לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1817018,170 עוקבים אודות עסקים

פורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חינוך לגיל הרך

בילדים שלנו יש את הסקרנות הטבעית והדחף ללמוד. הילדים שלנו זכאים לכבוד ולהערכה, ובכדי שיוכלו להתפתח, לגדול, ולממש את הפוטנציאל הגלום בם, עלינו, ליצור את התנאים המתאימים עבורם. עלינו לספק את צורכיהם הפיזיים, הרגשיים והרוחניים.מכיוון שתהליך הגדילה של הילד מלווה בכישלונות וקשיים לצד ההצלחות, אנחנו כהורים צריכים לספק לו ``רשת בטחון`` של קבלה, תמיכה ואהבה. אנחנו, צריכים ליצור עבורו אוירה שתאפשר לו להיענות לאתגרים שהחיים מציעים מבלי לחשוש מכישלונות.איך עושים את זה? איך מטפחים ילד ומאפשרים לו להיות הוא עצמו מבלי שהרצונות, הפחדים והציפיות שלנו ``ישתלטו`` על החינוך? איך מדברים עם ילדים כך שתהיה החלפת דעות הדדית, הבעת רגשות וחשיפה אישית?כל אלה ושאלות רבות נוספות הן עניינה של קהילה זו. ננסה ללמוד, תוך כדי הקשבה ופתיחות, אחד מהשני. אין דרך אחת שהיא טובה מהשניה, לכל ילד והורה מתאימה דרך ייחודית שלהם ו``הצלבת`` הדעות תאפשר (כך אני מקוה) לכל אחד מאתנו למצוא את שביל הזהב בינו לבין ילדו.הפורום מיועד לדיונים בנושא חינוך לגיל הרך. הוא נועד לכל מי שיש לו או לה משנה חינוכית, או המעוניינים לגבש לעצמם משנה כזו, או להתלבט בנושאים הנוגעים למשנה כזו.כל דיון הקשור במישרין לנושאי חינוך לגיל הרך שייך לפורום הזה, ויתקבל כאן באזניים קשובות ולב פתוח.דיונים הנוגעים לנושאי הורות כלליים, ולא לנושאים הנוגעים בחינוך, אני סבורה שמקומם הנכון הוא פורום "להיות הורים", שחושף את המתייעצ/ת גם לכמות גדולה הרבה יותר של גולשים.אין צורך להדגיש (אך אדגיש בכל זאת), שכתיבה בפורום כפופה לתקנון תפוז. מעבר לכך, אלה הם כללי ההתנהגות בפורום "חינוך לגיל הרך":אין פרסומות בפורום - ניתן לפרסם בלוח המודעות של הפורום. פרסומות מעל דפי הפורום תמחקנה.יש להמנע מפרסום תמונות של ילדים בפורום - עם כל ההבנה שלי לרצון שלנו להתגאות בילדינו (ויש במה להתגאות!), אבקש להשאיר את הדיונים במסגרת מטרת הפורום, ולא לגלוש לשרשורי תמונות.יש להמנע משיחות פרטיות וקשקושים מעל דפי הפורום - לשם כך קיימת מערכת מסרים יעילה בתפוז. הפורום נועד לדיונים ענייניים. יש מקום רק ל-15 הודעות בעמוד הראשון של הפורום - הבה נשתמש במקום הזה בתבונה ולנושאי הפורום.יש להמנע מהתנצחויות בפורום - נסו לשבור את הפרדיגמה לפיה עליכם תמיד לומר את המילה האחרונה.עלבונות אישיים והתייחסות פרסונלית לגולש/ת ימחקו על פי שיקול דעתי הבלעדי - בהקשר הזה, אבקש אתכם מצד אחד לחשוב מראש, ואף לקרוא שוב, הודעות שלכם לפני שאתם שולחים אותן, ומצד שני, לתת קרדיט לאדם שעומד בצד השני של המסך, שהוא לא התכוון לעלבון אישי, ולנסות לקרוא את הודעתו שוב בעיניים אחרות לפני שמתלוננים. אפשר, ואתם מוזמנים, לפנות אלי במסרים בנושאים הנוגעים לאמור לעיל, אך אבקשכם להפעיל שיקול דעת לפני שאתם פונים אלי. מאד לא הייתי רוצה לקבל כל יום מסרים מגולשים שנעלבו מגולש זה או אחר.אני מאחלת לכולנו דיונים פוריים ומעניינים לאה_מ
x
הודעה מהנהלת הפורום

