שרשור מעקף קיבה ומיני מעקף

קוב י d1

New member
מעקף קיבה שנכשל
אני יודע ששמים טבעת במידה ויש כישלון במעקף. האם הטבעת שד"ר סובחי עשה לך בזמוו הייתה טבעת מתכוננת ?
אני מציע לך ללכת לאחד המנתחים הבכירים אפשרי ד"ר סובחי
ולהתיעץ איתו
רוייקו אשמח לעזרתך

קובי

אופירA

New member
מנהל
שלום, ברטה. תני עוד פרטים
אצל מי עברת מעקף קיבה?
האם מעולם לא ירדת במשקל לאחר המעקף? האם פנית למנתח בקשר לתקלה זו?
את רעבה כמו לפני הניתוח? את אוכלת לחם, בשר וירקות בכמויות גדולות עקב היעדר ההגבלה?
האם את יודעת כמה מטרים נעקף המעי שלך בניתוח המעקף?
איזו טבעת עברת אצל ד"ר סובחי ובאיזו שנה?

הפרטים - כמה שיותר - יאפשרו לנו לגייס עצות טובות מתאימות.

royko72

New member
חוסר הגבלה במעקף קיבה
זו אחת הדילמות סביב מעקף קיבה. כבר בשנה השניה לאחר המעקף מרגישים ה-תרופפות בהגבלת המזון שנכנס לקיבה ובקרב בריאטרים נטשת שוב ושוב אותה השאלה מתי יש להוסיף למעקף טבעת. יש מנתחים (בעולם) שאומרים: נוסיף טבעת כבר בשלב ביצוע המעקף ונכניס אותה לסגירה בבוא העת, על פי הצורך, ויש מנתחים שאומרים: אנחנו לא רוצים לבצע מהלך מורכב שעשוי לזהם את הטבעת ולסבך את המעקף עצמו... גם לא בטוח שיהיה צורך בריסטריקציה נוספת.
יש מנתחים שמקפידים על השקה מעי-קיבה מתוך תפיסה שזה עשוי להספיק. המציאות מוכיחה שהמעבר מעי -קיבה מתרחב לכדי רוחב המעי (בין 2 ל 3 סמ)
זה נכון שבעבר היה לך נסיון לא מוצלח עם טבעת אבל הפעם יתכן וזה יהיה שונה: השילוב בין מעקף וטבעת מביא לתוצאות מרחיקות לכת.
סביר להניח שאת מאלה שזקוקים להחזרת החלק הריסטרקטיבי של המעקף והוא כולל הוספה של טבעת. את הטבעת תוכלי לסגור על פי ההתקדמות וסביר שתרגישי שהפעם זה מסייע לך הרבה יותר מאשר טבעת לבד.
על עצמי אני יכול לספר שהתחלתי את הדרך במספר נסיונות לא מוצלחים של הכנסת טבעת עוד בזמן שפתחו את הבטן. אני ממש סוגר 18 שנה מאז הפרוצדורה הראשונה. ולאחר הטבעות פניתי ב 1999 למעקף קיבה אצל חרוזי. לאחר מספר שנים התחלתי שוב לעלות ופניתי לאבינוח להוספת טבעת. המהלך היה דרמטי. הפכתי רזה לחלוטין ואני מצליח עד היום לשמור על התוצאה למעלה מ 10 שנים.
לקראת הוספת הטבעת בזמנו, כחנתי אופציות ניתוחיות כתיקון למעקף, חשבתי על תיקון ההשקה אבל זה פרוצדורה מסוכנת יותר, ניתוח גדול שלא ברורים בו סיכויי ההצלחה. אני שמח שבחרתי בהוספת טבעת.
מנתחים שאני יכול להמליץ לך עליהם לצורך זה הם: דר' אבינוח ודר' אנדרי קידר

בהצלחה

אופירA

New member
מנהל
שונה מאדם לאדם. חשוב לדווח לצוות הבריאטרי במקום שנותח בו.

מעיין א3

New member
ניתן להשמין ללא כל ספק אחרי כל ניתוח לקיצור קיבה
במידה ולא משנים הרגלי תזונה, ולא עושים ספורט, וממשיכים לאכול אוכל מטוגן, במבה, ביסלי וכדומה- ניתן בקלות להשמין את הקילוגרמים בחזרה.
הניתוח לא מהווה פתרון קסם אלא קביים התחלתיים לירידה במשקל ולשמירה עליו.
&nbsp
אין ספק שבמעקף קיבה ההשמנה היא פחותה יותר מאשר בשרוול או טבעת, וזאת בגלל שתסמונת הדאמפינג גורמת למניעה ממתוקים מרוכזים (כמו שוקולד, כרמל ועוד),
אבל גם במעקף קיבה אפשר לאכול אוכל מטוגן כמו צ'יפס, ואפשר גם "לטחון" ביסלי ובמבה ועוד ועוד....
הדבר שהכי חשוב לעשות זה סוויץ' במוח, ולמנף את הירידה במשקל יחד עם תסמונת הדאמפינג לשמירה נכונה על המשקל.

