"במקרה של אזעקת אמת"

../images/Emo195.gif"במקרה של אזעקת אמת"../images/Emo195.gif

תרגיל של פיקוד העורף התחיל ביום ראשון וימשיך עד יום חמישי. היום בשעה 11:00 תהיה אזעקה וכולנו צריכים לפעול לפי כללי פיקוד העורף וללכת למרחב המוגן. יש אנשים בשבילם זה מעלה טראומות מהעבר הקרוב מאד(כמוני למשל) ואני בטוחה שירגישו קצת "לא נעים". בכל מקרה,שימרו על עצמכם. יום מקסים מלי

האמת שאני מאוד בלחץ

הקטנטונת שלי פוחדת מאזעקות, זיקוקים ורעש מטוסים (יש לה בעיית שמיעה). הגננת שלה היום לא עובדת ואני בלחץ מהבוקר. האם עליי לוותר על עבודה? האם כדאי לבוא לגן שלה לשעה קלה עד שהתרגיל יגמר? אנחנו עוברים אחר כך לילות מאוד קשים.

עצבת

New member
אני במקומך הייתי הולכת לגן ושוהה

עם הבת עד "יעבור זעם". האווירה מאוד לחוצה בתרגילים כאלה. את לא צריכה טראומות נוספות.

Morane Chocolat

New member
אכן "לא נעים" ובגלל התרגיל נעם ואני לא ממש

רואות את אבא
, עובדים שם קשה.. (וטוב שכך
) או לפחות זה מה שהוא מספר לי
יהיה בסדר, לקחת נשימות עמוקות ולחייך
- בינתיים זה "רק" תרגיל....
שימרי על עצמך גם את
.

ניקולי

New member
במקום העבודה שלי

אין בכלל מקום מוגן
אני לא רוצה לחשוב על זה שבזמן אמת לא יהיה לי לאן ללכת
נראה לי בזמן אמת אבחר להשאר בבית קרוב לילדיי.....
שיעבור בקלות לכולנו.. בעיקר לקטנטנים

בוליפלג

New member
הזכרת לי ששכחתי לשוחח על כך עם רוני..../images/Emo2.gif

שמאאאאד מוטרדת ומבוהלת מאזעקות.. התקשרתי לגן והתברר שהם כבר שוחחו על העניין ואפילו מתכוונים ללכת למקלט שנמצא ממש בקומתם, כולם יחד.
מלי על התזכורת.
שהחוויה לא תהיה קשה מדי לאפחד. שנמשיך לתרגל ולא להזדקק ל'שעות אמת'...

gallish

New member
גם אני שכחתי ../images/Emo4.gif

מאמינה שהם יסתדרו שם בלעדיי... ואמן למה שבולי אמרה

mom2ia

New member
אולי זה רק אני - אבל זה שובר את ליבי

אני "נוצרתי" אחרי שאבא שלי חזר ממלחמת יום כיפור. אני זוכרת שהייתי קטנה הוא היה אומר לי שלא יהיו יותר מלחמות אחרי מי"ה. מהר מאוד גילינו שזה לא כך והיתה מלחמת לבנון הראשונה. ועברו השנים והיו אינטיפאדות והנה אני אמא לילדים שאבא שלהם הלך למלחמה (לבנון השניה המזור**ת). ומאז כבר היתה עוד אחת. והיום יש תרגיל עורף, שגם הם יהיו חלק ממנו והנחיצות שלו כל כך ברורה לכולם - תהיה עוד מלחמה - זה רק עניין של זמן. והילדים שלי היפים הרכים והתמימים צריכים לדעת מה לעשות בשעת חרום - זה שובר את ליבי. סליחה על ההשתפכות, אני על סף דמעות מהבוקר...

צודקת, אבל המציאות בכל מקום היא לא להיט

(טוב, אולי בשוויץ להיט, אבל אני אישית הייתי מתחרפנת שם משעמום
) אבל אנחנו מביאים ילדים לעולם שהוא בעייתי בכל כך הרבה רמות, ולא רק בטחונית, ולא רק במזה"ת - המקסימום שאנחנו יכולים לעשות זה לחנך את ילדינו על ערכי קבלה, סובלנות, שלום, איכות סביבה ולקוות שהילדים שלהם "כבר לא ילכו לצבא"...
אה, ואני חייבת להודות שממש נלחצתי עם הצפירה - עם כל זה שברור שזה תרגיל

אני לקחתי את הקטנצ'יק לעבודה איתי

בפעם שעברה זה היה נורא ואיום. הגננות באמת היו חסרות סבלנות והיסטריות זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים....

Lolit555

New member
הפעם האחרונה שהייתה אצלנו באזור אזעקת אמת הית

הייתה ב- 90 או 91 (אזור השרון) אז כשאני שומעת אזעקה בטלויזיה או אזעקת תרגול שכזו הלב נופל לתחתונים ממש
אבל לפני שבוע היתה אצלנו בעיר תרגיל שכזה והאזעקה נשמעה בשעה 8:15 בבוקר שזו בדיוק הזמן שאנחנו מגיעים לגן הגענו קודם כל הגננות לא ידעו בכלל שהולכת להיות אזעקה עוד 2 דקות . בכל אופן מה שהם עושים זה משחקים אם הילדים במכבי אש ומתוך משחק וכיף הילדים בחצר משחקים במאין משחק כזה של להיות כבאים . לא היה אף ילד שבכה או הראה סימני חרדה כל הילד שלי אני הייתי בלחץ שלא יבהל והייתי איתו . ופתאום הבנתי באזורנו שילדים לא יודעים מה זה אזעקה ומה המשמעות שלה אין לחץ ופחד אצל רוב הילדים להם זה נשמע כמו רעש של מטוס או של אמבולנס זה אולי פחות טוב שלא מתרגלים את עניין המרחב המוגן (בכלל לא חושבת שיש אחד כזה אידאלי בגן ) אבל מבחינת לחץ ופחד נרגעתי יום טוב לכולן

אצלנו לא שמעו(לשמחתי)

לא יודעת איך הייתי מתפקדת אם היו שומעים. אמאאאאאאאאאל'ה

Morane Chocolat

New member
אנחנו שמענו- למרות שידעתי שזה "רק" תרגול-הלב

החסיר פעימה או שתיים....

ממש צמרמורת../images/Emo70.gif אני קפאתי לרגע

הפחד של מה אם..... חס וחלילה
וכמובן שהכל מגיע לאילת באיחור, אצלנו זה התחיל דקה אחרי כולם.

מממממ אני הייתי בשירותים../images/Emo9.gif

התעוררתי כה דק' לפני האזעקה...אז מה שנקרא היא תפסה אותי עם המכנסיים למטה
לשנייה אחת,חשבתי לעמוד...ואז נזכרתי שיום הזכרון ויום השואה כבר עברו

../images/Emo9.gifואני הייתי היום עם הילדים בגן

שהתנהגו למופת... אתמול עשיתי להם חזרה גנרלית והיום בבוקר במפגש תיזכרתי אותם וכך בחמישה ל11 התייצבנו ליד השולחנות ובזמן האזעקה הם זחלו מתחת (אין לנו מרחב מוגן...) וחיכו בשקט עד סוף האזעקה. למזלי, זה היה קצר וקולע כי אין לי מקלט.

למעלה