לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1820418,204 עוקבים אודות עסקים

פורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ
x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'כיצד בוחרים מסגרת חינוכית לילדים?'
כיצד בוחרים מסגרת חינוכית לילדים?
<< ההודעה הנוכחית
23/02/2005 | 10:35
40
170
הי לכולם,
מצורף מדריך להורים לבחירת מסגרת חינוכית-טיפולית בגיל הרך.
לשימושכם.

טיפ: המדריך ארוך (20 עמודים). הוא כולל הסבר כללי על איכות טיפול ומסגרות ושאלון שצריך למלא על המסגרת.
קשה לקרוא אותו בפורמט PDF, אני ממליצה להדפיס.

את המדריך ניתן להוריד גם מהאתר http://planet.nana.co.il/hamadrich2005/
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-' נעה, זה חשוב ביותר'
נעה, זה חשוב ביותר
23/02/2005 | 10:55
15
אני נועצת, לתשומת לבכם, ההורים, לקראת ההרשמה לגנים בשנה הבאה.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'איזה יופי!'
איזה יופי!
23/02/2005 | 11:10
7
איזו עבודה רצינית ומפורטת. אין לי ספק שאני אעזר בשאלון בבא העת. תודה!
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
23/02/2005 | 11:22
11
לצפיה ב-'גמני תודה'
גמני תודה
23/02/2005 | 11:31
6
לצפיה ב-'הי נעה! תודה על המדריך'
הי נעה! תודה על המדריך
23/02/2005 | 13:00
1
7
האם נראה לך שניתן להשתמש בשאלון לבחינת חטיבה צעירה (לגילאי 4+) שהיא חלק מבית ספר? או שלא כדאי? חלק מהדברים ודאי לא רלוונטיים (אין שינה למשל).
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'זה מיועד בעיקרון לגילאי 0-3 ניתן'
זה מיועד בעיקרון לגילאי 0-3 ניתן
23/02/2005 | 13:05
14
"למתוח" אותו עד גיל 4 אם מדובר בגן פרטי או גן במעונות. בעיקרון, הוא לא מותאם למסגרות עירוניות ששם (לצערי) "החוקים" כבר אחרים.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'מותר להיות קטנונית?'
מותר להיות קטנונית?
23/02/2005 | 13:17
6
7
הפונט שבחרתן - כל ה ו, י, ן בו מאוד עבים, נראים מודגשים. לי זה מציק בעין.
(אולי זה רק אצלי ככה?)

>>>>>> הולכת לקרוא. אתפעל אח"כ (-:
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'ב PDF? כי אצלי בקובץ הכל בסדר.'
ב PDF? כי אצלי בקובץ הכל בסדר.
23/02/2005 | 13:37
7
לצפיה ב-'זאת הסיבה שהמלצתי להדפיס'
זאת הסיבה שהמלצתי להדפיס
23/02/2005 | 13:50
1
4
לא משנה באיזה מנוע השתמשנו להפיכת קובץ ל-PDF חלק מהאותיות הודגשו.
sorry
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'הבנתי. סליחה.'
הבנתי. סליחה.
23/02/2005 | 16:48
4
לצפיה ב-'עוד מנת קטנוניות'
עוד מנת קטנוניות
23/02/2005 | 19:23
2
162
- עצמאות - הנושא של עבודות אישיות מול "שטאנץ" - בגן וולדורף, למשל, חלק מהשיטה הוא העבודות הזהות. זה נשמע לי חלק מאידאולוגיה ולא חלק מאיכות טיפול.

-  עמוד 19, פתיח של שאלון העמדות - "הקצנו" ולא הקצאנו.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'תראי. המדריך מותאם לתרבות הישראלית'
תראי. המדריך מותאם לתרבות הישראלית
23/02/2005 | 20:42
1
7
/מערבית - ואיכות טיפול היא לא נושא אובייקטיבי אלא תלוי תרבות. כלומר, סביר להניח, שאם תלכי עם השאלון הזה ותנסי לבחון גנים בהודו תמצאי שיש בעיה כי השאלון לא מותאם.

יש נושאים שהכלים האקדמים לא תמימי דעים לגבי החשיבות שלהם לאיכות טיפול. יש כלים שמדגישים פן מסוים, ויש כאלה שמדגישים פן אחר. דווקא בנושא היצירות האישיות של הילדים והחופש שלהם ליצור - יש תמימות דעים.

כעיקרון - כל מסגרת שמעלה על נס תורה מסוימת ולא גמישה לצרכים של ילד היא לא מסגרת איכותית. זה ענין בסיסי ביותר כשבאים לבחון איכות טיפול.

ההנחה שיש לילדים צרכים בסיסים. בגיל הרך (לידה עד שלוש) יש חשיבות לחקירה חופשית של חומרים וסביב גיל שנתיים מתחילים העצמאות והחופש לבחור,  להיות issue עבור הילדים. ואם אני זוכרת נכון (ויכול להיות ששכחתי כי אני כבר למעלה משנה לא משתתפת קבועה כאן... ) אנחנו כהורים (וכחברה) מעודדים/רוצים לעודד את העצמאות, היצירה, הבחירה והחשיבה העצמאית.
עבודות זהות - הן לא הדרך לעשות זאת (אגב, לא רק אנתרופוסופיים חוטאים בעבודות זהות, גם מונטסורי וגם הרבה גנים "רגילים" ).

