משימות בת מצווה

רינת200

New member
משימות בת מצווה

מחפשת רעיונות למשימות בת מצווה הרעיון הוא 12 משימות בו הילדה לומדת משהו או מראה לנו ולעצמה ולה שהיא גדולה ועצמאית, קצת בנוסח משימות בת מצווה של הקיבוצים של פעם, כגון תכנון נסיעה עצמאית ליעד מחוץ לעיר, הכנת ארוחה למשפחה אחריות על החלק היום יומי של החיים אך גם על הכיף אשמח לשמוע רעיונות מאמהות ובמיוחד כאלה שעשו את זה וגם מהמשתתפות הצעירות אילו משימות ניראות לכן אתגריות או כיפיות והכי טוב שניהם תודה

b o t t e n

New member
או-הו../images/Emo70.gifאיזה רעיון מדליק.

רעיון מדליק. השאלה היא כמה היא תרצה לשתף פעולה. זה מחליף מסיבה?? אז ככה -
סקר שוק- אם צריך לעשות אחד לקראת מסיבת בת מצווה, החלפת אוטו, קניית טלביזייה, מחשב וכו'... לתת לה את הפרמטרים כגון תקציב וצרכים. ושהיא תעשה את הסקר שוק ותביא את כל ההתעות עם המלצה על ההצעה הטובה ביותר. {אני בגיל 16 ניהלתי את תקציב שיפוץ הבית, בכלל זה הלכתי לקנות רעפים, אמבטיות, תנור..... הכל עם אמא, אבל אני הייתי המוח
}
אירגון יציאה משפחתית בשבת. זה אומר לדעת מה כולם אוהבים לעשות. איפה אפשר להפתיע ושיהנו. להכין אוכל לפיקניק או באיזה מסעדה לאכול.
משימת התנדבות חוץ משפחתית. אנחנו למשל היינו מסיידים בתי קשישים עריריים. את הצבעים היינו "מגרדים" משאריות בבית ההורים אחרי פסח, מצבעות, וטמבוריות. {*אנחנו- כל ילדי השכונה. הייתה תחרות סמויה בין הכיתות והצוותים. בשלב מסויים ועד השכונה אפילו עשה תחתרות אורגינל של הבית הכי יפה. זה נקרא "צעיר ב
} אבל אפילו ללכת פעם אחת להקריא סיפור לעיוור או משהו כזה. חוויה שמאוד מאזנת בחיים.

רינת200

New member
תודה על הרעיונות

המשימות הן בנוסף למסיבה, אם כי המסיבה די צנועה, מישפחה מצוצמת ועוד חגיגה קטנה ל 10 חברות טובות. ילדה צנועה לא אוהבת מסיבות ענק. היא מאוד מתלהבת מהרעיון ומאוד מחכה, איך יהיה שיתוף פעולה בהמשך, אין לי מושג.

ההצעות שלי ושל הבת -

ארגון של שוק קחתן (שוק שבו מביאים דברים שלא רוצים ומוסרים אותם בתמורה לדברים אחרים - בלי שימוש בכסף)אפשר בבנין, ברחוב, בשכונה, בגינה ציבורית גדולה - כולל פירסום מראש והזמנת ילדים להשתתף בארוע (כמובן שצריך גם כמה מבוגרים אחראיים). ארגון של איסוף בכיתה של שי למחלקת ילדים בבית חולים. כל ילד מביא חטיף או משהו, אורזים יפה בחבילה גדולה ומשנעים לבי"ח סמוך. שעת סיפור לילדי השכנים (אם יש)-תולים שלט בלובי ומזמינים ילדים בגילאים נגיד 5 לשעת סיפור. בוחרים ספר, היא מקריאה להם ועושים אחרי זה איזו יצירה או ציור והולכים הביתה. פעילות של חצי שעה בערך. להמשיך?

