פסח פסח פסח

b o t t e n

New member
שכחתי- שתי ביצים ../images/Emo163.gifמבשלים עד חמש דק'

אחרי שכולם צפים.

UmaGuza

New member
יחי ההבדל הקטן ../images/Emo3.gif

אני אנסה בהזדמנות, הבת שלי מאוד אוהבת קניידלך (ללא קשר לפסח).

b o t t e n

New member
גם אצלנו. אוכלים קניידלך וגפילטע פיש גם בראש

השנה וכיפור.

UmaGuza

New member
אני מדברת איתך על כל השנה...

בחורף זה היה להיט אצלה מרק עם קניידלך לארוחת ערב... והיא גם נורא אוהבת גפילטע
ואמא שלי תמיד צוחקת עלי בראש השנה כשאני מתאכזבת שאין קניידלך במרק

LOLAB

New member
אצלנו אוכלים קניידלך כל השנה חוץ מפסח../images/Emo6.gif

כי לא אוכלים שרויה.

מצה שרויה

יש מי שמקפיד לא לאכול מצות רטובות (כלומר לא לפורר אותן למרק, למשל) מחשש שאולי הן לא נאפו טוב ויש בהן קצת קמח יבש ואז במגע עם נוזלים הקמח הזה עלול להחמיץ.

dasi9

New member
קניידלך פרווה בשבילך

1 ורבע קמח מצה 4 כפות שמן 1 כוס מים רותחים 2 ביצים 1/2 כפית מלח קורט פלפל שחור אפשר גם 1 כפית אבקת מרק עוף (לא חייב) שמים הקמח בקערה, ליצוק מים רותחים, להוסיף שמן, ביצים ותבלינים ולבחוש היטב. להרתיח מים בסיר גדול. להוסיף כפית מלח למים (ואבקת מרק אם רוצים). כאשר המים רותחים ליצור כדורים חלקים (להרטיב ידיים במים). לבשל 10-15 דק'. כדאי להפוך הקניידלך בעזרת כף מחוררת.

הם לא.

אם מערבבים אותם קודם עם הקמח ורק אז מוסיפים ביצים אז הטמפרטורה לא מספיקה בשביל לבשל אותן.

dasi9

New member
לא יודעת בוטן

ככה כתוב בספר של סירקיס
שושן כנראה צודקת ובכל מקרה אם מוסיפים ביצים לאט לאט תוך בחישה אז זה בסדר.

מתכון לקניידלך

קניידלך בקערה- כוס קמח מצה רבע כוס שמן כוס מים רתוחים 2 ביצים, כפית מלח, רבע כפית פלפל שחור ולערבב לעשות כדורים ולזרוק למרק רותח רק עד שצפים על המים (כ 2 דקות) למרק: כף א. מרק עוף עם סיר בינוני + מים רתוחים לרתוח כמה דקות אפשר לעשות יומיים קודם ולשמור במקרר

SweetGirl17

New member
אני לא מביאה

אני לא ממש יודעת אם זה נהוג או לא, בפורים כן הבאתי משלוח מנות לגננת מרצון שלי כי אוראל אוהב את הגננת שלו, ולא כי אמרו לי שצריך וכמובן שהיא הודתה לי. אבל לפסח לא נראה לי.... אולי זה תלוי במנהג של אותו גן או כי אומרים שצריך להביא.

b o t t e n

New member
מתכון לאמפנדס../images/Emo97.gif

לא ממש לפסח, אבל אם תתעקשו לקמח מצות... הבצק- שק"ם {שמן, קמח, מים} מוסיפים קצת מלח לטעם. השו"ס זה המילוי. אז ככה: קג' בשר טחון על 3-4 בצלים נאים חתוכים לדיסקיות עם מל"פ וצ'ילי {רצוי שניים קטנים קצוצים, אם לא אז לפי הטעם מיבש}. מאדים בסיר עש שהבשר אפור. 4-5 ביצים קשות חתוכות לפרוסות - מהמכשיר "גיטרה". זיתים מגולענים. מרדדים את הבצק ל- 1/2 ס"מ. קורצים עיגולים {אני משתמשת במכסה של קופסת דיסקים} שמים על כל עיגול פרוסת ביצה ושני חצאי זית, בשר וסוגרים לחצי. הסגירה יכולה להיות "טורקית" יענו "וולן" מלמלה עם האצבעות. או למהדרין "צמה"- מחזיקים ביד שמאל ומתחילים בפינה הרחוקה מהגוף. צובטים את הבצק ומדביקים מעל. לאפייה- מורחים ביצה טרופה. 180 מעלות עד שזהוב.

mAmA MiSiSiPi

New member
באיזה יחס הבצק

כמה קמח לכמה שמן ומים? בגירסה של סבתא שלי יש גם צימוקים וקצת קינמון יוצא פצצה ויש עוד מרכיב סודי כנראה כי לא יוצא לי כמו שלה לא הצלחתי להוציא ממנה כי היא לא זוכרת מי אני

b o t t e n

New member
3 קמח על 1 שמן ומים לפי הצורך.

האמת שאני כבר לא מכינה את הבצק. פה יש לקנות בצק נהדר לפשטידות ואמפנדס.

אילתית 2

New member
תודה תודה ../images/Emo140.gif

ינוסה ישר אחיר פסח אוהבת מאוד אמפנדס מכל המקומות שאכלתי....לבסוף רק של אל גאוצו...הכי אהבתי מה את אופה לא מטגנת?

למעלה