מחשבות נוגות על חפיפת ראש...

Arfilit

New member
מחשבות נוגות על חפיפת ראש...

האפונה שונאת לחפוף ראש. שונאת! לפני כל מקלחת, היא מוודאה בחשש שהיום לא חופפים (ומה לעשות, שמדי יומיים התשובה לא משביעה את רצונה?!), ומתחננת ומבקשת ובוכה שלא. כשמגיע שלב החפיפה עצמו, הבכי הופך להיסטריה ממש, היא נצמדת אליי בחיבוק נואש (עמוס במים ושמפו...) ושואגת דברים ברוח: "אמא! אמא! חיבוטי חיבוטי!!!" ומתחננת שאני ארים אותה ואפסיק ודי וזהו וכו'. רוח הדברים ברורה לא? העברנו את החפיפה לשלב האחרון מאוד של האמבטיה (אחרי מקלחת, צחצוח שיניים ומשחק) - רק כדי שהזוועה תופרד מן החלק הכיפי. מעבר לזה - ניסינו גם למצוא פתרונות - יצירתיים ככל יכולתנו המוגבלת. הדברים שכבר עשינו (חוץ מלדבר ולשאול ולהרגיע ולהסביר):
ניסינו לשנות פוזיציות לעת החפיפה;
ניסינו להציע את הכובע בלי הכובע - ששומר שהמים לא יכנסו לעיניים;
כדי לנטרל את הפחד ממנו - חבשתי אותו אני בעצמי כמה פעמים לפני ובמהלך האמבטיה - מה שבאמת שעשע אותה אבל לא שכנע לחבוש אותו בעצמה;
ניסינו לתת לה לשטוף את הראש בעצמה;
ניסינו להרטיב בעדינות - עם מים בכוס;
ניסינו לעשות את זה כחלק אינטגרלי משאר המקלחת (כששוטפים את כל הגוף - על הדרך שוטפים גם את הראש);
בביקור האחרון בסופרמרקט, שוחחנו על החפיפה, ושאלנו אם היא רוצה לבחור לעצמה שמפו חדש, אחר. היא הסכימה בשמחה, בחרה מתוך שלושה שמפואים שהצגתי לה (בחרה מעולה! ריח נהדר!), היתה מאושרת בבחירה ושוחחה עליה והריחה והתרגשה - עד שהגיעה עת החפיפה והבכי חזר...; מה עוד? איך מחזירים את החפיפה לפסים חייכניים?

Arfilit

New member
ואם זה חשוב ולמי שלא יודעת -

היא בעוד שבוע וחצי בת שנתיים.

Mלביאה

New member
מה שאני עשיתי בזמנו

היה לחפוף כל מס' ימים- פעם בשבוע ובשאר הימים רק שטיפה במים, ללא שמפו(למזלי זה היה בעונת החורף, אבל הייתי נוהגת כך גם בקיץ בלי בעיה - רק שלא יישן לי על הכרית
). כשכלו כל הקיצין, ואצלנו זה היה בתוספת גדושה של התנגדות חריפה ביותר לסירוק השיער (אצלכן, אם זכור לי נכון מדובר בשיער דקיק ועדין, אצלנו היה מדובר בתלתלים עבים ושופעים
, אך ספציפית לעניננו -
), הצבתי אחת משתי אופציות: או שהוא נותן לי לטפל לו בשיער - או שהולכים להסתפר. תקופה מסויימת זה עבד, עד שמאזני האימה נטו פחות לרעת המספריים על פני החפיפה והסירוק - ואז נגזזו להם תלתלי המשי הענוגים
כמה הייתי רוצה שזה יהיה אחרת...

לא התנסיתי

אבל נסי לקרוא את השרשור הזה, הוא נשמע לי מועיל בזמנו. ולא לגמרי הבנתי איך זה נראה עם הכובע-ללא-כובע על הראש שלך. את יכולה להוסיף תמונה?

כרמית מ.

New member
מה קורה בבריכה?

אולי דרך הבריכה וצלילות שם, אפשר להרגיל אותה לתחושת המים על הפנים. חוץ מזה, אצל בני, מה שעזר זה שהוא למד להרים את הראש אחורה (בהתחלה, בהשענות עלינו, היום כבר לא), ואז עם הטוש אפשר להזהר שבכלל לא יהיו מים על העיניים - מאז אין יותר בעיה עם החפיפה. אני לא זוכרת מתי בדיוק הוא רכש את היכולת הזו (זוכרת שהיה זמן שניסיתי ולא הצליח) אבל מכיוון שהוא עוד לא בן שנתיים וחצי, אז כנראה שזה לא רחוק מכם (והאפונה נשמעת מוכשרת במיוחד..).

ornaok

New member
אצלנו זה היה כל כך נורא שבחורף

עברנו למקלחות בידיים של אמא, כשאבא מסבן ומוציא אותה, וחופפים פעם ביומיים כשאמא מחזיקה אותה עם הראש אחורה. אח"כ אבא יצא למילואים ולא היתה ברירה וקלחתי אותהבבריכה מתנפחת קטנה, והיא פשוט למדה להרים את הראש למעלה/אחרוה ככה שלא מגיעים בכלל מים לאזור העינים, וככה עושים גם היום, בלי שום התנגדות, כמו שהסבירה כרמית.

