כאבים באיזור הפורט

רומי 9121

New member
כאבים באיזור הפורט היי אופירה וקובי , אני כ- 6 שנים לאחר ניתוח טבעת אצל ד"ר אבינוח,
הייתי בהתחלה פעילה בפורום אך בשנים האחרונות אני רק צופה
בהודעות.
בחודש האחרון החלמתי מדלקת ריאות. היו לי הרבה שיעולים בזמן מחלתי.
כיום לאחר החלמתי, אני מרגישה כאבים חזקים באיזור הפורט.
אין אדמומית בעור אך יש לי חשש שאולי קרה משהו לפורט.
האם אפשר ע"י בדיקה אצל אבינוח לאבחן או שחייבת לעשות שיקוף? במגע עם המקום מרגישים את הבליטה של הפורט מתחת לעור, אך כך תמיד היה, גם אין תזוזה למקום אחר.
אני מאד מודאגת אבל גם חושבת שאולי מהשיעולים המטורפים שהיו לי במשך חודשיים , יכול להיות שכל איזור הושט כואב לי בגלל השיעולים? אצפה לתגובתכם המהירה., והרבה הרבה תודות לכם.

ד קובי

New member
כאב באיזור הפורט
שלום רומי

בהחלט רצוי לגשת להיבדק אצל ד"ר אבינח שכן הפורט לא אמור להציק מאחר והוא מקובע במעין כיס שנתפר עבורו.
כמו כן ייתכן וד"ר אבינח יחליט על צילום חזה / שיקוף על מנת לוודא שאין תזוזה שלו, וגם אם חלילה ישנה תזוזה אזי על ידי ניתוחון קצר באשפוז יום הוא מקבע אותו מחדש.

החלמה מהירה ובשורות טובות

רומי 9121

New member
המשך - כאבים בפורט
דיברתי אתמול עם ד"ר אבינוח בטלפון והוא אמר שאני צריכה לפתוח ב חצי או אחד
שלם כי יכול להיום שנתקע שם משהו.
עליי לציין שאני כיום סגורה על חמש וחצי, ואם אפתח אחד אז ארד לארבע וחצי
ואז בטח אתחיל לעלות במשקל.
אגב במשך כל הזמן אני רק מקיאה אם אני אוכלת אוכל שהוא קצת מוצק.
היום אני הולכת לאסותא לפתוח, ועוד לא החלטתי אם חצי או אחד שלם.
תודה על התיחסותך קובי.

קובי ד11

New member
מנהל
טבעת
ההקאות לא יכולות להמשיך את גורמת לעצמך נק תפתיח ב1/2 תשתי 4 כוסות מים במידה וירד את יכולה ללכת הביתה באם לא תפתחי בעוד חצי

קובי

אופירA

New member
מנהל
אבל אם נתקע שם משהו ותפתחי וזה ישתחרר
אז תוכלי אחרי שבועיים לסגור שוב.
כמה אפשר להשמין בשבועיים, אם משתדלים?

רומי 9121

New member
היי אופירה וקובי,
ובהמשך , הייתי באסותא, פתחו לי ב 1 שלם, אני מרגישה הרבה יותר טוב, כנראה היתה לי , בנוסף, בצקת, איזור הפורט היה גם קצת נפוח, אני מרגישה כעת הקלה,
כעת אני סגורה על ארבע וחצי (לא מוצאת במקשים במקלדת את סימון חצי)
וכבר קבעו לי תור לד"ר אבינוח לעוד חודש לסגירה מתונה , לאחר ההחלמה וההתאוששות מהסיפור.
אגב ד"ר אבינוח אמר שדלקת הריאות שהיתה לי היא כנראה כתוצאה מההקאות שהיו לי ובליעה שחדרה כפי הנראה לקנה הנשימה והשיעולים היו צורך להוציא ולפלוט וכנראה שגרמו לדלקת הריאות. בדיוק לא הבנתי את ההסבר שלו אבל לא רציתי לגזול מזמנם של האחרים ובהחלט נראה לי הגיוני שזה מה שקרה.
בכל אופן, תודה לכם אופירה וקובי, חברים לאורך שנים שעדיין ממשיכים לעזור כאן בפורום (בעבר התראינו באחד המפגשים שהיו פעם - אני זוכרת אותכם היטב
ואתם פשוט נפלאים.

אופירA

New member
מנהל
כן, הקאות גורמות לשאיפת פליטות לריאות
חלק מהפליטה לא יוצא החוצה מהוושט, ועלול להיכנס לקנה הנשימה, שצמוד לוושט, ומשם לריאות.
וזה גורם לדלקת ריאות שאנטיביוטיקה לא מרפאת אותה, כי זה לא זיהום חיידקי.
והשיעולים מיועדים לפלוט את האוכל שנשאף לריאות.
גם רפלוקס בלילה גורם לכניסת מזון לריאות, לכן אני כל כך מזהירה מפניו, וגם מהקאות (למרות שהקאות פחות מסוכנות מרפלוקס, תלוי כמה הקאות וכמה הוושט חזק).

בקיצור, שוב לומדים, שכל בעיה שיש, אפילו לא מבינים מהי, פותחים 1CC או 1/2CC בהתאם לחומרת הבעיה, ורוב הבעיות נפתרות מעצמן.
ואח"כ אפשר לסגור בהדרגה. בדרך כלל אחרי חודש, אם מדובר בדלקת ובצקת או שריר וושט עייף ומוחלש.
כאשר מדובר בבעיות רבות או חוזרות על עצמן, מומלץ לא לסגור בחזרה למספר הקודם, אלא קצת פחות, רבע או חצי פחות.

למעלה