פסטיבל

1אמאלה

New member
הנוסטלגיה שלי

אצלי היתה אהבה גדולה להיי פייב (תסלחו לי כולם גדלתי מאז...) ואדם אני גם זוכרת שמשינה התפרקו,הייתי בחטיבת הביניים וזה היה כזה סיפור גדול..

קלסיקות הילדות שלי

אודי חמודי, "הילד הרע" ברבאבא, "אמת או חובה" אלו היו השירים האהובים עלי ביותר. אחי לעומת זאת היה מכור נגיל 0 לתקליט של ברברה סטרייסנד

omadawn

New member
בני ילד רע

לצערי גדלתי על השיר הזה למרות שהייתי ילד טוב וממושמע. לא יכלו לבחור שם אחר? דני או גדי?

r i n i

New member
מרים ילן שטקליס, לאה גולדברג ולוין קיפניס -

כל השירים שלהם. היה לי תקליט של שירי ילדים בביצוע יפה ירקוני (עגלה עם סוסה, דובון יומבו ועוד). היה לי בבית את התקליט של פסטיבל הילדים הראשון שבו זכו עירית ענבי (ההיא מהלוטו) עם אבי טולדנו בשיר "למה ככה" שעד היום אני זוכרת את מילותיו, שלמה ארצי עם "ארץ פומפורנל" ורבקה מיכאלי עם "לצבי יש בעיה". היום אני שרה לילדי את כל שירי הילדות שלי שאליהם מצטרפים השירים שלהם. השלישיה שציינתי בפתיח הם מלכות ומלכי שירי הילדים בארץ (בלי להזניח את אברהם שלונסקי ורבים וטובים כמותם).

erano111

New member
"אלוהים שלי" של אהוד חיטמן

עד היום מעביר בי צמרמרורת וכשאני שם אותו לבנות ברכב כולנו שרים יחדיו!

mic295

New member
הפסטיבל

אני בתור ילדה גדלתי על פסטיבל שירי הילדים להורים שלי אף פעם לא היה תקציב לקחת אותנו (4 ילדים) להופעה של הפסטיבל וכל שנה הייתי מחכה בקוצר רוח לשידור הטלויזיה שהיה נערך (למיטב זכרוני אחרי מספר חודשים, או שזה היה יותר קרוב ומרוב ציפיה זה היה נראה לי רחוק) מאוחר יותר. תמיד הייתי מנחמת את עצמי ואומרת לעצמי שזה בכלל לא נורא כי בטלויזיה רואים יותר טוב ואף אחד לא מסתיר לי. לימים גדלתי, יש לי 3 ילדים וההוצאות גדולות... לקחת היום 3 ילדים למופעי החנוכה זה לא פשוט מבחינה כלכלית. הבנים שלי לא מתעניינים בפסטיבל ובכוכבי ערוץ הופ, אך הייתי שמחה לקחת את בתי הקטנה, שנולדה בדיוק בגיל שבו היתה אמי ז"ל כשילדה אותי ולתת לה את מה שאני לא יכולתי לקבל.

eירקו

New member
סליחה, עם כל הכבוד לנוסטלגיה של הפסטיבלים

למה התחרות הזאת צריכה לתפוס את הדף הראשון של הפורום, כמעט במלואו? זה די צורם, בהתחשב בעובדה שלכאורה לא מאפשרים לפרסם בפורום, ונראה כמו גזירת קופון מסחרי בהסוואה לא מאד מתוחכמת. וגם אם נוסטלגיית הפסטיבלים באמת היתה העניין - למה לנעוץ ולהכריח את כולנו לחפש את הדיונים הענייניים בדפים הבאים? אם זה באמת top issue, מן הסתם ייקפוץ עם התגובות שייתווספו, ואז אין שום צורך בנעיצה. כמו שאמרתי - די צורם.

הסבר:

תחרויות שעולות בפורומים נשארות תמיד נעוצות עד המועד שבו עדיין אפשר להשתתף. שרשור אינו קופץ יותר אחרי 72 שעות ולכן יש צורך לנעוץ אותו. פרסום פרטי על גבי הפורום אכן אסור, אך כל גורם אשר רוצה להסדיר פרסום מסודר בתפוז מוזמן לפנות לניק "הנהלת הפורומים" (מן הסתם זו לא פעם ראשונה שאת רואה פרסומות בתפוז). ההודעה, ארוכה ככל שתהיה, לא יכולה לתפוס את הדפ הראשון של הפורום כמעט במלואו משום שבכל עמוד יש מקום ל 15 הודעות ראשיות ללא קשר לכמות התגובות אליהן. אם זה מפריע לך, את יכולה להגביל כך ששרשור מעל X תגובות לא יפתח אלא ישאר סגור (אצלי זה מוגדר לגבי 100 תגובות). ודבר אחרון, לצערי יש צורך לחפש את הדיונים הענייניים בדפים הבאים, משום שאף אחת מהמנהלות לא היתה מחוברת ביממה האחרונה, וחוץ ממעטות, רוב הגולשות אינן מקפידות לשרשר או לפתוח שרשורי נושא ולכן זה המצב. מקווה שההסבר ברור, אם לא תשאלי עוד

eירקו

New member
תודה על התשובה

על הטיפול ועל ההתייחסות. נראה לי שאני אגביל את השרשורים באמת.