לצפיה ב-'"בנים רוקדים בלט" '
"בנים רוקדים בלט"
<< ההודעה הנוכחית
13/03/2010 | 22:09
17
60
שלום..אני אמא של מתן (6), שירה (3.5) וטליה (9 חודשים). מתן הוא ילד יצירתי ורציני וגם...מרצה..אבל לא אותנו (שזה טוב). חשובה לו שליטה בהחלטות מסויימות - וגם כשה לא מתאפשר, הוא מנסה.
תחום החוגים הוא תחום קצת מורכב- הוא היה בשחיית תינוקות  ופעילות מים עד גיל 5- בכל שיעור בכה לפני וגם נהנה מאוד ובכה לקראת היציאה מן הימים. בגיל חמש ביקש להפסיק את הבריכה ולהרשם לג'ודו. וביקש להפסיק- ההסכם שלנו איתו הוא שאם הוא מתחיל חוג, הוא חייב להיות בו עד חנוכה או עד החופש הגדול...
בכל מקרה, בחודש האחרון, התחיל לבקש ללמוד בלט...
לא נראה לי שזו ממש כמיהה, אלא יותר רצון לראות מה נעשה ואיך נגיב.
ומה אומר, זה היה יותר קל כשזה היה דיון תאורטי  לפני שהיו לי ילדים..
אשמח לשמוע פידבק ואת דעתכם...
תודה
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'אני אגיב לא לגמרי לעניין'
אני אגיב לא לגמרי לעניין
13/03/2010 | 22:52
9
21
את כותבת על ילד בן 6 ש"תחום החוגים הוא תחום קצת מורכב", כאילו יש לילד שלך בעיה עם חוגים, או עם התמדה, או עם בחירה. ובעצם - למה זה חשוב? למה חוגים בגיל כל כך צעיר הם חשובים?
להרבה ילדים קשה להתמיד בהליכה לחוגים, והתועלת שבהם לא ממש ברורה.

מעבר לכך - אם ילד היה מבקש לרקוד בלט - לא הייתי מתנהגת אחרת מאילו ילדה היתה מבקשצ חוג בלט. אם יש כזה, והוא זמין, וזול, ולא קשה להביא אליו וממנו - למה לא? מה זה שונה מג'ודו או מכל חוג אחר?
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'לא חושבת שחוגים הם דבר הכרחי בכלל'
לא חושבת שחוגים הם דבר הכרחי בכלל
13/03/2010 | 23:10
4
13
נהפוכו. פשוט יצא ככה שהוא היה בשחית תינוקות ואח"כ היה בג'ודו. בשנה האחרונה לא היה בשום חוג כי רצה עוד זמן לשחק. זה לא קשור להתמדה אצלו או לבחירה. זה משהו אחר.
מצויין מבחינתי, שישחק, זה מה שהוא אמור לעשות הגיל הזה. .
לגבי החוג בלט....חשבתי בדיוק כמוך. עד שהוא ביקש. ואז התבלבלתי.
בכל זאת...מחיר חברתי? חריגות מאוד גדולה (ולא שאנחנו מרגישים צורך לעשות מה שכולם).
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'מאיפה הרעיון הגיע?'
מאיפה הרעיון הגיע?
13/03/2010 | 23:18
1
10
יש לו חברות בגן שהולכות לבלט? ראיתם הופעות בלט לאחרונה?
עד כמה חוג בלט ייחשב חריג בקרב בני גילו?  (בכלל אין לי מושג עד כמה ילדים מדברים בגן או בבית הספר על החוגים שהם משתתפים בהם)
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'קצת מהכל'
קצת מהכל
14/03/2010 | 06:23
13
יש לנו חברים שהילד שלהם  בחוג סטפס- ראינו סרטון שלו ביו-טיוב, ואז ראינו עוד סרטונים ובהם היו בנים.
לאחרונה גם צפינו בהצגה (המקסימה! והמומלצת!) פילים לא רוקדים בלט..
ואתמול הוא גם הוסיף, שיש לו חברות בחוג הזה.

חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'בחוג בלט של הבת שלי יש שני בנים'
בחוג בלט של הבת שלי יש שני בנים
14/03/2010 | 03:23
1
16
וזה נהדר בעיני, וגם הבנים נהנים לרקוד לא פחות מהבנות
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
14/03/2010 | 06:23
9
הוקל לי לקרוא את זה
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'מנצל"שת: בן כמעט 8 שלא מתמיד בחוגים'
מנצל"שת: בן כמעט 8 שלא מתמיד בחוגים
14/03/2010 | 14:48
3
9
בני יהיה בן 8 בעוד 3 חודשים. לא היה עוד חוג אחד שהתמיד בו. הוא ניסה כל מיני: טניס, התעמלות אומנותית לבנים, קריקט, קרטה, כדורגל, שחיה. את כולם עזב אחרי חודש-חודשיים או אף פחות. הוא טוב בשחיה וגם אוהב את זה, אך לא מוכן להתמיד בחוג של פעמיים בשבוע.
יחד עם זאת הוא אהב את חוג שחמט, אך המיקום והשעה היו בלתי אפשריים מצידי, אז נאלצנו להפסיק די מהר. היה להם חוג בבית הספר שנקרא "רובוטיקס", זה מן לגו מתקדם עם מנועים וכל מיני חלקים זזים. הוא ממש אהב את זה בשנה שעברה ואף השתתף בו לאורך חצי שנה פעם בשבוע. השנה הוא התחיל לנגן בפסנתר לפני כמה חודשים ובינתיים מאוד נהנה.
אז איפה הבעיה? הוא ילד מאוד חזק וספורטיבי, אך נראה שלא מוכן להשתתף בשום חוג ספורט. אני חושבת שזה חשוב מאוד שישתתף לפחות בפעילות ספורטיבית אחת. חוץ מזה שזה הכרחי לבריאות זה גם מוסיף לבטחון העצמי ובכלל.
השנה הוא ביקש ללכת להמון חוגים, אז איפשרתי לו לבחור 2-3. הוא בחר טניס, כדורגל ושחיה. נשמע יותר מדי, אך חשבתי שכדאח שינסה ויבחר בסוף משהו אחד. את טניס הוא עזב אחרי כ 4 פעמים. על כדורגל בסוף ויתר מראש. גם חוג השחיה רצה לעזוב אחרי כחודש. אמרתי לו שהוא חייב לעשות חוג אחד של ספורט, לא משנה איזה. הוא התלבט בין כל מיני ובסוף נשאר עם שחיה. זה חוג של חצי שעה, פעמיים בשבוע. הוא טוב בזה וגם אוהב פשוט ללכת לבריכה ולשחות, אך כשזה מגיע לחוג הוא מעדיף לוותר.
נמאס לי להרגיש שאני מכריחה אותו, אבל אני לא רואה ברירה אחרת.
חשוב לציין שיש לו רגישות יתר למגע ולרעש (ליקוי בויסות חושי) ואחד הדברים שמסייעים בהתמודדות עם זה הוא דווקא תנועה.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'זה נראה לי העניין העיקרי כאן:'
זה נראה לי העניין העיקרי כאן:
14/03/2010 | 16:13
7
שאת לא רואה ברירה אחרת. שאת חושבת שהוא חייב ללכת לחוג ספורט.

למה חשוב לך כל כך שהוא ילך לחוג ספורטיבי? מה שבאמת חשוב זה שהוא לא יבלה כל הזמן בבית, ויבלה עם חברים בחוץ. ילדים באופן טבעי מפעילים את עצמם כשהם בחוץ. הם לא צריכים חוג בשביל זה.

חוגי ספורט כמו כדורגל וכדורסל, באופן מכליל וכמובן שיש יוצאי דופן, הם מהאיומים ביותר לביטחון העצמי של ילדים. הרבה מאוד מאמנים מתייחסים לילדים כמו לטירונים וזה פשוט מזעזע. הילדים לומדים כמו טטלה להעריך את כל מה שלא חשוב להעריך, ולהתעלם ולזלזל בכל מה שבאמת חשוב להעריך.

חשוב שתאפשרי לילד שלך להיות בחוץ עם עוד ילדים כמה פעמים טובות בשבוע ואם אפשר אז ממש כל יום. זה חוג הספורט האידיאלי לילד שלא בא לו על חוגי ספורט "רגילים".
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
14/03/2010 | 17:54
6
אין שיוויון חוג ספורט = פעילות ספורטיבית.
לפעמים הם אפילו סותרים זה את זה, כאשר מסגרת החוג קשוחה, והמאמן רוצה להגיע להישגים, ולא מאפשר זמן משחק חופשי.
מעבר לכך, לילד עם בעיות בוויסות חושי יכול להיות קושי עם המקומות שבהם נערכים החוגים - אולמות ספורט או בריכות שהם מקומות הומי אדם ובעלי תהודה גבוהה. יתכן שהפיתרון הוא פעילות ספורטיבית, בלי חוג, ובחוץ.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'למה?'
למה?
15/03/2010 | 23:43
3
אני מצטרפת לדעות מעלי. אם הילד חק וספורטיבי הוא ידע להוציא את האנרגיה שלו בחוץ, עם חברים.

