שאלה וסקר לחברי הפורום !

שאלה וסקר לחברי הפורום !

מהי הסיבה שהניעה אתכם יותר מכל לעבור את הניתוח?

אני מניח שכל אחד ואחת מכם היו לו כמה סיבות לעבור את הניתוח. אבל מהי הסיבה העיקרית?
מה הניע אתכם יותר מכל? מה היה השיקול המכריע?

אצלי באופן אישי הסיבה העקרית הייתה שראיתי את השומן כסוג של כשלון אישי. ולא הייתי מסוגל
להיות שלם עם עצמי בגלל השומן.

ואצלכם?

תמר36

New member
את הניתוח עשיתי מכמה וכמה סיבות:

1. אחרי ההריון של הבת שלי עליתי 20 ק"ג וכל כך שנאתי ונגעלתי מעצמי
2. להתבונן במראה היה סיוט והדימוי העצמי שלי נפל למטה לתחתית.
3. אני יפה בפנים והרגשתי שהשומן (עם כל ההערות מסביה) הווה מטרד והרגשתי שאני לא נהינתי מהחיים: לא נהינתי לשבת בבית קפה, לא נהינתי לקנות בגדים, לא נהינתי לעשות ספורט!!!
4. אני גרושה ופנוייה, הרגשתי שהשומן מפריע לי להכיר גבר כלבבי, נראיתי דבה!!! גברים רוצים בחורה חטובה לידם במיוחד אם זה רושם של הפגישה הראשונה.
5, בא לי להרגיש קלילה, ללבוש מיני וגופיות חשופות, לפזז עם בקיני בחוף....

האם השתנה משהו?

אם אני זוכר נכון תמר, עשית את הניתוח לפני כחצי שנה. תקני אותי אם אני טועה.
בכל מקרה, מעניין אותי לשמוע האם בחצי השנה האחרונה את מרגישה איזה שהוא שינוי
ביחס למה שאת מתארת?

תמר36

New member
היי, מתחילת הניתוח ועד היום ירדתי רק 5 ק"ג

לפני שלושה שבועות סגרתי ל 10. רק אז התחלתי להרגיש הגבלה במעבר האוכל.
בשבוע הבא אני סוגרת בעוד רבע או חצי.
כבר חשבתי שאפזז לי עם ביקיני הקיץ :(

אופירA

New member
מנהל
היה לי כבד נורא וקשה לנשום

הבטן לחצה לי על הריאות, ולא הצלחתי לראות את הנעליים כשנעלתי אותן.
אם התיישבתי על הרצפה, לא הצלחתי לקום בכוחות עצמי.
בדיקות הדם לא היו נחמדות, ורופאה אחת אפילו העזה לצעוק עלי...

ראיתי את המגמה במשך שנים - שהמשקל הולך בסופו של דבר רק יותר ויותר קדימה. ראיתי שאני לא מצליחה לרזות יותר מ-16 ק"ג בדיאטה, ולא מצליחה לשמור גם עליהם יותר משנה. ראיתי שאני נהיית רעבה יותר ויותר משנה לשנה, והבנתי שלא אוכל להתמודד ללא עזרה. התפללתי לה' לעזרה, לגאולה מהמצב ההרסני הזה, וזו התשובה שקיבלתי במוח (לאחר שעקבתי זמן רב אחרי מנותחת שהפנימה לי היטב שמדובר בניתוח קליל ומצחיק ואין מה לדאוג).

לא שנאתי את הגוף שלי, חס ושלום. לא קראתי לעצמי בשמות מגונים.
לא ראיתי במצבי כישלון, כי ידעתי בדיוק אילו מאמצים עשיתי למען שמירה על הבריאות ועל הרזון, ואילו מכשולים בלתי אפשריים עמדו בפני.
אנשים סביבי נתנו לי משוב חיובי על המראה שלי, למרות השומן (וגם לא נראיתי שמנה של BMI40), וטענו שאני נראית רוקדת בקלילות, למרות שהרגשתי המון כובד ומוגבלות - ואני כבר החלטתי מזמן מזמן, שאני מאמינה למחמאות של האנשים על החיצוניות, ותופסת את החיצוניות שלי כחיובית.
בים אני לא מסתובבת - לא עם ביקיני ולא עם בגד ים שלם, רק עם חלוק רחב, אז לא זה מה ששינה לי.