עינבלית

New member
עוד רעיון

נסיעה לעיר אחרת לאיזו דודה שהיא לא ראתה הרבה זמן, אצל הדודה יחכה לה מכתב עם המשך פעילות- למשל ללכת לאיזה מוזיאון ולחפש שם סמלים יהודיים ואז לאיזה סטודיו לרקמיקה למשל להכין משהו שהוא גם סמל יהודי וגם משהו שימושי (למשל פמוטים לשבת).

לפתוח קומונה בתפוז ולנהל אותה../images/Emo3.gif

בעצם זו יכולה להיות קומונה של המשפחה שלכם, קומונה של כמה חברות ,קומונה של תחום עניין מסויים. אפשר להגדיר את הקומונה כסגורה ולאפשר כמיסה רק למי שהיא מחליטה שמתאים.

צימעס

New member
ואי,

איזה יופי! >מי תזכיר לי בבוא היום, ושנה אח"כ, ואחרי עוד שנתיים, ואז אחרי עוד ארבע?
<

רעיונות נוספים

אצלנו במושב הנוהג הוא שכל שנה בני ההורים של פני המצווה מוציאים את הילדים למס' משימות שמהוות מעין טקס התבגרות. מכיוון שאת החוויות הם עוברים יחד עם החברים שלהם זה הופך להיות יותר משמעותי ויותר מהנה עבורם. להלן מס' פעילויות שעשינו - 1. ארוחת שבת משותפת שהתחילה מהליכה של הבנים והאבות לבית הכנסת והסתיימה שארוחת שבת של כל המשפחות. - הילדים היו אחראיים על הצד האומנותי ועל הארגון ואנחנו על האוכל. 2. הרצאה בנושא טקסי התבגרות בתרבויות שונות ברחבי העולם. 3. לקראת פורים איסוף תרומות ממתקים מתושבי המושב והכנת משלוחי מנות שנמסרו למעון לילדים בסיכון. 4. סוף שבוע שבו הילדים שלנו (מושב חילוני לחלוטין) התארחו במושב דתי (לא חרדי כיפות סרוגות). הם התארחו ע"י בני גילם במושב הזה. למרות הרבה חששות מצידנו איך ילדי הטכנולוגיה שלנו יחזיקו מעמד ללא המחשב והנייד - היה מדהים והילדים מאוד נהנו. 5. יום ניווטים בת"א. הם התחלקו לקבוצות וכל קבוצה קיבלה נקודות ציון אליהם היא צריכה להגיע כאשר בסוף כולם נפגשים לסיום כייף.

POOH*

New member
כמה רעיונות ששמעתי...

מחכה שנגיע לגיל.. אם לא עושים בבית ספר אז עבודת שורשים להכיר את המשפחה ושורשיה יותר טוב. מישהי סיפרה לי שהם קישרו את הבת שלהם עם אדריכל/ית ונתנו לה משימה לתכנן את בית החלומות המשפחתי. לבדוק עם כל אחד מבני הבית מה החלומות שלו/ה ולתכנן בהתאם בית שיענה על הצרכים והחלומות של כולם עד כמה שאפשר. היא עשתה הכל משלב התיכנונים/שירטוטים ועד בניית דגם. אותו כנ"ל על שמלה/בגד- לקשר את הילדה עם תופרת/מעצבת ושתתכנן ותתפור לעצמה את הבגד לחגיגה. אולי משהו בכיוון של נתינה לאחרים - ארגון התרמה או איזושהי חגיגה לילדים מאושפזים או משהו כזה? אולי לבנות משהו לבית/חדר שלה? אולי לעזור לה למצוא דרך לנצל איזשהו כישרון שלה ולבנות סביבו משימה? זה מה שעולה לי כרגע - אנסה להמשיך אח"כ.. וכמובן הרבה הרבה מזל טוב.. POOH

רינת200

New member
תןדה על כל הרעיונות

אני שמחה עם כל רעיון חדש כך שמי שיש לה עוד רעיונות מוזמנת להמשיך לשרשר ולכל אילו הדואגות לעתיד, אני מרכזת את כל הרעיונות פלוס הרעיונות שלי פלוס אילו שקיבלתי ממקומות אחרים, ניתן לפנות אלי לקבלת רשימה ארוכה

למעלה