יום הולדת על חשבוננו
התחרות

כמה ימי הולדת מקוריים:

1. כשיהונתן היה בן 5 עשיתי בגינה מספר פינות יצירה שונות, בה ההורים הגיעו עם הילדים (עדיין קטנים מכדי להיות לבד), קפצתי לחננות הכול בדולר ורכשתי כמה דברים. א. פינת ישיבה- יצירת עפיפונים ב. פינת יצירה יצירת שרשראת מחרוזים שונים (כולל פסטות שצבעתי) ג. פינת יצירה של ציורים , היו המון דפים וסוגי צבעים שונים גועש, טושים פנדה וכו'... והילדים היו ממש יצירתיים ד. פינת יצירה של כדורי שוקולד (אפשר גם פיצות ... ) ומיץ תפוזים.... בסוף היום הולדת הילדים חזרו הביתה מאושרים עם יצירות שערכו במו ידיהם והיה יום הולדת מקסים לילדים ולהורים (כולם התקשרו להודות) ביום הולדת 7 של יהונתן עשיתי חפש את המטמון ברחבי המושב ... עם סימני דרך וכתבי חידה שמתאים לגיל שלהם... בעלי הוביל אותם ... סוף הגענו למיגדל המיים של הישוב ובמבנה שלו היתה חבויה קופסה ענקית מלאה בממתקים שקיות יום הולדת ומתנות קטנות הביתה אורלי

עוד יום הולדת שעשינו ליהונתן

יום הולדת בדגש יצירה אוכל ואפיה בחצר עשינו מספר פינות א. פינת יצירה של בצק סוכר עם צבעי מאכל שבו הילדים יצרו צורות וצבעו אותם ב. הכנת מיץ תפוזים ג. פינת עשית חבל ארוך לתחרות משיכת חבל שבו היו תלויים מלא ממתקים ד. הכנת פנקיקים (יש לי 3 מכשירים שלקחתי גם מהשכנים ) הכנו את החומר מראש והילדים הכינו פנקייק בשני צבעים שוקולד ולבן ועשו צורות היה נהדר!!!

מצטרפת לתחרות

והאמת שהפרס בול בזמן כי לבן שלי יש יומולדת עוד חודשיים והפעם לא מתחשק לי יותר מדי לעבוד: בגיל שנתיים עשיתי לו יומולדת בסימן "מגלים עם דורה". הזמנתי ילדים והיינו צריכים לחפש את העוגה שחטפני חטף והחביא (במקרר). למעשה מדובר במשחק חפש את המטמון. כל ילד קיבל תיק עם מפה (בתיק היו אביזרים שהיו קשורים למסלול). היה פשוט כיף. בגיל שלוש (לפני שנה) עשיתי לו יומולדת בסימן הספר שהוא הכי אהב (אז) שזה גם הספר שאני הכי אהבתי בתור ילדה "הבית של מיץ פטל". עשיתי עם הילדים המחזה של הסיפור. בסוף הסיפור הרי יש תחרות בין האריה לג'ירפה ומיץ פטל: כל הילדים רדפו אחרי (אני הייתי מיץ פטל
) רצתי לחדר של הבן שלי וסגרתי את הדלת. כל הילדים דפקו על הדלת בהיסטריה וכשפתחתי להם הם גילו פנטזיה: הרצפה והקירות היו מכוסים בבריסטולים והם יכלו פשוט לקשקש עם גירים על הרצפה והקירות. על המיטה של הבן שלי היה בופה של ממתקים וכמובן כוסות גבוהות כדי לשתות מיץ פטל. אתם מוזמנים לקרוא על כך גם בבלוג שלי: מגלים עם דורה הבית של מיץ פטל

אצלנו היה - איך לא ../images/Emo3.gif יומולדת טלטאביז

ביומולדת 3, הכנתי קשתות עם זרבוביות ב-4 צבעים וצורות על פי הדמויות, כל ילד יכל לבחור את הדמות החביבה עליו, כל ילד קיבל חולצת טלטאביז שעל הגב מודפס השם שלו, העוגה הייתה לפי הזמנת הדרדס עוגת טלטאביז שאני הכנתי לבד(!!) מבצק סוכר (יצאו לי מאד מכוערים, אבל הקהל היה סלחן למזלי
) וההפתעות היו גם הן תואמות טלאביז: ג'יביטס של טלטאביז לקרוקס, בועות של טלטאביז, והיה עוד משהו שכבר שכחתי מה...
כלים חד"פ של טלטאביז קשה מאד להשיג - אז היו ב-4 צבעי הבסיס של הדמויות

shirli223

New member
יום הולדת - חגיגה מושלמת

כדאי לעשות לילד כתר, ולהחליט שכל היום הוא המלך לעשות לו יום כיף ובלילה מסיבת פיג'מות עם כל החברים :)

רחל666

New member
יום הולדת של אבירים ונסיכות

אפשר להגיע גם מהבית בלבוש ולמי שאין בכניסה ימתינו לו כמה אפשרויות בתוך ארגז. לסדר את המקום שטירה , המשחקים וגם הריקודים כולל המוזיקה יהיו של אותה תקופה כמובן. כיבוד גם באותו סיגנון אבל כמובן אוכל טוב של ילדים ............ שווה לנסות.. רחל

