הילד נצמד לגננת

shirmat

New member
הילד נצמד לגננת

היי מאמות!
ובכן אני מתוסכלת מאוד...לבני יש נטייה יש להיצמד לגננת ...כלומר..כל פעולה שהוא עושה הוא קורה לה,מבקש את תשומת ליבה וכשהיא אומרת את זה היא אומרת לי שיש ימים שזה ממש שיא...הסייעת שעבדה בעבר בגן אמרה שאין לה סבלנות אליו..וכי היא הודפת אותו ממנה ואומרת לו לך תשחק עם החברים ...או אני רואה אותך....היא גם טענה שהיא לא ממש מחוברת אליו .
כל זה גורם לי לתחושת תסכול גדולה מאוד כי אני לא רוצה שהוא יהיה נטל עליה ויחפש את תשומת הלב שלה.
שנה שניה שלו באותו גן וזה שוב קורה,אולם,במהלך השנה השניה היתה הפוגה ושיפור אך השנה הזו זה שוב קורה.למה זה קורה?ואיך לטפל בזה?
כמו כן,היא גם ציינה שהוא רוב הזמן אוהב לשחק לבד ומידי פעם חובר לחבריו. כלומר הוא מעדיף המון משחק עם עצמו.
וכל משחק או פעולה שהוא עושה הוא צריך את הפידבק שלה.
אני מניחה שזה מתיש אותה וגורם לה פשוט לכעוס עליו ואני מאמינה שאם זה ימשך כך הביטחון שלו ירד כיוון שאין לה סבלנות כי היא מראה לו שזה לא בסדר והוא מתוסכל מזה.

זה לא אמור להיות כך שהגננת / סייעת חסרת סבלנות אליו

או הודפת אותו.
זה נשמע שהוא צריך תשומת לב אישית יותר ובגן זה קשה לספק תשומת לב אישית לכל אחד לפי הצרכים שלו, עדיין בעיני זה לא תקין התגובות של הצוות. ככל שהצוות עסוק ב"לברוח" ממנו ולהדוף אותו, כך ההתנהגות עלולה להפוך ל"תובענית" יותר, לא בגלל שקיימת אצלו איזושהי בעיה חלילה, אלא בגלל שהצורך בקרבה אישית יותר לא מתמלא והוא עסוק באופן טבעי בלחפש אותה כל הזמן, הוא ילד וזה צורך בסיסי שלו, במיוחד כשהוא נמצא בגן ורחוק מהוריו.
האם יש בגן אשת צוות יותר מכילה, עדינה, קשובה, סבלנית? שוב, בהתאם למה שהבן שלך צריך. אם כן, תחברי בינהם.
האם יש אפשרות להעביר אותו לגן אחר?
&nbsp

iameden

New member
אולי הפתרון יהיה לבקש ממנה עזרה לחבר אותו לאחרים

כך יצטרך ממנה פחות פידבק.

מעבר לכך, נשמע שבנך זקוק לאישור מתמיד מהגננת. האם זה כך גם בבית?

למעלה