחרי שששיחקנו קצת עם רעיונות, מצאנו את השם- אליסיה(Elysia), כמו השדות האליסיים.
וזהו סיפור שמה של התינוקת המתוקה והנפלאה בעולם, רות אליסיה שלנו.

הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'רק רציתי להגיד שאפו על הידע הכללי '
רק רציתי להגיד שאפו על הידע הכללי
12/01/2011 | 14:42
8
לצפיה ב-'אוריאן של אמא - הספור'
אוריאן של אמא - הספור
12/01/2011 | 16:14
23
את השם של הפיצית שלי מצאתי במקרה פה הפורום של תפוז. ביום של הניתוח, לפני שיצאנו מהבית, נכנסתי לקרוא קצת בפורום ועיני נפלו על גולשת אחת שחתמה בשם אוריאן. ממש נידלקתי.
משך ההריון דיברנו על אלכסה השם אלכסה אבל אחי היה מאוד נגד. לא שהוא קובע לנו, אבל זה בכל זאת השפיע על ההרגשה בקשר לשם.
התקשרתי לסבא וסבתא שלי והסתבר שהשם אוריאן משמעותו התורה. גם אור, גם תורה וגם נשמע חמוד מאוד.

סבא שלי שהוא איש דתי מאוד מאד אהב את השם מאוד. בעלי גם הרגיש בסדר עם השם (זה שם שני שלה, בעלי בחר לבדו את השם הראשון האמריקאי, כך שהוא קיבל ממש את השם שרצה ולא התנגד ממש).
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'קניתי לשירי ולעוד חברים את הספר. מומלץֱ!!!'
קניתי לשירי ולעוד חברים את הספר. מומלץֱ!!!
13/01/2011 | 06:10
1
11
לכן לא אכנס לתחרות, תהנו מהספר.

ואת השם של שירי שלנו - אני מאד אוהבת. אשמח לעזרה בשם לזאת שגדלה בבטן....

יום נפלא והעיקר בריא
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'תשאבי רעיונות מהשרשור'
תשאבי רעיונות מהשרשור
13/01/2011 | 09:27
5
לצפיה ב-'הילדה שלי'
הילדה שלי
13/01/2011 | 20:12
10
נקראת איילת-חן.
ברגע שנודע לנו שיש לנו בת, רציתי לקרוא לה על שם סבתי, חנה, אבל ממש לא התחשק לי להשתמש בשם חנה כשם ראשון.
בעלי סירב בתוקף לשם שני.
אז ככה כל כמה ימים היה דיון על "איך אפשר לקרוא על שם חנה ולא בשם חנה או חן".
יום אחד בעלי בא מהחדר השני ואמר "יש לי, נקרא לה משהו-חן, כמו למשל איילת-חן", שנינו הסכמנו שזה רעיון מעניין וצריך למצוא את המשהו שיצטרף לכדי משהו-חן.
ככל שתאריך הלידה התקרב ככה צברנו יותר רעיונות אבל את כולם פסלנו מכל מיני סיבות, גם את איילת-חן פסלנו גם בגלל אורכו וגם בגלל שלאמא של בעלי קוראים אילה.
אבל איכשהו כל הזמן חזרנו לשם הזה.
ממש קרוב ללידה התייעצתי גם באיזשהו פורום ותהיתי מאיפה בעלי הביא בכלל את הצירוף הזה איילת-חן ואז הסתבר לי שיש פיוט (ושיר) כאלה, ושיש עוד כמה בנות בארץ עם השם הזה, הידיעה שיש משמעות לצירוף הנ"ל ביחד ממש גרמה לי לאהוב את השם אבל עדיין לא הייתי סגורה עליו.
אחרי הלידה התלבטנו בין הדר-חן, איילת-חן ויפעת-חן (שזה שם שמראש ישר פסלנו אבל היא נולדה כ"כ יפה שחשבנו שאולי הוא בכ"ז יתאים), בסוף בעלי התייעץ עם שלושה חברים רחוקים, ואני התייעצתי עם האחיות והמזכירה של מחלקת הIVF בא עשינו את הילדה, כולם היו בעד איילת-חן וכך הוחלט.
השם הזה ממש ממש מתאים ליפיפיה הקטנה שלנו, היא כל כולה חן ויופי, והוא מקורי ומיוחד אבל לא נשמע לאף אחד מוזר - בדיוק כמו שרצינו.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אלדן שלנו'
אלדן שלנו
13/01/2011 | 22:57
1
8
האמת שהבחירה של השם שלנו קצת מצחיקה... חיפשנו הרבה זמן שם בעל צליל אמריקאי, כי אנחנו מתכוונים להגר לקנדה בטווח הרחוק. התלבטנו בין שלוש שמות, אבל אף אחד לא הרגיש לנו ממש מושלם. כבר הייתי בחודש שמיני ועדיין לא בחרנו שם סופי. אמרנו שאחרי הלידה נסתכל על פשפשון (זה היה שם הבטן שלו) ונרגיש מה נכון.

