איזה פעילות ספורט ואיזה דיאטה צריך לעשות אחרי ניתוח?

guy247

New member
איזה פעילות ספורט ואיזה דיאטה צריך לעשות אחרי ניתוח?

שלום ,אני עם bmi 37 ומחלות נלוות סכרת דום נשימה, חשבתי לעשות ניתוח אבל השאלה שלי היא שהיום כדי לרזות אני צריך לשמור על דיאטה מוקפדת מאוד ולעשות פעילות ספורטיבית בצורה אגריסיבית כמו לרוץ כמעט כל יום 5 ק"מ או לעלות כל יום 7 פעמים מדרגות לקומה חמישית , השאלה היא אם גם לאחר ניתוח שרוול אני צריך כל החיים לשמור על דיאטה מוקפדת ולעשות פעילות ספורט אגריסיבית? או דיאטה פחות מוקפדת ופעילות ספורט רגועה יותר ?

קובי ד11

New member
מנהל
שלום לך 247

הניתוח משמש כלי עזר לירידה במשקל ,ואם לא תשמור על הרגלי אכילה נכונים חבל לך על הזמן .וחבל על הניתוח שאותו תעבור במקרה זה כפי שכתבת זה שרוול
אפשר לרמות כל ניתוח להגבלת/קיצור קיבה באכילת מתוקים שמכילים המון קלוריות
לצערע אני מכיר הרבה מאוד מטובעים משורוולים שלא שמרו על הרגלי אכילה נכונים והעלו את מה שהורידו \וכמובן בתוספת ריבית
בניתוח שרוול כורתים כ75% מהקיבה ויש ירידה במשקל השנה הראשונה זאת ההזדמנות ,אחרי זה הקיבה מתרחבת ,נכון שלא מגיעה לממדים של לפני הניתוח פעילות ספורטיבית תמיד מבורכת ,אני חושב שלהשתגע בחדר כושר לעלות כל יום מדרגות ,לעשות פעילות אגרסיבית מיותר ,יש כאלה שחולקים עלי
אני דוגמא טובה לזה עשיתי ניתוח טבעת לפני כמעט 17 שנה ,ירדתי 50 ק"ג ממשקלי \במשך השנים העלתי 7-8 ק"ג,לא עשיתי ולא עושה ספורט בכלל
קשה לי להאמין שמי שהלך מהמחשב למטבח ,יתחיל לרוץ ולעשות ספורט אגרסיבי ,האמת שיש גם כאלה ,בודדים
בהצלחה בניתוח תבחר מנתח מוכר וטוב ,ונקווה לשמוע ממך בשורות טובות
קובי

guy247

New member
המשך שאלה

התשובה לא ברורה ,השאלה שלי אחרי ניתוח שרוול איזה סוג דיאטה צריך לעשות ,דיאטה מוקפדת יום יום כל החיים או דיאטה רגועה יותר,ואיזה פעילות ספורטיבית לעשות אגריסיבית או רגועה יותר

אופירA

New member
מנהל
מה צריך לעשות

צריך לעשות מה שבן אדם מסוגל.
אתה מסוגל נפשית לעלות כל יום 7 פעמים במדרגות עד קומה אינני יודעת כמה? יופי. תעשה את זה. אדרבא, זה מאוד בריא (כנראה).
אם אתה לא מסוגל, כמובן שתעשה מה שאתה מסוגל.
אותו הדבר לגבי אורח חיים תזונתי. אדם צריך ללמוד לחיות באורח חיים בריא, באופן שהוא יהיה מסוגל לחיות אותו לאורך חייו. כלומר זה צריך להיות משהו בתחום המסוגלות הנפשית/פיזית שלו. אין איזו דיאטה מסוימת או פעילות גופנית מסוימת. זה אינדיבידואלי לכל אחד עם היכולות שלו.

הניתוח מיועד לעזור עם בעיית הרעב שמפריעה לאכול בכמויות קטנות. אחרי הניתוח הרעב קטן בהרבה, והאדם מרזה. אחרי ההרזיה הגדולה שלאחר הניתוח, הוא צריך לחיות, ולכן להשתדל להתרגל להרגלים בריאים וטובים בחיים, כאלו שהוא יכול לחיות איתם ולא כאלו שיסחטו את כוחותיו עד שהוא יישבר וישמין מחדש מרוב ייאוש. כלומר מדובר בחיים תקינים וסבירים לפי כוחותיו, ולא משהו שמעבר לכוחותיו.
וכמה הם כוחותיו? הרי זה אינדיבידואלי, כמו שאתה מבין.

למעלה