קרקע ברחוב לעומת קרקע של MMA

depresia

New member
קרקע ברחוב לעומת קרקע של MMA

אני מתייחס למצב שבו אתה נמצא בשטח סטרילי, והקרב הוא אחד על אחד, אבל אין חוקים בכלל, ומגיעים לקרקע.
האם זה יהיה דומה למה שאנחנו רואים בזירות ה-MMA?
האם זה יהיה אפקטיבי בכלל?
ולא, אני לא מדבר על ג'יו ג'יטסו הגנה עצמית, או ג'יו ג'יטסו כשיטה שלמה, אני מדבר על ספורט ג'יו ג'יטסו נו גי, כי זה מה שאני למדתי...
אני אציין את ההבדלים:

אם מפילים אותך לקרקע, ליריב אין שום סיבה לרדת איתך לקרקע, הוא יכול פשוט לדרוך לך על הפנים.
מותר נגיחות על הקרקע(יעיל שאתה בתוך הגארד), מותר ליריב לתת לך ברך לתוך הפנים שאתה נמצא עליו בסייד מאוונט(זה מאוד קל ממצב של סייד מאונט, הרבה יותר מבריח יד זה בטוח, וזאת מכה שיכולה לסיים קרב), או לחילופין, אם היריב שלך נמצא עליך בסייד מאונט, אתה יכול פשוט לתת לו ברכיה לגב ולגמור את הקרב, מותר לדפוק את הראש באספלט(ואספלט של רחוב זה לא הרצפה של האוקטגון...יעיל מאוד שאתה נמצא בתוך הגארד), ובשביל לחנוק לא צריך יותר מדי טכניקה, פשוט תופסים את הצוואר בשתי ידיים בכל הכוח ודוחפים את האגודלים לתוך העורק בכל הכוח(משהו שהוא לא חוקי לא ב-MMA, לא בג'יו ג'יטסו, ולא בגאפלינג, שוב, יעיל מאוד שאתה בתוך הגארד).
אתה גם בלי מגן ביצים מה שאומר שיש מצב שאפילו אם בטעות אתה תקבל ברך לתוך הביצים ממישהו שנמצא בגראד שלך ואתה אבוד(קרה לי כמה פעמים בקרב קרקע שהיריב שהיה בגראד שלי נתן לי ברכייה לביצים בטעות)
יש גם עמדת קרקע הגנתית ב-MMA שאם אני לא טועה קוראים לה עמידת שש, והיא הגנתית בגלל שבזירה אסור לתת מכות לגב הראש, לעורף, ולגב, ברחוב אתה פשוט תקבל מכת פטיש אחת לראש או לערוף ונגמר הסיפור.
כל הנ"ל גורם לי לתהות עד כמה הג'יו ג'יטסו ההגנתי יהיה אפקטיבי ברחוב, עד כמה הגארד שלך יעזור לך במקרה ותגיע למצב שאתה על הגב...

ובקשר למצב שבו אתה נמצא למעלה, אתם יכולים להעלות תסריט שבו יראה לך טבעי לחפש את ההכנעה, בהינתן העובדה שמותר לך לעשות גראונד אנד פאונד פלוס כל הדברים שציינתי למעלה שאסורים ב-MMA?
ובכלל, בריח יד אפשרי שאתה בלי מגן ביצים??
אני מדבר על התרגיל שבתמונה הזאת:
http://www.google.co.il/imgres?imgu...=17dmUazjD4a1O5COgcAB&ved=0CEgQ9QEwAw&dur=246
עוד דבר שיש לקחת בחשבון זה שאספלט של רחוב זה לא המזרן באימונים וזה גם לא הקרקע של הזירה.
זאת אומרת שאם תגיע לקרקע ברחוב, עצם ההתגששות על הקרקע תביא לפציעות קלות, זה ירגיש לך קצת שונה מכל מה שהכרת באימונים ובתחרויות(אם התחרת), יכול להיות שהרבה דברים שבאים לך בקלות על המזרן פתאום ירגישו לך קצת פחות נוח על האספלט.
אני לא אומר שזה הבדל מהותי אבל גם את זה יש לקחת בחשבון.

depresia

New member
ורק אוסיף

שחלק מהאימונים שלי היו קרקע של תחרויות גראפלינג, וחלק מהאימונים התמקדו גם בקרקע של MMA, זאת אומרת כולל מכות על הקרקע...

AmitNHB

New member
ברחוב אין "קרבות" יש מכה אחת או שתיים וזהו.

זה לא UFC, אין "דינג דינג דינג" ואין לך אסטרטגיה ל 5 סיבובים. נגד יריב שלא יודע מה הוא עושה אתה יכול לנעול משולש או ארמבאר בתוך חצי שניה (כן, זה לא הכי נח בלי מגן ביצים, אבל גם לא סיפור גדול) אבל זה לא אומר שאתה צריך לכוון להגיע לקרקע ובטח שלא להיות על הגב. אף אחד לא טוען את זה. דיברת על נגיחות. מה עם נשיכות ? דיברת על ברך לביצים. מה עם לתפוס את הביצים ? ברור שהרחוב הוא לא זירה, אף אחד מעולם לא טען שזה זירה. עדיף לסיים את היריב באגרוף מאשר להיכנס להתגוששות ואם כבר נכנסת, ישר להטיל ולסיים בכמה מרפקים או בריח\חניקה אם זה 1 על 1, גם אפשרי אבל הפואנטה היא תמיד לעשות את זה מהר ויעיל.

