ייעוץ בנוגע לטבעת ...מדאיג מאוד

carmanon

New member
ייעוץ בנוגע לטבעת ...מדאיג מאוד

היי לכולם

זקוק לחוות דעתכם ...אני עם טבעת כבר מעל לעשור בגדול ניתוח שהוא הצלחה
אני כבר שנים ב8משקל תקין
אם כי בשנתיים האחרונות לאחר 7 שנים שהטבע היית פתוחה לגמרי הצרתי אותה

פעם קודמת שפתחתי אותה הייתה לפני חודש לפני נסיעה לחו"ל
הטבעת הייתה סגורה בערך 7 מה שאפשר לי לאכול כמעט הכל כשהייתי אוכל סובלני ורגוע ושליטה (פליטה) במצבים שהייתי בבולמוסי אכילה וכדומה
פתחתי אותה 5 ולאחר שבועיים אחרי שחזרתי מהחופשה עם עלייה מזערית במשקל סגרתי אותה שוב בחמש כדי לא לקחת סיכון
בכל אופן חזרתי לעצמי אחרי ימים ראשונים שהיה קשה מאוד להכניס אפילו נוזלים (טבעי לאחר סגירה רבה כזו)
מה שמדאיג אותי שבימים האחרונים לא פתחתי את הטבעת אבל אני יכול לאכול כמעט ככל שוב ...כמו כן על הבוקר כשבדרך כלל לא הייתי מסוגל לשתות או לאכול אני מסוגל
משהו לא תקין לדעתי ...כמו כן אני חושב שיש לי כאב עמום באיזור אבל קשה להגיד שזה בוודאות מהאזור

מה דעתכם?
אני מאוד מודאג...
אם הטבעת החליקה או נפלה
מה אצטרך לעבור,
מדאיגה אותי המחשבה להיות מנותח שוב ויותר מהכל מדאיגה אותי המחשבה להיות בלי הטבעת ולעלות במשקל

תודה רבה מראש

ד קובי

New member
ייעוץ

שלום לך
לא הייתי ממהר לחשוב שמשהו לא תקין עם הטבעת, אך ניתן לשלול זאת על ידי שיקוף וצילום פשוט.
המצב של פתיחה סגירה הוא מצב די משתנה, גם אם היית סגור על 7 סמ"ק בעבר לא אומר שהפעם 7 סמ"ק יאפשרו את אותה ההגבלה הקודמת.
המצב די משתנה ומושפע מגורמים נוספים המשפיעים על יכול האכילה / המעבר.

קובי ד11

New member
מנהל
טבעת

במקום לחשוב עך כל מיני אפשרויות הכי קל צילום ושט קיבה ,אפשר לבקש את הצילום מרופא המשפחה ,ולהסיר כל ספק
הרבה בריאות!!

קובי

אופירA

New member
מנהל
חוות דעתי מניסיון רב של חוויות מנותחי טבעת

לשיטתי, אין כאן סיבה לצילום כרגע, אלא אם כן הכאב מדאיג.
מניסיון של מנותחים רבים לאורך שנים, אם פותחים/סוגרים את הטבעת בקפיצות חדות (5CC זו קפיצה חדה מאוד!!!), ה"איזון" הפנימי של הקיבה המטובעת משתנה, ואז התגובה שלה לסגירות/פתיחות של הטבעת שונה ולא יציבה.
הטעות הגדולה שלך היתה לסגור 5CC בבת אחת, אחרי החזרה מחו"ל, בגלל שקודם לכן היתה פתיחה של 5CC בבת אחת. זו טעות. סוגרים אך ורק בהדרגה, ולא בכמות של הסגירה הקודמת.
פעולה כזו גם מסכנת את הגמישות של הסיליקון של הטבעת, ומזמינה סדקים וכד'. אני לא חושבת שהטבעת שלך נסדקה, אבל אני אומרת בקול רם לא לעשות דברים כאלה אף פעם! לסגור רק בהדרגה ובסבלנות, למרות שזה לוקח הרבה זמן.

אגב, טעות נוספת שעושים רופאים רבים, היא לשאוב את כל הנוזל ולהזריקו בחזרה, במטרה "לראות כמה יש לך בטבעת". אין צורך לראות, ופעולה זו מניסיון משנה את האיזון של הקיבה המטובעת. רק בלית ברירה יש לעשות פעולה זו!

בכלל, אחרי שפותחים טבעת, כמו שאמר קובי, אי אפשר לצפות שההתנהגות אחרי הסגירה תהיה זהה להתנהגות קודם. כל פתיחה וסגירה הם לימוד מחדש. אפילו כשלא סוגרים/פותחים, המצב של המעבר יכול להשתנות ולהצריך פתיחה/סגירה בהתאם לשינוי.

בשורה התחתונה של כל דבריי, בניגוד אליך, שאתה טוען שהמצב הנורמלי היה שאינך יכול לשתות בבוקר, אני טוענת שהמצב הנורמלי הוא שאתה יכול לשתות בבוקר. כך שיתכן שהמצב שהתהווה כרגע תקין מאוד.
כך שלדעתי, תשים לב במשך שבוע-שבועיים אם כמות האכילה שלך גדלה מאוד, או שלמרות המצב אתה יכול לשלוט בכמות האכילה ע"י התנהגות רגועה באכילה, ולכן מצב הטבעת טוב לך למרות השינוי.
אם כמות האכילה גדלה, לך לסגור בהדרגה, 1/2CC בפעם הראשונה, ובהמשך לפי הצורך אם בכלל, בהפרשים של לפחות 3 שבועות בין כל סגירה לסגירה (גם אם הדרך אצה לך ואין לך סבלנות). לא להסתכל על מה שהיה פעם (כי דיי שיבשת אותו בפעולה הקיצונית שביצעת), אלא מה קורה כרגע מבחינת כמויות אוכל שאתה אוכל. כמויות גדולות יגרמו להשמנה, ולכן אם צריך - לך לסגור בהדרגה ובצורה נכונה.
אם יש שאלות "מה זה בצורה נכונה" - אני זמינה בקביעות בטלפון. 03-5781855, אופירה. רצוי להשתמש בו לפני שעושים מעשה שגוי, ולא ללמוד לאחר מעשה מה היה שגוי.

למעלה