פסח פסח פסח

merime

New member
תני לו עוגיות אגוזים /בוטנים ../images/Emo13.gif

לא הייתי נותנת אגוזים בגיל הזה.. למרות שיש הרבה שאני מכירה שנותנים...

קציצות האורז שאינן עוד

הפעם אני לא אומרת מה אני מכינה אלא מתלוננת על זה שבעבר כל פסח סבתא שתהיה בריאה הייתה עושה קציצות אורז - בשר שהציפוי זה אורז - משהו מדהים וכל כך טעים שהיינו אוכלים רק בפסח וגם אז הייתה ממש "הקצבה" לזה...השנה היא החליטה שהיא לא עושה ואני בדיכאון, מי יודע מתי אני אי פעם אטעם את זה...חג שמח!

UmaGuza

New member
אולי תקחי ממנה את המתכון?

וככה תוכלי להכין אותם מתי שאת רוצה ולא רק בפסח?

זה נכון, אבל עדיף שלמישהו יהיה את המתכון לסבתא שלי היו כמה עוגות מסורתיות שרק היא הייתה מכינה - אחת בפורים, אחת בשבועות ועוד אחת בראש השנה. רק היא הייתה יודעת להכין והיא לא הסכימה לתת לאמא שלי את המתכון (זו אמא שלה, כן... לכו תבינו) בכל מקרה, לפני כמה וכמה שנים אני בקשתי את המתכונים והיא, לא רק שהסכימה לתת לי אלא גם הזמינה אותי בכל חג וחג לבוא ולראות אותה מכינה את העוגה, ובמקביל לרשום את כל מה שהיא עושה. הרי יש איזה הבדל בין המתכון עצמו לבין מה שהן עושות בסוף. אני לא יכולה להסביר לך כמה אני שמחה שעשיתי את זה. כמה שנים אחר כך היא חלתה באלצהיימר, והיום לבקש ממנה לאפות עוגה זה ממש כמו לבקש ממנה לטוס לירח. אני היחידה היום במשפחה שמכינה בכל חג את העוגות האלו, וגם אם זה לא יוצא בדיוק אותו דבר זה מאוד קרוב. צריך לראות את הפרצופים של אמא שלי ושל דוד שלי כדי להבין... בקיצור, ממליצה לקחת את המתכון. שיהיה.

חשבתי על זה

אבל סבתא, מלכת הבישולים אומרת שזה הדבר הכי מסובך שהיא מכינה אז שאני אצליח להכין את זה? פשיטדה זה שיא הקולינריה שלי! יש מתנדבות?

b a f i

New member
אני בוועד ואצלנו בויצו המעון לא נותן מתנה

אז לא נעים לי שבחג הגננות שגם ככה מרויחות גרושים לא יקבלו כלום אז בראש השנה קנינו כוס עם ממתקים ועכשיו לפסח הזמנתי לכל גננת צמיד גולד פילד יפה, מחברה שלי שהיא צורפת. האמת הרגע היא הלכה וסיימנו לעבור על הצמידים ולקוות שהן תאהבה אותם. אני אנסה לצרף תמונה. אמנם זה בתקציב של תחילת השנה לא חישבנו מתנות בסדר גודל כזה, אבל איו ברירה, מה עדיף כל חג סלסלת שוקולדים ב50 ש"ח... מנהלת המעון נגד מתנות בחג והיא אומרת שבסוף שנה היא תאסוף מכל כיתה ותעשה להן יום פינוק ...לדעתי זה לא מספיק ולא נעים בחג לא לקבל כלום. לא

b a f i

New member
בתמונה מופיעים 2 צמידים...

אני ממש מקווה שהן יאהבו את זה, יש לנו 5 מטפלות ואחת מהן הועברה לכיתה אחרת לפני כמה ימים והביאו חדשה, אז נאלצתי לקנות 6 צמידים. אצלנו למטפלות תמיד יש טענות, המנהלת של הגן אומרת שהיא נגד מתנות בגלל שהן אף פעם לא מרוצות. האמת כל חג אני משתדלת להביא לילדים צופ'רים ומה שצריך בהתחשב בתקציב הדל ותמיד הן מתלוננות בחנוכה לא היו סביבונים ובפורים הצלמת הייתה גרועה (באמת הייתה כזו ) אבל מה לעשות אני מנסה אצ המקסימום, זו גם שנה ראשונה שלי בוועד ואני חסרת נסיון ...

את מקסימה!

עצם זה שאת אכפתית, משתתפת בועד, הולכת-דואגת-חושבת עליהן-רוכשת עבורן מתנות (יקרות ערך יש לציין ויפות מאוד!) ראוי לציון. בעיה שלהן אם הן מקטרות. זו בחירה שלהן לראותאת חצי הכוס המלאה.... לגבי ניסיון - את תשתפשפי
הכי חשוב לעבוד בשיתוף פעולה עם הגננת/מנהלת. לרוב יש להן רעיונות יפים של מה כדאי להביא או לקנות ועליך רק מוטלת האחריות לבצע
הרבה יותר קל.

b a f i

New member
תודה../images/Emo39.gifהגננות ממש ממש התלהבו

ואחת מהן אמרה שזו המתנה הכי יפה שקיבלה כל שנותיה בגן (וזה משהו כמו 30 שנה), מאוד אהבו,אני כמובן שמחתי לרצות אותן, הן אמרו שסוף סוף הן מקבלות משהו אישי ולא איזה שוקולד או קרם... שבאתי בצהריים לאסוף את הבת שלי ,ראיתי שהן משוויצות להורים שזו מתנה מהוועד
שאח"כ ההורים בסוף שנה לא יתהו לאן נעלמו כספי הוועד. חג שמח

b a f i

New member
המחיר שלו 120

אבל לי היא עשתה בפחות כי זו חברה שלי. לא הרוויחה עליי

b a f i

New member
נכון../images/Emo70.gif גם אני אוהבת אותם.

אני לא סגורה על המחיר משהו כמו 120, זה מזהב ופנינה אמיתית.

הבאתי היום - היום האחרון לפני החופש

(היום האחרון הוא בעצם מחר, אבל הנסיכה לא הולכת למעון בימי שישי...). קניתי לכל אחת מהמטפלות (סה"כ 6) ולמנהלת קופסת שוקולדים של מרסי וצירפתי כרטיס ברכה קטן. אני רואה בחגים הזדמנות טובה להגיד להן תודה על היחס שהנסיכה ואנחנו זוכים לו במשך כל השנה. לא בגלל שחייבים, אלא בגלל שזה נותן לי הרגשה טובה. (מאותה סיבה שהכנתי עבורן בראוניז ביום השנה לכניסת הנסיכה למעון).

מתנה לצוות

בתור אחת מועד הורים יכולה להגיד שזה מאוד נחמד לקנות משהו. היה לנו תקציב לא גדול במיוחד למתנות חג, אז קנינו להם מגבת עם סבון וקרם גוף. כל אחד היה שמח לקבל משהו כזה, לא?

למעלה