שיעורי בית בגן

שיעורי בית בגן

הבת שלי החלה טרום חובה, ומידי פעם הגננת מלמדת את הילדים לכתוב אותיות, ואז הם צריכים לחזור הביתה ולעבור על החומר.
אני רוצה להקנות לבת שלי הרגלי למידה נכונים שיעזרו לה גם בהמשך בבית הספר.
איך מומלץ להרגיל את הילדה לעשות את המטלות שקיבלה? היא קצת היפראקטיבית, ומאוד קשה לה לשבת

שירהד1

Member
מנהל
תגידי לגננת שתבוא אליי להדרכה

על איך לעבוד נכון עם ילדים בגיל גן טרום חובה, ועל אלו פעילויות כדאי להמליץ להורים לעשות עם הילדים בבית.
מעבר לזה- זה באמת מגוחך בעיניי נושא "שיעורי הבית" שהיא נותנת.
יותר טוב שההורה יקריא לילד ספרים, ירקוד איתו, ילך איתו לגינה, ישחק איתו משחקים שונים ומגוונים, יזמין חברים הביתה, יעשה עם הילד עבודות יצירה וכן הלאה וכן הלאה.

לגבי ההיפראקטיביות- אני לא יודעת למה את מתכוונת- האם את מתכוונת למלאת מרץ, או האם את מתכוונת לחשד אמיתי להפרעות קשב וריכוז מלוות בהיפראקטיביות? כי מדובר על שני דברים שונים לחלוטין וההתייחסות צריכה להיות אחרת לחלוטין.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

בעניין זה

שיעורי בית-הכוונה היא שפעם בשבוע הם לומדים אות, ובבית אנחנו חוזרים על זה. היא לא באמת נותנת שיעורים ברמה של בית ספר.
&nbsp
ואני חושבת שלבת שלי יש הפרעת קשב וריכוז ביחד עם היפראקטיביות. הבעיה שאף רופא לפני גיל 6 לא מוכן לטפל בזה

שירהד1

Member
מנהל
הבנתי...תראי-

כמובן שלא ניתן לאבחן דרך האינטרנט...
בעיניי, שווה לבדוק דברים לעומקם אצל אשת מקצוע כמו מרפאה בעיסוק התפתחותית שמתמחה שעבודה עם ילדים עם קשיים התפתחותיים. צריך להבין מהם הקשיים ובמה הם באים לידי ביטוי.
אני, אגב, מכירה נוירולוג שמוכן להמליץ על טיפול תרופתי לפני גיל 6, תלוי עד כמה ההפרעה חמורה ועד כמה היא מפריעה לתפקוד הילד. אבל זה, כמובן, רק לאחר תהליך של אבחון מאוד מעמיק שאני מבצעת...לא ניתן לקבוע כלום דרך האינטרנט.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

iameden

New member
ניתן לפנות להתפתחות הילד

שם יש אנשי מקצוע רבים שיוכלו לתת מענה ולאו דווקא תרופתי. יש סיבות שונות לקשיים שאת מתארת והם לא בהכרח adhd.
בהצלחה

שירהד1

Member
מנהל
נכון, ניתן לפנות להתפתחות הילד ולחכות 4 חודשים בתור...

או חצי שנה...או אם מפעילים המון לחץ- אז לחכות פחות. ככה זה לפחות באיזור השרון- זמן המתנה ממוצע לאבחון במסגרת הקופה 4 חודשים עד 6 חודשים.
יש גם אפשרות לפנות לגורמים פרטיים, ולקבל החזרים נאים מהקופות ו/או מביטוחים פרטיים.
חשוב לפרוס בפני ההורים את כל האופציות, ולתת להם להחליט מה נכון עבורם ומה מתאים עבורם.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

iameden

New member
נכון, חשוב לפרוס את כל האופציות

ולכן אני מציעה לה אופציה נוספת לזו שכבר הצעת...

שירהד1

Member
מנהל
אני הצעתי לפנות לאבחון מקצועי-

לא כתבתי פרטי או ציבורי. וגם ממש לא התכוונתי לעצמי וסליחה אם השתמע שכן. מה שבסך הכל התכוונתי, זה שצריך לבדוק לעומק מה מצב תפקודה של הילדה ושאי אפשר לעשות זאת במסגרת האינטרנט.

מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

iameden

New member
היא עוד קטנה

ואחרי יום שלם בגן היא בטח עייפה מאוד וצריכה לנוח קצת מצד אחד ולשחק ולהנות מהזמן שלה איתך מצד שני... שיעורי בית, אלא אם היא נהנית מזה, נראים לי ממש מיותרים לגילה.
אם את ממש מתעקשת אז אפשר לקנות חוברות ולתבוע בהתאם לאות או לצייר ציורים שמתחילים באות מסויימת וכדומה... זה צריך להיות מעניין וחוויתי עבורה וכחלק מהתנהלות (קוראות סיפור- אפשר לבחור מילה בסיפור ולשאול אם יש שם אות שמכירה וכך הלאה)...

למעלה