קטקטית10

New member
יום הולדת בסימן "טבחות צעירה" ../images/Emo13.gif

נושא זה נוגע לכל הילדים שבדר"כ תמיד מנסים להשתחל לנו למטבח "ולעזור" לנו לבשל.... קונספט האירוע: טבחות ואפייה אופן הפעילות: מכינים באותו יום בבוקר עמדות שולחנות ארוכים ושרפרפים לעמידה, מחלקים את העמדות:

קטקטית10

New member
ברחה לי ההודעה... המשך

נושא זה נוגע לכל הילדים שבדר"כ תמיד מנסים להשתחל לנו למטבח "ולעזור" לנו לבשל.... קונספט האירוע: טבחות ואפייה אופן הפעילות: מכינים באותו יום בבוקר עמדות שולחנות ארוכים ושרפרפים לעמידה, מחלקים את העמדות: הכנת כדורי שוקולד, הכנת טורטיות, עמדת פירות ונשנושים, הכנת שייק פירות חשוב לציין שכל העמדות צריכות להיות בליווי מבוגר אחד (ניתן להיעזר בהורים של הילדים) לבסוף מחלקים לילדים את ה"יצירות שלהם" , כמובן שבהמשך מחלקים ממתקים ועוגת יום הולדת...

ממצו

New member
יום הולדת בסימן כדורגל

מתאים יותר לבנים, אבל גם בנות יהנו ... מביאים מאמן כדורגל לילדים שיעביר אימון כדורגל. מחלקים לכולם חולצות כדורגל מודפסות עם תמונה של ילד היומולדת. בסוף האימון אפשר גם לעשות טורניר קטן לילדים. לחלק אותם לקבוצות ולעשות ביניהם תחרות. בסוף התחרות אפשר לחלק לכולם מדליות שעשויות ממטבע שוקולד קשור בסרט. עוגת היומולדת יכולה להיות מגרש כדורגל עם סוכריות ירוקות כדשא וקרם לבן כסימון המגרש. על המגרש ניתן להניח שערים ושחקנים מפלסטיק (יש ערכות מוכנות כאלה).

יומולדת בסימן השף הצעיר../images/Emo71.gif../images/Emo71.gif../images/Emo71.gif../images/Emo71.gif../images/Emo71.gif

ילד היום הולדת לבוש בבגדי שף וגם ההורים שלו וכל הילדים מחופשים לסושפים ומקבלים ערכה הכוללת: סינרים, מערוכים, ניירות אפייה עם שם הילד, צלחות חד פעמיות, צלופן צבעוני וחבילת טושים קטנה וכל זה בכדי לעזור לו לארגן את החגיגה... מלבישים לילדים את הסינרים כדי להכניס אותם לאווירה ישנן 4 פינות עבודה שבכל אחת מהן מבוגר שמדריך את הילדים: 1. הכנת כדורי שוקולד
: בקערה גדולה מכינים מראש את בלילת הכדורים כל ילד מקבל מעט בלילה 1 פתיבר שעליו לפורר ולערבב עם הבלילה ולבסוף לטבול בצלוחיות הקישוטים שבפוזרות ברחבי השולחן עם קוקוס\סוכריות צבעוניות\עדשים\שוקולד צ'ייפס ובתיאבון..... 2. הכנת פיצות אישיות
: בקערה גדולה מכינים מראש את הבצק כל ילד מוציא מהערכה הקטנה שקיבל בכניסה את המערוך מקמח את המשטח ומתחיל לרדד את הבצק משפריץ קצת קטשופ מפזר מעל גבינה צהובה הילדים יכולים לבחור אם להוסיף תוספות לפיצה - זיתים\תירס\פיטריות. לכל ילד מכינים מראש חתיכת נייר אפיה עם השם שלו ולתנור ... 3. הכנת צלחות חטיפים אישיות
: מכינים קערות חטיפים שונות וכל ילד בוחר אילו חטיפים הוא בוחר לשים בצלחת שלו ובאיזו כמות. (ביסליי בטעמים שונים, צ'יטוס, סוכריות גומי, מטבעות שוקולד, מרשמלו, במבה רגילה, במבה אדומה, בייגלה וטופי) כל ילד מכין לעצמו את הצלחת והמבוגר האחראי עוטף לו את הצלחת עם צלופן וסרט ורושם את שמו 4. הכנת ספר ברכות מהחברים: כל ילד מוציא את חבילת הטושים שלו מהערכה מקבל בריסטול A4 ומצייר לילד היומולדת ציור אפשר לפזר גם מדבקות לקישוט בשולחן אם יש ילדים שרוצים לאחל משהו עם הציור אז המבוגר עוזר להם לכתוב ברכה לאחר שכל הילדים מסיימים המבוגר מחורר את הברכות קושר עם סרט וכך נוצר ספר ברכות שהיא מזכרת נפלאה לילד היומולדת :) זהו אנחנו לקראת סיום עכשיו עורכים טקס יומולדת מסורתי עם כסא מקושט ועוגה טעימה כל הילדים שרים שירים ביחד, רוקדים, מברכים בע"פ, מרימים את הילד בכסא ומגישים לילד את ספר הברכות שהכינו בעבורו :) כל הסושפים מקבלים את הפיצות שהכינו ושותים להנאתם :) לפני שכל אחד הולך הוא מקבל את הערכה עם הסינר והמערוך למזכרת ואת צלחת החטיפים שהכין :) נתראה בשנה הבאה

