לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1821418,214 עוקבים אודות עסקים

פורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ
x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'הנחיות ה FBI'
הנחיות ה FBI
13/10/2002 | 11:04
12
176

בזמו פורסמו כאן כ-10 הנחיות כלליות של ה FBI בנוגע למניעת הטרדה מינית של ילדים. אני זוכרת רק שתיים כמו:

* לא לרשום את שם הילד על תיק או חולצה
* להסביר לילד שמבוגר לא מבקש עזרה מילד אלא ההיפך

האם משהיא יודעת איך להגיע להודעה ההיא או שיש לה את ההנחיות?
ביום שישי דנו בנושא כמה חברות עם ילדים קטנים ומאד היינו רוצות למצוא את ההנחיות.

תודה!

אפרת
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'אני לא בטוחה לגבי FBI'
אני לא בטוחה לגבי FBI
13/10/2002 | 11:29
3
9
אבל היה פה דיון עם משתמש בשם "ילד בערך".
נסי חיפוש מתקדם לפי שמו, בשנה האחרונה.

בנוס, יש פורום נפגעי תקיפה מינית בתפוז, נסי לשאול שם (ילד בערך גולש גם שם.)
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'הנה קישור להודעה של הוראות ה- FBI'
הנה קישור להודעה של הוראות ה- FBI
13/10/2002 | 11:32
1
21
לצפיה ב-'נועה, המון תודה!'
נועה, המון תודה!
13/10/2002 | 11:35
4
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
13/10/2002 | 11:39
3
לצפיה ב-'נושא חשוב ביותר! הנה מספר קישורים:'
נושא חשוב ביותר! הנה מספר קישורים:
13/10/2002 | 11:43
7
17
מתוך אתר "מקום":
טיפים לנקיטת זהירות להגנת הילד
איך לחנך את הילד כך שימנע מפגיעה וידע לספר אם נפגע
primary prevention of child abuse
כל הקישורים באנגלית, לתשומת לבכם.
ואני מצרפת גם קישור להודעה של החתולה השחורה, שכוללת תמצית שלה לגבי רשימת הנחיות של ה-FBI. אולי היא תוכל להרחיב בהמשך הדיון.
חינוך לגיל הרך >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מצמרר אבל סופר חיוני!'
מצמרר אבל סופר חיוני!
13/10/2002 | 11:59
6
14
לאה המון תודה. אפיץ את זה למי שרלוונטי.
בני בן 2.8 והנושא מטריד אותי. מן הסתם נעשו פה כבר דיונים על הגבול הדק שבין ליידע אבל לא ליצור רתיעה או חשש. אני מחפשת את הגבול

המון תודה!

אפרת
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'יש אתר של ה FBI ושם מופיעות'
יש אתר של ה FBI ושם מופיעות
13/10/2002 | 21:49
5
12
ההנחיות.
הדבר היחיד שיש לי להוסיף על מה שכבר כתבתי בקישור, הוא לסכם עם הילד על מילת קוד (ולשנן אותה מדי פעם). מילת הקוד מיועדת למצב שבו ההורים נפגעו ואינם יכולים לאסוף את הילד. על הילד לדרוש מהמבוגר, שטוען כי ההורים נפגעו, לומר את המילה. אם המבוגר אינו יודע, על הילד לברוח משם מיד.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'הנה הקישור לדף ההנחיות של הFBI'
הנה הקישור לדף ההנחיות של הFBI
14/10/2002 | 14:24
4
16
אני מהסמויות

אני מתה על הפורום הזה ועל הנושא שלו ומתכננת לימודים בנושא (אני בת 20).

הפעם הרגשתי צורך להשתתף כיוון שהנושא כל כך טעון וחשוב.

אז הנה הקישור לדף ההנחיות של הFBI
חינוך לגיל הרך >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ברכות על היציאה מהארון '
ברכות על היציאה מהארון
<< ההודעה הנוכחית
14/10/2002 | 14:27
3
10
ותודה על הקישור.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
14/10/2002 | 14:41
2
3
לצפיה ב-'נזכרתי בעוד שני דברים:'
נזכרתי בעוד שני דברים:
14/10/2002 | 21:58
13
1. הסבירו לילדים כי אין לבטוח במדים מכל סוג שהוא. פדופילים מתחפשים לעיתים. בהרצאה ב FBI המליצו שהילד יבקש ממי שטוען שהוא שוטר, להציג תעודת שוטר. שוטר אמיתי לא יהסס ויציג את התעודה גם בפני ילד.
במקרה הפרטי שלי, הסוטה לבש מדי צה"ל וחבש כיפה. אינני יודעת אם זו היתה תחפושת, אך הוא בהחלט השתמש במדים כדי לרכוש את אמוני, והכיפה גם השפיעה- חשבתי אז שדתיים לא יכולים להיות רעים.

2. זיכרו לתדרך את הבנים באותה מידה כמו הבנות. פדופילים אינם בוחלים בבנים.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'נזכרתי בעוד שני דברים:'
נזכרתי בעוד שני דברים:
14/10/2002 | 21:59
7
1. הסבירו לילדים כי אין לבטוח במדים מכל סוג שהוא. פדופילים מתחפשים לעיתים. בהרצאה ב FBI המליצו שהילד יבקש ממי שטוען שהוא שוטר, להציג תעודת שוטר. שוטר אמיתי לא יהסס ויציג את התעודה גם בפני ילד.
במקרה הפרטי שלי, הסוטה לבש מדי צה"ל וחבש כיפה. אינני יודעת אם זו היתה תחפושת, אך הוא בהחלט השתמש במדים כדי לרכוש את אמוני, והכיפה גם השפיעה- חשבתי אז שדתיים לא יכולים להיות רעים.

2. זיכרו לתדרך את הבנים באותה מידה כמו הבנות. פדופילים אינם בוחלים בבנים.
חינוך לגיל הרך >>

הודעות אחרונות

09:42 | 21.11.19 אורחים בפורום
16:18 | 20.08.19 אורחים בפורום
10:31 | 08.07.19 אורחים בפורום
15:20 | 29.05.19 אורחים בפורום
16:01 | 23.05.19 פיקוס123
04:12 | 24.02.19 מיטל בר אילן
09:43 | 15.02.19 סתיו7337
17:11 | 09.01.19 חולית 10

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