אולי משקפי שחיה?

גם אצלנו יש התנגדות נוראית, מרימים לה את הראש, זרם די חזק, נגמר בשניה. אצלנו היא עם שיער קצר וזו אחת הסיבות.

לנו זה קרה רק פעם אחת

לפני 10 שנים עם הבכורה. הפתרון שעבד בסוף היה שהגננת רחצה וחפפה אותה אצלה באמבטיה - "באמבטיה של XXX" בתה הצעירה שהיתה "הילדה הגדולה" האלילה הנערצת. אחרי פעמיים כאלה העניין נגמר ולא חזר. פתרון דרסטי? נשמע לך אפשרי?

אולי זה יעזור:

גם לנו יש (היתה?) סאגת חפיפת ראש. קודם כל, שמנו לב שדוקא אם חופפים בהתחלת האמבטיה יש הרבה פחות התנגדות. דבר שני, ליווי של שירי אמבטיה ובמיוחד הבית של חפיפת הראש "ואמא לי חופפת, טרילילילילי, את הראש וגם שוטפת...", עובד יופי להצחיק אותה ומונע בכי מראש. אנחנו לא משתמשים בראש המקלחת, ממנו היא פוחדת גם כשהיא לא באמבטיה, אלא שוטפים לה את הראש עם כוס גדולה שהיא משחקת איתה אח"כ באמבטיה. וגם נותנים לה קצת שמפו על היד והיא מתחילה את החפיפה ואנחנו ממשיכים. ובסיכומו של דבר, עשינו את כל זה בגיל שנתיים וגם עכשיו, ואז היה המון בכי ועכשיו זה נדיר. אולי היא התבגרה? אולי הקסם של לעשות דברים "לבד" גובר על הבכי? ואולי אנחנו פחות מתרשמים מהדרמה ויותר נחושים בחפיפה? לא יודעת מה מכל זה עבד, אבל אם משהו מזה יעזור - אני אשמח.

בלינקה

New member
גם אצלנו. חפיפה בהתחלה

ברגע שהחפיפה מאחורנו כל האמבטיה הופכת להרבה יותר רגועה וצחקנית. אז היא בוכה עם המים על הראש. עובר לה. מהר.

POOH*

New member
גם אצלנו זה ככה...

בערך.. קודם כל דווקא להרגשתנו יותר קל לפעמים לחפוף לה בתחילת האמבטיה ואז להרגיע אותה ולסיים את האמבטיה בכיף ולא בהיסטריה. חוץ מזה לימדנו להרים ראש למעלה. בלי כובעים בלי כלום [היא שונאת אותם] ומתחילים רק עם מים בלי סבון. ואח"כ שמים שמפו.. ובימים שלא חופפים גם מקפידים לשטוף עם מים.. גם כי חם נורא וגם בשביל ההרגל. בהתחלה הייתה המון המון פחד והיסטריה גם מרק מים. לאט לאט רק מים מתקבל יותר בהבנה. ולפעמים הדרך הכי טובה שבילה זה על הידיים כשהיא איתי בטוש. POOH

א אוהל

New member
האם הפחד הוא מהשמפו או מהמים

על הראש? אם מהשמפו, מה עם לרווח את החפיפה לפעם בשבוע-שבועיים למשל (תחשבו שאתם ירושלמים או צרפתים
)? אם מהמים, מה עם לשטוף את הראש ע"י שכיבה אחורה באמבטיה, אפשר על הרגלים של אמא/אבא ושטיפת הראש במים שכבר בתוך האמבטיה ולא זורמים?

תּמר

New member
למה ירושלמים?

(ד"א - אנחנו גם ירושלמים וגם צרפתים, והילדים חופפים פעם בשבוע בד"כ. אם זה כואב ומפריע, אני לא חושבת שיש צורך במלחמות)

א אוהל

New member
אבא של בעלי ירושלמי דור שביעי

מספר שאצלם התקלחו פעם בשבועיים, אם היה צריך ואם לא היה צריך

אלדורית

New member
יש לי פתרון אחד שלא ניסית!

מגבת קטנה שהילדה מחזיקה בעצמה על הפנים בזמן השטיפה. להיט אצלנו, לאחרונה, כשהתחילו תלונות על חפיפה של בת השלוש.

Arfilit

New member
יהההה.... ידעתי שיגלו לי פה משהו

שטרם ניסינו. המון תודות לכולן.

She Dolphin

New member
אצלנו שמה "מגבת אמבולנס"../images/Emo101.gif

היא נמצאת בהישג יד בהיכון, ובמקרה שמים נוזלים לעיניים, תומר מבקש בדחיפות "מגבת אמבולנס" והמגבת מגיעה חיש מהר אל העיניים כדי לספוג את המים. ואוי לה למגבת אם היא מעיזה להגיע בלי להשמיע את הקול הנכון (
וּוֶנוֹ-וונו-וונו) אז הלך עליה, היא מקבלת נזיפה חמורה ומיד מתקנת את המעות ומתחילה להשמיע קולות כמו גדולה

למעלה