לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1819118,191 עוקבים אודות עסקים

פורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ
x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'פחד מחפיפת ראש'
פחד מחפיפת ראש
<< ההודעה הנוכחית
31/07/2005 | 08:40
37
2198
הילדה עוד חודש בת שנתיים ותמיד שנאה שחופפים לה את הראש ובכתה בכל חפיפה.
בחורף חפפתי לה מעט ( פעמיים בשבוע ואפילו קצת פחות ) כדי להימנע מלהציק לה, אבל עכשיו אין ברירה היא מזיעה מאוד, הולכים לים ולבריכה וחפיפה הפכה לארוע כמעט יום יומי.
היא הפכה לממש היסטרית מחפיפה, וגם אמבטיה רגילה כבר לא ניתן לעשות כי היא מפחדת שיחפפו לה. היא מסרבת לשבת ובורחת ממנה באמבטיה, לא נותנת לסבן אותה, מסרבת להתעניין בצעצועים. בוכה בכי מר, ושמגיעים לחפיפה ניכנסת ממש להיסטריה.
במצב הזה אין עם מי לדבר , היא לא מקשיבה ולא במצב להקשבה.
לדבר איתה על האמבטיה ברגיעה לא בזמן האמבטיה גם כן לא ממש מועיל.
ניסיתי לעשות שימוש בכובע לחפיפה ( שמונע נזילת מיים על הפנים ), והיא לא נותנת לחבוש אותו.
ניסיתי לרחוץ אותה עם הדוש, או עם כוס ....התגובה זהה.
לרחוץ אותה לבד זו ממש משימה בלתי אפשרית.

אני די מיואשת מה עושים?
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'אולי תכניסו בובה לאמבטיה'
אולי תכניסו בובה לאמבטיה
31/07/2005 | 08:49
134
תחפפו קודם לבובה.

אצלנו דבר שעובד - הילד מ-ש-ו-ג-ע על בוב הבנאי, אז אנחנו עושים לו מערבל בטון בראש ופטיש אויר וככה כולנו נהנים, אולי גם לה יש דמות אהובה שאפשר לגייס למשימה..
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'שלא תחפוף.'
שלא תחפוף.
31/07/2005 | 08:51
8
143
לא סוף העולם.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'זו לא אופציה'
זו לא אופציה
31/07/2005 | 08:57
2
115
לא לחפוף בחום הזה עם הזרע, החול בראש, הכלור וכו יגרום לזיהומים, פצעים וגרודים בראש. זו לא אופציה רצינית.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'עם ההזעה '
עם ההזעה
31/07/2005 | 08:57
74
לצפיה ב-'בוודאי שכן.'
בוודאי שכן.
31/07/2005 | 11:31
98
עברנו תקופות כאלה, ואין פצעים, אין זיהומים (לפעמים מגרד כשמזיעים/חם, אבל שטיפה במים עושה עבודה מספיק טובה).

על כל פנים - האופציה הזו עדיפה בעיני על פני לריב עם הילדה כל ערב.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'כמה זמן לא לחפוף?'
כמה זמן לא לחפוף?
31/07/2005 | 11:47
4
96
שבוע? חודש? שנה?
להשאיר בשיער כלור אחרי בריכה? חול אחרי ים? פירורים ושומן אחרי אוכל?
משום מה לא נראה לי הפתרון הזה.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
31/07/2005 | 12:11
3
93
כלור - יורד לא רע עם מים,
חול - סבון ממילא לא מוריד, אלא רק מים והוא לא "מלוכלך". אפשר לנער היטב ולסרק.
אוכל? מיד אחרי האוכל אפשר לנגב (מגבון או מגבת לחה). כמה כבר השער משתתף באוכל? אפשר לתקופה מסוימת לאכול עם שיער אסוף.

כמה זמן? כמה שצריך.
כשהגדולה שלי היתה חולה, היא שנאה מים, ותוך שבוע-שבועיים חזרה לעשות אמבטיות.
נועה גל סיפרה פה על מספר חודשים שבתה לא חפפה ראש, ואח"כ התילה לחפוף ביוזמתה.