ואז ערב אחד, בעודי צופה הטלויזיה, ראיתי פרסומת לאלדן, השכרת רכב. הפרסומת הראתה אמא עם תינוק על הידיים שלא מוצאת את האוטו שלה בחנייה ענקית של מרכז מסחרי, ואז מאתרת אותו בזכות בלון כחול שהוצמד לאוטו ע"י סוכן של אלדן (הבלון הכחול היה סמל ההיכר שלהם בזמנו). ישר הרמתי טלפון לבעלי ושאלתי אותו "מה דעתך על השם אלדן?!" האישור הסופי התקבל רק אחרי שחקרנו באינטרנט וראינו שמשמעות השם באנגלית היא "זקן חכמי השבט", והוכחנו לעצמנו שלשם יש גם משמעות עמוקה.

האמת שזה די מצחיק לראות את התגובות של אנשים כשאנחנו אומרים את השם... רובם ככולם עוצרים לכמה שניות לקלוט אם הם שמעו נכון

אני אישית מאוהבת בשם בטירוף!
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'look mommy, they named a car after me'
look mommy, they named a car after me
13/01/2011 | 23:14
8
לצפיה ב-'לא משתתפת בתחרות, אך חייבת לספר'
לא משתתפת בתחרות, אך חייבת לספר
15/01/2011 | 08:09
15
את סיפור בחירת השם לבתי הקטנה ו למרות שהיא כבר בת 7 וכבר שנים שאינני כותבת פה, אני רוצה לחלוק אתכן את זה.

מאז שאני ילדה קטנה, היה ברור שאקרא לילדיי בשמות עם אותו נושא. איזה, לא הייתי בטוחה, אבל זה היה הרקע, אותו נושא, בעיקר כי כל אחיי ושמות הוריי, נקראים במ' ונ' ועוד לפי הסדר, כולל שם המשפחה וראיתי שכולם מתלהבים מזה ו כך זה עשה לי חשק לנושא.

אז לבכורתי קראתי שיר, לבני השני קראתי רן....שמות מוזיקלים כמו שאני מטורפת על מוזיקה...

כשבני היה בן כ 6 +- רציתי עוד ילד ולא הלך לי ושמונה שנים חיכיתי לגוזלית שלי ובינתיים, קראתי כתבה על זמרת מסויימת שקראה לבתה מיתר והתאהבתי בשם הזה ומאותו הרגע, היה ברור שזה יהיה השם של ילדי לכשיבוא וכך חיכיתי לה 8 שנים ואמרתי, כשתהא לי בת(או יהיה  לי בן), אקרא לו או לה,מיתר וכל אותן 8 שנות ציפיה, פינטזתי עליה ועל איך תראה עם השם המהמם הזה...

וכשמיתר שלי היקרה נולדה, השם הזה היה בול מתאים לה וכך מאז שהתהוותה בבטני ועד שנולדה ועד היום, היא פורטת לי על המיתרים של האהבה והאושר והשמחה וגם על כינור שכשמה, כן היא, פורטת על מיתרי לבי ומיתרי הכינור

