מה לעשות במקרה שחברה טובה

מה לעשות במקרה שחברה טובה

שלי יוצאת עם בחור שיש לו עבר פלילי, ההורים שלה ממש נגד הקשר הזה, אימא שלה מתקשרת אליי ומדרבנת אותי להגיד לה שיפרדו ושלא יתחתנו כי הוא לא בשבילה, הוא אומר שהוא משתנה והוא נכנס לישיבת אור החיים אתמול, דיברתי איתה היום והבנתי ממנה שהיא רוצה שאני אעשה לו קטע, התקשרתי אליו והוא ידע שאני מכירה אותה, הוא אמר שהוא אוהב אותה ושהם רוצים להתחתן אבל מה הקטע? אני בטוחה שהוא אמר את זה ולא זרם כי הוא ידע שאני מכירה אותה ושאני אגיד לה. לדעתי האישית, קשה לאנשים כאלו להשתנות, האם היא לא עושה טעות שהיא רוצה להקים איתו בית?

אני לא אכתוב את דעתי כי היא חריפה..

אבל מה לעשות אנשים עושים טעויות! אח"כ אם את חברה טובה באמת אל תגידי לה אמרתי לך...!

פעם מיליון שאני אומר....

אני לא מאמין בשינויים...וכן...קראתי את מי הזיז את הגבינה שלי...חחחח

מה זה???

אתה לא מאמין בשינויים? אתה לא עשית אף שינוי בחייך? לא ראית אף אדם שהשתנה?

אמרו כבר חכמי המוסר אין עניין ל...

פרק מידה רעה כי אם תשבור אותה יהיה לך שני שברים של מידה רעה! ראיתי בחיים שינויים אבל מסוג שונה ממה שמדובר עליו...וכן אני לא מאמין בשינויים באופן גורף בטח לא באיזה אחד שאתמול עישן סמים והיום הוא צדיק מופלג...מחר הוא עוד יעשה "טובות" ליהדות בזה שהוא יחנך את הדור...

א. לגבי הסמים אתה צודק.

אבל- הגבת לפני שידעת שזו הבעיה. ב. אמרת שאתה לא מאמין בשינויים, ואני חושבת שאם אתה לא מאמין בשינויים אתה טועה בגדול. איפה נאמר מה שציטטת? צריך לבדוק את ההקשר. אם חכמי המוסר חושבים שאין טעם בשינויים מה עניין החזרה בתשובה? מה עניין העבודה על המידות?

אני דיברתי על אמונה במושג "שינוי"

לא מדברת על מה שאני אקח. אני מקווה שאקח אדם שאין לו עבר בעייתי. אבל כל אדם עובר שינויים בחיים. ואם אנחנו לא מאמינים בשינויים מה אנחנו עושים בחיים?

שםאנילא

New member
כל דבר צריך בדיקה בשבע עיניים...זה לא פשוט כ

כל כך... במיוחד בדור שלנו שכל אחד מגדיר עצמו חוזר בתשובה וקרוב להקב"ה אבל ברגע שמדליקים אותו הוא חוזר 15 שנה אחורה לעברו המקסים... : ) תודה אמיתית לשם שמים אמורה לשנות אדם מהקצה אל הקצה...

שםאנילא

New member
כי יהיה מכות...../images/Emo6.gif...אז הצדיקים האמיתיים י

יברחו משם... זה לא עובד ככה זה מדובר על אנשים כמו ריש לקיש שחזרו בתשובה עד הסוף וכמו שצריך ולא כאלו למשל שלא שינו את הטבע שלהם או שאר ירקות... בודדים יש כאלו בדור שלנו שראויים להיקרא בעלי תשובה...

שםאנילא

New member
למנוע??? זה התפקיד של הקב"ה לא שלך...נסי ל

להסביר לה בטוב את המצב אם היא לא קולטת אז אין מה לעשות כנראה שיש כבר קשר רגשי בינהם עדיין יום אחד בישיבה לא עושה ממנו טלית שכולה תכלת...

למעלה