תראי.
אחרי שכתתבי ונענתי, חשבתי "ווי ווי, זה באמת נשמע מטורף (שלא לומר מגעיל) לא לחפוף בכלל". אבל אז חזרתי להודעה הראשונה: "היא הפכה לממש היסטרית מחפיפה, וגם אמבטיה רגילה כבר לא ניתן לעשות כי היא מפחדת שיחפפו לה. היא מסרבת לשבת ובורחת ממנה באמבטיה, לא נותנת לסבן אותה, מסרבת להתעניין בצעצועים. בוכה בכי מר, ושמגיעים לחפיפה ניכנסת ממש להיסטריה".
סליחה. לא רוצה ככה עם הילדים שלי. לא רוצה שאני אגיד "אמבטיה" והילדים יברחו ממני. מעדיפה לא לחפוף.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'כן רק שיש לך בסיס'
כן רק שיש לך בסיס
31/07/2005 | 12:17
1
71
הנחה שלשטוף אץ השיער עם מיים זה בסדר. בפועל זה מייצר בדיוק את אותה התגובה.
וניראה שאת מסכימה שלא לשטוף את השיער זו כלל לא אופציה...
מה שכן שטיפה במים היא תהליך קצר בהרבה, אני בהחלט אנסה להחליף חלק מהחפיפות השטיפה במים כדי להקטין את הטראומה.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'היתה אצלינו תקופה ארוכה כזו,'
היתה אצלינו תקופה ארוכה כזו,
31/07/2005 | 12:25
124
שהילדים לא הסכימו גם לשטיפה במים.

מה עשינו?
ראשית - ויתרנו. אמבטיה זה משהו טוב, ולא זירת מלחחמה.
לפעמים שטפנו עם כוס. הצענו להם להרטיב בעצמם עם כוס, עם צעצועי אמבטיה.
דיברו על להרים את הראש.
כשזה היה ממש הכרחי (כינים...), נכנסתי עם הילדים לאמבטיה, וחפפתי להם כשהם שוכבים, והראש שלהם מונח עלי.
מה עוד? אמבטיה עם חברה שאוהבת להרטיב את הראש מתחת לזרם החזק נתנה להם משהו מפחיד לנסות בהדרגה.
יש גם ענין של משחקי מים באמבטיה - השפרצות, שמרגילים אותם להרטיב ראש/פנים.

אבל כרגע, אצלך, לדעתי, צריך קודם כל להשיב אמון.
אמבטיה, בלי חפיפה, ואם אמא מבטיחה שזה בלי ראש - זה באמת בלי ראש.

ואם מדברים על בריכה - הילידם שלי באמת לא אוהבים להרטיב את הראש גם בבריכה, ובשבוע שעבר היתה פעם ראשונה שהם חזרו *מהבריכה* עם ראשים רטובים לגמרי (מגמת שינוי? אולי...).
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'אבל מלכתחילה התייחסתי לכך'
אבל מלכתחילה התייחסתי לכך
31/07/2005 | 12:21
78
שבת השואלת לא מוכנה גם סתם לשטוף במים. ברור שעם חפיפה עצמה אפשר להסתדר, אם כי גם רק במשך זמן מוגבל.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'יש לי שתי הצעות, אבל אני לא בטוחה'
יש לי שתי הצעות, אבל אני לא בטוחה
31/07/2005 | 09:16
221
שהן מתאימות לגיל המדובר- אצל אחת כבר שכחתי ואצל אחד עוד לא הגעתי, אבל-
1. את יכולה לקנות משקפי שחייה, יש, לדעתי, גם משקפיים מותאמות לילדים ממש קטנים. המשקפיים גם יספקו תעסוקה למקלחת וגם יגנו על העיניים.
2. את יכולה לתת לה לחפוף לעצמה את הראש. גיליתי, שכשאני מעבירה אחריות לילדה שלי היא מסכימה ביתר קלות לבצע דברים שבד"כ היו בעיתיים. תני לה גם לשים לעצמה את השמפו וגם לשטוף אותו עם הדוש. ועוד פתרון שאצלנו מקל- כשאני שוטפת את הסבון, נועם מחזיקה מגבת על הפנים. הכוונה היא למגבת אמיתית, שמכסה את כל הפנים, ואמנם נספגת במים ובסבון, אבל מונעת בכי.
למרות כל ההצעות האלו, אני מצטרפת לצימעס, בתקופות של פחד או בכי מחפיפה- הייתי ממש מנסה להמנע מחפיפה.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'מה שאני עושה זה לתת מגבת'
מה שאני עושה זה לתת מגבת
31/07/2005 | 09:39
141
שתהיה בהיכון כל הזמן ועוצרת את החפיפה לפי הצורך, וגם מורה להטות ראש אחורה. עוד פתרון זה להשתמש בכלי אחר ולא בטוש שמשפריץ נורא, ואז הלחץ פוחת. בהצלחה בכל מקרה.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'כשאתם בבריכה - היא צוללת?'
כשאתם בבריכה - היא צוללת?
31/07/2005 | 09:45
4
59
היא מסכימה להכניס את הראש למים?
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'לא היא לא מכניסה ראש למים'
לא היא לא מכניסה ראש למים
31/07/2005 | 11:29
3
50
היא גם מאוד לא נהנית שמפריצים לה מיים על הפנים או הראש, אבל זה לא גורם לה לבכות.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'זה בא מאותו מקום, ואולי גם הפתרון'
זה בא מאותו מקום, ואולי גם הפתרון
31/07/2005 | 13:18
87
יכול להיות מעורב - אם תקחי אותה איתך לבריכה של הגדולים ותשחקו משחקים שכוללים גם צלילה, סביר שעם הזמן זה יפתור את בעית חפיפת הראש. במקביל, אם תצליחו להגיע למצב שהיא מסכימה למים על הראש והפנים באמבטיה, סביר שהיא גם תסכים להכניס ראש בבריכה.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'שאלה ורעיון'
שאלה ורעיון
31/07/2005 | 14:51
1
79
שאלה: שללת את האפשרות של בעיה באזניים? (דלקת סמויה יכולה להיות גם בלי חום - בפעם היחידה שהיתה לבתי דלקת אזניים זה התברר רק בדיעבד כשנהיה חריר בעור התוף והדלקת נזלה החוצה...)