קובי d11

New member
השמנה אחרי ניתוח
ברור שאפשר להשמין אחרי ניתוח טבעת ,שרוול ,מעקף קיבה ,הניתוח משמש ככלי עזר לירידה במשקל ,ואפשר לרמות כל ניתוח באכילת דברים משמינים ,מלאים בקלוריות,יש הצלחות בניתוחים וגם כישלונות.

קובי

קובי d11

New member
שרוול ומעקף
שאלה קשה לפורום ,אין לי מושג מה עושים במקרה כזה ,ממה באים הכאבים ,ממה התפתחו שני כיבים ,אני לא מכיר מקרה כזה ,של מיני בייפס,אולי משהו בפורום יוכל לעזר. אל תוותר תשב לרופא על הוריד שימצא פיתרון לבעיה ,הרבה בריאות.
אשמח לשמוע מה אומר המנתח שנוכל לעזור במקרים דומים.
קובי

royko72

New member
חוסר דיוקים
עם כל הכבוד לפרופ' יופה, הוא לא חלוץ מעקף ולא מיני מעקף ולא של שום ניתוח בריאטרי. אני מכיר עוד עשרה מנתחים - לפחות עשרה - שלקחו שחושבים שהם היו החלוצים של ניתוח כזה או אחר בתחום הבריאטריה. שינוחו קצת לפני שהם מלעיטים בקרדיטים לעצמם.
מיני מעקף הוא ורסיה של מעקף קיבה. למעקף קיבה יש כמה ורסיות ומיני מעקף נעשה לפחות שלושים שנה. לגבי הורסיה הזו יש ויכוח לגבי החומצות שמגיעות לאנסטומוזה וצורבות אותה (ההשקה של מעי קיבה והתופעה של חזרת מיצי מרה ולבלב במעי)
גם שרוול הוא ניתוח בן שלושים שנה לפחות וגם מיני בייפס עם טוויסטים קטנים מאוד ביחס למקור. החידושים העיקריים הוא הישום בלאפ'
מה אורך המעי שנעקף או יותר נכון אורך המעי המשותף לספיגה ? נאמר לך ?

royko72

New member
אפשר להמציא אינסוף שמות לאותו ניתוח
שורה תחתונה אפשר להמיר שרוול קיבה בקלות יחסית ל "מיני בייפס" אבל זה אותו בייפס בדיוק במהות. השאלה היא כמה מעי דק עוקפים. מיקום ההשקה בין המעי לקיבה - שיטת ההשקה - היא לא מה שנותנת לוורסיה את השם האחר אבל משפיעה, ככל הנראה, על מצב ההשקה לאחר הניתוח. יש מי שיטענו ש ROUX EN Y היא שיטה עדיפה במניעת ריפלוקס וכיבים הנובעים מתנועת מיצי מרה-לבלב ביחס לחיבור לולאה (מיני בייפס) בשני הורסיות אפשר לבחור כמה עוקפים ולזה קוראים PROXIMAL GBP או MEDIAL GBP או DISTAL GBP ובעברית: מעקף מעי קצר, מעקף חצי מהמעי, מעקף רוב המעי. במעקף הקצר מקצרים רק כמטר מהמעי, במעקף חצי מהמעי עוקפים כשניים וחצי מטר ובמעקף הארוך עוקפים כ 4 מטר ומותירים כמטר אחד משותף.
וככל שעוקפים יותר מעי כך גודל הסיכוי לבעיות מטבוליות - חוסרים באבות מזון, חלבונים ותת תזונה בכלל.
סוג מסויים של מעקף ארוך נקרא DEUDONAL SWICTH או ניתוח ע"ש סקופינרו.
מצ"ב קישור למיני בייפס שנעשה לפני עשרים או שלושים שנה http://www.unimedtravels.com/wp-content/uploads/ngg_featured/mini-gastric-bypass-India-604x270.jpg בהשוואה למעקף RNY GBP

hen1kahlon

New member
מיני מעקף קיבה

האם חודש לאחר ניתוח מעקף קיבה יש בחילות צרבות והקאות בטעם של תרופה ??

מעיין א3

New member
מיני מעקף קיבה

שלום לכולם,
בימים אלו, אחותי שוקלת לעשות את הניתוח של מיני מעקף קיבה.
בעקבות קריאה על הנושא, אני יכולה להביא את המאמר הבא של ד"ר אנדרי קידר:
http://www.doctors.co.il/ar/18704/קיצור+קיבה:+מיני+מעקף

לאחר בירורים על מנתחים שמבצעים את הניתוח, מצאנו שיש מעט מנתחים אשר מבצעים את ה"מיני מעקף קיבה" (מעט מנתחים, אך שמות מצויינים) :
נאסר סקרן, דוד גויטיין, אנדרי קידר, אסנת רזיאל וסובחי אבועביד.

ובנוסף לזה, אני מוסיפה תמונה שמתארת את תהליך הניתוח.
בהצלחה למי שבוחר בניתוח זה.

מעיין א3

New member
אני לא יודעת לומר לך על מיני מעקף אבל במעקף ק

אין שום תחושה כזאת.
במעקף רגיל הבעיה של צרבות דווקא נפטרת ואין שום תחושה מגעילה בפה.

מירים16

New member
מיני מעקף

גם אני אחרי מיני מעקף קיבה. סבלתי בחודש הראשון מצרבות נוראיות ובחילות. לא היו לי הקאות.

למעלה