לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1820318,203 עוקבים אודות עסקים

פורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ
x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'השתלבות חברתית ילדה בגן חובה'
השתלבות חברתית ילדה בגן חובה
<< ההודעה הנוכחית
16/12/2018 | 21:28
2
78
היי, ערב טוב
בתי בת 5, ילדה באמת מקסימה וטובת לב, יפה, מוכשרת וחכמה.
נכנסה השנה לגן חובה חדש.
היא הצליחה יחסית להתחבר לקבוצת בנות (2 בנות). אבל שומע הרבה ממנה ומהצוות שהן לא ממש מתיחסות אליה כמו חברה. הן לפעמים מעליבות אותה, או שאחת מחליטה לא לשתף אותה והיא נפגעת.
למרות זאת, היא מבקשת להפגש איתן גם אחהצ, וממשיכה לרצות בחברתן.
בנוסף, יש בנות אחרות בגן (חזקות פחות מחברותיה) שרוצות להפגש איתה והיא פחות רוצה להפגש איתן.
ההתלבטות שלנו בתור הורים, האם לאפשר לה את מע' היחסים הזו ולאפשר לה ללמוד בעצמה ואולי לפתח קצת יותר בטחון. או שעדיף לא לאפשר עד כמה שניתן את הקשר איתן?
אנחנו כל הזמן מחזקים אותה ומסבירים לה כמה שהיא טובה, וחברותית ושמי שלא רוצה להיות חבר שלה זה הפסד שלו, ומנסים לתת לה כלים להתמודד עם סיטואציות.
אשמח לשמוע את דעתכן המלומדת.

חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'מענה לנתנאל - השתלבות חברתית ילדה בגן חובה'
מענה לנתנאל - השתלבות חברתית ילדה בגן חובה
24/12/2018 | 21:00
46
שלום,
שמי רותם ואני סטודנטית לתואר שני בייעוץ חינוכי, אשמח להתייחס לנושא שהעלית על פי מחומש ההורות - המודל להורות מיטיבה, הכולל חמישה עקרונות עליהם אשים דגש בתשובתי. ממה שתיארת אני מבינה שאשתך ואתה מבולבלים בנוגע לאופן בו כדאי לפעול באשר להשתלבותה של בתכם בגן חובה, כמו הורים רבים שמתלבטים באשר לילדיהם בגילאים שונים. מצד אחד אנו חושבים שעל מנת שילדינו לא יפגעו נכון להתערב ולמנוע מהם את הכאב, ומצד שני אנו יודעים שלאורך החיים קיימות התמודדויות רבות, ולעתים נכון לתת לילדנו לחוות וללמוד מהחוויות שלהם בעצמם, ללא התערבות מצדנו. באשר למקרה זה, אינטראקציות בין אישיות בין ילדים בפרט, אשר רק לומדים את העולם הזה, הן עניין מורכב, לכן יש חשיבות נרחבת לכך שהדמויות המטפלות והחינוכיות יתווכו בין הילדים על מנת ללמד אותם איך מתנהלים. אני יכולה להבין מדוע בתכם מתעקשת להשתייך לבנות מסוימות בגן ולאחרות לא. אני מתארת לעצמי שביתך מבינה ששתי הבנות הללו נחשבות "חזקות" בגן והיא רוצה להיות חזקה גם כן, ולכן גם במחיר של להיעלב מהן, היא רוצה להיות חלק מהן מבחינה חברתית. הבנות האחרות שרוצות שהיא תהיה חברה שלהן, "לא חזקות" כמו הבנות האחרות ולכן היא לא מעוניינת להשתייך אליהן.
במחומש ההורות, עליו אתבסס בתשובתי, קיים מרכיב משמעותי שמלווה אותו לכל אורכו והוא נושא המודעות. העובדה שאשתך ואתה מעורבים, מודעים לבעיה, מדברים עליה ומתייעצים בנוגע אליה, היא כבר התחלה של תהליך, ועל כך כל הכבוד. העיקרון הראשון של מחומש ההורות הוא שותפות, שלפי המשתמע מפנייתך אשתך ואתה מתנהלים בשותפות הורית בכך שאתם לוקחים חלק פעיל בהורות, דנים ומתעסקים בנושא באופן משותף, חושבים יחד כיצד להתמודד, מעלים לבטים רציונליים באשר לכך ואף מתייעצים. כמו כן, אני מבינה שאתם ביחסי שותפות עם הגן, כיוון שאתם יודעים גם מה מתנהל שם. אני תוהה האם בגן הגננת והסייעות מתווכות בין הבנות במהלך הפעילויות השונות? האם אתם בביתכם מתווכים ביניהן כאשר הן נפגשות אחר הצהריים? בנוסף האם היה ניסיון להפגיש את בתכם עם כל אחת מהבנות בנפרד ולראות מה האינטראקציה ביניהן? האם המפגש מתנהל באותו אופן, או שקיים שוני? העיקרון השני הוא מנהיגות- אתם, ההורים, המנהיגים של המשפחה, לוקחים אחריות ובוחרים לפעול. בנוסף, אני מבינה מהפנייה שערכי חברות, התמודדות, חוזקות וביטחון הינם ערכים שחשובים בעיניכם ואתם משתמשים בהם וחותרים אליהם. כמנהיגים, אתם יכולים לשוחח עם בתכם על ערכים של חברות ומה מצופה מחברים למשל. העיקרון השלישי הוא אהבה- כשבתכם עצובה ופגועה בעקבות ההתייחסות של הבנות בגן חשוב להביע כלפיה אמפתיה שמבטאת ארבעה מסרים של אהבה- שאתם איתה, שאתם מקשיבים לה, שאתם מבינים אותה ושאכפת לכם ממנה, כבר היא תרגיש נתמכת ושהיא לא לבד. בהקשבה אמפתית שומרים על קשר עין, מתעניינים ומשקפים את התוכן והרגשות של הילד. למשל: אני מבין שגלי לא שיחקה איתך ושיחקה רק עם אורית, יכול להיות שהרגשת בודדה? זה באמת לא נעים להרגיש לבד. העיקרון הרביעי הוא עצמאות- התמודדות עצמאית עם משימות ברמה שמתאימה לשלב ההתפתחותי מקדמים ביטחון עצמי. בפנייתכם העליתם את האפשרות לתת לה להיות בקשר עם הבנות מהגן, ללא הגבלה, וללמוד בעצמה. התמודדות שכזו נכונה במידה והיא מסוגלת לכך וזה מתח אותה. אתם חושבים שבתכם יכולה להתמודד עם הקושי הזה, גם בגן וגם במפגשים אחר הצהריים? האם לפי מה שאתם רואים וחווים איתה, זה מחזק אותה ועוזר לה לפתח ביטחון, או שמא ההפך הוא הנכון? העיקרון החמישי והאחרון הוא כללים- כל משפחה צריכה להנהיג כללים בכל תחומי החיים. אם ההתנהגויות שלהן מתרחשות אצלכן בבית או במגרש המשחקים אתם יכולים להתייחס לכללים הנהוגים אצלכם בבית לגבי משחק עם חברים. כמו, אצלנו משתפים את.. מתפשרים, מוותרים לעתים ועוד. אני מבינה מפנייתכם שהחברות מעליבות את בתכם או לא מוכנות לשחק איתה והיא זו שחווה את הפגיעה. אני מקווה שהיא לומדת במסגרת המשפחה כללים של משחק תקין עם חברים (לעמוד על שלך, לוותר, להתחלק, וכו').
מקווה שהצלחתי לעזור, ולו במעט, בהצלחה!

חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'גם וגם'
גם וגם
08/01/2019 | 19:22
27
חשוב שתלמד להתמודד עם ילדות כאלה ומניעת הקשר לא תעזור במהלך היום בגן אבל בהחלט הייתי מחזקת גם קשרים אחרים בצורות שונות...

חינוך לגיל הרך >>

הודעות אחרונות

16:18 | 20.08.19 אורחים בפורום
10:31 | 08.07.19 אורחים בפורום
15:20 | 29.05.19 אורחים בפורום
16:01 | 23.05.19 פיקוס123
04:12 | 24.02.19 מיטל בר אילן
09:43 | 15.02.19 סתיו7337
17:11 | 09.01.19 חולית 10
10:34 | 15.10.18 יום טוב22

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