לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1832518,325 עוקבים אודות עסקים

פורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ
x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'ילד שדוחף'
ילד שדוחף
18/12/2019 | 12:44
2
29
שלום,
בני בן שנתיים תופעה חדשה בגן דוחף ילדים ואומר דחפתי כואב לו הוא בוכה .במידה ולא רואים שדחף הוא הולך להגיד, וגם שדוחף מסתכל על הגננת או עלי כדי שנעיר לו .כיצד מתמודדים ? היום הייתה לי שיחה עם מרפא בעיסוק שנמצא בגן צפה עליו 3 פעמים וגם לא ברור מדוע הוא עושה את זה כאילו הוא הפך את זה למשחק . הוא יכול לשחק להיות עסוק ואז פתאום ללכת לקצה של הגן ולדחוף ואז להגיד שדחף ואסור לדחוף ואז עצוב שהילד בוכה . יש לציין שבבית או במקומות אחרים אין את ההתנהגות הזו . אני ממש לא יודעת מה לעשות איך להתייחס לזה שיוצא מהגן או בדרך לגן מדבר על זה אסור להרביץ אסור לדחוף אני כבר לא עונה לו על זה כי המלל על הנושא כבר נהיה עובר . יש לציין שבגן לטענתן הן מנסות לחזק דברים טובים שעושה . אני ממש נמצאת בלחץ מהמצב שבו מתנהג בגן מה ניתן עוד לעשות ? חוג מומלץ? טיפול רגשי ? אני באמת לא יודעת חשוב לציין שרק בגן הדחיפות קוראות יש לציין שהוא ילד חכם מדבר ומבין גם בגן הם אובדי עצות אשמח לכל פיסת עזרה
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'התמודדות עם התנהגות לא רצויה'
התמודדות עם התנהגות לא רצויה
12/02/2020 | 10:51
15
הי אמא יקרה
שומעת מדבריך שאת אמא אמפטית ואכפתית ולאחרונה בנך סיגל לעצמו התנהגות חדשה. ההתנהגות מאופיינת בדחיפות ואף משתמש בזה גם כדרך משחק.אני מאמינה שהתנהגות היא שפה. גם אם בנך לא מצליחלבטא במילים בדיוק למה הוא מתכוון. הוא כשאר בני האדם מאוד רוצה להרגיש תחושת שייכות. כל אדם ככלל וכל ילד בפרט רוצים להרגיש ש'רואים' אותם ובנוסף ילדים הם טיפוסים מאוד חכמיםמוכשהם נוהגים לראשונה בתהנהגות מסויימת,הם מצפים לראות מה תהיה תגובת הסביבה להתנהגות זאת. אם הם רואים שהסביבה 'מופעלת' מההתנהגות החדשה הם מסגלים אותה. אם אותה התנהגות נותנת להם תחושת שייכות ונראות לטוב או לרע הם ממשיכים בה. ראשית אני רוצה לומר לך שאני קוראת את דבריך ואני שומעת איזו אמא אוהבת ומכילה את. אני עוד שומעת שאת רוצה להנהיג את בנך ולהוביל אותו להתנהגיות חיוביות כך שכל סביבתו תאהב אותו ותקבל אותו כפי שאת. אני קוראת שהכללים שאתם מנסים להנהיג בבית והכללים בגן לא ממש מצליחים להביא לשינוי התנהגות של בנך והם ככל הנראה לא מדוייקים לו (התעלמות שציינת). מציעה שלבת יחד צוות חינוכי וזוג הורים ולבדוק יחד הדרכה אופטימלית עבורו. החשוב מכל בהיוועצות מסוג זה היא העיקביות. יש חשיבות לכך שהבית והגן ידברו באותה שפה וכך הילד ירגיש בטוח מוגן ולא מבולבל. על פי מודל המחומש שהוא כלי להנחיית הורים, יש חשיבות לעצמאותו ואחריותו של הילד ככלל ובתהליך הזה בפרט. ככל שילדך ירגיש שהוא 'בוחר' בחייו (איזה בגדים ללבוש, מה לאכול, באיזה משחק לשחק איתכם בשעת משחק ועוד) הוא יפתח עצמאות ויחוש את תחושת השייכות שלו בבית ובגן דרך הזדמנויות חיובית. הלא אם יבחר מה לאכול ותכינו יחד ולכולם יהיה טעים, כולכם תעודדו אותו על כך, הוא ירגיש עצמאי, אחראי, שייך ובעיקר ירגיש שיש מקומות בהם יש לא אמרה. מאמינה שתהליך זה יביא לכך שהוא ירצה להראות דרך התנהגות חיובית וההתנהגויות שאנו רוצים למתן ילכו ויעלמו. המון בהצלחה-בטוחה שהיא תגיע.
הילה שחר יחיאל מנחת הורים
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'איך מגיבים על כך בגן?'
איך מגיבים על כך בגן?
<< ההודעה הנוכחית
13/02/2020 | 09:59
6
זה נשמע שהוא מקבל חיזוק (שלילי או חיובי) על ההתנהגות ולכן ממשיך אותה.
הייתי בודקת איך הן מגיבות והאם הוא מקבל מכך תשומת לב.
בגילו, הייתי מגיבה מאוד בקצרה על התנהגות כזו. אמירה ברורה, קצרה ןאסרטיבית. במקביל מנסה לחזק מאוד התנהגות חיובית ומנסה ללמד מיומנויות אחרות כדי לשחק ולפנות לחבר.

חינוך לגיל הרך >>

הודעות אחרונות

21:14 | 02.04.20 אורחים בפורום
22:04 | 18.03.20 אורחים בפורום
20:47 | 06.03.20 אורחים בפורום
09:56 | 29.02.20 כוס אליהו
10:58 | 25.02.20 כוס אליהו
10:57 | 25.02.20 כוס אליהו
11:44 | 18.12.19 אורחים בפורום
16:18 | 20.08.19 אורחים בפורום
10:31 | 08.07.19 אורחים בפורום
16:01 | 23.05.19 פיקוס123
04:12 | 24.02.19 מיטל בר אילן

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