אם הוא סובל בחוגי ספורט, למה את מכריחה אותו ללכת?
את תכלס משניאה עליו פעילות ספורטיבית.

פעילות גופנית היא בריאה, אבל זה לא אומר שחוג ספורט ספציפי הוא בריא. לא כל מאמן בהכרח יודע לעבוד עם ילדים, ולא בהכרח יודע להיזהר על הבריאות שלהם. בחוגי ספורט רבים המאמנים דואגים להישגים בתחום הצר שלהם, ולעזאזל הפציעות.
יש כמובן מאמנים טובים וקשובים שיודעים לעבוד נכון תוך שמירה על בריאות הילדים.

אבל הנקודה היא שאת סתם מכריחה את הילד לעשות פעילות שהוא לא רוצה ולא באמת הכרחית.
נראה שמה שהוא באמת רוצה ומה שבאמת חסר לו זה חוג יצירתי. למה לדחוף אותו בכוח לכיוון אחר?
בסופו של דבר, כשיגדל, הוא יעשה את מה שהוא אוהב. את שנות הילדות הוא יכול לזכור בחיוך בתור השנים שבהן ההורים עודדו אותו לעשות את מה שהוא אוהב, או לזכור בכעס איך הכריחו אותו לעשות משהו שהוא שונא.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'אני לא רואה שום בעיה עם זה.'
אני לא רואה שום בעיה עם זה.
14/03/2010 | 08:07
11
קפצו לי בהודעה שלך שני דברים - אחד, כמו שפלגיה כתבה, שבשביל ילד בן 6 (שמבחינתי זה יהיה לגיטימי לחלוטין גם אם הוא עדיין לא היה בשום חוג) "תחום החוגים הוא קצת מורכב", ולמרות שאת אומרת שמבחינתך זה לא issue, בכל זאת, אם הוא בכה לפני כל שעור, ואת עדיין חשבת שזה רעיון טוב שהוא ילך לחוג (הבנתי, כי את יודעת שבסוף הוא נהנה - אבל יש כאן עניין של איפה אנחנו בוחרים "להכריח" את הילדים שלנו לעשות דברים "כי אנחנו יודעים שזה טוב בשבילם" או "כי אנחנו יודעים שהם יהנו מזה"), יש כאן (לדעתי) משהו.
הדבר השני הוא שאת אומרת על החוג בלט "לא נראה לי שזו ממש כמיהה, אלא יותר רצון לראות מה נעשה ואיך נגיב". כלומר, את אומרת שבן ה-6 שלכם עשה לכם סוג של "מבחן", שמטרתו הייתה לבדוק את התפיסות המגדריות שלכם? נראה לי מהשורה הזו (ושוב, אני סתם יורה באפילה - אני לא מכירה אתכם ואין לי מושג אם מה שאני כותבת מבוסס מציאות או לא), שאו שאת מבטאת בשורה הזו קושי שלך, או שהקושי כל כך בולט שהוא כבר נוכח בבית במידה שילד בן 6 יודע לבטא אותו בצורת בקשה מתריסה מההורים.
בכל מקרה, לשאלה הספציפית - אני אישית לא רואה עם זה בעיה. אם יש לך קושי, את יכולה לנסות לפתור אותו בצורה פרקטית (למשל, לסכם עם מפעילי החוג באלו תנאים ניתן יהיה לפרוש לפני סוף השנה, וכך אם הוא ירגיש שזה יוצר איזו בעיה, הוא לא יהיה כבול בהסכם שלו איתכם לגבי המשך החוג עד סוף השנה). אני אישית דוקא קיוויתי שהבן שלי ילמד בלט - יש לו תנועות שלפעמים נראות לי מאד מתאימות לזה. הצעתי לו כמה פעמים. הוא לא רצה. אבל זה לא נראה לי משהו שמוגבל לבנות בלבד.
אתם מוזמנים לצפות (אפשר יחד) בסרט המקסים "בילי אליוט".
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'כמה דברים שאני רוצה להגיד / לשאול...'
כמה דברים שאני רוצה להגיד / לשאול...
14/03/2010 | 15:04
13
1) למה עשיתם איתו הסכם כזה? של להשאר תקופה של X זמן? קשה לי לראות איך זה תורם בגיל כזה. יש מ-ס-פ-י-ק דברים בשגרה שלו שלא מוצאים חן בעיניו גם ככה. בשביל מה לחייב אותו לעוד דברים שמיועדים להעשרה והנאה? אם כבר אז תעשו איתו הסכם שעד חודש X הוא יוכל להתנסות רק בחוג אחד / שניים / שלושה. אבל לא להכריח אותו להשתתף בחוג. זה בערך כמו ללכת לקנות צעצוע. מראש להגיד לילד שעכשיו הולכים לקנות צעצוע, אבל לא להכריח אותו לשחק בו אחר כך אם הוא לא רוצה. כן להגיד לו שאנחנו לא קונים יותר מצעצוע אחד בשבוע / חודש או מה שלא יהיה.