האם זה יהיה דומה למה שאנחנו רואים בזירות ה-MMA?

לא.

האם זה יהיה אפקטיבי בכלל?

כן

כל הדברים שציינת לא כאלו פשוטים לביצוע

בנאדם שלא התאמן בברכיות במצב סייד לא יהיה כזה יעיל מבחינת העוצמה שלהם

מכה לעורף לא מסיימת קרב. ולא נראה לי שלוחם ג'ו ג'יטסו מיומן יסתובב עם הגב בקרב "הכל הולך". אני לא הייתי נותן את הגב.

לדרוך על הפנים יותר קשה ממה שאתה חושב. לעומד תהיה בעיה להגיע לפנים.

בעיטות לאשכים אפשר לתת גם מהגארד. אני שם רגל אחת בשקע הירך שלו, עושה היפ אסקייפ ועם הרגל השניה בום לתוך האשכים שלו.

גם מתוך גארד פתוח אפשרי לתת בעיטה לאשכים ואם פספסתי, אני ישר חוזר לעמידה, כי אין עלי משקל אז מה מונע ממני לעמוד? הרי כל הקטע של BJJ זה להוריד את היריב לקרקע ולהיות מעליו, או למשוך גארד למי שיש לו גארד ממש חזק.

לדפוק את הראש באספלט למי שלומד BJJ זה לא כל כך פשוט. ב BJJ מפתחים צוואר מאד חזק שנובע מהגנות מחניקות, ובשביל ממש לדפוק את הראש צריך להיות עם כל המשקל מעל הראש של היריב ואז היריב יכול להסתובב ולהחזיר אותי לגארד פתוח.

בקיצור, זה לא מדוייק בכלל כל הדברים שהזכרת.

yair_bar

New member
מנהל
המשפט על לדפוק את הראש באספלט נשמע קצת

ElGoldi

New member
האמת שלדפוק למישהו את הראש זו לא כזה פשוט

נשמע יותר יומרני להגיד שזה מה שתעשה ברחוב מאשר להסביר איך להתגונן בפני זה

IamStalker

New member
מניסיון אישי

בדרך כלל אם מישהו מגיע לקרקע דינו לקבל מכות או לסבול משברים או במקרים מסויימים מוות, כאן מתעוררת שאלה של מי ומתי?

ישנם שיטות להגן על עצמך בקרקע ללא כל החרא הזה של נעילות וכל השטויות האלה, שאתה רואה ב-UFC (זה יפה אבל לא אפקטיבי - לרחוב).
בדרך כלל מכה אחת לאצבעות ביד של יריב מרגיע אותו לכמה שניות מניסיונות לתפוס אותי בHKHFLSH-HOOK (אפילו השמות סתם מסובכים).
מבלי לזלזל ב-BJJ הספורטיבי (אני מאמין שיש צד שהוא לחימה לרחוב, כמובן שאני לא ראיתי אותו עדיין - אבל כנראה הוא יעיל גם).
ברחוב אין לך יותר מדי אפשרויות לעשות, תרגילים בקרקע וגם לא רצוי.

אני פעם נפלתי על איזה ג'ודקא שניסה לתפוס אותי בבגדים, הוא נרגע ישר אחרי מכה לגורגרת ואחרי שהכנסתי לו אצבעות לעיניים הוא ישר שיחרר את התפיסה שלו, אגב לא הייתה לי בעיה לנשוך אותו באף, לחי, אבצעות (ליאיר - לא משנה איפה הוא דחף אותם לפני
)...
הכל כדי להגיעה ליעילות מקסימלית ברחוב אין משחקים בקרקע אין -low kickים יש אצבעות לעיניים לקרוע את האצבעות בידיים , לתפוס ולמשוך בביצים ואפילו לנשוך אותם אם זה מה שיציל אתכם או את הקרובים שלכם.

yair_bar

New member
מנהל
סבבה, אחי, תמשיך "לנשוך בביצים"

אחר כך אל תתפלא...

דווקא Low kick יכול להיות מאד אפקטיבי ולמען האמת יותר בעיטת דחיפה לברכיים כמו שסילבה אוהב לעשות

AmitNHB

New member
באתי לשאול מה הג'ודוקא ניסה לעשות לו שהוא

כמעט נשך אותו בביצים אבל החלטתי לוותר. זה לא שאני לא מסכים עם סטוקר שלרחוב חוקים משלו אבל מול ג'ודוקא ברמה סבירה אתה תמצא את עצמך על הרצפה עם האויר knocked out מה שנקרא הרבה לפני שתצליח לתת לו ביס בביצים...

באסטר1

New member
לא יודע מה איתכם

אבל גם אם רצחת לבנאדם תאחות..אצבע לביצה..אצבע לתחת מה זה כל הגועל נפש הזה
אתם הולכים מכות או סאדו מאזו?

AmitNHB

New member
אגב, אם אתה זוכר ב UFC הראשונים שעוד היה

מותר להשתמש ב pressure points רויס השתמש בלחיצה על הטרפז וניצח ככה בין היתר את שמרוק.

למעלה