גן משולב

פיקוס123

New member
גן משולב

שלום לכם.

החמוד שלי בן 5, נמצא בגן מועצה רגיל. הציעו לנו לפני שנה לשים אותו בגן חינוך מיוחד ואנחנו התנגדנו בכל הלב כי אנחנו לא מאמינים בחינוך מיוחד אני נוסעת עם החמוד לרפוי בעיסוק וקלנאית תקשורת ולקחנו חונכת שיושבת עם הילד פרטני. עכשיו היה לנו עוד ישיבה על שנה הבאה, ושוב לחצו עלינו להכניס אותו לשילוב בגן מיוחד. ואנחנו לא רוצים כי לא מאמינים בחינוך המיוחד. מנסים לראות לנו דוגמה של ילד שנמצא בשילוב אבל אני בקושי רואה את הילד הזה בגן שלנו, ולעומת זאת יש ילד אחר שנמצא שנה שלישית בחינוך מיוחד שלא עוזר לו. נ כון שאסור להשוות בין ילדים אבל הילד המטמטם הזה נדבק לילד שלי

נכון שיש לחמוד שלי בעיות, אבל אין לי לב לשים אותו בהסעה לגן אחר, שחברה שלי אמא של הילד המטומטם מספרת לי שמכנסים את הבן שלה בכוח להסעה בוכה ומרביץ ושלא משתף פעולה בגן, ואטמול ראיתי אותו בגן שעשועים מתנהג כמו ילד בן 4 שהוא ב7 והיה אמור לעלות לכתה א.

תודה לתבונות

להתייעץ עם איש מקצוע

לפעמים אנחנו ההורים עושים שיקולים לא ראציונלים.
ממליץ לכם להתייעץ עם איש מקצוע חוץ מקלינאית תקשורת. פסיכולוג התפתחותי.

iameden

New member
דווקא גן משולב הוא קונספט מאוד מוצלח

הגן הוא גן רגיל המשלב בצוכו ילדים הזקוקים לעזרה אישית.
בדר"כ ילדים פורים ונהנים שם מאוד מכיוון שיש להם את חווית הגן "הרגיל" במקביל לעזרה אישית על ידי גננת שיח וכדומה.
כמו כן, בדר"כ הילד לא יחווה קוש ללכת לגן אלא אם הוריו יחוו קושי לשלוח אותו לגן (אז הילד בדר"כ מרגיש ומגיב לתחושותיו של ההורה).
מציעה לך ללכת לבדוק את הגן ולחשוב על הדברים בצורה ספציפית, כמו גם להתייעץ עם הגננת ועם גורמים מקצועיים נוספים.
חבל שהילד ישאר "מאחור" ולא יצליח למצות את הפוטנציאל שלו, מכיוון שלא מקבל את היחס האישי לו הוא זקוק..

בהצלחה

למעלה