הילד מעדיף או אוהב רק את אבא

שונקה3

New member
הילד מעדיף או אוהב רק את אבא

שלום
אשמח לעזרה.. הילד שלי בן 3 וממש לא אוהב אותי, כשאביו בסביבה הוא לא מתייחס אלי בכלל או יותר גרוע מכה, מתעלם ואןמר שאוהב רק את אבא, כאשר חולה ועייף זקוק רק לאבא, זה ממש מעליב ופוגע, תמיד אןמרים שיחלוף , אל בינתיים זה מחמיר, יש לציין שכשאנו לבד הכול בסדר למרות שהוא גם יכול לבקש את אבא אן להכות אותי כאשר את אבא לא מכה לעולם.. האבא חוזר מאוחר וברור שהילד מתגעגע אל עדיין התנהגות זו קיצונית ואני סובלת
תודה

iameden

New member
העדפת הורה

אמא יקרה
נשמע שהסיטואציה מאוד קשה לך אבל א י חייבת להתחיל ולומר שהעדפת הורה (לתקופה או בכלל) היא עניין די נפוץ שמתגבר מאוד אם ההורה מראה שזה מפריע לו/מעליב אותו. בדר"כ עוזר לומר לילד שאת מבינה שהוא רוצה את אבא אבל הוא לאמכאן עכשיו או לא יכול וכשיהיה/יתפנה, הוא יעשה איתו x.
אל תעלבי ואל תפגעי או לפחות נסי לא להראות לו זאת. הוא אכן מתגעגע לאבא, שרואה מעט ואיתו עושה את כל הדברים הכייפיםן, וזה נורמלח ובסדר גמור.
נסי לתת לאבא יותר אחריות כשהוא בסביבה וקחי לך את הזמן הזה כקצת זמן מנוחה...
במקביל ובלי קשר- חשוב שיהיו גבולות ברורים בכל נושא האלימות. לא מרביצים! ואת לא נשארת ליד מי שמרביץ. את יכולה לומר שאת מבינה שכועס/מתגעגע/מאוכזב/מתוסל אבל (!) לא מרביצים. את יכולה להציע לו להתקשר כשמתגעגע,לצייר ציור. להרביץ לדובי או כרית כשכועס, אבל לא לאנשים/חיות וכדומה...

DanaGoldstein

New member
מבינה..

גם לי זה היה ככה עם הבת עד גיל 4 בערך. היום היא בת 6 והמצב ממש השתפר. כל מה שאני יכולה להגיד לך - סבלנות.

למעלה