חנוכה

אבא גאה

New member
../images/Emo16.gif חנוכה ../images/Emo16.gif

היי, צריך עזרה.... הבן שלי (4) לומד בגן לא יהודי (אנחנו חיים בקנדה) לכבוד החנוכה הבטחתי לבוא ולעשות הפעלה לכבוד החג. קניתי חנוכיה, לימדתי את הברכות, קניתי סביבונים ומעות משוקולד וסופגניות אני אקנה באותו יום עכשיו.... מה לעשות? (הכיתה היא בגילאי 3-6) חשבתי לשחק איזה משחק עם הסביבונים, אבל לא עולה לי רעיון שהילדים יוכלו להתחבר אליו..... יש לכם רעיונות? קישורים? משחקים לחג? אשמח לשמוע....

אולי איזו פעילות יצירתית

שמשולבת בסיפור החג כמו להביא להם סביבונים או חנוכיות גזורים שיקשטו ותשאר לכל ילד מזכרת,בגן אנחנו שרים שיר: סובב סובב לו סביבון סובב ולא רוצה לישון ולהפעיל את הילדים בריקוד. שלך חנה גונן

אבא גאה

New member
קראתי את השירשור

אכן אחלא רעיונות.... אבל לא נראה לכן קצת יותר מידי מתקדם לגילאי 3-6??? ערכים, כפיה דתית וכו'....???? אני מחפש משהו פשוט פשוט..... משחק קצר עם הסביבון (הם לא קוראים אותיות בעברית, חשבתי למשל לצייר עיגול גדול מחולק לארבע צבעים, שבמרכזו עיגול קטן שחור עליו הילדים מסובבים את הסביבון, ולפי הצבע שהסביבון נוחת עליו הילד ..........מה? כאן נתקעתי!!!!!) ואולי יש למישהי קישור לאיזה דף צביעה לחג אותו אני יכול להדפיס??? ושוב תודה

kashke

New member
מצרפת קישור של אתר "מֶאַמם" ../images/Emo8.gif

וזו רק טיפה בים של דפים לצביעה ועשייה לילדים. בילוי נעים. http://www.dltk-kids.com/world/jewish/index.htm

נעה גל

New member
כשהייתי בגן מירה (בגיל שלוש)

בחג חנוכה היה לנו סביבון ענק שהיה קשור לתקרה. בסוף המסיבה כל הילדים שרו שיר לסביבון והסביבון ירד לאיטו מהתקרה כשהוא מלא במעות חנוכה משוקולד. זה אחד הזכרונות הכי נעימים שיש לי מהגנים. אני זוכרת את ההתרגשות של הסביבון היורד ואת הטעם הנפלא של מטבעות שוקולד פושטיות. בקיצור, ממליצה על סביבון יורד מהתקרה (לא פעילות חינוכית, אבל מהנה
). אגב, את הסביבון בונים מארגז קרטון מקושט ואת השפיץ עושים מבריסטול. ממש לא בעיה.

נעה גל

New member
תשמעי, אף אחד לא המציא כלום

3 הדתות חוגגות את אותם חגים בכל מיני ואריציות. ידעת שבסקנדינביה יש ל"ג בעומר? למרבה ההפתעה הם לא גילו את הפטנט הגאוני של תפו"א במדורה. המשפחה שלי עוסקת בהפצת הרעיון והוא זוכה לאהדה רבה

ואם בהפצה עיסקינן ../images/Emo13.gif

לגויים כאן יש מנהג מדורות משובח: הם אוספים סטוק של ענפים ארוכים, מכינים בצק פשוט (קמח-מים) כל ילד מכין נחש מחתכה בצק, ואז מלפף אותו על קצה הענף (בכריכות רחוקות, כמו קפיץ), ואז מחזיק את הענף טיפה מעל האש (לא בתוכה) לכמה דקות. יוצא לחם שמחמם את הלב. הם עושים אותו הדבר עם נקניקיות שמנמנות שעושים להם קצת חתכי-הגדלת-שטח-פנים ונועצים בקצה הענף. משו.

אוי, נעה, העלית לי גל של נוסטלגיה

נעימה ביותר. וכך נזכרתי בסביבון הענק שירד מהתקרה. איזה כיף זה היה!

הצעות להפעלות:

1. נרות - קונים מפיות יפות (מפיות שולחן), נרות פושטים ודבק פלסטי. נותנים לילדים לגזור/לחתוך ציורים מהמפיות. מורידים את השכבה העליונה -זו עם הציור - מהמפית. מורחים (עם האצבע) שכבה דקה של דבק פלסטי על הנר ומניחים עליו את המפית. מחכים קצת שיתייבש מורחים עוד שכבה של דבק פלסטי ומחכים לייבוש. 2. נרות - ממיסים חומר שעווה (מגיע בגרגרים בצבע לבן. אפשר להוסיף צבע ע"י המסה של גירי שעווה לתוך הכלי). קונים כלים פשוטים - כוסות או כדים קטנים מחרס. נותנים לילדים לקשט את הכלי בצבעי גואש/פנדה וכדו'. שופכים (המבוגרים) את השעווה לתוך הכלי ומוסיפים פתיל. 3. ויטראזים - קונים שקפים וטושים לא מחיקים. נותנים לילדים לצייר על השקף בעזרת שבלונה או ללא שבלונה (שבלונות של סמלי החג - לנוכיה, סביבון, נר). אופציה נוספת של ויטראז' - לקנות טפטים צבעוניים שקופים. לחתוך מהם כל מני צורות גיאומטריות או סתם ולתת לילדים להדביק אותם על השקפים. אח"כ מדביקים את השקף על שמשת החלון. 4. סביבון מצייר - גוזרים מבריסטול/קרטון עיגול. במרכז העיגול עושים חור לא גדול. קוינם טושים דקים פשוטים. נותנים לילדים לקשט את העיגול בגירים, מדבקות או כל דבר אחר. מכניסים טוש אחד לתוך החור שבמרכז העיגול. כשפותחים את הפקק של הטוש ומסובבים הסביבון מצייר. 5. חנוכיות - האושר של חנוכה אצלנו היה בניית חנוכיות - אוספים המון ג'אנקים קטנים (הולכים לאיזור תעשיה ואוספים שאריות של מפעלים, אוספים ספלולים (הבית של הבלוט), ענפים יפים, עלים, פקקי בקבוקים ושאר שטויות - ובונים חנוכיות. כל כך פשוט וכיף. גם ילדים קטנים יכולים להשתתף. לגבי משחק הסביבונים - אפשר לסובב שני סביבונים - אחד עם דפנות בצבעים שונים ואחד עם סימון ליד ימין, יד שמאל, רגל ימין ורגל שמאל. לשחק עם הילדים "פלונטר" לפי הסביבונים. אפשר לשחק תופסת צבע לפי הצבע שהסביבון נפל עליו. בהצלחה!

למעלה