רעיון: נסי לשבת איתה באמבטיה ולתת לה לחפוף לך. אצלנו זה משחק אהוב (לחפוף לאמא, לעשות לאמא קוקו בשיער...) וגם עם חבר/ה משת"פים - לחפוף אחד לשני...
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'לא חושבת שזאת בעיית אוזניים'
לא חושבת שזאת בעיית אוזניים
31/07/2005 | 21:17
39
היו לנו המון דלקות אוזניים השנה ואני מזהה אותן ללא בעיה. זו לא ניראת בעיה של כאב באוזניים.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'לספר אותה'
לספר אותה
31/07/2005 | 11:27
1
65
ולרחוץ בספוג לך. פחות יפה, יותר נקי.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'לך=לח'
לך=לח
31/07/2005 | 11:27
24
לצפיה ב-'גם אצלנו '
גם אצלנו
31/07/2005 | 11:34
51
שי בת 2.4 מאד אוהבת מים, מאד אוהבת אמבטיות, אין לה בעיה עם חפיפת השיער עצמה אלא עם החלק של שטיפת השמפו מהראש. שום דבר לא עוזר.
מידי פעם מוותרים על החפיפה ומידי פעם פשוט שוטפים לה את השיער למרות הכל.
מצטערת שאין לי תובנות כי כל הפטנטים שניסינו לא עזרו.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'כמה טריקים שעובדים אצלנו'
כמה טריקים שעובדים אצלנו
31/07/2005 | 11:43
4
206
אופק בת שנתיים וגם אצלנו מזה כחודש (אולי אפילו יותר) יש אותה בעיה.
טריקים שעובדים:

לעשות אמבטיה עם אבא/אמא ולחפוף לנו (להקציף את הסבון חזק חזק) ואז לה. כנ"ל עם השטיפה.

ללמד לשבת ולהטות את הראש אחורה (אצלנו לקח הרבה זמן כי אופק לא מוכנה לשבת באמבטיה, רק לעמוד ולהתרוצץ )

לא לשטוף עם הטוש. לנסות כוס, משפך (היתה תקופה שהיה להיט), דלי וכו'.

להחליף שמפו. אנחנו הגענו למסקנה שההיסטריה התחילה מאז שעברנו לסרקל. כשהחלפנו את השמפו - יש פחות התנגדות (עדיין דורש שכנוע, אבל פחות היסטריה).

לא לחפוף כל יום (להסתפק בשטיפה מהירה כשלא חייבים).

להסביר שהחול שבראש רוצה לחזור לחוף הים וצריך לעזור לו.

"אניה" - לשכב על הגב (בתנוחת הצפה...) ולנענע לכל הכיוונים כמו אניה. על הדרך גם הראש נשטף. זה טוב לשלבי היסטריה מהשטיפה, אחרי החפיפה עצמה. לא מנקה ביסודיות מושלמת, אבל עדיף מכלום.

והכי חשוב - לקחת בחשבון שכל פתרון מחזיק מעמד כמה ימים ואז צריך לגוון שוב. טוב, מי אמר שילדים זה לא אתגר???

