הכחדת דיבור

זיסי5

New member
הכחדת דיבור

בוקר טוב!
בני הבכור בן 4.5 ועל אף אוצר המילים הגדול שלו בוחר להשתמש כל הזמן במילים קקי ופיפי, הדבר אף מחריף כאשר הוא משחק עם חבריו מהגן אחר הצהריים. ניסינו להתעלם ולא לייחס לכך חשיבות, אך הדיבור הזה ממשיך...

רעיונות איך אפשר להכחיד את ההתנהגות הזאת...

iameden

New member
אני אישית אומרת שאצלנו בבית לא מדברים ים ככה

ומצד שני זה לגמרי עניין חברתי של הגן ובכלל...

iameden

New member
נקטע לי באמצע

נוסף לזה שזה עניין חברתי בגן אז זה גם עניין של גיל.
אפשר לומר גם שלי לא נעים לשבת או להיות ליד מי שמדבר ככה ומצד שני לא לעשות מזה עניין

הם לומדים את זה בגן ובמקומות אחרים בגלל אחים גדולים בעיקר

למשל ילד שיש לו אח גדל למד ממנו ואז הם מעבירים את זה אחד לשני בגן וחושבים שזה מצחיק.
אני בעד להתעלם ואם זה לא עוזר- להוציא את העוקץ. כל פעם שהוא אומר "פיפי" או "קקי" לשאול אותו אם צריך לשירותים או לשלוח לשירותים. סה"כ הוא פשוט שם לב שהוא וחבריו מקבלים יחס ותגובות כשהם אומרים את המילים האלה ולכן הוא ממשיך. אם תוציאי את העוקץ מזה- זה כבר לא יהיה כיף כמו פעם

ממליצה להתעלם - זה נורמלי מאוד בגיל הזה

וזה ממש עובר. מה שחשוב לשים לב אליו הוא המסר שעובר לילד כאשר הוא חווה את המילים כמשהו ש"אסור" , מאחר וקקי ופיפי אלו הם דברים טבעיים ורגילים, אלא שבחברה שלנו באופן לא מודע אנחנו המבוגרים אלו שלעיתים קרובות מרגישים נבוכים סביב הנושא ויוצרים (אצל הילדים) או-אה גדול ממשהו שלא צריך לעשות סביבו עניין . ולכן פשוט "לנרמל" את הקקי והפיפי שהילד כבר "קולט" שזה אישיו גדול אצלינו , ופשוט להתעלם. כי באמת אין סיבה "להשתיק". בהצלחה!

למעלה