ראיתי את ההשמנה שלי כתקלה טכנית שהסתבכה, וחייבים לתקן אותה אחת ולתמיד. אני ושומן לא הולכים ביחד. תמיד הייתי רזה, שמרתי מכל משמר עקב מודעות לבעיית הנטייה הרבה להשמנה. האכילה המרובה נבעה מכל מיני מצבים זמניים וכדורים שמעכבים הרזיה ומטבוליזם, ולא הצלחתי לשמור לאורך שנים על תוצאות של כל ההרזיות שעברתי - כך שכל מבצע הרזיה הסתיים כעבור כמה שנים בשיא חדש של משקל יתר.
כשהשיא היה בדיוק BMI40, לא ראיתי סיבה לחכות אפילו לתור לייעוץ בת"א. נסעתי לאשקלון לתור זריז, וקיבלתי תור לניתוח בתוך חודשיים, שנפל בדיוק בחופשת חול המועד, לנוחיותי הרבה.

אופירה

מדברייך אני מבין שהסיבות שלך מגיעות ממקום פיזי בלבד.
האם אני צודק?

סיווו

New member
רצון להתחיל לחיות..

תמיד הייתי מקבלת מהסביבה את התגובה המפורסמת: "את יפה אבל שמנה" הייתי מסתובבת עם חברות היו מסתכלים עליהם ואני לא קיימת (היו דברים..)
אני עובדת עם ילדים והיה לי קשה לעשות דברים פשוטים כמו לקום מהרצפה לשחק איתם תופסת דברים כאלה..
חוצמזה אני דתיה אז לא יוצאת למועדנים וכאלה אלא מכירה דרך חברות וזה וכל פעם שהייתי יוצאת לפגישה הפרצוף של הבחור ברגע שהוא היה מקשר היה עלבון בפני עצמו.
בתכלס זה ענין של אסתיטקה...
מה שהביא אותי לניתוח היה ההבנה שהדרך שלי לא נכונה ומה אכפת לי לנסות?מקסימום לפחות ניסיתי..מזל שניסיתי

תמר36

New member
סיווו, מתי עשית את הניתוח? כמה רזית? על כמה

את סגורה?
ואם רזית, איך עם בחורים עכשיו :)....?

סיווו

New member
לפני שנתיים..

ירדתי 50 קילו.אני סגורה על שבע.
בקשר לגברים עכשיו זה שונה לגמרי,שמתחילים איתי לוקח לי זמן להבין מה הם רוצים כי הראש עדיין חושב שמן..

"שמן אבל חמוד"

זה מה שאמרו עליי לפני כמה שנים בעולם השידוכים. וסיווו אני לא יודע אם את יודעת איך זה בעולם החרדי,
אבל בחור שמן השווי שלו בשוק יורד משמעותית. בחורה רגילה כמעט ואין סיכוי שהיא תיקח בחור שמן.
הציעו לי בחורות מבתים בעיתיים, שמנות, עם בעיות רפואיות ועוד.

היום הכל התהפך. אני מוצג כבחור רגיל לחלוטין [ויש שיאמרו נאה] כשאני מדי פעם מקבל גמגום כל שהוא
משדכנית אחרי שהיא מספרת לי ים של סופרלטיבים על בחורה "היא מעט מלאה, [ככה שדכניות מכנות בחורות שמנות]
אני מקווה שלא אכפת לך.

limor19761

New member
המון סיבות ואחת מהן התנתקות מהחברה

היו המון סיבות להחלטתי.

