פסטיבל

lioraadato

New member
הדרך אל הכפר-רבקה זוהר

קול מרטיט, שיר מדהים. הייתי עומדת בסלון ושרה לכל המשפחה. רק כשבגרתי וקראתי את השיר כולל הבית האחרון הבנתי את המשמעות המלאה שלו, ואז ידעתי שלעולם לא אשיר אותו לילדי... תמיד חשבתי שזה שיר געגועים הביתה, ורק בבית האחרון גיליתי שגיבורת השיר מתה...צימרר אותי לגמרי... "בלילות הארוכים הלבנים עת הנפש לא תמצא מנוחתה אני קמה מעפר אני שבה אל הכפר כמו ילדה שחוזרת אל ביתה. " אבל עדיין שיר מדהים! תודה

ואווו איזו נוסטלגיה../images/Emo2.gif

אני דווקא גדלתי על שולה חן
השיר שלה אמא מאוד מאוד מרגש ואם רוצים לרצות כשרוצים שיר מקסים! וגם גדלתי על ציפי שביט המדהימה

babybooms

New member
אני גדלתי על שירי אריק אנשטיין

והשנה הוא הזמר שאת שיריו מלמדים בגן של הבכור שלי(גן חובה) אין עונג גדול יותר מלראות אותו צורח את השיר "אדון שוקו" וממחיז את הטקסט. נהנה מלראות ביו טיוב את גברת עם סלים וכו'. מאוד נהנו שנה שעברה מהמופע הופ מותק של פסיבל ונשמח ללכת שוב השנה!

נחל300

New member
הכל עובר חביבי../images/Emo140.gif

מאוד אוהבת לשמוע מוזיקה.. עד היום כשהייתי ילדה (שנות ה70-80) התחברתי מאד ל"הכל עובר חביבי".. הם היו מאד פופולאריים בזמני.. אהבתי מאד את השיר- "עודני ילד" כך בעצם גיליתי אותם. אח שלי היה קונה תקליטים שלהם ועד היום אני אוהבת מאד לשמוע אותם פה ושם. קלאסיקה אמיתית! להקה גדולה!

dikiyossi

New member
שיר לילה

לא זוכרת את שם השיר אבל המילים שלו חרוטות במוחי ובאוזני: "כשיורד לו הערב ועולה כוכב ראשון אני לאימא אומרת, לילה צריך לישון..." שיר מקסים מקסים שמספר איך הילדה מכינה עצמה לשינה ואימא שלה מעודדת אותה, מקסים! אני זוכרת שכל כך אהבתי להקשיב לשיר הזה בתור ילדה, ועכשיו יש לי שתי בנות ובמסיבת סיום של הבת הגדולה הייתה לי הפתעה שפתאום ילדי הגן וביניהם כמובן הבת שלי, התחילו בהוראת הגננת לשיר את השיר הזה, וואי איך שאני התרגשתי, ממש עד דמעות לראות איך הבת שלי שרה את השיר ויודעת אותו בעל פה, זה הדהים אותי צירוף מקרים משגע!!! מאז בכל הזדמנות אנחנו שרות יחד את השיר, וגם הנסיכה שלי אוהבת אותו מאוד. מי יודע אולי גם עבורה השיר הזה פעם יהיה נוסטלגי...

Jellyfish33

New member
שמת לב לחיבור בין הבית הראשון לפזמון?

לא שמתי לב לזה עד שלא השמעתי את זה לבן שלי. תמיד זה היה שיר שזמזמתי ואהבתי אבל זה פשוט לא להאמין מה שהולך שם. הבית הראשון כולו עצוב ומסכן כמה אף אחד לא אוהב את ברבאבא וכולם מציקים לו. הבית נגמר במשפט "בלי חבר וידיד בעולם" ואז יש את הפזמון "ברבאבא ברבאבא אין כמוך בעולם.. אוהבים אותך כולם..." איך הגיעו לזה מזה שאין לו אף אחד? מדהים כמה לא שמתי לב לזה כילדה.

הפיזמון מתייחס לבית האחרון שבו ברבאבא מוצא את

ברבאמא ויש לו משפחה ומשפחה שלו שרה לו : ברבאבא ברבאבא אין כמוך בעולם. אוהבים אותך כולם.