קטקטית10

New member
מסיבת יום הולדת מושלמת--- בנושא גו'נגל

אם הילד אוהב חיות פרא... זה הרעיון למסיבה מושלמת. תפאורה ואווירה: מכינים מבעוד מועד מבריסטולים וקרטונים דמויות של חיות, עצים ועשבים (על מנת ליצור אוירה של יער/גו'נגל) בנוסף ניתן לקנות מדבקות של חיות. פעילות: מביאים ליצן או מאפר במטרה לאפר את הילדים בכניסתם ליום ההולדת בדמויות של חיות: נמר, אריה, זברה ועוד.... רוב הפעילות תהיה של הליצן שיבדר את הילדים. אוכל: ממתקים וחטיפים עם דמויות של חיות במהלך המשחקים יחולקו פרסים לילדים עם דמויות כגון: בובת נמר או חוברת צביעה של חיות וכדומה. תודו שזה מקורי....

hila218

New member
יומולדת עמי ותמי-יצירה של אגדות.

מחלקים את הילדים לכמה קבוצות הומוגניות . ולכל קבוצה נותנים קופסת נעליים וממתקים שונים מכל הסוגים כולל ריבה או שוקולד למריחה על מנת שישמשהו כדבק. על הילדים ליצור את הבית של עמי ותמי הכי יפה צבעוני ויצירתי. הבית היפה ביותר זוכה. כמובן שמאחר ומדובר בילדים כולם זוכים כי יש פרס ראשון, שני , שלישי וכו....כדי שכולם יהיו מרוצים. הפעלה כייפית ומקסימה, מפתחת יצירתיות גורמת לשיתוף פעולה, והעיקר מהנה!!!! מי שרוצה יכול בסוף לנגוס מהבית..... תודה על התחרות המקסימה!!!

יומלדת עם אבא ליצן רפואי

אבא שלנו ליצן רפואי וככזה אצלינו ליצן זה בנוהל כבר בתינוקיה בחדר לידה אבא אסף את אמיתי כאבא צ'מבלול וישר קשר לו בלון לעריסה את יום ההולדת נראה לי נעביר יחד עם אבא במחלקה שהוא מתנדב בה בבית החולים ונחלק הפתעות לילדים מאושפזים אין כיף יותר גדול מלתת והופעה של אבא זה דבר מצויין ובאונקולוגית לא נדבקים מכלום... מקווה שלא תזדקקו לליצן רפואי ואולי כן בחדר לידה בפעם הבאה וזה בכלל רעיון מצויין להצטרף לליצנים רפואים ולחלק מתנות למאושפזים

pinkipooh

New member
את מוזמנת להצטרף אלינו לפרוייקט פיות של אושר

היי, שמי נורית ואני הבעלים של חברת פינקי פו ארועים מיוחדים. פרוייקט פיות של אושר הינו פרוייקט ייחודי מבית פינקי פו, אחת לחודש אנחנו מגיעים לאחד מבתי החולים בארץ ושוטפים אותו בורוד, מחלקים לילדים פרסים, מאפרים אותם, מדברים, משחקים ובעיקר משמחים. לפרוייקט חברו נשות עסקים החברות בארגון הנקרא קישורי אמהות ואחת לחודש מצטרפות אלינו אלו שביכולתן לתרום. במידה ותרצו לקחת חלק בפרוייקט הקסום הזה אתם מוזמנים ליצור קשר. אין צורך להיות פיה, או אביר רק רצון לשמח ילדים ומשפחות בתקופה כה קשה בחייהם. כחלק מפרוייקט פיות של אושר, ישנו מיני פרוייקט של חגיגת ימי הולדת לילדים אשר נמצאים בבידוד ואינם יכולים לחגוג עם חברים, מגיעה פיה וחוגגת עם הילד/ה יחד את יום ההולדת בצורה קסומה ומיוחדת. מלבד פרויקט פיות של אושר אנחנו שמחים שניתנת לנו הזדמנות לשמח ילדים נוספים בבתי ספר לחינוך מיוחד, כיתות הנמצאות בבתי חולים ועוד. ביום רביעי הקרוב אנחנו ברכבת החיוכים- רכבת שנוסעת מחיפה לב"ש עם ילדים חולי סרטן ובני המשפחות שלהם ע"מ לשמח אותם בדרך. רק שמחות

אני073

New member
דווקא הבן שלי נבהל מהם

שנה שעברה פגש אותם במעבדת השינה וממש ברח לכיון השני , והתרחק מהם ככל שיכל.

למעלה