זהו, הייתי חייבת לחלוק עמכן את זה.
ובהצלחה למשתתפים.
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'אצלנו הסבתא רבא אמרה'
אצלנו הסבתא רבא אמרה
15/01/2011 | 19:19
10
שם ראשון בוחרת האם
שם שני בוחר האב
שם שלישי בוחרת הסבתא
מעשית אני בחרתי שני שמות ראשונים
הגדולה נקראה שחר מכמה סיבות:
ראשית זה היה שם של חברה קרובה
והבעל סירב כי היה לו חבר מהכיתה בשם הזה.
אני התעקשתי ושכל החברים באו לברך את היולדת והאב הטרי
התגלה לנו  שהתאריך לידה של הילדה ושל חבר הילדות זה אותו תאריך.
זה היה ממש מרגש ומדהים
שחר זה סימן להתחלה - השחר מגיע לפני האור הראשון כמו ששחר בכורה
וכשנולד הבן בחרתי (לאחר שהאבא אמר לפרוטוקול שהוא לא יודע במה לבחור) בשם אור (שם שאהבתי הרבה שנים חברה טובה ומורה)
הוא נולד לפני חנוכה כך שזה גם התאים
ולסיכום שבעלי היה צריך לספר למה השם אז הוא אמר שזה צירוף של ראשי התיבות של ההורים שלי אברהם ו רחל - זה ריגש את כולם
והשם האחרון אותו הבעל בחר לבד אחרי שהתייעץ עם נחום תמיר
ירדן כי אנחנו גרים ליד הירדן, נחום תמיר אמר שזה טוב כי השם ירדן הופיע בפרשת השבוע של הלידה (בנוסף לגננת של הבן שלי קראו ירדנה והיא התרגשה בברית שנאמר שזה השם של התינוק)
מקווה לזכות כי שלוש הסיפורים לדעתי מאוד מרגשים
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'יובלי שלי'
יובלי שלי
15/01/2011 | 21:39
7
אז ככה, רצינו שני שמות יובל או עידו. יובל היה מצד אחד שם עם משמעות של מים ומאד אהבנו ומצד שני גם אהבנו את עידו. בסופו של דבר, הייתי בחדר לידה 25 שעות! וממש, כשעה לפני הלידה בעלי אמר לי-אם תלדי לפני 17:00 זה עידו ואם אחרי 17:00 זה יובל! ילדתי ב-17:23! (ואם להיות כנים לגמרי, היינו בוחרים גם כך את השם יובל!).
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'סיפור של חברה טובה-'
סיפור של חברה טובה-
15/01/2011 | 22:56
1
11
בס"ד

שאבא שלה <נקרא לו יוסף> נהרג בצורה טראגית במיוחד- כל מי שהכיר אותו פשוט לא האמין.. ההלם היה בלתי נתפש.
היא היתה בחודש שמיני.
חודש אח"כ נולד לה בן בריא ב"ה והיא קראה לו אביחי יוסף .

מרגש מאוד
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'בוקר טוב אז ככה לביתי בת השנתיים קוראים נטע '
בוקר טוב אז ככה לביתי בת השנתיים קוראים נטע
16/01/2011 | 08:54
13
אני אמא ל3 ילדים הבכורה לירון
                        השני מאור
ורציתי עוד בהריון שיהיה לי שם עם האות נ לפי סדר הא- ב אמנם היה ויכוח קטן עם בעלי שלא רצה את השם נטע
ואני התעקשתי שהשם הבא יתחיל בנ' ונטע נולדה בטו' בשבט אז ככה שביחרתי לשם הייתה נכונה לאורל כול הדרך
ומה שמפליא בצירוף המקרים שהשם משפחה מכיל את שלושת האותיות ל,מ,נ
תודה ושיהיה לכולנו יום טוב
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'קראנו לו אסף לוץ.......סתאם'
קראנו לו אסף לוץ.......סתאם
17/01/2011 | 11:59
4
19
קראתי לו עילי כי בערוץ לולי היתה התכנית "עילי מכבי האש מגיע..." וכל כך התלהבתי מהצליל של השם.....

המוזר הוא כשהייתי בהריון אמא שלי גילתה מה השם ( כי לא גיליתי...)
  היא אמרה ששמעה שקראו לילד בחנות "עילי...." ומיד התלהבה!
מה גם שזה שם תנכי נדמה לי אחד מגיבורי דוד המלך....
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 16:22
2
5
לצפיה ב-''
17/01/2011 | 16:30
1
8
יש לי גם:
חני חיים
מיה פבה
עמית רומם
ועוד ועוד....
הורים לפעוטות >>
לצפיה ב-'והכי טוב זה פינחס אוף'
והכי טוב זה פינחס אוף
19/01/2011 | 13:34
7
לצפיה ב-''
18/01/2011 | 13:48
4

הודעות אחרונות

09:55 | 29.11.19 אורחים בפורום
11:36 | 13.11.19 אורחים בפורום
09:18 | 08.11.19 אורחים בפורום
07:56 | 25.10.19 אורחים בפורום
18:13 | 09.09.19 גולושונקה
18:12 | 09.09.19 גולושונקה
15:01 | 05.09.19 אורחים בפורום
13:19 | 09.07.19 אורחים בפורום
14:14 | 02.07.19 אורחים בפורום
08:00 | 02.07.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