2) בלט זה אחלה. וכדאי שתזרמו איתו, כל עוד זה לא מהווה קושי פיננסי.

3) לדעתי, מי שמרצה אחרים מרצה גם את ההורים. זה תמיד הולך היחד. למרות שגם ההפך יכול להיות. במקום לרצות אפשר גם להתמרד. אבל אחד מהם בטוח קיים כלפיכם, במידה והוא מרצה אחרים.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
14/03/2010 | 16:17
5
היי אימא של מתן.
שמי אורית ואני סטודנטית לתואר שני בייעוץ חינוכי וברצוני להגיב לסוגיה אותה הצגת.
ממה שכתבת אני מבינה כי מתן הוא ילד בעל התפתחות תקינה, חיוניות ופעלתנות בריאה.
כמו כן, את כותבת כי מתן רוצה לבדוק מה תעשו ואיך תגיבו לבקשתו להירשם לחוג הבלט.
אני סבורה כי חוג הבלט הוא לא יוצא דופן עבורו כמו שהוא יוצא דופן עבורכם, מנקודת מבטכם החברתית.
אני מאמינה כי הנקודה החשובה ביותר בסוגיה זו היא מה שאתם כהורים תשדרו אל הילד באשר לחוג הבלט.
אם אתם תקנו למתן תחושת ביטחון לגבי רצונותיו ושאיפותיו, הוא יוכל להתגאות בעצמו, לפתח את עצמו ולגדול דרך הריקוד.
אם אתם תקנו לו תחושה שהוא יוצא דופן, שריקוד זה רק לבנות, שעדיף שיבחר חוג אחר שבו יש רוב של בנים,
אתם עלולים לייצר אצלו את התחושה ההפוכה ולגרום לו לרצות אף יותר את ה"פרי האסור".  
חשוב גם לשמור על פרופורציה. מתן הוא ילד חמוד בן 6 שבודק מהם תחביביו. אם הוא ילך חצי שנה, שנה או יותר לחוג בלט, אין זה אומר כי גורלו נחרץ.
במרבית החוגים לילדים ניתן להגיע לשיעור ניסיון. אולי גם כאן קיימת אפשרות כזאת וכך גם מתן וגם את תוכלו להתרשם מהחוג.
כדאי לתת למתן את האופציה להחליט האם הוא אוהב או לא את חוג הבלט. אולי, כפי שכתבת, הוא באמת רק רוצה לבחון אתכם והבלט בכלל לא מעניין אותו...
המשך יום נעים.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'הגעתי מהראשי'
הגעתי מהראשי
15/03/2010 | 20:13
7
ואין לי הרבה לתרום בפן החינוכי, אבל רק רציתי לספר שבעלי רקד בלט בילדותו ואחר כך התעמל התעמלות אמנותית (תחום גברי אפילו פחות), עד שפיזית נאלץ להפסיק. אני חושבת שזה דווקא בנה הרבה מהביטחון העצמי שלו (הוא סובל מנכות פיזית) ונתן לו הרבה כלים לחיים...אז לא הייתי פוסלת את זה בגלל סטיגמה, זה "ספורט" נפלא...
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'נשמע לי מקסים'
נשמע לי מקסים
16/03/2010 | 00:09
11
באופן מפתיע (או שלא), ילדים לא יודעים מעצמם מהן הדרישות המגדריות מהם. הם לומדים את זה מהתגובות של ההורים.