אז כן. זה כן קשור לאיכות טיפול.

ורק להבהרה - אין הכוונה שגננת תשים מול הילדים 15 סוגים שונים של חומרים שכל ילד יבחר לעצמו איך הוא מביע את אישיותו היחודית.
עדין, כשמסתכלים בגנים על לוח בו תלויות עבודות של ילדים ניתן לראות אם מדובר בעבודת יצירה שהוגבלה מאוד (לדוגמה בלבד, רק 2-3 חומרים להדבקה בלי שילוב טושים).
אני נכנסת במסגרת העבודה לדי הרבה גנים ויש גנים בהם רואים שלילדים  ניתן חופש יצירה למרות שנושא העבודה דומה (נגיד, טו בשבט) ובאחרים יש שטאנץ על הקיר. אגב, הסימן הכי ברור לשטאנץ הוא, שלא ניתן להפריד במבט בין העבודות של הילדים הבוגרים יותר בגן לבין אלה שצעירים יותר (ובגילאים האלה פער של חצי שנה יכול להיות משמעותי מאוד במראה של העבודה)

ובאופן אישי לגמרי, אני באמת לא הייתי/וגם לא מכניסה את הילדים שלי למסגרות שבהן האג'נדה (שהיא לא "הילד" אלא "הגישה") היא כל כך חשובה (עם כל הדברים היפים שחלק מהגישות הללו מיצגים). כמובן, שמי שהגישות האלה מדברות אליו וחושב שכך צריך לחנך ילדים, נוהג אחרת (וזה בסדר).

ולגבי הקצאנו - הקצנו. תודה. לא ידעתי. יתוקן מיד.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך מאד'
מסכימה איתך מאד
23/02/2005 | 21:54
6
לצפיה ב-'מאד רוצה לקרוא'
מאד רוצה לקרוא
23/02/2005 | 13:41
2
4
ומשום מה הקובץ לא נפתח אצלי (וכן, יש לי אקרובט רידר )
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'גרסה ישנה של אקרובט, אולי?'
גרסה ישנה של אקרובט, אולי?
23/02/2005 | 13:51
1
10
לצפיה ב-'יש לי גרסא 6.'
יש לי גרסא 6.
23/02/2005 | 13:56
5
לצפיה ב-'וואו, תודה רבה!'
וואו, תודה רבה!
23/02/2005 | 14:17
4
לצפיה ב-' על קישור שימושי מאוד'
על קישור שימושי מאוד
23/02/2005 | 14:33
7
אישית, אני מצטערת שהמדריך הזה לא היה זמין לפני שבועיים כשהייתי צריכה להחליט על מסגרת לקטנה שלי.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-' הכנסתי קישור קבוע בקישורי'
הכנסתי קישור קבוע בקישורי
23/02/2005 | 14:56
5
הפורום, בקטגוריית "מספרי טלפון ואתרים שיכולים לעזור" - לשימושכם!
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'למה השרשור הזה "תקוע" למעלה...?'
למה השרשור הזה "תקוע" למעלה...?
23/02/2005 | 21:19
7
2
ותודה נעה, כבר הפנתי הלאה
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'טכנולוגיה של תפוז + החלטה של לאה'
טכנולוגיה של תפוז + החלטה של לאה
23/02/2005 | 22:04
6
5
את רואה את הקונוס מימין לנושא ההודעה? שמו "נעץ". ההודעה "נעוצה".
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-' '
23/02/2005 | 22:59
5
5
לצפיה ב-''
23/02/2005 | 23:10
2
אולי לאה לא היתה נועצת אילו היתה מנחשת שיתפתח דיון שממילא יקפיץ.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'אני ביקשתי מלאה חשבתי שהוא יברח'
אני ביקשתי מלאה חשבתי שהוא יברח
24/02/2005 | 09:34
3
3
לצפיה ב-'איך ניתן לך לברוח? '
איך ניתן לך לברוח?
24/02/2005 | 09:36
1
3
לצפיה ב-''
24/02/2005 | 11:18
4
לצפיה ב-' איך יכול?'
איך יכול?
24/02/2005 | 11:22
4
לצפיה ב-'לא מצליחה לפתוח, מישהומיכול בבקשה'
לא מצליחה לפתוח, מישהומיכול בבקשה
24/02/2005 | 09:24
3
6
לשלוח לי בפקס או בקובץ וורד באימייל?
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'זו באמת אחת הבעיות של PDF'
זו באמת אחת הבעיות של PDF
24/02/2005 | 10:43
2
5
לא כולן יכולות לקרוא אותו, אבל מאד מסובך להמיר אותו לקובץ word וצריך לשם כך תוכנה מיוחדת.