בהצלחה
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'הטריקים שלנו :'
הטריקים שלנו :
31/07/2005 | 13:27
145
לעשות טלטלביז - כלומר להעמיד את השיער בצורה מצחיקה כשהו עם שמפו

לשכב על הגב כמו בבריכה "ולשחות"

לשחק במספרה

לתת לילדה לחפוף לבד (כמובן שעוזרים היכן שצריך)

לתת לילדה לשפוך את המים על עצמה לבד

לשחק בקצף שיצוא מהשיער החפוף
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'אצלנו היה פיתוח אחר באותו כיוון'
אצלנו היה פיתוח אחר באותו כיוון
31/07/2005 | 21:49
1
121
אמבטיה משותפת, כאשר בשלב ניקוי השמפו, הסרבן שוכב על גבו עלי, ואני מחבקת אותו ושוטפת לו את הסבון כשראשו מוטה לגמרי לאחור (עלי). אי אפשר לפספס בצורה כזאת.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'ונזכרתי באנקדוטה'
ונזכרתי באנקדוטה
31/07/2005 | 21:51
80
אחרי הפעם הראשונה הזאת ה"משוכללת", הוא כ"כ נהנה כשהוא שרוע בסתלבט אדיר ואני מנקה לו את הקרקפת תוך כדי עיסוי קל שלה, עד שכשזה נגמר הוא הופתע ומייד ציווה: "עוד!".
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'לאה, כדאי אולי לעבד את זה למאמר.'
לאה, כדאי אולי לעבד את זה למאמר.
01/08/2005 | 00:54
49
או סתם לשים ב טאג-ליינס.
השאלה על חפיפת ראש חוזרת שוב ושוב בגילאים האלה.
ויש פה עיצות מצויינות.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'לשים מגבת קטנה מגולגלת'
לשים מגבת קטנה מגולגלת
31/07/2005 | 14:02
85
על המצח בקו השיער, או קרוב לעיניים.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'גם אצלנו לא חופפים, לא ממש.'
גם אצלנו לא חופפים, לא ממש.
31/07/2005 | 14:35
76
אני שוטפת לה את הראש עם ידיים רטובות, לא שופכת לה מים, שלא יתיז לעיניים. לא רוצה להגיע איתה למצב כמתואר לעיל. ולעולם, לעולם לא ליצור משבר אמון.

לא הלך לנו כובע, מגבת על העיניים ודברים כאלה. מקווה שזה ישתפר, וגם אצלכם. בהצלחה.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'אם את יוצאת (כמוני) מנקודת הנחה'
אם את יוצאת (כמוני) מנקודת הנחה
31/07/2005 | 14:54
76
שחייבים לחפוף, למרות היסטריה, יש רק דברים שיכולים להקל.

אצלנו, זה, למשל, כשאני מודיעה לו שהגיע הזמן לעצום את העיניים "כמו בוב הבנאי" (הדמות הנערצת עליו כרגע. לפני זה הוא היה עוצם עיניים "כמו שטוזי תפוזי"). בד"כ זה עובד. אם אחותו הקטנה באמבטיה איתו או אחת הבובות ש"באות לראות איך הוא מתרחץ" - אני מלווה הכל בהתפעלות - "תראי, תמרי, איך יונתן חופף את הראש יפה! תראי איך הוא לא בוכה כשאני שוטפת לו את הראש! הוא יודע שזה לא כואב ושזה תיכף נגמר!".
בנוסף, אני שוטפת לו את הראש רק עם כוס (פלסטיק), ואח"כ הוא מקבל אותה למשחקי המים שלו.
אה, ועוד משהו - אני אומרת לו מראש שאני אספור עד 5 וכשאגיע ל-5 אני אפסיק. בספירה עד 5 אפשר להגניב 5-8 כוסות מים, שבד"כ שוטפות מצוין את הראש מכל שאריות השמפו, והוא יכול להצטרף אלי לספירה ולדעת שהקץ קרב.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
31/07/2005 | 21:16
2
44
הערב הצלחנו לעבור אמבטיה רגועה ( בלי חפיפה אבל עם הרטבה של השיער ) בעזרת המון צעצועים חדשים ומלאי סבלנות אין סופי שלי.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-''
01/08/2005 | 00:55
8
מעולה!
גם אצלנו, הורים סבלניים ומוכנים לנסות דרכים יצירתיות, הצליחו לעצור בהלה שהחלה בדיוק להתפתח. (עם הבכור).
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-' כ"י (ערבים כאלה)'
כ"י (ערבים כאלה)
01/08/2005 | 07:43
22
לצפיה ב-'ככה היה אצלנו עד שהגיע המושיע...'
ככה היה אצלנו עד שהגיע המושיע...
31/07/2005 | 21:51
3
128
וזאת דמות של החבר שלה
כל פעם שעשינו אמבטיה עם עוד ילד היא רצת לעשות כמוהו - ככה למדה להטות את הראש - אחרי אמבטיה עם חברה, ואז החבר שלה לימד אותה לצחוק כשיש מיים על הראש - ועשינו "כמו אור" עבד כמו קסם!
היום גם כשאני לא רוצה לחפוף לה - היא דורשת את זה! אין יום ללא חפיפה - פשוט אין - היא לא מוכנה לוותר....
בקיצור? אם "כמו" משפיע עליה - אתן מוזמנות לאמבטיה אצלנו - אולי זה יעזור?
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'תכיני את האמבטיה'
תכיני את האמבטיה
31/07/2005 | 22:25
2
73
אנחנו בדרך
אם ההזמנה רצינית אני אשמח לנסות.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'אם אין לך התנגדות ל"גברבר" קצת'
אם אין לך התנגדות ל"גברבר" קצת
31/07/2005 | 23:06
67
גדול ממנה, אז אנחנו יכולים גם .
גם אצלנו היה שלב כזה, אם כי הוא לא הגיע עד כדי היסטריה. גם אני, כמוך, בחורף יותר טולרנטית ובקיץ, עם מפגעי הזיעה/חול/כלור (ורחמנא לצלן גם כינים) - הרבה פחות. גם הבן הגדול שלי הראה נכונות הולכת וגוברת לעניין החפיפה אחרי אמבטיות משותפות עם חברים שחפפו ראש בלי בעיות. מהם הוא גם למד להטות ראש אחורה ולעצום חזק את העיניים (שום הסברים מילוליים שלי לא הועילו כמו מראה העיניים עם אותם חברים).

חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'מתי שתירצי!!!!'
מתי שתירצי!!!!
01/08/2005 | 06:42
22
האמת שהתכוונתי בשבת להגיע אליכן - אבל עד שטרחתי לחשוב על זה ברצינות נגמרה לנו השבת
יאללה - בואי
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'מסרק צפוף עושה את עבודת השטיפה'
מסרק צפוף עושה את עבודת השטיפה
31/07/2005 | 23:09
78
האפרוחון בן שנה ו-5 ח'. הבעיה אצלנו היא בשטיפה. לא עוזר ששוטפים עם כוס, שאמא/אבא שופכים בכף היד קצת מים, הוא פשוט מתעב את התחושה של מים נוזלים לו על הפנים/עורף.
פתרון שמצאתי לגמרי במקרה: מרטיבה את השיער עם טיפת מים, כדי שאוכל למרוח שמפו והוא יקציף. כשיש קצף אני מקרצפת היטב את הקרקפת (לזה הוא מוכן, כל עוד לא נוזל כלום למטה) ובהמשך, עוברת עם מסרק צפוף, שמנקה היטב את השיער מ"מוצקים" וגם מהשמפו. אני פשוט טובלת את המסרק כל פעם במים.

מסובך? מי אמר שלגדל ילדים זו משימה פשוטה?
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'אצלנו יש טקס חפיפת ראש'
אצלנו יש טקס חפיפת ראש
09/08/2005 | 00:46
112
שלי בת שנה וארבעה חודשים וכל אמבטיה היא טקס חפיפת הראש פולחן של ממש...
הכניסה לאמבטיה מתחילה בהסתגלות למים טבילת רגליים והשפרצות מצידה...
מוסיקת רקע משיריה של דתיה בן דור "אני שוטף ידיים די די די דם די דו..."
אין מה לחשוב בכלל על ברז האבטיה אך ורק כוס והיא חייבת שתהייה גם לה אחת.
אז אני מרטיבה את ראשה בטיפות בודדות וגורמת לה להרטיב את ראשה בעצמה מילות עידוד ומחיאות כפיים עם כל כוס שהיא שופכת כך הפכה האמבטיה שלנו מסיוט מייגע לחוויה שהיא מצפה לה כל יום....
חינוך לגיל הרך >>

הודעות אחרונות

16:18 | 20.08.19 אורחים בפורום
10:31 | 08.07.19 אורחים בפורום
15:20 | 29.05.19 אורחים בפורום
16:01 | 23.05.19 פיקוס123
04:12 | 24.02.19 מיטל בר אילן
09:43 | 15.02.19 סתיו7337
17:11 | 09.01.19 חולית 10
10:34 | 15.10.18 יום טוב22
06:18 | 19.05.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