קיצור קיבה

1roniti1

New member
קיצור קיבה

שלום
קיבלתי מרופא המשפחה ( אני חברת מכבי) לבצע את הבדיקות לטובת ניתוח קיצור קיבה (עוד לא ברור איזה ואם בכלל) האם יש צורך קודם לבחור מנתח ואח"כ לבצע את הבדיקות?
ואם אפשר אשמח להמלצות של מנתחים בצפון ,רמב"ם או אסותא (נדמה לי)
תודה לעונים

קובי ד11

New member
מנהל
קיצור קיבה

הבדיקות שרופא המשפחה שוות כקליפת השום קודם כל את צריכה לבדוק מבחינת BMI האם את בכלל את מתאימה לניתוח BMI 40 או 35 עם מחלות נילוות שקשורות להשמנת יתר כמו סכרת שמטופלת באינסולין כמו דום נשימה בשינה כמו בעיות בפורוית, דבר שני את צריכה לעבור ועדה להתקשר לאסותא לקבוע תור לועדה ולשאול אותם איזה בדיקות את צריכה ואז ללכת לרופא המשפחה שיתן לך את הבדיקות ,את יכולה במקביל ללכת למנתח שעובד עם אסותא ולהתיעץ איתו על סוג הניתוח ,קיצור קיבה כולל הרבה סוגים של ניתוחים ,קיצור קיבה זה שם כללי
בכל מקרה בהצלחה במה שתבחרי

קובי

1roniti1

New member
רגע רגע...

הרופא יודע לבדוק BMI , נמצא שהערך הןא 37.4 ...
כרגע לא ידוע על משהו כרוני כמו מה שהזכרת סוכרת וכו... לכן עושים בדיקות לא?
ןבכל מקרה כל הבקשות של הועדה רשומות באתר של מכבי בצורה מפורטת כולל טופס פרטים ושאלות שצריך לענות עליהן. כתוב שם שאי אפשר לפנות לועדה בלי כל התוצאות של הבדיקות שרשומות בפרוטוקול, וגם יעוץ אצל מנתח , לא עדיף שאגיע עם תוצאות של בדיקות? אחרת מה יוכל לדעת עלי ?...או שאני מבולבלת לגמרי... כל אחד אומר אחרת.
אם אני חברת מכבי הניתוח הוא באסותא? כי כתוב שאפשר גם ברמבם..
איך אני מגיעה למנתחים מומלצים? חשוב !
אני מכירה כמה שנותחו ... כל אחד מהם מספר על פרוצדורה שונה...
איך לא לבזבז זמן ?
שוב תודה!

קובי ד11

New member
מנהל
רגע רגע

ברור שכל אחד כולל הרופא יודע לבדוק את הBMI שלך 37.4 זה גבולי ובלי מחלות נילוות קשה לי להאמין שיאשרו לך,באם יש טופס של מכבי והרופא נתן לך את כל הבדיקות שרשומות זה אחלה ,אני חשבתי לתומי שהרופא נתן לך בדיקות דם כלליות
אני מציע שתעשי את הניתוח באסותא כי שם את יכולה לעשות את הניתוח ולבחור את המנתח שתרצי וגם זמן ההמתנה קצר יותר ,מה שאני מציע שתבררי באסותא עם איזה רופאים הם עובדים ותכתבי נראה האם אני מכיר משהו ויכול להמליץ תקבעי תור עם המנתח הוא גם מכיר את כל הפרוצדורות בוועדה וגם יכול לתת לך המלצה ,דעי לך שהמלצות מרופאאים מקצועיים כמו אורטופד עדיפים ועושים רושם על חברי הועדה

בהצלחה

קובי ד11

New member
מנהל
רגע רגע

תבררי האם ד"ר אסנת רזיאל מנתחת באסותא חיפה היא רופאה מומלצת מאוד

קובי

1roniti1

New member
הבנתי...

טוב... עכשיו זה קצת יותר ברור. אמשיך עם הבדיקות ונראה לי שאחריהן
אוכל להחליט קצת יותר טוב.
בינתיים המון תודה על התשובה והסבלנות

אופירA

New member
מנהל
עושים את כל התהליכים במקביל

גם בוחרים מנתח, גם קובעים תור לוועדה, וגם עושים כעת את הבדיקות.
במשך התהליך יתברר לך אם חסרה בדיקה מסוימת, ואיך להחליט בין המנתחים השונים.
עדיף להתייעץ עם 2-3 מנתחים כדי להחליט על אחד מהם.
את התור לניתוח אצל המנתח, אפשר לקבוע גם אם עדיין לא עברת את הוועדה. אם לא תעברי, תבטלי את התור. אם זה ייקח זמן, תדחי את התור. אבל שכבר יהיה לך תור כדי לא להתעכב במקרה שהזמן של התור יתאים לתוצאות הוועדה.

כן, תצטרכי למצוא מחלה שמוגדרת מחלה נלווית להשמנה, כדי לעבור וועדה ב-BMI שהוא פחות מ-40. אבל בכל מקרה אל תימנעי מלגשת לוועדה, כי השיקולים שלה מורכבים.

אופירA

New member
מנהל
ואל תשכחי להגיד לכל מכון בדיקה, שהבדיקה היא לניתוח בריאטרי

כי יש בדיקה שצריך לעשות סמוך לניתוח.
אבל רוב הבדיקות גם 6 חודשים לפני הניתוח הן תקפות.

1roniti1

New member
הי אשמח להמלצה בבקשה אם מכיר

שמות הרופאים באסותא חיפה לניתוחים בריאטרים הם
פרופ' בשארה בשארה
פרופ' מטר איברהים
פרופ' עסליה אחמד
ד"ר חזן דוד
ד"ר גרון ניסים
האם מכיר ? יש המלצות לאחד מה?

למעלה