שאלה אחרי מעקף קיבה

שאלה אחרי מעקף קיבה

שלום.

ביום ראשון עברתי ניתוח מעקף קיבה. השתחררתי ביום שלישי.
הבנתי שביום הראשון עד היום השלישי לשחרור צריך לאכול נוזלים צלולים בלבד, בלי מוצרי חלב וכו'.
יום לאחר השחרור אכלתי 6 קוביות שוקולד חלב. האם זה נורא/יכול להרוס את הניתוח?
(כי שאלתי את ד"ר ספיבק לגבי אכילת לחם בחודש הקרוב והוא אמר שזה יכול להרוס את הניתוח, אז פתאום כל מאכל מפחיד אותי, במיוחד שצריך לשתות נוזלים צלולים ואכלתי שוקולד חלבי יום אחרי השחרור).

ושאלה שנייה לגבי הכמויות. אני מסיימת כוס שתיה מהר יחסית, וגם אני יכולה לאכול ג'לי שלם ב2-3 דקות, וגם אכלתי ארטיק קרח שלם (לא באותה ארוחה כמובן). זה לא הרבה מדי? (לפני כמה שנים עשיתי שרוול ואני זוכרת שלקח לי המון זמן לשתות רבע כוס, אקטימל לקח לי 40 דקות. קיצר התמלאתי מאוד מהר) ועכשיו אני אוכלת כמויות גדולות יחסית למס' ימים אחרי ניתוח. זה לא מוזר?

תודה

ד קובי

New member
ניתוח מעקף קיבה וכמויות מזון

בהצלחה רבה עם הניתוח.
אכן אכילת לחם לא מומלצת בחודש הראשון שלאחר הניתוח בדיוק כפי שנאמר לך על ידי ד"ר ספיבק.
לגבי שוקולד יממה לאחר הניתוח קצת מיותר לדעתי אבל לא נכנס לזה - להרוס את הניתוח זה לא יהרוס.
הכמויות שרשמת נשמעות סבירות לניתוח מעקף.

הכי חשוב זה להפנים כי עברת ניתוח לצורך שינוי הרגלים, יש לסגל הרגלי אכילה חדשים ולשכוח את ההרגלים המגונים הישנים.
התחושה בין ניתוח מעקף לניתוח שרוול שונה בהחלט מאחר ובמעקף , מבוצע השקה של מעי לקיבה, בניתוח מעקף יש לשים דגש על צריכת מתוקים על מנת למנוע את תסמונת ההצפה (דמפינג).

בהצלחה

אופירA

New member
מנהל
תקפידי על ההוראות. לחם בחודש הראשון זה קטלני.

הכמויות בסדר. זה ניתוח חוזר. אל תשווי ניתוח לניתוח.
אל תנסי להסיק מסקנות אחרי שבוע. עוד חצי שנה תתחילי להסיק מסקנות לגבי הניתוח שלך. לפני כן - חבל. סבלנות.
השוקולד מאוד לא בריא לקיבה שלך כרגע. וותרי עליו "גם אם לא קורה כלום".

למעלה