אני מתחברת מאוד למה שכתבו לך כאן.
אני מניחה שהבן שלך רוצה לבלט כי יש לו שם חברות והוא רוצה גם. כמו כל ילד בריא ונורמלי, שרוצה לנסות מה שחבריו וחברותיו עושים.
הוא לא יודע שיש עם זה חריגות או מחיר, כמו שאת הגדרת. כלומר, אלא אם התגובה שלך כפי שהתבטאה בפורום מתבטאת גם ביחס בתוך הבית.

אם אתם לא תעשו מזה עניין, רוב הסיכויים שהילד לא ידע שיש מחיר או עניין מיוחד שצריך להיות.

בנוסף, לגבי עצם זה שהוא לא מתמיד בחוגים... אם הדבר לא מכביד עליכם מבחינה כלכלית או לוגיסטית, אין טעם שתלחצו עליו בנושא הזה בגיל כל כך צעיר.
"עד החופש הגדול" נשמע כמו נצח בגיל הזה. אפילו היום, אם יגידו לי שאני צריכה להמשיך ולעשות במשך חצי שנה פעילות שאני לא נהנית ממנה זה ייראה לי כמו נצח.
זה לא עבודה, זה חוג. זה צריך להיות כיף.
האם את היית מתמידה בפעילות פנאי שאת לא נהנית ממנה, או אפילו רק אמביוולנטית לגביה, במשך חצי שנה או שנה?

בשורה התחתונה- תנו לו ללכת לבלט. אם הוא יעזוב- יעזוב. אם יתמיד- יתמיד. אם הוא יתמיד וירקוד, צלמו אותו בהופעות ותהנו מזה שהוא עסוק בפעילות חיובית.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'תודה למגיבים.'
תודה למגיבים.
16/03/2010 | 13:12
1
8
הייתי בלי אינטרנט ורק עכשיו אני רואה.
בגדול שמחתי מהתגובות..הפריע לי קצת שיש הפחתה מהאינטליגנציה של הילדים- הם קולטים הרבה מאוד מהסביבה לגבי מגדר בגיל מאוד צעיר- שנה וחצי שנתיים. עשו מבחן ותשאלו את הילדים שלכם לגבי חוגים וכו'- כמו כן ניתוחים למיניהם על הילד שלא קלעו כל כך.
מעניין אותי לשמוע תגובות מאבות, אם יש כאלו שקוראים את הפורום. האמינו לי- אם הייתי רק קוראת את השאלה ולא חווה בעצמי, הייתי עונה בדיוק כמו שאתם עניתם.
חינוך לגיל הרך >>
לצפיה ב-'הפחד'
הפחד
16/03/2010 | 13:57
10
אני מסכימה איתך שילדים קולטים הבדלים מגדריים.
הבן שלי מדקלם שיש צבעים לבנים וצבעים לבנות, וגם לא מסכים שינשקו אותו כי נשיקות זה רק לבנות
(אין לי מושג מאיפה הוא הסיק את זה).

ועדיין, נדמה לי ממה שכתבת, שלבן שלך כרגע אין בעיה מגדרית כרגע עם החוג בלט. ההגדרה המגדרית של בלט באה ממך.

כשאני מתלבטת לגבי משהו, עוזר לי לראות מה המניעים שלי, האם מפעיל אותו פחד, ועוזר לי לפרק את הפחד.

מה את מפחדת שיקרה אם תשלחי את הבן שלך לחוג בלט?
מה הכי גרוע שיקרה?
אילו השלכות יכולות להיות לכך?
האם יכול להווצר משהו בלתי הפיך?

האם את בטוחה שזה מה שיקרה...(מה שממנו את מפחדת) אם תשלחי אותו לחוג בלט?

ובסוגריים אוסיף, שבכל פעם שהילד שלי מבקש ממני משהו, ועולה בי פחד, חשש, התנגדות, חוסר בהירות, בלבול -
אני מבינה שעליתי על משהו אצלי, הוא הפעיל משהו אצלי, והוא המראה שלי.
כך שזו יכולה להיות הזדמנות נהדרת לבחון את ההעדפות המגדריות והאמונות המגדריות שלנו-שלכם כהורים.

חינוך לגיל הרך >>

הודעות אחרונות

16:18 | 20.08.19 אורחים בפורום
10:31 | 08.07.19 אורחים בפורום
15:20 | 29.05.19 אורחים בפורום
16:01 | 23.05.19 פיקוס123
04:12 | 24.02.19 מיטל בר אילן
09:43 | 15.02.19 סתיו7337
17:11 | 09.01.19 חולית 10
10:34 | 15.10.18 יום טוב22
06:18 | 19.05.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