מאידך, אני  מניחה שעשו זאת כך כדי שלא יכניסו בקובץ שינויים.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'למה לא כולם?'
למה לא כולם?
24/02/2005 | 10:50
1
3
זה היתרון הגדול - הרידר הוא חינמי ברשת!
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'לא לכולן יש מערכות מחשב שתומכות'
לא לכולן יש מערכות מחשב שתומכות
24/02/2005 | 11:22
4
בגרסה שמסוגלת לפתוח אותו (ראי תלונות למעלה...).
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'המון תודה, נעה'
המון תודה, נעה
24/02/2005 | 12:16
9
באת לי בדיוק בזמן
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'טוב. אין ברירה. צריך'
טוב. אין ברירה. צריך
24/02/2005 | 21:42
1
3
לצפיה ב-'תעשי כושר '
תעשי כושר
25/02/2005 | 07:40
3
הנה, אני עוזרת לך
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'תודה רבה על השאלון + תהייה'
תודה רבה על השאלון + תהייה
24/02/2005 | 22:08
3
3
שלום, אני חדשה כאן, ושמחה להתקל בשאלון המצוין הזה. מקווה שיהיה לי לעזר בבחירת הגן לבני הקטן, בבוא העת.
אני רק תוהה, האם יש מישהו שהגן של ילדיו עונה על כל הקריטריונים? לצערי הרב, הגעתי למסקנה שבכל גן צריך להתפשר על כמה דברים,וזה ממש מתסכל!! אני בדקתי את כל הגנים האפשריים באזור שלנו (ויש הרבה) ואני בוודאות יכולה לקבוע שבאזור המגורים שלנו אין גן כזה. (שלא לדבר על גנים רבים כל כך שנפסלו על הסף)ובסופו של דבר נאלצתי להתפשר על הרבה דברים שהיו ועדיין חשובים לי, כשבחרתי את הגן של בני הגדול.
אני מצטערת אם התגובה שלי לא ממש במקום, אבל לפחות על הדרך הקפצתי...
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'פשרות בנושא גנים (התגובה ממש במקום)'
פשרות בנושא גנים (התגובה ממש במקום)
25/02/2005 | 12:26
2
5
כשבנינו את השאלון הסתמכנו על כלים אקדמאים שבהם ניתן לגן, שהוערכה בו איכות חינוך-טיפול, ציון מ-1 עד 7.
ציון מתחת ל-3 משמעו שהגן מזיק לילדים - בין אם ברמת הבטיחות, ההיגיינה ובין אם מדובר על התפתחות רגשית/פיזית או קוגניטיבית של ילדים.
ציון 3-4 משמעו גן סביר ולא יותר.
ציון 6-7 מתייחס לגנים מעולים ומדהימים בכל האספקטים (לצערי, בודדים הגנים שמגיעים לציונים כאלה בארץ).

רוב הגנים בארץ מגיעים לציונים 3 המעולים שבהם נמצאים סביב 4-4.5 וגם הם לא רבים.
כשבנינו את השאלון התייחסנו לציון 3 (שאלנו את עצמנו מה גן צריך על מנת לקבל ציון 3?) מתוך הבנה שאלו הדברים הכי הכי בסיסיים שילדים *צריכים* [וזכאים] לקבל על מנת להתפתח היטב - טיפול טוב שיענה על הצרכים הפיזיים, רגשיים-חברתיים וקוגניטיבים שלהם.

כשאת אומרת שאת צריכה להתפשר על דברים - על מה תתפשרי? על בטיחות בגן? על הימצאות חצר שחיונית להתפתחות פיזית (ולא רק) בגיל הרך? או אולי על יחס חם, רגיש ונותן כבוד לילד שלך?

אחת המטרות של בניית המדריך הזה היא (לא רק בשביל שהורים ידעו מה צריך לשאול, אלא גם,) ליצור שינוי (לטווח הרחוק יותר) במודעות של הורים לדברים שחייבים להיות בגן. מודעות כזו תגרור שינוי אצל בעלי הגנים וכולנו נזכה לשירות טוב יותר.

אגב, בדיוק מסיבה זו המדריך נשלח גם למפקחות הארציות של ארגוני הנשים ומפעילים אחרים של מעונות יום.

אגב - על מה התפשרת בסופו של דבר כשבחרת את הגן של הבן הגדול שלך?

חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-' על השאלון.'
על השאלון.
25/02/2005 | 15:50
3
המטרה המשנית שאת מציינת: השפעה על מודעות (בצד המטרה הראשית, עזרה בבחירה) נראית לי חשובה ביותר.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-' שלחתי לאחראית על החינוך אצלנו'
שלחתי לאחראית על החינוך אצלנו
26/02/2005 | 00:22
5
לצפיה ב-'אני לא מצליחה להכנס לקובץ'
אני לא מצליחה להכנס לקובץ
25/02/2005 | 07:26
8
נותן לי רשומות.
חינוך לגיל הרך >>

הודעות אחרונות

16:18 | 20.08.19 אורחים בפורום
10:31 | 08.07.19 אורחים בפורום
15:20 | 29.05.19 אורחים בפורום
16:01 | 23.05.19 פיקוס123
04:12 | 24.02.19 מיטל בר אילן
09:43 | 15.02.19 סתיו7337
17:11 | 09.01.19 חולית 10
10:34 | 15.10.18 יום טוב22

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