Jellyfish33

New member
בסוף כל בית (סה"כ שלושה) שרים את הפזמון

שני בתים באמת אופטימיים. הראשון נוראי ואת השורה האחרונה שלו שהיא הכי נוראית שרים בחיוך ואושר ואז הפזמון שלא קשור בכלל. בכל מקרה אחלה שיר שכל הילדים אוהבים

מר אפצ'י של ציפי שביט ובביצוע הילדה

לילך גליקסמן. עד היום זוכרת את הביצוע שלה בפסטיגל. לילך גליקסמן וכמובן ברבאבא של ציפי שביט, שהתפלאתי יום אחד כשהבן הקטן שלי התחיל לשיר. בגן שלו שרים את כל שירי הילדות שלנו....

אני הכי אהבתי את הגירסאות ששרו הילדים

והיום אני שמה לב שהפיצית מתענגת על שירים ששרים ילדים קטנים לעומת שירים שמבוצעים על ידי מבוגר.

לבנה30

New member
אני סבתא לפעוטות. בנעורי גדלנו על להקת הנחל ל

להקת פיקוד צפון יפה ירקוני שושנה דמארי חנה אהרוני גאולה גיל ישראל יצחקי שמשון בר נוי ועוד טובים. רק למי שהיו אפשרויות כלכליות הלכו להצגות בחנוכה . לפי מה שזכור לי לא היו פסטיבלים לילדים מדברת על שנות החמשים המאוחרות

../images/Emo79.gifהשיר ששרתי בכל פסטיבל שכונתי../images/Emo79.gif../images/Emo168.gif

כשהייתי קטנה היינו עורכים בצ'כונה פסטיבלים עומדים עם הגב מול שורת ילדים, מנענעים ת'טוסיק למנגינת פתיחה ואז מסתובבים עם יד אחת מאוגרפת כרמקול
עופרה חזה
כיכבה שם במבחר השירים, וציפי שביט
גם....והיתה איזו מעריצה אחת של ירדנה...
והשיר שכל הזמן הייתי שרה בליווי הבעות פנים דרמטיות מתאימות היה זה של....אבי טולדנו http://www.youtube.com/watch?v=fjSjg-NQJCo "אבא ארז מזוודה ותרמיל..." עם דורון מזר בכלל תכננתי להתחתן... כמו שאת -דורון מזר http://www.youtube.com/watch?v=WjZioLO59Bs&feature=related וחשבתי אז שאילנה אביטל היא האישה הכי יפה בעולם... http://www.youtube.com/watch?v=FhARpS5EFbQ מאז דורון מזר הפך לזמר טלנובלות... אבי טולדנו פתח חנות זהב באשדוד... ואילנה אביטל...

דידיש

New member
מוסיקה ואני...

אני בלי מוסיקה זה כמו זהו-זה בלי מוני מושונוב או שלמה ארצי בלי סינגולדה. אין לי אפשרות בלי המוסיקה. שני התקליטים ( אז עוד היו... ) הזכורים לי ביותר מהילדות הם "משפחה שלי" של ציפי שביט, ואת התקליט (היחיד נדמה לי) של האחים והאחיות - להקה שלדעתי כמעט אף אחד לא זוכר אבל... כמות הזמן שהקדשתי לשמיעהוהסתכלות על עטיפת התקליט אף פעם לא אשכח. עכשיו אני מעבירה (כמו אמא שלי) את האהבה וההקשבה להמון סוגים של מוסיקה אבל בעיקר לישראלית אל שתי הבנות שלי וכבר רואים ניצני התאהבות לנושא!

אכדית

New member
ואני רציתי להתחתן עם אורי פיינמן ../images/Emo6.gif

ילדונת.... פרח אהבה
זה השיר שלי...

א וסי

New member
הכי הכי אהבתי ../images/Emo99.gif

אלוהים שלי - של עוזי חיטמן. זו ה-קלאסיקת ילדות שלי

DRRD

New member
קלאסיקה אמיתית - 101 שירים ראשונים

בתור ילדה שמעתי את 101 שירים ראשונים עוד כשזה יצא בתקליט!!!! כן כן תקליט!!!! גדלתי על השירים האלו - קלאסיקה של ממש!!! והיום אני משמיעה את הדיסק לביתי הקטנה וגם היא מאוד נהנת ושמחה ומכירה את כל השירים!

למעלה