נכון עשיתי דיאטות - שומרי משקל, קבוצת גריישיט (אכלנים כפייתים) דר' חרמון - אבל תמיד ירדתי 10 וקשה לשמור כי אוהבים לאכול.
נכון הייתי מודעת למצבי. - אך המשכתי לאכול כאילו אין מחר.
לא יכולתי לנעול נעליים - בחנות נעליים בעלי היה צריך לנעול את הנעליים, וגם אם בכלל מצאתי מידה מתאימה.
לצאת לבלות - כרוך בלהתלבש יפה, ו... זה קשה כי הולכים לחנויות כמו ML ועונות ולא תמיד מוצאים את מה שמתאים לנו וגם זה יקר מאוד כי כמות הבד ענקית!
לרקוד באירועים - לא רציתי התביישתי בגופי.
לקיים יחסים עם בעלי גם התביישתי וסליחה על הפתיחות אבל מרגישה חופשי איתכם חברים שלי.
להיכנס להריון לא מצליחה מזה 6 שנים. - יש לי 2 ילדים שיהיו בריאים וברוך השם.
לאכול - אכלתי קצת ליד אנשים. הרבה לבדי בלילה.
נרשמתי לחדרי כושר - ולא התמדתי - וסתם התבזבז הכסף. לא ניצלתי את המנוי.
המשקל רק עלה ועלה וגם ככה מידות המכנסים.
היום שהגעתי למסקנה שדי מספיק : היינו בטיול גיבוש מהעבודה ב 11/2011 בברצלונה. שעלינו למטוס בארץ התבקשנו לסגור חגורות והחגורה לא נסגרה לי , ממש בושה
חברה שלי התכופפה וניסתה למשוך ואני כולי התחלתי לזוז כדי שהחגורה תיסגר, ועשיתי את זה מהר מהר כדאי שלא יראו ובושה והנה תיכף הדיילת מגיעה.
והלכתי לסופרלנד עם הילדים ועליתי על מתקן והברזל שאמור להיסגר עלינו לא נסגר, אז עוגמת הנפש שהבן שלי צריך לעבור שאמא שלו יורדת מהמתקן. לא מגיעה לו.
למה הילדים שלי צריכים לסבול שאמא שלהם כן אני יכולה להגיד היום שמנה!!!! ואפילו שמנה מאוד!!!!

אמרתי די! מספיק! קחי את עצמך בידיים.
והתחלתי בבירורים נכנסתי לפה לפורום והתרשמתי והחלטתי על ניתוח טבעת אצל דר' אבינוח ( 2 חברות שלי עשו אצלו גם)
וברוך השם תודה לאל על כל יום.
התחלתי 115 קילו בתאריך 30/5/12 היום אני פחות 11 וחצי קילו. תודה ! תודה ברוך השם!

moisch

New member
ממש מרגש

הרבה מהדברים שתיארת גם אני חוויתי, לצערי. כמעט עמדו לי דמעות בעיניים כשתיארת את החוויה בלונה-פארק.

limor19761

New member
בגלל זה כולנו פה לפני או אחרי...

בשביל תמיכה אחד בשני. ועם החלטה לצעד ראשון נכון לדרך חדשה

המצפון האמהי עורר אותך

לימור, מדברייך אני מבין שהקש ששבר את גב הגמל מבחינתך היה כאשר נוכחת שעודף המשקל
שלך פוגע בילדים שלך.

אני מקווה שמהר מאוד הבן שלך יוכל להתגאות לא רק בתכונות ובאישיות שלך אלא גם במראה החיצוני שלך.

limor19761

New member
תודה alt

דרך אגב, הילדים כבר מאוד גאים הפסיכולוגית שלהם שאלה אותם איך ההרגשה שאמא עברה ניתוח הם התלהבו ואמרו אמא יורדת במשקל והיא שמחה ולא עצבנית כל הזמן. זה כיף לשמוע.

זה מעניין

הילדים מספרים שהניתוח השפיע גם על מצב הרוח שלך.
גם את מרגישה זאת?

נ.ב סליחה שאני פולש לתחום האישי. את כמובן לא חייבת לענות.

limor19761

New member
זה בסדר גמור ALT. וכן מאוד

אכן כן. המצב רוח שלי השתפר מאוד.
הייתי מאוד עצבנית בתקופה שלפני הניתוח, וממורמרת.
היו לי ריבים עם בעלי.
לא רציתי לצאת מהבית הרבה.
אפילו המחנכת של הבת שלי במסיבת סוף שנה אמרה לי ששובל בתי מאוד התרגשה וסיפרה בהתלהבות לפרטי פרטים שאמא עוברת ניתוח טבעת ועכשיו היא תהיה רזה.
תראה מה 11 קילו עושים לבן אדם. וזוהי רק תחילת הדרך.

מרים 882

New member
כל חיי הייתי שמנה פעם יותר

פעם פחות .מגיל 23 הייתי תלת ספרתית.השיא היה לפני שנתיים ,הייתי כמה חודשים אחרי הלידה הרביעית מניקה וענקית!!ואז ממש בהשגחה פרטית פגשתי מכרה שנותחה כמה חודשים קודם לכן ירדה המון וזה מילא אותי בתקווה אדירה לחיים יפים יותר.התחלתי להריץ את הבדיקות ותוך ארבעה חודשים נותחתי.בשבילי זה הנס הפרטי שלי

למעלה