חן111111

New member
אני על הופה היי

היום אני אמא ל 5 ובנהם שלשיה בנות 4 אנחנו עד היום צופים בזה דרך הכבלים והילדים שלי מאוד אוהבים זאת חחחחחח גם הדור החדש וכולם צעקים בבית הופההההה היייייייייייי זה ממש מזכיר לי את הילדות שלי בגדול

EMAEMA

New member
תוכנית רדיו "מקהלה עליזה" עם שרה דורון ז"ל

זוכרים?? בשנות ה-80 , בימי שבת בבוקר בגלי צה"ל שודרה קבוע התוכנית הזו עם השדרנית המקסימה ז"ל שרה דורון ילדים היו מתקשרים ומבקשים שירים שאהבו במיוחד אמא שלי הייתה קוראת לי קבוע לבוא ולהקשיב לשירים ככה כל שבת הייתי יושבת ( כמו הרבה ילדים מכאן ) בימים התמימים האלו ומקשיבה לשירי הילדות ..... כמה תמים ונאיבי ומקסים זיכרון נוסטלגי מהמם ....... זה היה תמיד מתחיל בשיר מקהלה עליזה של נורית הירש ול.נאור " ציף ציף שריק שרק בול בול בילבל לה לה ....וכל מי ששמע אמר : אח איזו מקהלה !!!!" ולמה נזכרתי בזה ? כי היום 2 הילדים המתוקים שלי מאוד אוהבים את השיר הזה ומאז יש לו המון גירסאות בדיוידי ובדיסקים .....וזה מזכיר לי את תוכנית הרדיו של אז .....

e t a

New member
../images/Emo98.gif"אל תקרא לי שחור"

וואו, כל כך ישן ונוסטלגי.. ועדיין מזמזם לי בראש כמעט כל בוקר. "יום יבוא", "שחורה ונאווה", "קליפסו". נוסטלגיית זמר ישראלית יותר מזו, בהחלט לא קל למצוא.

אני יודע שזה יראה לא הכי מתאים...

אבל קלאסיקת הזמר הישראלית שלי היא הפסטיגל, מאז שנת 89 ועד שנה זו כמעט ולא היה מופע של הפסטיגל שלא הפסדתי במשך השנים, וזאת למרות היותי כבר בחור בן 25 מבחינתי זה היה ותמיד יהיה חלק בלתי נפרד מהילדות שלי שלא אוכל להיפרד ממנו לעולם וגם אשמח בעתיד לשתף את ילדיי בחוויה המדהימה ובהחלט מושקעת מבחינת תוכן חינוכי וזמרים מהשורה הראשונה.. נכון שהיום זה הרבה יותר ממוסחר, ובעבר באמת היתמקדו בשירה ופחות בשואו, אבל כיום רוב מופעיי חנוכה הם כאלה, ועל מנת למכור כרטיסים הם יעשו הכל, ואני יודע שלא משנה מה, מבחינתי מופעי הפסטיגל במשך השנים תמיד ישארו חלק בלתי נפרד מזיכרוני שתמיד ירגש אותי כל פעם מחדש להגיע להיכל הספורט בחיפה ולצפות במופע...

Sigali

New member
ואני גדלתי על

"כולם הלכו לג'מבו".את כל החברים והחברות בבית ספר היו לוקחים כל שנה להצגות,פסטיבלים,מופעים ואני הייתי נישארת בבית כי הוריי היו מצאת החמה ועד צאת הנשמה במיסעדה שלהם. בתור ילדה הייתי שומעת את השיר הזה וממררת בבכי בגלל זה אני מפצה את הילדים שלי ולוקחת אות למינימום מופע אחד בחנוכה

מאמא מו

New member
פסטי, פסטי, פסטיבל - כולל הילדה הגי'נגית

זה לפחות היה לי בשנים הראשונות שיר הפסטי.. מאוחר יותר התחברנו לשיר נושא של סיפור פיץ העכבר מספר ושר נכון לימים אלה בתי שומעת את הקלטות (כן, כן, קלטות) ונהנית לרקוד לצלילי השיר ששר ששי קשת. חייבת לציין שכל פעם שאני שומעת את השיר יש לי יום יום חג (נעמי שמר) בביצוע של הגשש החיוור . גם אם אני שומעת בשעת נסיעה או בארוע מבוגרים אוטומטית עולה לי חיוך על השפתיים ומזכיר לי ימים טובים בגן ובבית הספר. ריחות של חג ושל שבת.. שיר משמח מתוך הלב, הבטן.

abbale2

New member
הקלסיקות שלי

אני גדלתי על קלסיקות ישראליות גבי ברלין, שרלה שרון, להקות צבאיות. זכור לי שאחותי הייתה בוכה אז אבא שלי היה שר לה "בתי את בוכה או צוחקת" שלימים הפך להתערבות ביני לבין בת זוגתי (שלהמשך הפכה לאישתי) האם יש בשיר את המילה שסק או לא. כמובן היה גם את אמא של שולה חן שהיום במיוחד כל פעם שאני שומע את זה צובט יותר בלב (אימי נפטרה לפני כ-10 שנים) במיוחד שאני שומע את הבת הבכורה שלי שרה את זה לאמא שלה. עוזי חיטמן, ציפי שביט, חני נחמיאס כולם כיכבו ביום כזה או אחר. אני עד היום מודה להורי שהכירו לי את הזמר הישן של המוזיקה הישראלית לפעמים אישתי אומרת שנולדתי בתקופה הלא נכונה והייתה צריך להיוולד בתקופת קום המדינה. אני מעריך מאוד את הקלסיקה הישראלית הישנה ובמיוחד עכשיו שאני יושב עם הבת הגדולה שלי ואנו רואים את הדיסק של השירים מפסטיבלי הזמר השונים

למעלה